Jump to content

Türk Toprakları Kürtçü Tayyip'in İşgali Altındadır !

Recommended Posts

RTE bir kere kürt değil ki kürtçü olsun. Adam Gürcü kökenli radikal islamcı bir Atatürk düşmanı. Radikal olan tarafı parayı görünce eriyip gitmiş olsa da içinde sakladığı ve kimi zaman boş bulunarak dışa vurduğu Atatürk düşmanlığı bakidir. Kendi ikbali için her şeyi yapabilecek karakterdedir. Esad'ın dediği gibi hiçbir ahlaki değere sahip değildir. Bugün Kürtlere kimi hakları tanıdıysa ve teröristlerle müzakere masasına oturduysa bunu siyasi çıkarları için yapmıştır. Yarın ortam değişirse en azılı Türk milliyetçisi de olur. Bugün ateş püskürdüğü kesimlere saksafon bile çeker. O derece yani...

Ayrıca Kürt meselesini sadece bügünkü boyutuyla ele almak yanlış olur. Bu sorun AKP dönemine kadar sürekli olarak ihmal edilmiştir. Kürtlerin orantısız üremesine de o yörenin feodal-aşiret egemen yapısına da çare bulunmamış olması olayın bugün çözülemez bir problem haline gelmesine neden olmuştur. Oysa nüfus planlaması en çok Güney Doğu bölgesi için gerekli idi. Hatta bu bir yaşamsal zorunluluk idi. Ölüm kalım meselesiydi. Aynı zamanda aşiret reislerinin, şıhların, şeyhlerin, toprak ağalarının da kökü kazınmalıydı. Bunlar yapılmayınca tümör büyük bir hızla tüm bünyeye yayıldı ve bugünkü içinden çıkılmaz sorunlar yumağı hasıl oldu. Sahtekar, ahlaksız siyasetçiler bu tümörün büyümesine seyirci kaldılar. Hatta oy devşirmek için aşiretlerin kıçını yaladılar. Geri zekalı milletimiz bütün bunlar olurken derin bir uykudaydı. Oysa bu ihmaller ve ihanetler zinciri en çok onların yüreğini deşti. Yıllarca analar ağladı, ocaklar söndü. Kimse bu sorunun neden halledilemediğini ya da nasıl çözülebileceğini sorugulamadı. Satılmış aydınlar kürtçülük yaptı yıllarca. Bugün Kemalist geçinen Yalçın Küçük soysatırısı bile yıllarca Kürdistan'ın Türkiyenin bir sömürgesi olduğu tezini savundu; utanmadan Atatürk'e saldırdı. Gerçekteyse Türkiye'yi sömüren kürtler idi.

İş bu boyuta geldikten sonra hiç kimsenin dört başı mahmur bir çözüm beklemeye hakkı yoktur. Şu ana dek askeri yöntemlerle bir sonuç alınamadığı gün gibi ortadadır.

Uzlaşma yoluyla olumlu bir sonuç alınamayacağı da aynı açıklıkla yine ortada durmaktadır. Bu ateşkes terör örgütünün daha da kitleselleşmesini ve her açıdan güçlenmesini sağlayacaktır. Bunun sonunda bölünme kaçınılmaz olacaktır. Ama bu sonuçtan tek başına AKPyi sorumlu tutmak yanlıştır. AKP'nin belki de tek doğru politikası müzakere masasına oturup sınırlı özerkliğe sıcak bakması olmuştur. Bir seneyi aşkın bir süredir çatışma yaşanmamış olması olağanüstü bir başarıdır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

RTE bir kere kürt değil ki kürtçü olsun. Adam Gürcü kökenli radikal islamcı bir Atatürk düşmanı.

Kürtçü olması için illa kürt olmasına gerek yok ki . Kürtler'in amed dedikleri yerde newroz dedikleri bayramı apo posterleri ve biji gerilla şarkılarıyla kutlamalarına izin verirken 1 mayısta kutlama yapmaya çalışan Türkler'in üzerine polisi bir köpek sürüsü gibi saldırtması yeterli kanıtlardır. Ben havaya suya güneşe aya değil fotoğrafa bakıp konuşuyorum. 2014 Türkiye'sinin resmi bu !. Haa illa da Tayyip'in kürt olmadığını vurgulamak istiyorum diyorsan da sen de kürt taşeronu ben diyeyim kürt köpeği...

Sitelerde Paylaş

Onlar o kaçak elektriği niye kullanıyor biliyor musun? Paralarının, güçlerinin olmadığından değil. Sırf devleti zarara uğratmak için. Adamlar böyle alışmış. Ananeleri bu. Devleti ne kadar zarara uğratırsan o kadar gerçek kürtsün.

Ama biz bunları dile getirince adımız kafatasçı, milliyetçi, ırkçı oluyor. Evet arkadaşım ben öyleyse kafatasçıyım. Ben çoluğumun çocuğumun rızkını kürt şerefsizlerine yedirmek istemiyorum.

Arkadasim sen yazdigim yazilari okumuyormusun ??

Senin ne düsündügün kimin umrunda veya devlete zarar vermek icin kacak elektirik kullanan sahis???

Ben bir kac iletimde dile getirmistim türk degilim.

Kürt hic degilim!!!

Bu bu o cografyada kürt sorunu oldugu gerceginden diger dünya devletlerini soyutlamaz!

Ordaki sahista benim verdigim verdigim vergilerlerle izmitte yeni kurulan prelli veya lassa vs agir sanayiyi konusuyor :-)

Sitelerde Paylaş

Kendilerini "ateist" olarak lanse edenlerin irkci olmalari ve irkci söylemleri insani üzüyor.

R.T.E. ve tayfasindan Osmanli hanedani zihniyeti bulunmaktadir ve ellerinden geldikleri kadar ayni zihniyeti günümüze uyarlayip T.C. ine adapte etmeye calismaktalar. Bundan dolayi devamli "Osmanli, ejdat vs." söylemlerini vurgulamaktadirlar.

Kimin ne oldugu bunlari hic mi hic ilgilendirmemektedir. Önemli olan hanedan kurup onu idame etmektir. Yapilanlara, yolsuzluklara, yasantilarina bakanlar bunu göremiyorlar mi?

Sitelerde Paylaş

Kendilerini "ateist" olarak lanse edenlerin irkci olmalari ve irkci söylemleri insani üzüyor.

R.T.E. ve tayfasindan Osmanli hanedani zihniyeti bulunmaktadir ve ellerinden geldikleri kadar ayni zihniyeti günümüze uyarlayip T.C. ine adapte etmeye calismaktalar. Bundan dolayi devamli "Osmanli, ejdat vs." söylemlerini vurgulamaktadirlar.

Kimin ne oldugu bunlari hic mi hic ilgilendirmemektedir. Önemli olan hanedan kurup onu idame etmektir. Yapilanlara, yolsuzluklara, yasantilarina bakanlar bunu göremiyorlar mi?

Beni kastediyorsan ırkçı söylemde bulunmuyorum. Hak aramak ırkçılık mı? Aklınız varsa bu işe ateizmi, dini bulaştırmadan hakkınızı arayın. Çünkü bugün elektriğinizi beleş kullanan şahıslar yarın nelerinizi nelerinizi kullanır ruhunuz duymaz.

Sitelerde Paylaş

Bazen görüntü coşturur !

Kimileri meyva kasasını dizerken en güzellerini üste dizer!

Kimileri kötü bellediklerini göz önünde tutar!

Iyi ile kötüyü ayırt etmek anlayanlara kalmış.

Irkçılık yapanı sevemiyorum diyemiyorum!

Sayın modest,

ırkçılığın iyisi kötüsü olmaz, olamazda.

Irkçılığın her zaman karşısında durmalıyız.

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklınız varsa bu işe ateizmi, dini bulaştırmadan hakkınızı arayın.

Ortaya yazilan yaziyi sahiplenmisin ama tuttugun yol düsüncen yanlis. Dine bulastirilmamis ateizm olmaz.! Gercekten cok komik olmaktasiniz Türkiye'de ki ateistlerin manipule olmus halleri, nedeni yüzünden olunan sacmaliklara ve onlarin tacirlerine prim yaptirmaktan baska bir ise yaramiyor.

Sitelerde Paylaş

Ortaya yazilan yaziyi sahiplenmisin ama tuttugun yol düsüncen yanlis. Dine bulastirilmamis ateizm olmaz.! Gercekten cok komik olmaktasiniz Türkiye'de ki ateistlerin manipule olmus halleri, nedeni yüzünden olunan sacmaliklara ve onlarin tacirlerine prim yaptirmaktan baska bir ise yaramiyor.

ne diyosun anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Vallah seni seviyorum cigi ya :-)

adamlar ateistim diyor irkcilar nasil bir celiski anlamis degim !!

Sitelerde Paylaş

Sayın pil,

Karşı durmalıyız ama nasıl?

Onların yaptıkları gibimi!

Sayın modest,

ırkçılığın beni, seni, onları yoktur. Adı üstünde ayrımcılıktır, kötüdür ve çok tehlikelidir.

Maalesef bu forumda bile aleni bir şekilde ırkçılık yapan üyeler var. Hepsini kınıyorum.

Hangi tehlikeli sularda yüzdüklerinin farkında değiller.

Karşı durmaya gelince...

Nerede olursa olsun, ırkçı tavırları ve söylemleri kınamamız lazım.

Sitelerde Paylaş

Irkçılık var, ırkçılık var. Ben ülkemin mevcut sınırlarından oldukça memnunum ve bu sınırların değiştirilmesine çalışan bütün ırklara da karşıyım. Sanmıyorum ki burada yazanlar bir Kürt'ten sırf Kürt olduğu için hoşnutsuzluk duysun.

Sitelerde Paylaş

Konuyu döndürdü dolaştırdı ırkçılığa getirdiler. Kürtlere bu dünyada bir bok denmiyecek mi?

RTE' den bile çok destekliyorsunuz kürtleri.

Kürtler hatalı desek, hemen vurun, öldürün, ırkçı bu derler. Oğlum benim adam gibi kürtlerle bir derdim yok. Benim derdim şerefsizlerle.

Ben doğuda kullanılan kaçak elektriğin parasını ödemek istemiyorum.

Bu bu kadar basit. Beyniniz buna basmıyorsa artık sizle tartışmam ben.

Sitelerde Paylaş

Sayın forumdaşlar,

ortam biraz gerilmiş, yumuşatmak için sizlere bazı kaçak elektrik yöntemlerini yazmak istiyorum.

Gülermisiniz yada ağlarmısınız, onu sizlere bırakıyorum.

1. Sayacı normalden daha yavaş çalıştırma

2. Uzaktan kumandayla sayaç durdurma :D

3. Kanca düşürme

4. Harici nötr hattı kullanarak sayacı durdurma

5. Sayacı yatak odasına koyma

http://ekonomi.haber...-cin-yontemleri

Kim demiş bizlerden icatçı çıkmaz diye ?

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Irkçılık var, ırkçılık var. Ben ülkemin mevcut sınırlarından oldukça memnunum ve bu sınırların değiştirilmesine çalışan bütün ırklara da karşıyım. Sanmıyorum ki burada yazanlar bir Kürt'ten sırf Kürt olduğu için hoşnutsuzluk duysun.

Terör örgütüne ve yapilanlara karsi olmak farkli carpik sistemden kaynaklanan sorunlara karsi olmak farklidir. Ateist bir kisi (eger ateistse) sistemden kaynaklanan sorunlardan dolayi insanlarin cektikleri problemleri anlamaya calismalidir. Su anda ki konjukturde kimse üniter yapinin bozulmasini istemiyor fakat devletin basinda olanlar devletin yönetimini kücültüp yerel yönetimleri söz ve hak sahibi yapmadiklarindan problemlerin kaynaklari erimiyor erimez.!

Gelismis ülkeler gözlerinin önlerinde örnek olarak durmakta fakat din, dil,.irk tacirligi ile mali mülkü götürenler koltuklarini kimseye kaptirmak istemiyenler insanlari birbirlerine kutuplastirabilmek icin her oyunu denemektedirler.

Gercek demokratik bir ülkenin farkli düsüncede olan vatandaslari birbirlerinin üzerlerine bayraklarla yürüyüp öfke kin kusmaz.! Eger böyle bir durum varsa ülkenin gelecegi zaten karanliklara dogru sürükleniyor demektir.

Gelismis ülkelerde ulusal spor karsilasmalarindan baska hic bir zaman hic bir yerde ne bayrak görülür nede ulusal mars dinlenir. Gereksiz yere bayrak asilmalarinda para cezasi yazilabilir fakat önce uyarilir.

RTE ve AKP nin cikarlari icin Kürt secmenlerine yönelik bir oyun oynanmakta olayin ana temasi budur diye düsünüyorum.

Hastane, okul, is, as, yol su olmayan bölgelerde yasamak üstelik demokrasi, hukuk yok ise birde asiret agasinin marabasi olmayi düsünebilen var mi?

Neden feodalizmi kaldirmak icin cabalar sarfedilmiyor.

Kaldi ki terör örgütünü kurup basina liderini de yerlestiren T.C. hükümetinin kendisidir. 1982 de Dogu Güney Dogu Anadolu'da teröristler kol geziyordu ama halktan gizlenmekteydi.

Sorunlar önce sistemle hukukla cözülmelidir insanlar birbirlerine kutuplastirilip kirdirilarak degil.

Sitelerde Paylaş

Sayın modest,

ırkçılığın beni, seni, onları yoktur. Adı üstünde ayrımcılıktır, kötüdür ve çok tehlikelidir.

Maalesef bu forumda bile aleni bir şekilde ırkçılık yapan üyeler var. Hepsini kınıyorum.

Hangi tehlikeli sularda yüzdüklerinin farkında değiller.

Karşı durmaya gelince...

Nerede olursa olsun, ırkçı tavırları ve söylemleri kınamamız lazım.

Sevgili pil,

Belki burda faliyete girmemiş söylenemiyen kelimeler. Konuşuluyor fakat hayatın içinde tatlı bir şekilde en küçük unsurlarda sesizce gidiyor. Umarım büyümez yetişkin olup hayatı cehennem etmez.

Yapılanları kınıyoruz,ortak olmuyoruz. Bizlerde onların yaptığını geri onlara yapmayıp güzel yüzümüzle,sözümüzle adil bir yaşama teşvik etmeliyiz. Belki akıleden olur.

Kaçak elektirik. Ist gibi bir şehirde geliri çok yüksek olan bir insan bile yapabiliyor. Kaldıki doğunun en ucra köşelerinde masrafları karşılayacak gelir ne! Önce bunu önlenmesi gerek sonra insanlarin. Giden paraya acimayin farzedin yardımlaştınız!

Sitelerde Paylaş

Kürtler Türkiye'de sırf Kürt oldukları için hiçbir şekilde ezilmemişlerdir. En azından ben görmedim, duymadım. Ezilenler ya söylemleriyle ya da tavırlarıyla ezilmeyi hak etmişlerdir ki bunlar da Kürdistan denilen hayali coğrafi bölgenin oluşturulmasına yönelik şeylerdir. Bu tür söylemlerini asla duyamayacağınız Lazlara, Çerkezlere vs. karşı neden sizin kullandığınız "ırkçılık" yok bu ülkede?

Sitelerde Paylaş

Kürtler Türkiye'de sırf Kürt oldukları için hiçbir şekilde ezilmemişlerdir. En azından ben görmedim, duymadım.

Görüp duymadigin belli olduguna göre neden kesin ifadelerle üstüne basa basa "ezilmemislerdir" kelimesini kullaniyorsun.Oturdugun yerden ne görebilir nede duyabilirsin ama kesin ifadelerle iddialarda bulunulmadan arastirilir önce emin olunur.

Ezilenler ya söylemleriyle ya da tavırlarıyla ezilmeyi hak etmişlerdir ki bunlar da Kürdistan denilen hayali coğrafi bölgenin oluşturulmasına yönelik şeylerdir.

Fasist ve kafatasi irkciligi fiskiriyor bold olan cümlede. Düsüncelerin özgürce söylemlerinden dolayi düsünce sahiplerini ezme haklarini kim, neden ve nasil kendinde buluyor?Sen ve senin gibi düsünenler ülkenin özel imtiyazli yurttaslari misiniz?

Var mi böyle bir ayricalik? Galiba var ki ben salak oldugumdam bilmiyorum.

Bu tür söylemlerini asla duyamayacağınız Lazlara, Çerkezlere vs. karşı neden sizin kullandığınız "ırkçılık" yok bu ülkede?

Devlet eliyle yazdirilmamis tarih okumani birde eger imkanin olursa Dogu Güney Dogu Anadolu'yu dolasip birebir gözlemlerde bulunmani öneririm.

Dünyanin hic bir ülkesinde ic ice gecmis irklarin cocuklari daglarda birbirlerini öldürüp sehirlerinde bir sey yokmus gibi yasamalari görülmemistir. Eger bunda bir yanlislik varsa ki öyle herkes öz elestiri yapip eteklerinde ki taslari masanin üzerine koymalari gerekir.

Farkli irklarda, dillerde, inanclarda, inancsizlarda ki insanlarda özgürlükler konusunda düsüncelerini söyleyebilirler. Onlara da mi yasak?

Yukurada ki iletide ifade etmeye calismistim ama anlasilmamis... Demek ki sistemden yönetimden kaynaklanan büyük bir sorun bulunmakta. Insanlar daha fazla bireysel özgürlükler istemekteler ise onlari ezmek mi gerekir? Eger bölünme Cekoslavakya gibi olacaksa insan ölümleri katledilmeleri olmaz ama Türkiye'de olmasi imkansiz diye düsünüyorum.

Carpik sistemi yönetenler kendilerinin cikarlari icin terör örgütü ile pazarlik, fasist irkci kafatascilari da gulu gulu danslari yapmaktalar.

Halbu ki bütün sorunlari bir cirpida cözebilecek anahtar var ama nedense kimsenin aklina gelmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...