Jump to content

Türk Toprakları Kürtçü Tayyip'in İşgali Altındadır !

Recommended Posts

Görüp duymadigin belli olduguna göre neden kesin ifadelerle üstüne basa basa "ezilmemislerdir" kelimesini kullaniyorsun.Oturdugun yerden ne görebilir nede duyabilirsin ama kesin ifadelerle iddialarda bulunulmadan arastirilir önce emin olunur.

Sırf Kürt olduğu için ezilenlere karşı yapılan ırkçılığa ben de karşıyım. Benim savunduğum şeyin adı "ırkçılık" bile değil, "milliyetçilik".

Fasist ve kafatasi irkciligi fiskiriyor bold olan cümlede. Düsüncelerin özgürce söylemlerinden dolayi düsünce sahiplerini ezme haklarini kim, neden ve nasil kendinde buluyor?Sen ve senin gibi düsünenler ülkenin özel imtiyazli yurttaslari misiniz?

Var mi böyle bir ayricalik? Galiba var ki ben salak oldugumdam bilmiyorum.

Fışkırsın. Onu isteyenlerin Türklere karşı söylemini düşündün mü hiç? Ya da bahsettiğin gibi kalkıp araştırdın mı, o söylemi savunanlar Türkiye Türkleri hakkında ne düşünüyor? Benimki en fazla nefsi müdafaaya girer böyle bir durumda.

Devlet eliyle yazdirilmamis tarih okumani birde eger imkanin olursa Dogu Güney Dogu Anadolu'yu dolasip birebir gözlemlerde bulunmani öneririm.

Dünyanin hic bir ülkesinde ic ice gecmis irklarin cocuklari daglarda birbirlerini öldürüp sehirlerinde bir sey yokmus gibi yasamalari görülmemistir. Eger bunda bir yanlislik varsa ki öyle herkes öz elestiri yapip eteklerinde ki taslari masanin üzerine koymalari gerekir.

Farkli irklarda, dillerde, inanclarda, inancsizlarda ki insanlarda özgürlükler konusunda düsüncelerini söyleyebilirler. Onlara da mi yasak?

Yukurada ki iletide ifade etmeye calismistim ama anlasilmamis... Demek ki sistemden yönetimden kaynaklanan büyük bir sorun bulunmakta. Insanlar daha fazla bireysel özgürlükler istemekteler ise onlari ezmek mi gerekir? Eger bölünme Cekoslavakya gibi olacaksa insan ölümleri katledilmeleri olmaz ama Türkiye'de olmasi imkansiz diye düsünüyorum.

Carpik sistemi yönetenler kendilerinin cikarlari icin terör örgütü ile pazarlik, fasist irkci kafatascilari da gulu gulu danslari yapmaktalar.

Halbu ki bütün sorunlari bir cirpida cözebilecek anahtar var ama nedense kimsenin aklina gelmiyor.

Devlet eliyle yazdırılmış kaynaklara pek güvenmem. Genelde İngiltere kaynakları yayın tercih ediyorum. Ayrıca bu dediğin, dincilerin de çokça savunduğu bir söylem: "Okul kitaplarında yazan tarih istiklal mahkemelerini anlatmıyor!" (Sen anlat o zaman belgeleriyle?), "Sarıklılar asıldı!" (Photoshop olduğunu dedemin bile anlayabileceği tek bir resimle dolanıp duruyorlar) vs. vs... Benim koyu yaptığım kısıma da yine vurgu yapmak istiyorum: Ben bireysel derdi olanlarla uğraşmıyorum, ben ülkenin belirli olan sınırlarını değiştirip huzursuzluk çıkarmaya çalışanlardan bahsediyorum! Ben mi ırkçıyım, bu söz konusu bireysel özgürlüğünü arttırmak isteyip de silaha sarılıp çareyi öldürmekte arayan mı?

Eleştirel bir zihinle okumalar yapmak başka şey, her okuduğunun paranoyaklık derecesinde yalan olduğunu düşünmek ayrı bir şey. Gerçek en nihayetinde su yüzüne çıkar zaten.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sırf Kürt olduğu için ezilenlere karşı yapılan ırkçılığa ben de karşıyım. Benim savunduğum şeyin adı "ırkçılık" bile değil, "milliyetçilik".

Insanlarin söylemleri yüzünden ezilmeleri gerektigini savunan düsünce fasist kafatasi irkciligi kategorisine girer. Yazi yukarida duruyor.

Nasil bir milliyetcilik? MHP, BDP, ULUSAL, AKP, CHP vs... hangisi?

Fışkırsın. Onu isteyenlerin Türklere karşı söylemini düşündün mü hiç? Ya da bahsettiğin gibi kalkıp araştırdın mı, o söylemi savunanlar Türkiye Türkleri hakkında ne düşünüyor? Benimki en fazla nefsi müdafaaya girer böyle bir durumda.

Hem irkci degilim demekte hemde bir yandan irkciligi elden birakmamaktasin.Arkadasim yazdiklarimda bir sürü ince mesajlar ve göndermeler bulunmakta eger onlardan cikarimlarda bulunamiyorsan anlama sorunun var diye düsünüyorum.

Nefsi müdafa degil doldurusa gelip kandirilmak. Hangi parti simdiye kadar feodalizmi kaldirmak icin birak adimlar atmayi sözünü etti? Bu durumda aldatilmis bir sekilde birilerine karsi olarak isyan bayragini cekmektesin.

Gercek laik demokratik bir hukuk ülkesinde ( Bütün farkliklari esit kapsayan Evrensel hukuk normlari kisilere özel Hurma Cumhuriyeti hukuku degil) ve o ülkede siddet icermeyen bireysel özgürlúklerin devlete karsi koruma altina alinmasi, devletin kücülmesi yerel yönetimlerin güclenmesi, dinin devlet kontrolunden cikmasi, siyasi partiler yasalarinin ve secim sisteminin degistirilmesi, bagimsiz özerk yarginin olmasi, polisin rekabet sistemi ile oto kontrol sekline getirilmesi ve feodalizmin kaldirilmasi, kacinilmaz hayata gecirilmeleri gereken olmazsa olmazlaridir. ( Ana hatlari ile)

Böyle bir ülkede irklarin, inanclarin, dillerin, inancsizligin, hukukun, adaletin, siddet icermeyen bireysel özgürlüklerin, sorun olablecegini düsünüyor musun?

Devlet eliyle yazdırılmış kaynaklara pek güvenmem. Genelde İngiltere kaynakları yayın tercih ediyorum. Ayrıca bu dediğin, dincilerin de çokça savunduğu bir söylem: "Okul kitaplarında yazan tarih istiklal mahkemelerini anlatmıyor!" (Sen anlat o zaman belgeleriyle?), "Sarıklılar asıldı!" (Photoshop olduğunu dedemin bile anlayabileceği tek bir resimle dolanıp duruyorlar) vs. vs... Benim koyu yaptığım kısıma da yine vurgu yapmak istiyorum: Ben bireysel derdi olanlarla uğraşmıyorum, ben ülkenin belirli olan sınırlarını değiştirip huzursuzluk çıkarmaya çalışanlardan bahsediyorum! Ben mi ırkçıyım, bu söz konusu bireysel özgürlüğünü arttırmak isteyip de silaha sarılıp çareyi öldürmekte arayan mı?

Eleştirel bir zihinle okumalar yapmak başka şey, her okuduğunun paranoyaklık derecesinde yalan olduğunu düşünmek ayrı bir şey. Gerçek en nihayetinde su yüzüne çıkar zaten.

Kendini aldatmaya calisma eger kendini aldatma kültüründen kurtulabilirsen iste o zaman her seyi tarafsiz bir gözel görebileceksin ve pozisyonunu ona göre alacaksin. Yaklasik 800 senelik süregelen kendini aldatma kültürü insanlarin genlerine islemis bundan kurtulmalari elbette kolay olmuyor fakat ana sorunlardan birisi de budur.

Her Anadolu insani, kendini aldatma kültürünün icine dogar baska bir sansi olmadigindan.

Sitelerde Paylaş

Insanlarin söylemleri yüzünden ezilmeleri gerektigini savunan düsünce fasist kafatasi irkciligi kategorisine girer. Yazi yukarida duruyor.

Nasil bir milliyetcilik? MHP, BDP, ULUSAL, AKP, CHP vs... hangisi?

Hem irkci degilim demekte hemde bir yandan irkciligi elden birakmamaktasin.Arkadasim yazdiklarimda bir sürü ince mesajlar ve göndermeler bulunmakta eger onlardan cikarimlarda bulunamiyorsan anlama sorunun var diye düsünüyorum.

Nefsi müdafa degil doldurusa gelip kandirilmak. Hangi parti simdiye kadar feodalizmi kaldirmak icin birak adimlar atmayi sözünü etti? Bu durumda aldatilmis bir sekilde birilerine karsi olarak isyan bayragini cekmektesin.

Gercek laik demokratik bir hukuk ülkesinde ( Bütün farkliklari esit kapsayan Evrensel hukuk normlari kisilere özel Hurma Cumhuriyeti hukuku degil) ve o ülkede siddet icermeyen bireysel özgürlúklerin devlete karsi koruma altina alinmasi, devletin kücülmesi yerel yönetimlerin güclenmesi, dinin devlet kontrolunden cikmasi, siyasi partiler yasalarinin ve secim sisteminin degistirilmesi, bagimsiz özerk yarginin olmasi, polisin rekabet sistemi ile oto kontrol sekline getirilmesi ve feodalizmin kaldirilmasi, kacinilmaz hayata gecirilmeleri gereken olmazsa olmazlaridir. ( Ana hatlari ile)

Böyle bir ülkede irklarin, inanclarin, dillerin, inancsizligin, hukukun, adaletin, siddet icermeyen bireysel özgürlüklerin, sorun olablecegini düsünüyor musun?

Kendini aldatmaya calisma eger kendini aldatma kültüründen kurtulabilirsen iste o zaman her seyi tarafsiz bir gözel görebileceksin ve pozisyonunu ona göre alacaksin. Yaklasik 800 senelik süregelen kendini aldatma kültürü insanlarin genlerine islemis bundan kurtulmalari elbette kolay olmuyor fakat ana sorunlardan birisi de budur.

Her Anadolu insani, kendini aldatma kültürünün icine dogar baska bir sansi olmadigindan.

Kişisel saldırılara başlanmış yine. Böyle insanlarla tartışmaya gelmiyor. Bir forumda yazdığım iki mesajdan anlama sorunum olduğunu çıkarsayabilen bir insan uzay boşluğuna roket gönderme üzerine falan ihtisas yapmalı bence. Yurt dışında olup içeridekilere neyi yapmamaları gerektiğini söylemek en kolayıdır. Onlar bilmez ki bütün hayatını büyükşehirde geçirip ataması doğuya olanlar nasıl Türk milliyetçiliğine ve Atatürk'e sarılır. Onlar ideal olanı ama pratikte zor olanı konuşmayı çok severler.

Sitelerde Paylaş

Kisisel saldiri söyle ollur :

Yazilanlardan yöre ve insanlarinin görülüp bilindigini bile anlamiyacak kadar beyninin kapasitesi yok.!

Bos yere burada cak cuk yapip irkci fasist düsüncelerine kulp takmaya calisan hic bir seyden haberi olmayan hatta yöreyi, insanlarini, kültürlerini, sorunlarini bilmeyen sanal bir kisiliksin.

Cesaretin varsa yasadiklari yere gider o insanlarla fasist irkci söylemlerini tartismaya calisirsin klavyenin arkasinda aslan parcasi gibi görünmeye calisma aslanim seni ham yaparlar anladin mi?

Oralar senin yurdun bölünmemesini istedigin sinirlar icinde degil mi aslan parcasi?

Ülkenden kopmamasini istemedigin yerlere gidip burada ki afralarini orada atabilecek misin?

Terör örgütü üyeleri ve onlara destek verip getirecegi para ile yasamaya calisan analar babalarla oturup konusabilecek misin?

Macam yemiyorsa beni cagir birlikte gidelim bakalim nasil oluyormus canli hayatta fasist irkci ayrilikci söylemleri ima ettigin insanlarin suratlarina karsi söylemek.

Sitelerde Paylaş

Yazilanlardan yöre ve insanlarinin görülüp bilindigini bile anlamiyacak kadar beyninin kapasitesi yok.!

Bos yere burada cak cuk yapip irkci fasist düsüncelerine kulp takmaya calisan hic bir seyden haberi olmayan hatta yöreyi, insanlarini, kültürlerini, sorunlarini bilmeyen sanal bir kisiliksin.

Cesaretin varsa yasadiklari yere gider o insanlarla fasist irkci söylemlerini tartismaya calisirsin klavyenin arkasinda aslan parcasi gibi görünmeye calisma aslanim seni ham yaparlar anladin mi?

Oralar senin yurdun bölünmemesini istedigin sinirlar icinde degil mi aslan parcasi?

Ülkenden kopmamasini istemedigin yerlere gidip burada ki afralarini orada atabilecek misin?

Terör örgütü üyeleri ve onlara destek verip getirecegi para ile yasamaya calisan analar babalarla oturup konusabilecek misin?

Macam yemiyorsa beni cagir birlikte gidelim bakalim nasil oluyormus canli hayatta fasist irkci ayrilikci söylemleri ima ettigin insanlarin suratlarina karsi söylemek.

Evet, bu da güzel bir örneğin yaptığın kişisel saldırıların. Bravo, süpersin dış kapının dış mandalı.

Düzenleme: Ben de sana bir saldırıda bulunmadan edemeyeceğim bu kadar zırvalamandan sonra: Çakma solcu!

tarihinde Reflect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, bu da güzel bir örneğin yaptığın kişisel saldırıların. Bravo, süpersin dış kapının dış mandalı.

Düzenleme: Ben de sana bir saldırıda bulunmadan edemeyeceğim bu kadar zırvalamandan sonra: Çakma solcu!

Senin kisisel saldirinda yanlis ön yargilar var sanalin aslan pencesi....

Ben solcu degilim...Komunist sosyalist hic degilim... Sonradan görme dönme fasist ulusalci da degilim. Sade bir yurtseverim

Sana tavsiyem canli hayatta konusamiyacagin boyundan büyük laflari sanalda konusmaya yeltenme anladin mi? Cigi abine bir seyler yazdigini ne cabuk unuttun?

Yazdiklarinin hepsi bir kösede durmaktalar.

Irkci, fasist ve insanlari birbirlerine kutuplastiran söylemler ateistlere yakismamakta diye düsünüyorum.Cözüm akli mantigi calisitirip bunlari kullananlarin oyunlarina gelmeyip kan dökülmeden sorunlari halledip farkliliklarin birlikte yasam harmonisini kurmaktir.

Sitelerde Paylaş

Senin kisisel saldirinda yanlis ön yargilar var sanalin aslan pencesi....

Ben solcu degilim...Komunist sosyalist hic degilim... Sonradan görme dönme fasist ulusalci da degilim. Sade bir yurtseverim

Sana tavsiyem canli hayatta konusamiyacagin boyundan büyük laflari sanalda konusmaya yeltenme anladin mi? Cigi abine bir seyler yazdigini ne cabuk unuttun?

Yazdiklarinin hepsi bir kösede durmaktalar.

Irkci, fasist ve insanlari birbirlerine kutuplastiran söylemler ateistlere yakismamakta diye düsünüyorum.Cözüm akli mantigi calisitirip bunlari kullananlarin oyunlarina gelmeyip kan dökülmeden sorunlari halledip farkliliklarin birlikte yasam harmonisini kurmaktir.

İnan ki yazdıklarının çoğunu okumuyorum. Yaptığın ilk saldırı ifadesine kadar okuyorum (ki genelde ilk cümlede vuku buluyor), sonra bırakıyorum. Ben söyleyeceğimi söyledim. Sen istediğin kadar çık ırkçı olduğumu iddia et. Ayrıca bir bak bakalım o çok savunduğun Kürtleri kurtarmak adına anca sanalda millete sövmekten başka bir şey yapmış mısın. Hadi selametle.

Sitelerde Paylaş

Bos ver takma kafani özelden yazdiklarini da aciklamak etik degildir ve bana yakismaz.

Sen ve senin gibi düsünenler ince bir noktayi her zaman kacirmakltalar. Ben Kürtlere veya baska irklara sövmem ama terör örgütünü, liderini, asiret agaligini, terörü, terör örgütü ile ic ice olanlari ve onlarla pazarliklarin yapilmasini savunmam ve savunmadim.

Üc kurusluk aklin ve bilginle hakkimda yalan yanlis cümleler sarfetmene izin vermem. Yillardin benim durusumda cizgimde en ufak bir sapma kayma olmamistir.!

Sen hic bir seyden anlamayan Doguyu, Güney Dogu illerini görmemis orada yasayan insanlarin durumlarini bilmeyen oturdugu yerden ahkam kesen fasist kafatasi irkcisi birisin.

Senin her tarafin ateist olsa ne olur olmasa ne olur? Insanlara insan olduklari ve yasadiklari kosullari görmezlikten gelip deger vermemekle.

Sana da selametle sanal ateist.

Sitelerde Paylaş

Bos ver takma kafani özelden yazdiklarini da aciklamak etik degildir ve bana yakismaz.

Sen ve senin gibi düsünenler ince bir noktayi her zaman kacirmakltalar. Ben Kürtlere veya baska irklara sövmem ama terör örgütünü, liderini, asiret agaligini, terörü, terör örgütü ile ic ice olanlari ve onlarla pazarliklarin yapilmasini savunmam ve savunmadim.

Üc kurusluk aklin ve bilginle hakkimda yalan yanlis cümleler sarfetmene izin vermem. Yillardin benim durusumda cizgimde en ufak bir sapma kayma olmamistir.!

Sen hic bir seyden anlamayan Doguyu, Güney Dogu illerini görmemis orada yasayan insanlarin durumlarini bilmeyen oturdugu yerden ahkam kesen fasist kafatasi irkcisi birisin.

Senin her tarafin ateist olsa ne olur olmasa ne olur? Insanlara insan olduklari ve yasadiklari kosullari görmezlikten gelip deger vermemekle.

Sana da selametle sanal ateist.

Ne yazmışım özelden? Paylaşmanı istiyorum.

Düzenleme: Sanal Kürtsever seni. :) Anca lafta varsanız sanal öpüşkenler sizi. :)

tarihinde Reflect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ırkçı değilim ama kürtlerin boynuna bir süreliğine zincir takılmasını savunurum,neden dersen?

Sen bu coğrafya da yaşamadığın,dışarıda özgürlüğün tadına vardığın için bunu anlayamazsın,

Ben doktor olarak,bu coğrafyaya hizmet verip,eşine yapılacak sezaryen operasyonunu imama sorup onay verenler bile var..

Doğu coğrafyasında yaşayan insanların bu suçta sorumluluğu elbette var..

Çünkü bu adamlar öğrenmek istemiyorlar,daha iyi olmak istemiyorlar,talep etmiyorlar,çalışmıyorlar,üretmiyorlar..

Bir topluluk daha iyi yaşamak ister,bunun için çalışır,üretir ve talep eder,çalışmadan üretmeden istemek nedir? Neyin hakkını,kimden istiyorsun?

Yanlışsın,aşırı liberalsin ve kendinden başka herkese zarar veriyorsun,herkesi aynı derecede haklı sanıyorsun,

Bu yanlıştır,çalışmayan,üretmeyen ve asalak gibi yaşayıp mağdur gibi görünenler senin gibi liberal ama kımıl zararlılarına hep ilaç olmuştur,,hadi yuvana dön ve bu topraklara uğrama..

Sitelerde Paylaş

ırkçı değilim ama kürtlerin boynuna bir süreliğine zincir takılmasını savunurum,neden dersen?

Sen bu coğrafya da yaşamadığın,dışarıda özgürlüğün tadına vardığın için bunu anlayamazsın,

Ben doktor olarak,bu coğrafyaya hizmet verip,eşine yapılacak sezaryen operasyonunu imama sorup onay verenler bile var..

Çünkü bu adamlar öğrenmek istemiyorlar,daha iyi olmak istemiyorlar,talep etmiyorlar,çalışmıyorlar,üretmiyorlar..

Bir topluluk daha iyi yaşamak ister,bunun için çalışır,üretir ve talep eder,çalışmadan üretmeden istemek nedir? Neyin hakkını,kimden istiyorsun?

Yanlışsın,aşırı liberalsin ve kendinden başka herkese zarar veriyorsun,herkesi aynı derecede haklı sanıyorsun,

Bu yanlıştır,çalışmayan,üretmeyen ve asalak gibi yaşayıp mağdur gibi görünenler senin gibi liberal ama kımıl zararlılarına hep ilaç olmuştur,,hadi yuvana dön ve bu topraklara uğrama..

Diyorum ya, dış kapının mandalı. Şimdi cevap diye yazar da yazar saçma sapan şeyleri.

Sitelerde Paylaş

Diyorum ya, dış kapının mandalı. Şimdi cevap diye yazar da yazar saçma sapan şeyleri.

reflect, bu cigi denen adama gel Hakkari'nin bir ilçesinde görev yap desen kendine bile küfür eder,,kaçmak için gün sayar..bunlar içkilerini yudumlayıp,devletten bedava emeklilik maaşlarını alıp sayıklayan liberal,aşağılık tipler
Sitelerde Paylaş

reflect, bu cigi denen adama gel Hakkari'nin bir ilçesinde görev yap desen kendine bile küfür eder,,kaçmak için gün sayar..bunlar içkilerini yudumlayıp,devletten bedava emeklilik maaşlarını alıp sayıklayan liberal,aşağılık tipler

Kesinlikle katılıyorum. Bekara karı boşamak kolay ne de olsa.

Sitelerde Paylaş

Irkci degilim demissin ama arkasindan irkciligi ve fasizmi vurgulayan düsünce eklemisim.Yeteri kadar yasadim o ülkede ve en agir sartlarda. Özgürlük Türkiye'de ki insanlarinin genelinin "birileri verir nasil olsa" diye düsünülüp elde edilen bir sey degildir.

Özellikle bir doktor olarak cok yanlis düsünüyorsun.!Avrupa'da yasayan Türklerin geneli de buradaki insanlara göre ayni senin anlattiklarin gibiler.Dil yok, ögrenme istegi yok, laik sisteme uymamak icin direnme var, yasanilan topluma uyum saglayamama var...Varda var.

Simdiye kadar bir tane doktorun bu tip sikayetler ettigini duymadim görmedim.Sanildigi gibi gelismis ülkelerde her yer her sey güllük gülüstanlik degildir. Doktor arkadasim ziyaretime gelip buralari gördügünde "buralarda yasanmaz" demisti. Bu foruma da üyedir.

Senin Kürtler icin söyledigin "ögrenmek istemiyorlar" vurgulamasi burada ki Türklerin geneli icinde gecerli. Eger bir gün yolun bu taraflara düserse misafirim olursun kendi gözlerinle görürsün gercekleri. Disaridan anlatildigi gibi rüyalar ülkesi degil buralar fakat oturmus bir sistem ve anlayis var.Insanlar hatta kadinlar bile özgürlüklerini tirnaklari ile savasarak kazandilar. Armut pis agzima düs anlayisi hic bir konuda gecerli degildir.

Yukarida ki iletide neler yazmisim...

Burada yasayanlarin da cogu ögrenmek istemiyorlar onlara da "zincir takalim" diyen olmadigi gibi düsünende yok.Sanki bir doktorun düsünceleri degil gibiler

Bu tip konularda ülke yönetimi ve sistem önemlidir. Ne sucu var o insanlarin simdiye kadar yönetim ezmis, agasi ezmis, partisi ezmis, örgüt ezmis yokluklar icinde agir yasam sartlarinda can derdine düsmüsler...Neler verilmis ki neler isteniyor? Terörü terör örgütünü onaylamiyorum fakat Batida efeler, ceteler ezilen halkin yaninda devlete karsi olmadilar mi? Yasadigin ülkede hala bazi isler mafia yolu ile halledilmekte ise nedenlerini düsünmelisin.

Herkesin islerini yaptirabilmek icin cepleri kartviztlerle dolu neden?

Ayrica bilip bilmeden ön yarigilarla solcu, sosyalist, komunist, liberal vs, gibi yatfalamalara yeltenmeyin.Benim icin degerli olan insanlardir, doga ve diger canlilardir ve bunlarin yasam harmonilerinin düzgün sistemlerle ve evrensel hukuk kurallari ile olmasi gerektigini savunurum ve durusumdan bir milimetre sapmadim.

Yasadigin ülkede sözüm ona hukukcular herkesin gözlerinin iclerine baka baka yalanlar söylemekte ve karsit fikirlerde olanlar cikar ve kayikci kavgasi yapmaktalar. Birisi cikipta gercek laik sistemin bagimsiz yarginin olmazsa olmazlari nelerin oldugunu savunmazlar varsa yoksa "allah asagi, din yukari" muhabbetleri yaparlar. Allaha inanan bir hukukcu hukukcu da degildir. Bu kadar kesin ve nettir.

Sen bir doktor degilsin.! Alintida ki yazilari yazan bir kisi asla doktor olamaz.!

Eger hasbel kader doktor olmussan daha cok yontulman gerekir.!

Sitelerde Paylaş

Tayyip Kürtçü değil hatta bir ideolojisi bile olduğuna inanmıyorum. Kürtçülük ve İslamcılık işine geldiği için kullanıyor. Bu gün Türkiye'de Türk'üm demek tuhaf gelmeye başladı, bir otobüste Atatürk resmi görünce garipsiyorum sanki giderek tabulaştı. Sanki Atatürk'ü sevip desteklemek Ateist olmamdan daha toplum dışı bir hareket.

Ancak Kürtçü birisi resmen Kürt ırkçılığı yapsa o sosyalist falan olur. Türk milliyetçiliği faşizm. Türküm demeyi bile ırkçılıktan sayanlar var... Bu şekilde sert lafları olur olmadık kullanmakta bir cehalet örneğidir.

PKK gösterilerine uygulanan ile gezicilere uygulanan gerçekten bambaşka. Bir şehitler için yapılan gösteriyi, Çarşı gibi futbol gruplarının gösterilerini polis en sert şekilde dağıtmaktan çekinmiyor, PKK'lılara gık diyemiyorlar nedense. Dağda bile eli silahlı adamı vurabilmek g.t istiyor.

Oysaki Türkçünün derdi Türkiye, PKK'lının derdi Kürdistan(ki PKK'nında tamamen kullanılan bir maşa olduğunu düşünüyorumda neyse)

Ama bunu Kürtlere mal etmiyorum. Hatta bir Kürt'ün PKK sempatizanı olmasını da yadırgamam. Kürtler ülkeyi yönetse ve çoğunluk olsalar Türkler azınlık olsa devletin ad Kürdistan olsa ben bağımsızlık isterim. Gerçi millet bazında Kürtler ile Türkler eşit değiller ama neyse(tarih boyunca siyasi etki bakımından) Ancak PKK'nın ne mal olduğu belli sivil katliamı yapan bir grubu hangi akılsız özgürlükçü halk direnişi vs. ilan eder? Acaba bunu söyleyen kaç kişi PKK'lılarla dağda yaşayabilir kendi isteği ile?

Bizim halkımız gibi cahalet seviyesi yüksek halklarda azınlıklar ve din en kullanılabilir iki olgudur devleti yıpratmak için. Yıpranan devleti de kontrol etmesi daha basittir. Atatürk bu yüzden Türklük bilincini bize kazandırdı ki halkın din dışında birlikte sarılabilecekleri bir ideoloji olsun, ülkeyi yıpratmak isteyenlerinde kullanamayacağı bir ideoloji. Bunu alıp ırkçılık ve faşizm boyutuna getirmeyi kastetmiyorum elbet sahi Türk'üm demek faşizmdi dimi...

Uzun lafın kısası kazanan Kürtler değil. Kürdistan kurulsa ben hallerinin çok daha kötü olacağını düşünüyorum. Türkiye'den bile daha cahil Türkiye'den daha doğuda bir devletin halkı sizce mutlu mesut yaşar mı? Kazanan Türkiye üzerinden parayı ve gücü elde etmek isteyenler, AKP veya AKP'yi maşa olarak kullananlar.

Arkadaşlar bi gezi olayı oldu polis müdahele etti vay kürtler rahatça eylem falan yapıyo demeyin empati yapın yıllarca bu ülkede gezideki vatandaş muamelesi yapılan kürtlerdi biras empati

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bi gezi olayı oldu polis müdahele etti vay kürtler rahatça eylem falan yapıyo demeyin empati yapın yıllarca bu ülkede gezideki vatandaş muamelesi yapılan kürtlerdi biras empati

Hayır, o durum farklı Kürtler konusunda değişen bir şey göremiyorum ben ve bunun empati ile alakası yok. PKK sivil katliamları yapan ve ülkeye zarar vermeyi amaçlayan bir terör örgütü onların savunanları bu ülkenin polislerince gezicilere yapılan, şehit gösterilerine yapılan müdahale kadar sert müdahalelere sahne olmuyorlar devlete ve halka daha zararlı olana hükümet bir şey demiyor yani sebep? Çünkü onlar için sakınca yok onlar için sakınca kolayca yönetemedikleri gruplar.

Ayrıca şunu da belirtmiştim.

Ama bunu Kürtlere mal etmiyorum. Hatta bir Kürt'ün PKK sempatizanı olmasını da yadırgamam. Kürtler ülkeyi yönetse ve çoğunluk olsalar Türkler azınlık olsa devletin ad Kürdistan olsa ben bağımsızlık isterim. Gerçi millet bazında Kürtler ile Türkler eşit değiller ama neyse(tarih boyunca siyasi etki bakımından) Ancak PKK'nın ne mal olduğu belli sivil katliamı yapan bir grubu hangi akılsız özgürlükçü halk direnişi vs. ilan eder? Acaba bunu söyleyen kaç kişi PKK'lılarla dağda yaşayabilir kendi isteği ile?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...