Jump to content

Türk Toprakları Kürtçü Tayyip'in İşgali Altındadır !

Recommended Posts

Maalesef öyle olduğunu düşünmüyorum vanda yaşadığım 1.5yılda olayların daha farklı geliştiğini görebildiğim için kendimi sanslı sayıyorum polis akrep denilen araçlarla şehir içinde irite edici şekilde gezer en ufak bi olay cıksa ağır tazikli su ile hemen müdahale eder ve en kötüsü ülkenin batısının bunlardan hiç haberi yoktur medyatik değer verilmez.

Düşünsenize gezi olayları 2gun medyaya düşmedi diye hepimiz deli olmadık mı???burda rutine binmiş maalesef

Aynı polis misafir olduğum bir evde dedenin kendi anlatılışıyla

"Polis yanımızdan geçerken cağırır ıkı tokat atar gönderirdi"sözleri sizlere biras empati kurdursun

Keza bir arkadaşımın ben küçükken polis gördüğümde ağlayarak kaçardım bunu bana yaşatmaya hakları yoktu gibi sözleri içinizi acıtmıyor mu??

Pkk'nın silaha başvurması silahlı mücadele etmesi elbette ateist ve insan haklarını bilen biri olarak benım gözümde kabul görmüş bişey değildir lakin maalesef pkk sayesinde kürt vatandaşlar su anda isim hakkı kürtçe tv kürtçe eğitim gibi haklı (devletinde sanki lutuf ediyormuşcasına konuşması). istekleri dinlenir olmuştur.

Bir gerillanın yahut bir askerin yahut masum sokaktan gecen bır bile vatandaşının ölmesi yerine bunların artık konusularak çözülmesi taraftarıyım tabiki.

Ama maalesef turkıye sartları içerdeki gazeteci vekillerle dolu basın özgür değil adalaete kaç kişi güveniyor? Gibi temel hak ve özgürlüklerimiz tehlike altında umarım daha guzel bır ulkede yaşarız:(

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

MUSA'NIN ÇOCUKLARI

Musanin-Cocuklari-Tayyip-Ve-Emine.jpg

MUSA'NIN ÇOCUKLARI

Tayyip ve Emine

Yazarı: Ergün Poyraz

Yayınevi: Togan Yayıncılık

Basım Yılı: Nisan 2007

Sayfa Sayısı: 333

Çok güzel bir eleştiri kitabı olabilirdi. Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığı dönemindeki yolsuzluklar, söylediği yenir yutulur cinsten olmayan büyük gaflar, devlet kurumlarındaki kadrolaşmalar, hukuksuzluklar ve benzeri. Ama ''Tayyip'in bindiği at bile onu sırtından attı. Bu halk, bir atın yaptığını beceremedi.'' diyince ben seni ciddiye alamıyorum ki Ergün Poyraz.

Zaten de sürekli kendini tekrarlayan sayfalarla dolu. Biz okulda yapıyorduk bunu. Hukuk Fakültesi sınavları haliyle biraz zor oluyordu. Hocaların sınavda uzun uzun cevaplar istediği şeklinde inanışlarımız vardı. Biz de o yüzden bir cümleyle anlatılabilecek bir durumu, aynı anlama gelebilecek farklı kelimelerle uzun uzun anlatıyorduk. Aha bu kitap da öyle.

Yaklaşık 20-30 tane kitaptan alıntı, bir o kadar da gazete haberi ve köşe yazısından. Öyle ki yazar nerede kendi düşüncesini yazmuş, nereyi alıntılamış ,anlamak mümkün olmuyor bazen.

Bu arada Ergün Poyraz, Ergenekon soruşturması kapsamında hala tutuklu mu ya?

Gönderen

hülyazaman:

10:36 tolonbeg

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim ateist anlayışımın içinde insan hakları vardır ve hatta dini yaşayan dindarların bile düşüncelerine saygım vardır olmak zorundadır. Keza bundandır ki bir insanın elinde olmayan nedenlerden dolayı yargılamam dini bile yeri gelir insanın içinde bulunduğu topluma maal edebilirim bu yuzden saygı duyarım düşüncesinden ötürü. ırk keza öyle elinde olmayan bir nedendir ve bu yuzden aşağılanmak hor görülmek ırkçılık yapan insanların bu tarz tavırlarına maruz kalmak insan haklarına sonuna dibin kadar aykırıdır. Irkçılık pedofili tecavüz benim ateist kavramımın içinde kesinlikle yoktur.

Benim ateist kavramım dinleri soyutladığı kadar ahlaki bir takım değerleri dinlerden değil kendi mantığımdan alır ve ırkçılık benim için dünyanın en saçma seyleri arasında gelir.

Var mı itirazınız...

Sitelerde Paylaş

Maalesef öyle olduğunu düşünmüyorum vanda yaşadığım 1.5yılda olayların daha farklı geliştiğini görebildiğim için kendimi sanslı sayıyorum polis akrep denilen araçlarla şehir içinde irite edici şekilde gezer en ufak bi olay cıksa ağır tazikli su ile hemen müdahale eder ve en kötüsü ülkenin batısının bunlardan hiç haberi yoktur medyatik değer verilmez.

Düşünsenize gezi olayları 2gun medyaya düşmedi diye hepimiz deli olmadık mı???burda rutine binmiş maalesef

Aynı polis misafir olduğum bir evde dedenin kendi anlatılışıyla

"Polis yanımızdan geçerken cağırır ıkı tokat atar gönderirdi"sözleri sizlere biras empati kurdursun

Keza bir arkadaşımın ben küçükken polis gördüğümde ağlayarak kaçardım bunu bana yaşatmaya hakları yoktu gibi sözleri içinizi acıtmıyor mu??

Pkk'nın silaha başvurması silahlı mücadele etmesi elbette ateist ve insan haklarını bilen biri olarak benım gözümde kabul görmüş bişey değildir lakin maalesef pkk sayesinde kürt vatandaşlar su anda isim hakkı kürtçe tv kürtçe eğitim gibi haklı (devletinde sanki lutuf ediyormuşcasına konuşması). istekleri dinlenir olmuştur.

Bir gerillanın yahut bir askerin yahut masum sokaktan gecen bır bile vatandaşının ölmesi yerine bunların artık konusularak çözülmesi taraftarıyım tabiki.

Ama maalesef turkıye sartları içerdeki gazeteci vekillerle dolu basın özgür değil adalaete kaç kişi güveniyor? Gibi temel hak ve özgürlüklerimiz tehlike altında umarım daha guzel bır ulkede yaşarız:(

Ben polis şunu yaptı bunu yaptı derdinde değilim AKP iktidarı için konuşuyorum. AKP iktidarında ses çıkarılmıyor PKK'ya. Adamlar bir olay oluyor sınırdan bir günde 25 bin kişi sokuyor buna ''ohaa'' denir. AKP ele aldığında bu kadar güçlü değildi PKK. AKP iktidarı boyunca biz kaç kez PKK'ya saldırdık ki? Hep ölenler karakollarda öldü onlar saldırdı biz belki göstermelik bir şeyler yapıldı. Ayrıca yine bu süreçte Kürt milliyetçiliği solculuk, demokratlık falan gibi görülürken Türk milliyetçiliği ırkçılık olarak görülmeye başlandı. Aynı iktidar döneminde. Bilinçli olarak Türklüğe karşı bir sabotaj başlatıldı.

Ben milliyetçi bile değilim ancak hükumetin Atatürk ve Türklüğü yerin dibine sokarken İslamcılık ve Kürt ırkçılığına hiç bir ses çıkartmaması, gezi olaylarına sert müdahalede bulunurken PKK gösterilerine hiç bir halt diyememesi bende başka bir izlenim uyandırmıyor. Hükümetin işine gelen bu. PKK devlete karşı Geziciler hükumete karşı. Hükumet sadece kendini düşünüyor.

Kürtler geçmiş zamanda hor görülüp ayrımcılığa tabi tutulmuş mudur? Sanırım öyle ama PKK'yı haklı yapabilecek herhangi bir etmen yok. PKK kesinlikle bir halk direnişi değildir. Sadece eli kanlı bir maşadır. Hatta hükumet gibi davranışlarıda vardır. Mesela yıllarca doğuya baraj yapımlarına giden mühendisleri öldürmedi mi bunlar neden? Doğu fakir ve cahil kalsın ki PKK'yı daha çok desteklesinler, fakir ve cahil kalsın ki devletten daha kolay nefret etsin PKK'ya daha kolay katılsın. Oranın gelişmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sana ateizmi bir din haline getiriyormuşum gibi gelmiş olabilir ama kesinlikle öyle değildir. Bu değerler ateistliğin emelinde yatan özgür düşünebilme insan haklarına saygıdan gelmektedir

Ateizm yaşadığın toprağı, vatanı elinle düşmana ver mi diyor özünde?

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Kimi düşman görüryorsun ya ??sacma kımse kımsenın dusmanı olmak zorunda değil egolarınızı bır kenara bırakın ve kardeşce yaşamaya calısın ve kardeşinin fikri düşüncesi ideası dili kültürü seni rahtsız edip onu ezıyorsa yaşam hakkını elinden alıyorsa 3.sınıf vatandaş yerine koyuyor sende bana burda vatan millet sakarya de öle mi :)))

Eğer düşman olarak gördüğün yada benim görmediğim taraftan seni askerim dediğin benimse mecburiyetten eline silah almış askerim dediğim taraftan 1kişi daha öleceğine bölünsün bu toprak can kaybı olmasın hayat basit yasamak üzerine iken anlamsız bir kavga yuzunden ölmek istiyorsan sende gerillla gibi cık karsı dağa:)

Sitelerde Paylaş

Kutlamak isteyenlere dün ne yaptıklarını gördük. Devlet bi yer vermişmişte. Orda kutlamalıymışızda . Kör.

Bir yanda onlarca devlet kurmuş, üç kıtada at koşturmuş, büyük imparatorluklar kurmuş bir millet, diğer yanda ise tarih boyunca hep başkasının sırtına yük olmuş, bir avuç toprağın dışına çıkamamış, çoğu zaman kalleşliklerle tarih kitaplarına girmiş bir millet.

Tabi ki devletimizi bölemezler. Onlar kim ki? Değil tayyip, tayyibin allahı gelsede bu ülke bölünmez. Bizimkisi sadece sohbet.

Hey gidi heyyy ver çoşkuyu.. ateistin ırkçısı da bir tuhaf oluyor :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...