Jump to content

Tanrının Varlığına İnanmaya İhtiyacım Var

Recommended Posts

anlaşılan aydınlatıyoruz diye senin de aklını allak bullak edecekler.. öyle bir kafa karıştırıyorlar ki sonunda adama milyon sene önceki evrimi yutturuyorlar, bin yıl önceki peygamberin yaşadığını dahi inkar ettiriyorlar.. evet evet çok gördüm bu sitede adam diyorki hz muhammed yaşamamış, ama milyonlar sene önceki evrimede inanıyor.. nasıl kafasını karıştırmışlarsa artık...

Yok öyle bir anda değişebilecek fikirlerim yok uzun süredir üzerinde düşündüğüm mantık yürüttüğüm konular bunlar. Evrim var, çeşitlilik var, doğal seleksiyon var, ama canlılığın başlangıcı için yeterli sebepler değiller.

Maddenin varlığı sorgulanamaz diyorsanız yoklugu da sorgulanamaz. Madde ve zaman bağımsız olamazlar tek başlarına bulunamazlar. Maddenin sonu ve başı yoksa zamanın da başı ve sonu yoktur.

Çıkarları menfaatleri uğruna nice insanlar peygamberliğini ilan etmişler. Çok populer bir meslek yani.. şimdi pek çıkmıyor. neden acaba? inanmıyorlar yemiyor insanlar diye olmasın sakın. Girişimler üfürükçü hoacalar nezdinde devam ediyor. Ama ufak çapta biraz. Cahillik inanmayı kolaylaştırıyor burası kesin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 100
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ibadetler ancak Tanri rizasi için olurlarsa sevap getirirler islamda. Bu ayetler müsriklerle ilgili hep. Onlari çerçevelerinden çikarmamali...

Surada konu incelenmis.

http://erkenislam.bl...dugu-inanc.html

Mesela sevap istiyorsanız

http://www.youtube.com/watch?v=nBU4yAwvgMQ

hızlısevap.com sitesinden kertenkelenizi ve kertengele çekicinizi hemen sipariş edin... Bu set sadece 39.90 TL

Stoklarla sınırlıdır. :D

Sitelerde Paylaş

Mesela sevap istiyorsanız

http://www.youtube.com/watch?v=nBU4yAwvgMQ

hızlısevap.com sitesinden kertenkelenizi ve kertengele çekicinizi hemen sipariş edin... Bu set sadece 39.90 TL

Stoklarla sınırlıdır. :D

öldürme şekline göre de sevap pointler değişiyor sanırım

1 kerede öldürürsen 1 sevap

2 vuruşta olursa 1/2 sevap

yakarak öldürürsen 10 sevap

boğarsan 5 sevap

kan kaybı 3 sevap

ayaklarını koparıp sırayla en son başını koparmak 20 sevap

vs.vs.vs

Sitelerde Paylaş

arada kertenkelenin arapçasıda geçiyor ama hangi kelime çözemedim. Vuruş sayısı arttıkça sevap azalıyor. Sevap-vurup sayısı grafigini verseler yada eğrinin denklemini iyi olurdu :D

Sitelerde Paylaş

.

.

Cübbeli Ahmed Hoca, Kertenkelenin Peygamberimiz ile Konuşması

.

http://www.youtube.com/watch?v=M8ymNidEPIQ

Bir kertenkele suç işledi diye tüm kertenkeler zan altına girmişler ve soykırıma uğramışlar. Soyu kurumadığı için iyi yırtmışlar walla.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neden tanrıya ihtiyacım var?

Çünkü hata yapmak istemiyorum. Yaşam koşullarımı iyileştimeye çalışımak her insanın doğasında var. Kendimi yani geleceğimi düşünmek zorundayım. Temelde yatan sebep bu.

En küçük şüphe varsa iman etmiş sayılmayız ve imansız ölürsek sonsuz cehennem yada yok olmakla karşı karşıya kalmak istemiyorum.

Bunu söyleyen islam dini. hakkında binlerce tutarsızlık varken birde bunu söylediği için tanrıyı reddetmek doğru olmaz.

Yoktan varolan birşey olmayabilir. Enerjinin dönüşümü maddenin de dönüşümü demek. Fakat o ilk madde nasıl varoldu. Enerji bu evrende nasıl varoldu? Neden sürekli birbirine dönüşüyor?

Hata yapmayan insan varmı! Bilmiyorum sizdeki istek böyle birşeymi, birçok insan tanrıyı görmek istiyor ondan direk bilgi almak,yapmadıklarını ondan bekler gibi bir inanış içinde. Kötülüğü yapan insan iç düzelmesine gelince kimse elini kıpırdatmıyor ya allahtan istiyor ya ona havale ediyor. Böyle bir inanış bizi robot yapar allahı da oyun oynayan herhangi bir sıfat. Allah herşeyi dilemiştir. Bize yaşamak için bütün bilgiyi tüm zamana hitap edecek şekilde yaymıştır. Bizler bunları kullanarak ne olmamız gerekiyorsa onu olur ve yaşarız. Seçimlerinizde yanlışlariniz olabilir ama yanlışlarimizi bize söyleyenlerde var. Hatalarimizdan dönme imkanımız vardır. Yaşam koşullarını düzeltmek herkezde var evet sizde bu nasıl! Daha iyi yaşıya bilmek için beni ezermisiniz. Siz lük sofralarda vs vakit harcarken ben size orda harciyacaginiz para için geçe,gündüz çalışacam bu mudur geleceği düşünmek. Yoksa adalet icin,güzellik,iyilik ,için,karşılık yardımlaşma vs gibimi geleceği düşünmek. Kefenin cebi yok mal burda kalıyor. Eğer mala iman edersek gelip,geçici bir gelecek olur. Ama adalet malın olsada olmasada insanın geleceğini korur. Ne garip ki insan ömrünün sonunu yaşasada sahiplendigi malları kardeşlerine vermekte zorlanıyor ibretlik bir durum. Cehennem mı cennetmi kararı veriyorsunuz zaten. Bunların tefsirleri dünya hayatı ile anlatılıyor gerçek olan belli değil. Filistini düşünün hiçbirşey yapamıyorsunuz böyle bir hayat cehennem işte. Ölmüş biri diriler için yok olmuş olabilir fakat ölmüş kişinin kendisine yokluk varmı biz bilemeyiz.

Insanlar araştırıyor. Hep tezler madde vardı üzerine aynı allah hep vardı üzerine. Hiçbir şey yokken birşeyin olması kafaları karıştıriyor. Bizler öğrendiklerinizle konuşuyoruz. Hiçlik nasıl birşey bilmiyoruz. Hiçliğin dışında ne var onuda bilmiyoruz. Enerji vardı diye biliyoruz henüz. Madde olması gerekene uyuyor olması gereken oluyor. Eğer uymasaydı insanlar gibi olabilirmiydi bir düzen!

Sitelerde Paylaş

Konuyu açan arkadaşa, iki güzel özlü sözü anımsatayım da içindeki kuşkuyu gidermesine yardımcı olsun:

"Eğer Tanrı var olmasaydı, onu icat etmek gerekirdi." (Voltaire)

"Eğer Tanrı gerçekten varsa, onu yok etmek gerekir." (Bakunin)

İnanç denen saçmalıktan (kölelikten) kendini en kısa zamanda kurtarman dileğiyle...

Sitelerde Paylaş
1-Herkes birşeye inanınıyor diye bizim onun varlığını sorgulamadan inanmamız doğrumu?

Size kalmış, siz bilirsiniz, sizin seçiminiz ve inancınız, özgür irade;

Galiba çoğunluğun geçtiği köprüden sorgusuzca geçmek ya da kitleyle birlikte akmak daha sorumsuz hissettiriyor, bilmiyorum

2-İnsanlar arasında bilginin yayılması esnasında ne kadar deforme olduğunu ve değiştirildiğini artık içinde bulunduğumuz iletişim çağında anlamamak mümkün mü?

eğer bakıyorsanız mümkün tabi,

3-Geçmiş dönemde insanların ne kadar yalancı peygamber çıkarttıkları bilinen bir gerçek demekki insanlar bu oyunu seviyorlar yanlışmıyım?

Geçmişe gerek yok, Bugünde dünyada binlerce hatta belki onbinlerce tanrı ya a meleklere ya da dünyadışı farklı ırklarla vb.yle iletişim kurduğunu düşünen-bildiren-yazan insanlar var,

4-Biz türkiyede dünyaya gelerek şanslı olduk peki ya çin amerika afrika bu insanların tek suçu müslüman bir ülkede dünyaya gelememek midir?

??? Anlamsız,

5-Ayın ikiye yarılması olayında hiç bir bilimsel gerçek ortaya çıkarılamamış yanlışmıyım.

Ayın ikiye yarılması olayı!? Bi rivayet, Böyle bi gözleminiz var mı?

Belki bi kurmaca, belki dezenformasyon, belki belki;;;

Ben daha ileri gideyim, Kaldı ki, Bİri bana çıkıp desin, Ben ayı ikiye yaracağım ve ayı ikiye ayrılmış gibi göreyim sonra? ne olur? Bunun anlamı ne diye sorarım sadece?

6-Tarih boyunca savaşların çoğu mal, para, ganimet, deve, toprak, vergi vs için yapılmış buna hendek uhud bedir savaşları da dahil değilmidir?

Bilmiyorum, O geçmişte yaşamadım;

7- Yaratıcı varsa neden insanlara ip ucu verip hadi bul bakalım diyor, sınav kazanacaklarını ve kaybedeceklerini bilmek demek değilmidir?

Yaratıcı varsa öylemi diyor, varsa dememiştir, yoksa hiç dememiştir;

Ortada bir sınav yapılacaksa birbirine kötülük yapana açık açık kötülüğün karşılığının verileceği söylenmesi gerekmezmiydi?

Bi tanrı olsa, sadece objektif olurdu;

Bu konuda da emin olamıyorum ama bir yaratıcının varlığına inanmaya çok ihtiyacım var.

Size kalmış, Kimse sizi ikna edemez, Bunlar sizin sorularınız, sorguluyorsunuz, Bence de öyle yapmalısınız;

Sitelerde Paylaş

arada kertenkelenin arapçasıda geçiyor ama hangi kelime çözemedim. Vuruş sayısı arttıkça sevap azalıyor. Sevap-vurup sayısı grafigini verseler yada eğrinin denklemini iyi olurdu :D

vuruş sayısı arttıkça sevabın azalması yüce Allah'ın bir takdiri. Kertenkele de olsa acı çekmesini istemiyor. Dolayısı ile tek seferde işini bitirene daha çok sevap veriyor. Sonsuz merhamet bu olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

Beyin et parçasıymış:) ne komik insanlar var ya. Senin o et parçana bir şey olsun. Görelim bakalım, konuşabiliyor musun? Gülebiliyor musun? Nefes bile alamazsın. Böyle tuhaf şeyler yazamazsın. Onu bırak Allah'a bile inanamazsın.

Bu kadar uzun ve saçma yazacağına aç biraz biyoloji kitabı falan oku.

Sitelerde Paylaş

Beyin et parçasıymış :) ne komik insanlar var ya. Senin o et parçana bir şey olsun. Görelim bakalım, konuşabiliyor musun? Gülebiliyor musun? Nefes bile alamazsın. Böyle tuhaf şeyler yazamazsın. Onu bırak Allah'a bile inanamazsın.

Bu kadar uzun ve saçma yazacağına aç biraz biyoloji kitabı falan oku.

copy-paste o ya yazamaz öyle hemen yazdın mı yoksa ? inanmam

Sitelerde Paylaş

vuruş sayısı arttıkça sevabın azalması yüce Allah'ın bir takdiri. Kertenkele de olsa acı çekmesini istemiyor. Dolayısı ile tek seferde işini bitirene daha çok sevap veriyor. Sonsuz merhamet bu olsa gerek.

Benimde o aklıma geldi. hep iyi tarafından bakarım kertenkelede olsa o bir canlı ve acıyı az çekmeli değilmi. büyük kertenkeleler var komodo ejderimiydi neydi ona da aynı sevabı veriyorlarsa ufaklara yönelmek en iyisi

Sitelerde Paylaş
En küçük şüphe varsa iman etmiş sayılmayız ve imansız ölürsek sonsuz cehennem yada yok olmakla karşı karşıya kalmak istemiyorum.

Demişsin......

İbrahim Rabbine: Ey Rabbim! Ölüyü nasıl dirilttiğini bana göster, demişti. Rabbi ona: Yoksa inanmadın mı? dedi. İbrahim: Hayır! İnandım, fakat kalbimin mutmain olması için (görmek istedim)...

Bu ayete bi göz atalım...Allah,İbrahimi peygamber yapmadımı.....Evet......

İbrahim Allah'la konuşmuyormu.....evet...Allahın sesini duymuyormu....duyuyor....

Bütün bunlarda sonra İbrahimin Allah hakkında hala kalbi tatmin olmaması ..bazı şeyleri ancak görürse,şüphelerinin giderileceğini söylemesini nasıl yorumlayacaksınız.....

Aciz kulların...ibrahime yapılan kıyaklıkların hiçbirine sahip olmamışken dahi,Allaha iman yönünden hiç bir sıkıntıları olmadıklarını söylemeleri ne kadar gerçekçi olabilir....

İbrahim sıkıntısını Allaha söyleyip gerçekleri gözleriyle görüp tatmin olmuş ve paçayı kurtarmış....sizin içinizdeki bu şüpheyi nasıl gidermeyi düşünüyorsunuz acaba....

Sitelerde Paylaş

Benimde o aklıma geldi. hep iyi tarafından bakarım kertenkelede olsa o bir canlı ve acıyı az çekmeli değilmi. büyük kertenkeleler var komodo ejderimiydi neydi ona da aynı sevabı veriyorlarsa ufaklara yönelmek en iyisi

Önemli olan 3 şey vardır: Duruş - Tutuş ve Vuruş

"Nasıl bilardo oynanır" hadis-i şerifinde bu konu üzerinde de duruluyor. :D

Sitelerde Paylaş

Demişsin......

İşte onun için bugün yola koyuldum ve fikirlerimi sizinle tartışmaya başladım. Göremediklerim varsa farkederim dedim. Biliyorum samanlıkta iğne arıyorum. Sorunun cevabını bulmak çok zor. Ama küçücük ipucu dahi olsa bulma umudumu kaybetmedim.

Ayrıca İbrahiminin istediklerini bende zaman zaman yaratıcıdan diledim.

Önemli olan 3 şey vardır: Duruş - Tutuş ve Vuruş

"Nasıl bilardo oynanır" hadis-i şerifinde bu konu üzerinde de duruluyor. :D

Hocam walla karnıma ağrılar girdi. Acayip malzeme var bu işte. Ama yapma böyle espiriler caiz değil :D

Demişsin.......

İbrahimin yolundan gitmeyi denemek de her sorgucunun hakkı olmalı. Onada emsalde olduğu gibi davranılmalı.

Ayrıca kusursuz adelet dağıtan birilerine mutlaka ama mutlaka ihtiyaç vardır. Dünya adaletsiz çünkü.

Sitelerde Paylaş
tamamen özgür olmak nedir?............

Tanrı'ya inan,okula git,camiye git,bir işte çalış,evlen,çocuk yap,oy ver,ölüleri göm,yakınlarına iyi davran,komşularına selam ver..vb

Tüm bunlar,size toplumun empoze ettiği şeylerdir..Hiç kimsenin fıtratında Tanrı'ya inanmak veya çocuk yapmak yoktur..Fıtratımızda olan şey,genel anlamda bencillik duygumuzdur..Bu duygumuzu/özelliğimizi bize veren de,içinde yaşadığımız Evren'in bize bir armağanıdır,ya da cezası..!

Bu inanma konusunda da size şunu söyleyim..Ben bir şeye inanıyorum diyen birisi,inandığı şey hakkında hiç bir şey bilmediğini itiraf etmiş olur..Eğer bir Tanrı varsa,vardır ve bu herkesce bilinebilir..Tanrı olmadığı için sizler,Tanrı'ya(Allah'a) inanma söylemine sarılıyorsunuz..Tanrı olsaydı zaten ''Tanrı'ya inanıyorum'' demezdiniz..Sizlerin Tanrı'ya inanıyorum söylemi,aslında Tanrı yokturun farklı bir versiyonudur.. :)

Cebinde parası olan,cebinde parası olduğunu bilir ve cebimde param olduğuna inanıyorum demez..''Cebimde para var'' der sadece..

Sizin cebinizde para yok ama ''cebimde paramın olmasına inanıyorum'' diyorsunuz..Siz istediğiniz kadar inanın ama cebinizde gerçekten para yok.. :)

Sitelerde Paylaş

Yönelirken aman dikkat belki bir tanıdığı vuruyorsundur. Hani yer degiştirme var ya belki birgün oda öcünü alır. Ne acı verici bir durum birde bunu ebedi olduğunu düşün. Ohh al saa cehennem....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...