Jump to content

Recommended Posts

Hala dogmatik levyesin hâla... Sende hiç bir ilerleme yok. Yine başladın saçma sapan resimler yapıştırıp saçma sapan yorumlar yazmaya... Sana sadece iyi niyetimi göstermek için başlığa davetine olumlu yaklaşımda bulundum, ama sen saçmalamakta ısrarcısın. Hiç mi kafan çalışmıyor? Dolaylı gözlemi şimdi sen anlayamadın mı? Güneş sistemi dışına insan yapımı bir araç çıktı ve hâla sinyal gönderiyor ileri zekalı! Radyo teleskoplar evreni düzenli biçimde yedi yirmidört tarıyor. Aşırı ileri zekalısın! İler tutar bir görüş ortaya koyacak kapasiten olmadığını bir kez daha kanıtladın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bilimsel lafini bu forumda kullancak en son kisi sensin. her yazinda bir sahtekarlik yuzsuzluk civiklik var. daha dun kuran soyle harika boyle harika diyorsun, mitolojik bir kitabı 21. yuzyilda savunacam diye bir yerlerini yirtiyorsun sonra gelip bize bilimsel ayakları yapiyorsun. yuzun olsun yuzun. kisiligin olsun.

Tahammulsuzluk bilimsel olamaz. Yazdiklarim ortada, ve önerimi yaptim. Satacak malim yok. tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz dogmatiklerin satacak malınız daima vardır. Allahınız size yalakalığınızın mükafatını verir diye umarsınız. Siz dogmatiklerden bir cacık olsun, ben dişimi kırarım. Aşırı derecede ileri zekalısınız. Çok aşırı. Sizden bir cacık olma olasılığı sıfır.

Ben kısır döngü nerede başlıyor, onu düşünüyorum. Zeka sorunu yüzünden dogmatik mi olunuyor, yoksa dogma yüzünden mi zeka sorunu ortaya çıkıyor? Bu kısır döngü nerde başlıyor?

Haci yine insaflı. Bilimle alakası bile olmayan bu başlık tavanarasına bile gitmez, kanalizasyona gider...

Sitelerde Paylaş

Bilimsel düşünmenin Din forumunda ne işi var?

Ateistcafe'ye taşıyorum. Bu haliyle bilim foruma taşıyamayız.

Bilim bölumune yakisir bir konu aslinda, ama sizin bileceginiz bir konu. Saygilar.
Sitelerde Paylaş

''Allah vardır'' söylemi bilimsel midir?

Sayin Brutal, sorulacak soru söyle : Allah'in varligi iddiasi yanlislanabilir mi ? Cevap : Hayir.

O halde, bu bilimsel bir iddia degil. Yoklugunu da savunamayiz. Nitekim bu da yanlislanabilir degil.

Dogrular iki çesittir :

1. Yanlislanabilir bilimsel dogrular.

2. Yanlislanamaz mutlak dogrular.

Inançlar kisisel tercihe dayanir. Her insan mutlaka bir seylere inanir. Ancak, bilim ancak somut, denetlenebilir seylerle ilgilenir. Kalaninda ise suskundur. Sevgiler.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin konun, senden de beter... Konunda bir içerik olsa, konu dışına zaten çıkmazdık... Daha başlar başlamaz saçmaladın. Ortada konu mu var konuşacak? Olsa da konuşsaydık...

''Tanrı yoktur'' ifadesi bilimsel bir ifade midir?

Sitelerde Paylaş

Sayin Brutal, sorulacak soru söyle : Allah'in varligi iddiasi yanlislanabilir mi ? Cevap : Hayir.

O halde, bu bilimsel bir iddia degil. Yoklugunu da savunamayiz. Nitekim bu da yanlislanabilir degil.

Dogrular iki çesittir :

1. Yanlislanabilir bilimsel dogrular.

2. Yanlislanamaz mutlak dogrular.

Inançlar kisilel tercihe dayanir. Her insan mutlaka bir seylere inanir. Ancak, bilim ancak somut, denetlenebilir seylerle ilgilenir. Kalaninda ise suskundur. Sevgiler.

Allah yanlışlanamaz mutlak doğrular kategorisine mi giriyor? (:

Sitelerde Paylaş

Şaka yapıyor olmalısın :D Yahu tamam tanrı olsun bu kadar istiyorsanız yaparız be abicim onuda yaparız :D Ama niye tanrı din yollasın be abicim niye her şeyi yaratan tanrı insanı üstün kılsın?Niye tanrı günlük yaşama kurallar koyup ki bu kuralları bir kişi merkezli yapıcak ondan sonrada o kurallara uymayanları cehenneme o kuralları koyanı tanımayanı sonsuza kadar cehenneme atsın sizcede tanrı egoist değil mi?Tanrı niye egoist olsun ?

Sitelerde Paylaş

Sevgili Brutal,

Daha önceki yerlere dogru gidecegiz diye düsúnúyorum. :)

Neyse devam edelim.

O sözünü ettigin sey nedir? Ben bilmiyorum.

Bilmediğin birşey hakkında nasıl hüküm veriyorsun? bunu yanıtlayamadığın için olduğun yerde dönüp duruyorsun..

Sitelerde Paylaş

Cahil sapiklarin yazdiklari kuran ayetlerini teleskoplarla cekilmis resimler esliginde sunup onlari bilimsellikle ilintilendirip "bilimsel aciklamalar" olarak lanse etmek gercekten bilimsel midir?

Sitelerde Paylaş

Bilmediğin birşey hakkında nasıl hüküm veriyorsun? bunu yanıtlayamadığın için olduğun yerde dönüp duruyorsun..

E soruyorum iste bilenlere nedir bu tanri denilen sey? Gazoz acacagi mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...