Jump to content

'Kızlarınızı pazarda satacağım'

Recommended Posts

Bir de ilgimi çeken şu durum var. Sözlerinizden anladığım kadarıyla, Kur'an'ı bizzat Hz. Muhammed yazmıştır diyorsunuz. Ona ilahi bir kimlik vermiyorsunuz ama iyi niyetli ve o dönemde gücü ancak buna yeten bir devrimciydi mi demeye getiriyorsunuz?

Düzenleme: Kısacası, 230 kızı kaçıran ve bu kızları pazarda satacağını söyleyen, sonuna kadar haklıdır. Adam, Kur'an'ın kendisine sunduklarını istiyor. Savaş varsa, ganimet varsa, kadın köle ve cariye yapılabiliyorsa, satılabiliyor veya hediye edilebiliyorsa, sahibinin canına kast etmesi kutsal kitapta lanetlenmediyse, Allah affedici ise ben de olsam hakkımı isterdim. Adam %100 inançları doğrultusunda yaşıyor.

tarihinde Fraunhofer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Buyrun, kanıtlayın lütfen.

En açık kanıt.Bu insanlara göre istakoz,at,karides etlerini (en azından birininki) yemek haram.Oysaki 6:145'e göre ayette sayılan 4 haramdan başka yiyecek haram değildir.

Daha yüzlerce sayarım.Mesela Muhammed de kural koyar dedikleri için müşrik oluyorlar.

Sen zaten kendinden başkasını müslüman görmüyorsu.

Dünyada islamı en iyi bilen sensin zaten.

Öyle bir iddiam yok ama diyelim ki tek müslüman benim ve diğer herkes yanlış yapıyor.Bunu nasıl çürütürsün?Gerçi senin çürütme falan gibi derdin yok.İlkel bir düşünceyle şunu diyorsun:Çoğunluğun İslam anlayışı doğrudur o halde onların hatalı olduğunu söyleyen bizon kesin aptalın tekidir.Delillerine,argümanlarına bakmaya gerek bile yoktur!Çünkü zaten o aptaldır ben ise zekiyim.

Bir de şunu merak ettim.İslamı en iyi bilen ben değilmişim,peki sana göre kim?

tarihinde bizon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mevzu yine klasiğe geldi... "Aslında gerçek İslam dünyada hiçbir zaman yaşanmadı" Adamlar haram listesine ekleme yapınca müslümanlıktan çıktılar. Yani onları müslümanlıktan çıkaran şey, savaşmak - ganimet, cariye ve köle edinip bunları alınıp satılabilir kılmak değil. İşte bu adamların müslüman olmadıklarını iddia etmek için, yaptıkları ne insanlığa ne de dine sığar diyebilmek yerine, haram listesine ekleme yaptıkları için Bizon arkadaşımız tarafından aforoz edildiler.

tarihinde Fraunhofer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mevzu yine klasiğe geldi... "Aslında gerçek İslam dünyada hiçbir zaman yaşanmadı" Adamlar haram listesine ekleme yapınca müslümanlıktan çıktılar. Yani onları müslümanlıktan çıkaran şey, savaşmak - ganimet, cariye ve köle edinip bunları alınıp satılabilir kılmak değil. İşte bu adamların müslüman olmadıklarını iddia etmek için, yaptıkları ne insanlığa ne de dine sığar diyebilmek yerine, haram listesine ekleme yaptıkları için Bizon arkadaşımız tarafından aforoz edildiler.

Onlar da dahil.Ben reddedilmesi imkansız örnekleri kullandım.Haram listesine yeni bir şey eklemek çok net bir müşriklik.6:145 ve devamındaki yaklaşık 10 ayeti iyi okuyun.

Sitelerde Paylaş

Onlar da dahil.Ben reddedilmesi imkansız örnekleri kullandım.Haram listesine yeni bir şey eklemek çok net bir müşriklik.6:145 ve devamındaki yaklaşık 10 ayeti iyi okuyun.

Yani her şekilde aforoz etmek zorunda kaldınız... O zaman bu aforozun müslüman nüfusta ne kadar eksilme yarattığını hesaplayabiliyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Yani her şekilde aforoz etmek zorunda kaldınız... O zaman bu aforozun müslüman nüfusta ne kadar eksilme yarattığını hesaplayabiliyor musunuz?

Evet.Kur'an'a göre de böyle.

6:116 Ve yeryüzünde bulunanların çoğuna itaat edersen, seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar, ancak zanna uyarlar ve onlar,ancak yalan uydururlar.

12:106 Onların(insanların) çoğu Allah’a ancak ortak koşarak inanırlar.

Sitelerde Paylaş

Baskın, kızların kaçırılması, ırzlarına geçilmesi ve köle olarak satılması Kuran'ın neresine aykırıdır?

Neresine göre izinlidir?Kölelerle ilgili ticari işlem olarak tek şey başkalarının kölesini özgürleştirmek(azad etmek) için satın almaktır o kadar.Savaşa izin verilir o da kendini savunma amaçlıdır.Irza geçme,zina ve tecavüz zaten yasak.

Boko Haram kendi uyduruk dinine göre de aykırı bir şey yapıyor.Sünnilikte müslüman insanları kaçırıp köle yapamazsın.Ama bunlar yapıyor.Bu salaklar kendi uyduruk dinleriyle de çelişiyor.

Sitelerde Paylaş

El sababın konuşmalarını dinledim. Satış işlemi islamı kurallara göre yapılacakmış.

Rahmetli Muhammedde çok kadın satardı.

Yanlış yazdığım için özür dilerim Boko Haram yazmalıydım.

Dünya üzerinde o kadar çok Müslüman terör örgütü varki bazen isimlari karıştırıyorum.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Kızları pazarda satabilirler,becerebilirlerde,keserlerde,doğrarlarda.Bunları müslümen ülkelerde yapabiliyürler.Gitsinler bir Avrupa ülkesinde yapsınlarda göriyim.Hiçbiri GÖTÜ bile gurtaramaz.Hemide birkaç gün içinde.Degil aylar,yıllar yaşamak.

Demekki parayla ınsanların alınıp satıldığı geri zekeli , usları başlarında olmayan müslümen ülkelerde halaaaaaaaaa ınsanlar alınıp satılabiliyür.

Böyle olaylar batılılar için bulunmaz fırsat.

Batılılar yakalıyor kızları çalınanları.

Diyürlerki bunların AMINA koyun ,hertürlü yardım benden ve alsana iç savaş.

Yahutta batılılar bu tür olayları bahana ederek bu ülkelere giriyür Irakta,Libyada olduğu gibi.Sikmedikleri am bırakmıyorlar geride.

Beyinsizleride bir birlerine kırdırıyorlar.

Genelde müslümenler 1500 yıl önceki kelleyi taşımaktadırlar.

Örnegin bir AT onbin yıl bile geçse kendinde bir nebze bir degişiklik olmaz.Çünkü kafasına konan kaset hep aynı kalacak deye yerleştirilmiştir.

Yücegüç ınsanlar dışındakıların kellesine koyduğu kasetlerde hiç degişiklik olmayacak şekilde bu kasetleri imel etmiştir.

Insanların kellesine kaset degil US koymuştur.

Bütün olacak degişikliklere açıktır.

Şüphe duyar ki bu şüphe ınsanları araştırmaya yöneltir.

Buluşların anahtarıdır bu.

Us

Neden

Niçin

Nasıl

NE

Neredelere hep yanıt ARAR.

Müslümenler USU kellelerinden atıp yerine Kur,an kasetini koymuşlardır.On bin yıl sonra bile bu kaset aynı kasettir.Degişen hiçbirşey olmaz.Müslümen on bib yıl önce neyse ,onbin yıl sonrada aynıdır.

Bu FİKİRLER Yücegücün degil cücegücün uydurmalarıdır.

Islamdır müslümanları bır BALTAYA SAP yaptırmayan.

Arabın ÜRETTİGİ din halıyla Arap gibi olacaktır.

Arabın Allahı demişki, ben GÖLCÜK ÜSSÜNÜ neden batırdım biliyürmüsünüz.

Subaylar bir birlerinin garılarıyla dan ediyürler diye.

Bu ZIRVAYI anlatan bir ılahıyat pırofosoru.

Pırofosorluğunda ağzına etti bu CALLAR CUHALALARI.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Evet.Kur'an'a göre de böyle.

6:116 Ve yeryüzünde bulunanların çoğuna itaat edersen, seni Allah'ın yolundan saptırırlar. Onlar, ancak zanna uyarlar ve onlar,ancak yalan uydururlar.

12:106 Onların(insanların) çoğu Allah’a ancak ortak koşarak inanırlar.

Oldukça ilginç bir noktaya geldik bu durumda... Madem bireye, "bireysel tutumunu kitle tutumuna benzer kılma, kitleye eklemlenmek ve aidiyet ihtiyacını gidermek, imanından ağır basmasın" türünden bir öğüt veriliyor. Bu durumda en temiz inanç sadece inanan ve inanılan arasındaki ilişki olarak tanımlanmalı. İnanç bundan daha iddialı olmamalı.

Ayrıca bir şey daha soracağım, zina - tecavüz gibi konularda Kur'an kaç kez yasağı hatırlatmış ve ceza olarak ne tayin etmiştir?

Sitelerde Paylaş

Neresine göre izinlidir?Kölelerle ilgili ticari işlem olarak tek şey başkalarının kölesini özgürleştirmek(azad etmek) için satın almaktır o kadar.Savaşa izin verilir o da kendini savunma amaçlıdır.Irza geçme,zina ve tecavüz zaten yasak.

Boko Haram kendi uyduruk dinine göre de aykırı bir şey yapıyor.Sünnilikte müslüman insanları kaçırıp köle yapamazsın.Ama bunlar yapıyor.Bu salaklar kendi uyduruk dinleriyle de çelişiyor.

Koyu kısmı düzenleyen ayetler hangileridir?

Savaş meselesinde Muhammed'in kendini savuna savuna arap yarımadasını ele geçirip, daha çok savunabilmek için bizans imparatorluğu, mısır, iran gibi yerlere ggönderilen mektuplardan bahsettik. Muhammed'in yine ganimet paylaşımı anlaşması ile başka kabileler ile ortak olup kendini savunması konulu örnekler de sunuldu.

İslamda ırza geçme ve tecavüz diye birşey yoktur. Kölelerin ırzına geçilmez, köleler kullanılır. Kölenin kendini kullandırtmamak gibi bir şansı yoktur. Irza geçme ve tecavüz, müslümanların değil, biz insanların tanımıdır. Bunu da ayetler ve hadisler ile verdik.

Hadisleri kabul etmeyip, kuran tek rehberim diyorsanız; lütfen koyu kısımdakileri ayetler ile örnekler misiniz? Ayrıca, sadece başkasının kölesini azad etmek için satın alan müslümanların köleleri nerden gelmektedir? Ayetlerde bir sürü köle düzenlemesi bulunuyor. Yine müslümanların klasik yalanlarından olan kızları diri diri gömülüyordu yalanında sorduğumuz gibi soralım, millet birbirinin kölesini alıp azad ediyorduysa, bu köleler nerden geliyordu? Allah gökten köle mi indiriyordu?

Şimdi yeniden soralım:

Baskın, kızların kaçırılması, ırzlarına geçilmesi ve köle olarak satılması Kuran'ın neresine aykırıdır?

Sitelerde Paylaş

Koyu kısmı düzenleyen ayetler hangileridir?

Savaş meselesinde Muhammed'in kendini savuna savuna arap yarımadasını ele geçirip, daha çok savunabilmek için bizans imparatorluğu, mısır, iran gibi yerlere ggönderilen mektuplardan bahsettik. Muhammed'in yine ganimet paylaşımı anlaşması ile başka kabileler ile ortak olup kendini savunması konulu örnekler de sunuldu.

İslamda ırza geçme ve tecavüz diye birşey yoktur. Kölelerin ırzına geçilmez, köleler kullanılır. Kölenin kendini kullandırtmamak gibi bir şansı yoktur. Irza geçme ve tecavüz, müslümanların değil, biz insanların tanımıdır. Bunu da ayetler ve hadisler ile verdik.

Hadisleri kabul etmeyip, kuran tek rehberim diyorsanız; lütfen koyu kısımdakileri ayetler ile örnekler misiniz? Ayrıca, sadece başkasının kölesini azad etmek için satın alan müslümanların köleleri nerden gelmektedir? Ayetlerde bir sürü köle düzenlemesi bulunuyor. Yine müslümanların klasik yalanlarından olan kızları diri diri gömülüyordu yalanında sorduğumuz gibi soralım, millet birbirinin kölesini alıp azad ediyorduysa, bu köleler nerden geliyordu? Allah gökten köle mi indiriyordu?

Şimdi yeniden soralım:

58:3 Kadınlarını annelerine benzeterek yabancılaştırdıktan sonra sözlerinden dönenler, karılarıyla cinsel ilişkiye girmeden önce bir köleyi özgürlüğe kavuştursunlar.Size öğütlenen budur. ALLAH yaptığınız her şeyi haber alır.

90:10 Ona iki yolu göstermedik mi?

90:11 Ne var ki zor yola katlanamadı.

90:12 Zor yolun ne olduğunu bilir misin?

90:13 Köleleri özgürlüklerine kavuşturmaktır

Başka ayetlerde var sanırım ama uğraşmak istemedim.Kölelerinizden birini salın şeklinde yazmıyor bu arada.Belirteyim.

Müslümanların kölesi yoktu.Çevrelerinde yaşayan Yahudi,Hıristiyan,müşrik... insanların kölelerini azad ediyorlardı.Hatta hikaye olarak örneği bile var.Çağrı filminde vardı sanırım.Ebubekir müşrik birinin kölesini alıyordu ve özgürleştiriyordu.Kafanda canlanması açısından iyidir.

Sitelerde Paylaş

Oldukça ilginç bir noktaya geldik bu durumda... Madem bireye, "bireysel tutumunu kitle tutumuna benzer kılma, kitleye eklemlenmek ve aidiyet ihtiyacını gidermek, imanından ağır basmasın" türünden bir öğüt veriliyor. Bu durumda en temiz inanç sadece inanan ve inanılan arasındaki ilişki olarak tanımlanmalı. İnanç bundan daha iddialı olmamalı.

Ayrıca bir şey daha soracağım, zina - tecavüz gibi konularda Kur'an kaç kez yasağı hatırlatmış ve ceza olarak ne tayin etmiştir?

17:32 Zinaya yaklaşmayın; çünkü o büyük bir günah ve kötü bir davranıştır

http://www.kuranmeali.tv/ara/zina

Buradan bakabilirsin.

tarihinde bizon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

her türlü pislik - iğrençlik DİNLERDEN ve DİN adına yapılanlardan ortaya çıkarılıyor....

halen daha da birileri savunucaz diye yırtınıyor.....

tecavüzler mi ararsın - sapıklıklar mı - pedofili mi - öldürmeler mi - yakmalar mı - türlü işkenceler mi - HER türlü akla hayale gelmeyecek şeyler VAR.....

tabi canım, dinsizlered hiç tecavüz yoktur, sapıklık yoktur, pedofili yoktur değil mi?

Ne kadar aciz, ne kadar zavallı birisisin sen.

HER TOPLULUKTA HER ÇEŞİT İNSAN OLUR.

Hata yapan olur, yanlış yapan olur.

Tecavüz var diyorsun be adam tecavüzü din mi emrediyor, tecavüzü, zinayı din yasaklamışken, ağır ceza verirken sen hangi kafayla tecavüzü vs. dine yıkmaya çalışıyorsun?

kafayı mı yedin ey ZAVALLI arkadaş?

Sitelerde Paylaş

58:3 Kadınlarını annelerine benzeterek yabancılaştırdıktan sonra sözlerinden dönenler, karılarıyla cinsel ilişkiye girmeden önce bir köleyi özgürlüğe kavuştursunlar.Size öğütlenen budur. ALLAH yaptığınız her şeyi haber alır.

90:10 Ona iki yolu göstermedik mi?

90:11 Ne var ki zor yola katlanamadı.

90:12 Zor yolun ne olduğunu bilir misin?

90:13 Köleleri özgürlüklerine kavuşturmaktır

Başka ayetlerde var sanırım ama uğraşmak istemedim.Kölelerinizden birini salın şeklinde yazmıyor bu arada.Belirteyim.

Müslümanların kölesi yoktu.Çevrelerinde yaşayan Yahudi,Hıristiyan,müşrik... insanların kölelerini azad ediyorlardı.Hatta hikaye olarak örneği bile var.Çağrı filminde vardı sanırım.Ebubekir müşrik birinin kölesini alıyordu ve özgürleştiriyordu.Kafanda canlanması açısından iyidir.

Nur 58

Ey inananlar, malınız olan köle ve câriyelerle sizden olup henüz ergenlik çağına girmemiş çocuklar, yanınıza gelirlerken üç vakitte, izin alsınlar sizden: Sabah namazından önce, öğle sıcağında elbisenizi soyduğunuz zaman ve yatsı namazından sonra; bu üç vakit, halvet vaktidir size. Bu vakitlerden başka zamanlarda yanınıza izinsiz girerlerse ne size suç var, ne onlara ve birbirinizi de dolaşabilirsiniz. Allah, delillerini böyle apaçık bildirmede size ve Allah, her şeyi bilir, hüküm ve hikmet sâhibidir.

Nisa 3

Yetim kızlar hakkında adâletle muâmele edemeyeceğinizden korkarsanız, beğendiğiniz, hoşunuza giden başka kadınlardan iki, üç ve dört kadın alın. Fakat bunların arasında adâleti gözetemeyeceğinizden korkarsınız o vakit bir zevceyle, yahut sahip olduğunuz cariyelerle iktifa edin. Bu, doğruluktan sapmamanıza daha yakın ve size daha uygundur.

Nur 33

Evlenmeye güçleri yetmeyenler de Allah, onları lûtfuyla zengin edinceye dek ırzlarını korusunlar. Köle ve câriyelerinizden, bir müddet içinde birden veya taksitle bir mal veya para karşılığı azât olmak isteyenlerin dileklerini de, bunda bir hayır olduğunu bilirseniz kabûl edin ve onlara, Allah'ın size verdiği maldan verin. Câriyelerinizi, onlar da namuslu yaşamayı istedikleri halde, geçici dünyâ malı için kötülük yapmaya mecbûr etmeyin. Zorla kötülüğe sevkedildikten sonra da şüphe yok ki Allah, onların suçlarını örter, rahîmdir.

...

Siz hadisleri reddediyordunuz ve kurana sarılıyordunuz diye hatırlıyorum. Kuranı ne zaman reddetmeye başladınız?

Sitelerde Paylaş

co6wni5va932jn4kp.jpg

Bunlar müslümanlara da Boko Haram!

Nijerya'nın Ankara Büyükelçisi Abdulhamid, Boko Haram örgütünün eylemlerine dini anlam yüklenmesini eleştirerek, "Yaptıklarının Müslümanlıkla bir alakası yok" dedi.

Boko Haram örgütünün eylemleri ve son günlerde kaçırılan kız öğrenciler konularındaki sorularını yanıtlayan Abdulhamid, kaçırma olayını gerçekleştiren teröristlerin sadece Nijerya için değil, tüm dünya için tehlike arz ettiğini söyledi.

'Yaptıklarının Müslümanlıkla bir alakası yok'

Uluslararası camianın terörle mücadelede ülkesine verdiği destekten memnuniyet duyduğunu ifade eden Abdulhamid, "Nijerya hükümeti de bu konuda elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Sadece ülkemizde değil, diğer ülkelere de askeri birlikler gönderiyoruz. Bu yüzden Boko Haram'la savaşma kapasitemizi sorgulayanları anlayamıyorum" diye konuştu.

Büyükeçli Abdulhamid, Boko Haram örgütünün eylemlerine dini bir anlam yüklenmesini de eleştirdi. Abdulhamid, "Yaptıklarının Müslümanlıkla bir alakası yok. Hiçbir din masum insanların öldürülmesine müsaade etmez" ifadelerini kullandı.

"Nijerya'da din savaşı çıkarmak çok zor"

Kaçırma eylemini gerçekleştiren terörist grubun "imamları öldürdüğü, camileri ve kiliseleri yaktığına" dikkati çeken Abdulhamid, grubun amacının dini değerlerle bağdaştırılamayacağını vurguladı.

Abdulhamid, Nijerya'da Müslüman ve Hristiyan toplumun bir arada barış içinde yaşadığını ifade ederek, "Aynı ailede bile üç Müslüman iki Hristiyan bulmanız mümkün. Toplumumuzda insanlar dile getirmedikçe Müslüman mı Hristiyan mı bunu anlayamazsınız. Bu yüzden Nijerya'da din savaşı çıkarmak çok zor" değerlendirmesinde bulundu.

"Uluslararası terör örgütlerinin taşeronu"

"Boko Haram örgütünden yakalanan bazı kişilerin Müslüman bile olmadığını" belirten Büyükelçi, bunların, uluslararası terör örgütlerinin bir ağı olduğunu ve yerel örgütleri taşeron olarak kullandıklarını söyledi.

Nijerya'da silahlı kişiler, Borno eyaletinin Chibok kentinde bir ortaokula 14 Nisan'da düzenledikleri baskında kız öğrencileri kaçırmıştı. Kızların sayısı konusunda çelişkili bilgiler verilirken, yerel yetkililer kaçırılan kızların sayısını 129 olarak açıklamıştı. Bazı aileler ise bu sayının 234 olduğunu söylüyor. Resmi rakamlara göre, kızlardan 73'ü hala kayıp. Olayın sorumluluğunu Boko Haram örgütü üstlenmişti.

• http://www.sondevir....et/181198/.html

• Değerlendirmem:
    Son günlerde nijeryada boko haram adındaki bir örgütün kadınları, kızları kaçırdığı, pazarda satacağını ilan ettiği, insanları katlettiği haberleri geliyor sürekli olarak.
    Nijerya büyükelçisi bu örgütün ve yaptıklarının müslümanlıkla, islamla alakasının olmadığını, bu örgütten yakalanların bazılarının MÜSLÜMAN BİLE OLMADIĞINI, bunların uluslararası terör örgütlerinin bir ağı olduğunu ve yerel örgütleri taşeron olarak kullandıklarını açıklamış.
    Çok güzel bir açıklama.
    Aynen katılıyorum.
    Ben de dünki günlüğümde aynen:
    "İslamla, İslam Şeriatıyla hiç bir alakası olmayan saçma sapan, alcakca işler yapan bu örgüt acaba diyorum NİJERYANIN İŞGAL EDİLMESİ için bir paravan mı?
    Bu örgütü kullananlar bir taşla iki kuş vuruyorlar: Hem İslama, İslam şeriatına zarar veriliyor, insanlara "bakın şeriatçılar neler yapıyor" dedirtiyorlar.... hem de nijeryanın olası bir işgaline, olası bir müdahaleye ve sonuçta da nijeryanın sömürülmesinin önünü açıyorlar.
    İslam adına, İslam Şeriatı adına bu alcaklıkları yapanları Allah kahreylesin." demiştim.
    Nijerya büyükelçisine teşekkürler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...