Jump to content

'Kızlarınızı pazarda satacağım'

Recommended Posts

Bir de ilgimi çeken şu durum var. Sözlerinizden anladığım kadarıyla, Kur'an'ı bizzat Hz. Muhammed yazmıştır diyorsunuz. Ona ilahi bir kimlik vermiyorsunuz ama iyi niyetli ve o dönemde gücü ancak buna yeten bir devrimciydi mi demeye getiriyorsunuz?

Düzenleme: Kısacası, 230 kızı kaçıran ve bu kızları pazarda satacağını söyleyen, sonuna kadar haklıdır. Adam, Kur'an'ın kendisine sunduklarını istiyor. Savaş varsa, ganimet varsa, kadın köle ve cariye yapılabiliyorsa, satılabiliyor veya hediye edilebiliyorsa, sahibinin canına kast etmesi kutsal kitapta lanetlenmediyse, Allah affedici ise ben de olsam hakkımı isterdim. Adam %100 inançları doğrultusunda yaşıyor.

İlk kısma katılıyorum denebilir.

Kuran'ın çok sembolik bir metin olduğunu düşünüyorum. Düz okunmamalı bence.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlk kısma katılıyorum denebilir.

Kuran'ın çok sembolik bir metin olduğunu düşünüyorum. Düz okunmamalı bence.

Bu da doğal olarak, işe yaramaz bir metindir demektir. Sonuç olarak da beceriksiz bir Allah'a ulaştırır.

Zira kıçını yıkamayı bilmeyen, yellenince el ayak yıkayan insanlara, evrenin sırrını sembolik bir dille açıklayan Allah'a gülmemek elde değil.

Fakat bakıyoruz ki, kuranda sembolik bile olsa as, kes, biç, düz demiş. Araplar da gayet sembolik olmayan bir biçimde asmış, kesmiş, düzmüş, biçmiş. Allah'ın ifade kapasitesinin yetersiz olduğunu mu, yoksa Allah'ın hedef kitlesinin kapasitesini anlamaktan aciz olduğunu mu, yoksa Allah'ın zaten hiç sembolize etmeden ortalığı teröre boğmak amacı güttüğünü mü çıkarmalıyız?

3-5 satırda bile ulaştığımız Allah; ya gülünç, ya beceriksiz, ya acemi, ya kana susamış bir Allah olarak çıkıyor.

Düz okumak iyidir. Düz yazmaktan aciz Allah kendi beceriksizliğine yanmalıdır.

Semboller kıza anlatımda, uzun içerik sunabilmek içindir. 6bin ayette semboller ile dünya alem anlatılabilecekken, kuranın içindeki tekrarları ve gereksiz kısımları çıkarttığımızda geriye 3-5 sayfa kalır. Allah'ın yaratıcılığı pek vasattır.

Sitelerde Paylaş

Mesajımın tamamına cevap verme ihtiyacı duymadınız sanırım. Ayrıca sadece 1 örnek vermişsiniz ve burada cezasından bahsetmiyor. Başka ayet mi yok sadece 1 tane mi bulabildiniz?

Cezası halk içinde 100 kez cilde bir şeyle vurulması.Biliyorsundur bu ayetleri.Herhangi bir siteden zina kelimesini arattır yorma beni.

Sitelerde Paylaş

Cezası halk içinde 100 kez cilde bir şeyle vurulması.Biliyorsundur bu ayetleri.Herhangi bir siteden zina kelimesini arattır yorma beni.

Mesajımın tamamına cevap vermediğinizi belirtmiştim şu kısmı da kastetmiştim "Oldukça ilginç bir noktaya geldik bu durumda... Madem bireye, "bireysel tutumunu kitle tutumuna benzer kılma, kitleye eklemlenmek ve aidiyet ihtiyacını gidermek, imanından ağır basmasın" türünden bir öğüt veriliyor. Bu durumda en temiz inanç sadece inanan ve inanılan arasındaki ilişki olarak tanımlanmalı. İnanç bundan daha iddialı olmamalı." Söylediklerinizden bunu çıkarmak da mümkün bu konuda ne diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

tabi canım, dinsizlered hiç tecavüz yoktur, sapıklık yoktur, pedofili yoktur değil mi?

Ne kadar aciz, ne kadar zavallı birisisin sen.

HER TOPLULUKTA HER ÇEŞİT İNSAN OLUR.

Hata yapan olur, yanlış yapan olur.

Tecavüz var diyorsun be adam tecavüzü din mi emrediyor, tecavüzü, zinayı din yasaklamışken, ağır ceza verirken sen hangi kafayla tecavüzü vs. dine yıkmaya çalışıyorsun?

kafayı mı yedin ey ZAVALLI arkadaş?

Sen kafayi yemisin belli...sadece dinlerde var demedik....

Ahlak konusunda ahkam kesen dinlerde ..bu tip sapikliklarin olmasi sana normal geliyor olabilir....

Ama ahlakin goya tavan yaptigi dinlerde ...bu olaylarin minimum olmasi beklenirken....maximum olmasi garip bir ironidir. Bir teist olarak sen elbette karsi cikarsin...ama gercek bu..

Sitelerde Paylaş

Bu da doğal olarak, işe yaramaz bir metindir demektir. Sonuç olarak da beceriksiz bir Allah'a ulaştırır.

Zira kıçını yıkamayı bilmeyen, yellenince el ayak yıkayan insanlara, evrenin sırrını sembolik bir dille açıklayan Allah'a gülmemek elde değil.

Fakat bakıyoruz ki, kuranda sembolik bile olsa as, kes, biç, düz demiş. Araplar da gayet sembolik olmayan bir biçimde asmış, kesmiş, düzmüş, biçmiş. Allah'ın ifade kapasitesinin yetersiz olduğunu mu, yoksa Allah'ın hedef kitlesinin kapasitesini anlamaktan aciz olduğunu mu, yoksa Allah'ın zaten hiç sembolize etmeden ortalığı teröre boğmak amacı güttüğünü mü çıkarmalıyız?

3-5 satırda bile ulaştığımız Allah; ya gülünç, ya beceriksiz, ya acemi, ya kana susamış bir Allah olarak çıkıyor.

Düz okumak iyidir. Düz yazmaktan aciz Allah kendi beceriksizliğine yanmalıdır.

Semboller kıza anlatımda, uzun içerik sunabilmek içindir. 6bin ayette semboller ile dünya alem anlatılabilecekken, kuranın içindeki tekrarları ve gereksiz kısımları çıkarttığımızda geriye 3-5 sayfa kalır. Allah'ın yaratıcılığı pek vasattır.

Metin Allah'tan gelmedi. Öyle sizin düşündüğünüz gibi bir Allah değil.

Düz okursunuz Allah var veya yok dersiniz, korkarsınız veya korkutucu bulursunuz. Biraz daha inerseniz seversiniz, daha da inerseniz Allah diye ayrı bir varlık olmadığını anlarsınız. Fakat düz okumak işinizd geliyor.

Muhammed birçok şey değiştirmiştir. Metin de semboliktir, ama siz her sembolik dendiği zaman bahane uydurma olarak görüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Metin Allah'tan gelmedi. Öyle sizin düşündüğünüz gibi bir Allah değil.

Düz okursunuz Allah var veya yok dersiniz, korkarsınız veya korkutucu bulursunuz. Biraz daha inerseniz seversiniz, daha da inerseniz Allah diye ayrı bir varlık olmadığını anlarsınız. Fakat düz okumak işinizd geliyor.

Muhammed birçok şey değiştirmiştir. Metin de semboliktir, ama siz her sembolik dendiği zaman bahane uydurma olarak görüyorsunuz.

Sözlerinizi: Muhammed Allah'ın kendinde olan yansımasını sözlere dökerken, oldukça değiştirmiştir, olarak mı anlamalıyız?

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir örnek vereyim:

Daha önce bu forumda tasavvufçu bazı üyeler semavi din denen şeyin anlamının farklı olduğunu savunuyordu. Sema(yukarı) akıl demekti. Beyin yukarıdaydı. Hira mağarası da. Cebrail'e akıl diyenleri de gördüm.

Bu kadar basit bir metin olsaydı neden 6000 küsür sure var? Oldukça sanatlı bir metin, neden semboller olmasın? Bize dayatılan şekillerle anlıyoruz, bence yanan bu dünyada yanar.

Sitelerde Paylaş

İslamdaki sınıf ayrımına örnek verir misiniz? (Kadın-erkek haricinde)

wolfram ayeti iyi okursan arkadaşların söyledikleriyle hiçbir alakası olmadığını göreceksin.

Nahl 75

Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler.

bu ayette bir eşleştirme var ve gayette mantıklı demek istediği şu ayetin eli sıkı insanlara Allah yolunda veya herhangi bir sebeple elindeki rızkı başkasıyla paylaşmayan cimrilere karşı atfettiği bir kölelilk benzetmesi görüyorsun değilmi ayetleri nasıl çarpıttıklarını?

herşeyi böyle çarpıtıyorlar heken akabinde diğer ayet geliyo bak burdada benzetme var

Onlardan biri dilsizdir, hiçbir şeye gücü yetmez, efendisine sadece bir yüktür. Nereye gönderse olumlu bir sonuç alamaz. Bu, adaletle emreden ve doğru yol üzere olan kimse ile eşit olur mu?

işte bu ayetteki eşleştirmenin aynısı üstteki ayette yapılmış ve bu ayeti sınıf farklılığı diye yutturmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Şöyle bir örnek vereyim:

Daha önce bu forumda tasavvufçu bazı üyeler semavi din denen şeyin anlamının farklı olduğunu savunuyordu. Sema(yukarı) akıl demekti. Beyin yukarıdaydı. Hira mağarası da. Cebrail'e akıl diyenleri de gördüm.

Bu kadar basit bir metin olsaydı neden 6000 küsür sure var? Oldukça sanatlı bir metin, neden semboller olmasın? Bize dayatılan şekillerle anlıyoruz, bence yanan bu dünyada yanar.

Hiç kitap okur musunuz bilmem; ama, günün birinde amatör yazarların, ilk kez kitap veya yazı yazmaya başlayanların ürünlerine denk gelirseniz, bu hiçbir şey anlat(a)mayan metin neden bu kadar uzun, sorusunun cevabını kolayca bulabilirsiniz.

İkinci olarak: 23 yılda güncel olaylara göre uydurulan ayetlerin bir kısmından üretilmiş olan kitabın bu kadar uzun olması normaldir. Zira 23 yılda aynı zırvaları dönüp dönüp anlattığını muhtemelen allah-muhammed'in kendisi de unutmuştur.

Üçüncü olarak: kuran bir tanrısal kitap değildir. 10 emir bile daha tanrısaldır. Kuransa masallar, tehditler, emirler ve ödüller içeren, hiçbir bütünlüğü veya tanımlaması olmayan bir sözler grubudur. Masallar, diğer dinlerden toparlanmıştır ve tehditler ile beraber korkutma amacı içerir. Emirler, muhammed'in yönettiği topluluk içi; kölelerin topluluğa, topluluğun muhammed'e baş kaldırmasını engelleyen ve düzenleyici emirlerdir. Ödüller ise, korkuyla sindirilenler arasıra gevşetmek, yüreklendirmek ve gözü kara biçimde allah-muhammed için ölüme atılacak hale getiren ödüllerdir. Bunları toparlayınca, ortaya belki binlercesinin ayıklanmasına rağmen gene kalan binlerce ayetten oluşan bir kitap çıkması normaldir.

Sitelerde Paylaş

wolfram ayeti iyi okursan arkadaşların söyledikleriyle hiçbir alakası olmadığını göreceksin.

Nahl 75

Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler.

bu ayette bir eşleştirme var ve gayette mantıklı demek istediği şu ayetin eli sıkı insanlara Allah yolunda veya herhangi bir sebeple elindeki rızkı başkasıyla paylaşmayan cimrilere karşı atfettiği bir kölelilk benzetmesi görüyorsun değilmi ayetleri nasıl çarpıttıklarını?

http://media-cache-ec0.pinimg.com/originals/85/30/5e/85305efdd72a102c6f368bc0627b695c.jpg

Sitelerde Paylaş

Nahl 75

herşeyi böyle çarpıtıyorlar heken akabinde diğer ayet geliyo bak burdada benzetme var

Onlardan biri dilsizdir, hiçbir şeye gücü yetmez, efendisine sadece bir yüktür. Nereye gönderse olumlu bir sonuç alamaz. Bu, adaletle emreden ve doğru yol üzere olan kimse ile eşit olur mu?

işte bu ayetteki eşleştirmenin aynısı üstteki ayette yapılmış ve bu ayeti sınıf farklılığı diye yutturmaya çalışıyorlar.

Ben buna karşıyım.

Kimse birbirini dinlemiyor. O ayet hakkında yorum yapamam. Herkes işine geldiği gibi anlıyor.

Hiç kitap okur musunuz bilmem; ama, günün birinde amatör yazarların, ilk kez kitap veya yazı yazmaya başlayanların ürünlerine denk gelirseniz, bu hiçbir şey anlat(a)mayan metin neden bu kadar uzun, sorusunun cevabını kolayca bulabilirsiniz.

İkinci olarak: 23 yılda güncel olaylara göre uydurulan ayetlerin bir kısmından üretilmiş olan kitabın bu kadar uzun olması normaldir. Zira 23 yılda aynı zırvaları dönüp dönüp anlattığını muhtemelen allah-muhammed'in kendisi de unutmuştur.

Üçüncü olarak: kuran bir tanrısal kitap değildir. 10 emir bile daha tanrısaldır. Kuransa masallar, tehditler, emirler ve ödüller içeren, hiçbir bütünlüğü veya tanımlaması olmayan bir sözler grubudur. Masallar, diğer dinlerden toparlanmıştır ve tehditler ile beraber korkutma amacı içerir. Emirler, muhammed'in yönettiği topluluk içi; kölelerin topluluğa, topluluğun muhammed'e baş kaldırmasını engelleyen ve düzenleyici emirlerdir. Ödüller ise, korkuyla sindirilenler arasıra gevşetmek, yüreklendirmek ve gözü kara biçimde allah-muhammed için ölüme atılacak hale getiren ödüllerdir. Bunları toparlayınca, ortaya belki binlercesinin ayıklanmasına rağmen gene kalan binlerce ayetten oluşan bir kitap çıkması normaldir.

Tanrısal bir kitap yoktur, aynı zamanda tüm kitaplar tanrısaldır. İnsan yazımıdır, hata yapılabilir. Arka planı anlamadan yorum yapamayız.

Acaba jpg gösterip nasıl gif yapmışlar?

Sitelerde Paylaş

istediğin yap bir_akil_insan senide kurtarmak için çabalıyacağız inşallah bu karanlık dünyandan Allah isterse sende doğruları görürsün yoksa şu ayetten dahi alakasız mana çıkartıyorsun kolay olmayacak seni safımıza katmak ama dediğim gibi mührünü olurda kaldırırsa o zaman bu söylediklerimizi net olarak göreceksin.

senin demek istediğinle hiçbir alakası olmayan mükemmel bir örnek vermiş Allah orda köleliği mal köleliğine bağlamış yani ne diyim aklım almıyor nasıl görmezden geliyorsunuz çıldırıyorum yaw :angry:

Sitelerde Paylaş

Ben buna karşıyım.

Kimse birbirini dinlemiyor. O ayet hakkında yorum yapamam. Herkes işine geldiği gibi anlıyor.

Tanrısal bir kitap yoktur, aynı zamanda tüm kitaplar tanrısaldır. İnsan yazımıdır, hata yapılabilir. Arka planı anlamadan yorum yapamayız.

Acaba jpg gösterip nasıl gif yapmışlar?

gif uzantısını yüklediği site otomatik jpgye çeviriyorsa olur sorun yok :)

Sitelerde Paylaş

Boşuna lafı uzatmaya gerek yok

Boko Haram islami terrörist bir guruptur.

2010 yılından itibaren yeni ismini "Jama'atu Ahlis Sunna Lidda'awati wal-Jihad" almıştır.

Türkçe anlamı : Birleşmiş sunnilerin İslama ve Cihada çağrısı

Hedefleri: Bütün Nijerja´ja şeriatın gelmesi ve batı eğitim ve kültürünün yasaklanması.

Eylemleri: Hıristiyanları ve ılımlı müslümanları katletmek.

http://de.wikipedia....wiki/Boko_Haram

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Boşuna lafı uzatmaya gerek yok

Boko Haram islami terrörist bir guruptur.

2010 yılından itibaren yeni ismini "Jama'atu Ahlis Sunna Lidda'awati wal-Jihad" almıştır.

Türkçe anlamı : Birleşmiş sunnilerin İslama ve Cihada çağrısı

Hedefleri: Bütün Nijerja´ja şeriatın gelmesi ve batı eğitim ve kültürünün yasaklanması.

Eylemleri: Hıristiyanları ve ılımlı müslümaları katletmek.

http://de.wikipedia....wiki/Boko_Haram

ayrıca bunların arkasındanda emperyalistler çıktı amerika tarafından nijeryaya müdahele etmek için kasıtlı yapılan tezgahmış herşey gene petrol için.

Sitelerde Paylaş

ayrıca bunların arkasındanda emperyalistler çıktı amerika tarafından nijeryaya müdahele etmek için kasıtlı yapılan tezgahmış herşey gene petrol için.

Sayın gariban_derviş,

neden soluksuz bir şekilde dış güçleride suçlama gereğini duyuyorsunuz ?

Önce igrenç olan bu eylemi kınamamız gerekmezmi ?

Sitelerde Paylaş

Sayın gariban_derviş,

neden soluksuz bir şekilde dış güçleride suçlama gereğini duyuyorsunuz ?

Önce igrenç olan bu eylemi kınamamız gerekmezmi ?

iğrenç olan her bir hareketin bir nedeni vardır burda olay çıkardır ve islam ayetlerini para karşılığı satanlara lanet etmektedir en büyük cezayı bu tip insanlar göreceklerdir burda olay tamamen maddi çıkardır islam falan hikaye eylem varsa eylemi yapanı kınayacaksın sadece tetikçi değil tetikçiyi tutanda aynı derecede suçludur.olayı kınıyorum lanetliyorum ancak kapitalizmin acımasızlığınıda lanetliyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...