Jump to content

'Kızlarınızı pazarda satacağım'

Recommended Posts

Yüzüm niye kızarsın?

Ne biliyorsunuz bu konularda?

İlahiyatta filan mısınız?

O ateist arkadaşlarınızın seçimi beni ilgilendirmez..Benim imkanım olsa,Kabe'yi gözümü kırpmadan yıkarım..Ateistlerin bu tercihleri/söylemleri tamamen subjektiftir..Bazıları hiç umursamaz bu konuları,bazıları da benim gibi olurlar..

mesele şudur hangi tarafta yer alacaksın iyi taraftamı kötü taraftamı subjektiflik ateist olmanla ilgilidir objektiflik işte bunu topluma nasıl yansıtabileceğinle alakalı.

kendine subjektif ol ama dışa "subjektif" olursan işte bunun adı yobazlık olur.Sen kendi açından bakarsan karşındakide kendi açısından bakar ve iki tarafta bireysel davranırsa sonuç toplumun birbiriyle çarpışması olacaktır.zaten ülkemizde hatta dünyada yapılmak istenende budur ve bu çarpışma gözüken o ki eninde sonunda olacaktır medeniyetler birbiriyle çatışmaya mahkumdur ve anladığım o ki köprüler çoktan yıkılmış geriye sadece aradaki bazı bitmek üzere olan terimlerden ve sözcüklerden ibaret eski değerler kalmış milliyetçilik halkçılık gibi yavaş yavaş bu konulardada sona geliniyor artık sadece medeniyetler kalıyor aslında ateizm bir medeniyet değil ancak elbet sizde bu çatışmada kendinize uygun bir medeniyet safını seçeceksiniz seçmek zorundasınız çünki isteğiniz kabeyi ve bir dini yok etmek bunun içinde aynı amaç için toplanmış olan bir medeniyet var samimiyseniz onlarla işbirliği içinde olmak zorundasınız çünki hedefleriniz bir kutsallarınız bir ve o gün geldiğinde samimiyetiniz size göre cozmos bize göre Allah tarafından sınanacaktır bakalım kabeyi yıkma fırsatı bulduğunuzda bu duygularınızda siz ve sizin gibi düşüncede olanlar ne kadar samimi ve gerekirse bu uğurda ne kadar ölmeyi göze almışsınız işte o zaman belli olacak :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz ateistleri birisimi kontrol ediyor derviş? Fikri hür vicdanı hür olmak ne demek bilemezsin bence......

kuralsız akvaryumdaki bir balık ne kadar özgürse sende o kadar özgürsün ve ikinizinde ortak tarafı içinde bulunduğunuz ortamın farkında olmamak sen sadece kendini özgür sanıyorsun ancak tutunduğun ipin ucundaki tahtayı birileri oynatıyor sende o ipe göre şekil alıyorsun ötesi yok.

Sitelerde Paylaş

İslam dinin bu şekilde kullanılması yeni bir vaka mıdır? Yoksa tarihin tekerrürü müdür?

İslam, ayak takımına şeyhliği vaat ettiğiniz her ortamda yeşerir? Bu cümleyi biraz açar mısınız. Ayak takımına şeyhlik vaad etmek ne demek? İnsanların ilgisini böyle bir vaat niye çeker?

Kısmen yeni bir durum sayılır. İslam daha doğduğu gün kapitalizme göbekten bağlıdır. Sınıf ayrımına inanır. Sınıf ayrımını kutsar. Böyle bir İslam, kendine modern dünyada bir müttefik seçecekse bu vakti zamanında soğuk savaş ile kuşatılan SSCB olmamıştır elbette... ABD olmuştur. Hatta İslam müttefik bile seçmemiştir, Müttefiki İslamı seçmiştir. Çoğumuzun bildiği gibi 1970'lere damgasını vuran Kissinger, İslam'daki cevheri - potansiyeli iyi hesaplamış ve kapitalizmle tarihsel bağlara sahip, bu müttefiki, SSCB'nin zaten sorunlu olduğu yerde konumlandırmıştır.

Suriye'de kalp söken, "aleviyi, suryaniyi boğazını keserek mi öldürelim yoksa direk kelleyi mi uçuralım hangisi daha sevap?" diye sorup ona göre kesen "militanlar" büyük çoğunluğu Kuzey Afrika'da veya Suriye çevresindeki ülkelerden gelen aç, cahil insanlardır. Ganimet, maaş, kadın ve hiç olmadı cennetin peşinden gelen paralı askerlerdir.

Sitelerde Paylaş

ilginç iddialar ortaya sürmüşsünüz madem islam bu kadar sorunların kaynağı idi aydınlanma hareketi, fransız ihtilali, amerikadaki kölelik hareketi, bosnadaki müslüman katliamları, 2. dünya savaşında binlerce insanın yok edilmesi hatta 1. dünya savaşı, 30 yıl savaşları bunlarıdamı müslümanlar yaptı?

haaa yoksa afrikadaki açlıktandamı islamiyet sorumlu?

pardon doğruya dünyanın en büyük köleleştirilmiş kadınlarının yer aldığı dünya sex troylarınıda islam yönetiyor hatta zamanında çine yapılan eroin savaşının arkasındada islamiyet vardı dur bakıyım başka neler vardır haaaa nasıl unuturum kennedyide müslümanlar öldürdü hatta bak en önemlisi asla unutumam eski hollandadan alınıp amerikada satılan ve bu yolla dünya para kazanarak dev firmalar kuran şimdiki dünya yöneticileride aslında gizli müslümanlar değilmi?

arkadaşım ortaya bir iddia atacaksan önce o iddianın altını dolduracaksın öyle laf olsun diye yazışmayalım şuan senin yaptığın hedef saptırmak bu şekilde insanların bilinç altına herşeyin islamdan kaynaklandığı fikrini yaymak ancak dünyaya akıllı gözle bakabilen birisi aslında sizin(sizin derken seni kastetmiyorum aslında belkide senin dahi farkında olmadığın ancak farkında olmadanda olsa sizleri yöneten efendilerinizi kastediyorum)bu hareketinizinde diğer toplumları yok edici hareketleride kimlerin yaptığını çok rahat anlar ve aslında sizlerin kimlerin yanında olduğunuzu kimlerin safhında olduğunuzu çok iyi bilir ve bilecekler artık bilgi çağındayız bu çağda kaybedilenler olacağı gibi çok güçlü kazanacaklarımızda olacak ve insanlık eninde sonunda gerçekler etrafında birleşecek işte o zaman dünya çok daha yaşanılası bir yer olacak...

Problemli bir adamsın. Yontulacak çok tarafın var.

Uzun lafın kısası, İslamiyetin bu kızları kaçıran adama iyi bir özellik kazandırmadığı konusunda hemfikir miyiz?

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Problemli bir adamsın. Yontulacak çok tarafın var.

Uzun lafın kısası, İslamiyetin bu kızları kaçıran adama iyi bir özellik kazandırmadığı konusunda hemfikir miyiz?

MaskedVigilante problemim sadece yok genel bakış açısına sahip bir bakış açım ve tarafsız analiz yapmamı sağlayacak yeteneklerim var.

sorulması gereken şu bu adamamı islam bu özellikleri katmış yoksa bu adammı yapmak istediği şeye kılıf olarak islamı seçmiş veya şöyle soralım burda içinde birey olarak bulunduğu doğduğu ve büyüdüğü halk hristiyan olsaydı bu adam gene islami söylemlerlemi ortaya çıkacaktı yoksa hristiyan söylemleriylemi yoksa bu adam aslında tam tersi islama göre aslında münafık olabilirmi?

kendi çıkarları için ayetleri satan veya anlamlarını değiştirip kendi yönetim biçimini kurmak için kendi yanında taraf toplayan bir insan islama göre müslüman sayılabilirmi sizlerde islam konusunda bilgilisiniz hatta bir çoğunuz benden dahi fazla bilgisi olan insanlarsınız bu konuda benim fikirlerime ihtiyacınızın olacağını bile sanmıyorum cin gibi akıllı ve ilahiyatçılar kadar bilgilisinizde işin içinde tilkilik olunca malesef gerçeklerde yalan oluyor değilmi :)

Sitelerde Paylaş

MaskedVigilante problemim sadece yok genel bakış açısına sahip bir bakış açım ve tarafsız analiz yapmamı sağlayacak yeteneklerim var.

sorulması gereken şu bu adamamı islam bu özellikleri katmış yoksa bu adammı yapmak istediği şeye kılıf olarak islamı seçmiş veya şöyle soralım burda içinde birey olarak bulunduğu doğduğu ve büyüdüğü halk hristiyan olsaydı bu adam gene islami söylemlerlemi ortaya çıkacaktı yoksa hristiyan söylemleriylemi yoksa bu adam aslında tam tersi islama göre aslında münafık olabilirmi?

kendi çıkarları için ayetleri satan veya anlamlarını değiştirip kendi yönetim biçimini kurmak için kendi yanında taraf toplayan bir insan islama göre müslüman sayılabilirmi sizlerde islam konusunda bilgilisiniz hatta bir çoğunuz benden dahi fazla bilgisi olan insanlarsınız bu konuda benim fikirlerime ihtiyacınızın olacağını bile sanmıyorum cin gibi akıllı ve ilahiyatçılar kadar bilgilisinizde işin içinde tilkilik olunca malesef gerçeklerde yalan oluyor değilmi :)

Soruya cevap vermemek için 50 kere takla atıyorsun derviş. Hatta biraz yalakalık yapıp sonra da durumu kurtarmak için iftira atıyorsun.

Soruya cevap vermen en koly iştir.

Sitelerde Paylaş

Soruya cevap vermemek için 50 kere takla atıyorsun derviş. Hatta biraz yalakalık yapıp sonra da durumu kurtarmak için iftira atıyorsun.

Soruya cevap vermen en koly iştir.

cevabı veriyim sorularım kafanı karıştırmış anladığım kadarıyla islamiyet bu adama herhangi bir kişisel özellik katmamış sadece bu adam islamı kullanarak yanına insanları çekmeye çalışmış.

yani istediği çıkarlara ulaşmak için islam kullandığı bir bahane sadece ordaki insanlar komünist olsaydı komünizmi kullanırdı milliyetçi olsaydı milliyetçiliği kullanırdı.

gerçek bir müslüman olsaydı gerçekten Allahtan korksaydı asla böyle bir iş yapmazdı vicdanı ve merhameti kesinlikle el vermezdi.

Sitelerde Paylaş

cevabı veriyim sorularım kafanı karıştırmış anladığım kadarıyla islamiyet bu adama herhangi bir kişisel özellik katmamış sadece bu adam islamı kullanarak yanına insanları çekmeye çalışmış.

yani istediği çıkarlara ulaşmak için islam kullandığı bir bahane sadece ordaki insanlar komünist olsaydı komünizmi kullanırdı milliyetçi olsaydı milliyetçiliği kullanırdı.

gerçek bir müslüman olsaydı gerçekten Allahtan korksaydı asla böyle bir iş yapmazdı vicdanı ve merhameti kesinlikle el vermezdi.

Takla attın durdun. Sonra da cevap vereceğim dedn. Ama yine tutturamadın. Ben kişisel bir özellik katıp katmadığını mı sordum?

Ben "iyi bir özellik" katıp katmadığını sordum. Kişisel özellik değil.

Sitelerde Paylaş

Takla attın durdun. Sonra da cevap vereceğim dedn. Ama yine tutturamadın. Ben kişisel bir özellik katıp katmadığını mı sordum?

Ben "iyi bir özellik" katıp katmadığını sordum. Kişisel özellik değil.

islamın adı burda sana bana göre olumsuz ama kullanana göre gayet iyi bir özellik katmış.ama dine göre kıyaslarsan dediğim gibi bu arkadaşın yaptığı çok sakat ve çok kötü dillendirmek bile sakıncalı ondan dolayı orda yorum getiremiyorum.

Sitelerde Paylaş

islamın adı burda sana bana göre olumsuz ama kullanana göre gayet iyi bir özellik katmış.ama dine göre kıyaslarsan dediğim gibi bu arkadaşın yaptığı çok sakat ve çok kötü dillendirmek bile sakıncalı ondan dolayı orda yorum getiremiyorum.

Cevap için teşekkür.

Dine göre sakat diye bir kavram kabul edilebilir değildir. Geçerli değildir. İslam dini kötü emellere çok kolay bir şekilde alet edilmektedir. Bunun sebebi de İslam dininin zeka seviyesinin çok düşük olmasıdır. Kuranda yazılmış yazıların mantık açısından tutarlılığın çok azdır. Siz dediniz ki komünizm, marksizm yada hıristiyanlığı da kullanabilirdi. Hayır kullanamazdı. Bu bahsettiğiniz kavramların arkasında zeka seviyesi çok yüksektir (belki hıristiyanlık hariç). Dolayısıyla insanları kandırmak için uydurulup yürütülebilecek argüman sayısı çok azdır. Kötü emellerde kullanılma potansiyeli çok azdır.

Bu durumda İslam dini iyi bir şey mi?

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cevap için teşekkür.

Dine göre sakat diye bir kavram kabul edilebilir değildir. Geçerli değildir. İslam dini kötü emellere çok kolay bir şekilde alet edilmektedir. Bunun sebebi de İslam dininin zeka seviyesinin çok düşük olmasıdır. Kuranda yazılmış yazıların mantık açısından tutarlılığın çok azdır. Siz dediniz ki komünizm, marksizm yada hıristiyanlığı da kullanabilirdi. Hayır kullanamazdı. Bu bahsettiğiniz kavramların arkasında zeka seviyesi çok yüksektir (belki hıristiyanlık hariç). Dolayısıyla insanları kandırmak için uydurulup yürütülebilecek argüman sayısı çok azdır. Kötü emellerde kullanılma potansiyeli çok azdır.

Bu durumda İslam dini iyi bir şey mi?

şimdi MaskedVigilante kusura bakmayın ama böyle bir yaklaşım kabul edilemez o kadar basit bir mantık ki elinizde bıçak var ister elma kesersin ister insan demek gibi basit bir yorum ayrıca tarafsız değil elimizde pkk gibi sol bir örgüt ve yaptıkları varken gözümüzün önünde duran bir örneği es geçip direk islama saldırmanız kabul edilebilir değil.

ancak akıllı ve bilinçli sosyalistler veya komünistler var ki hz. Muhammedin(sav) büyük devrimcilerden biri olduğunu kabul ederlerken sizin bu şekilde yorum yapmanız şunu gösterir:

a)sizin yorumlama ve mantık kurma konusunda sorununuz var

b)hz. Muhammedin(sav) büyük devrimcilerden biri olduğunu kabul eden sosyalistlerde sorun var

ki bunların başındada Doğu Perinçek gibi gerek bilgi birikimi gerekse davası uğruna ölecek kadar yürekli Türkiyedeki sosyalizme gönül vermiş bir lider var.

şimdi soruyu siz cevaplayın ya Doğu Perinçek ve ulusalcı sosyalist cephe yalancı yada siz...

Sitelerde Paylaş

Boko haram, islam disi kabul edilen bir tarikat. Islama göre emir olmayan veya bir Emire bas kaldirarak ortaya çikan ikinci emir bozguncudur ve eski fikih kitaplarina göre cezasi ölumdur. Hiç bir sözde islami terör örgutu, bir resmi devlet tarafindan olusturulmamistir, ve hepsi istisnasiz bozguncudur islami cihad anlayisina göre bu yuzden.

Arface İbnu Şureyh anlatıyor: Resûlullah buyurdular ki: "Siz bir kişinin etrafında birlik halinde iken, bir başkası gelip, kuvvetinizi kırmak veya cemaatinizi bölmek isterse, onu öldürün." [Müslim, İmaret 60, (1852).]

Devlet varken, cihad ilan eden biri çikarsa cezasi bozgunculuk olup idamdir.

Sitelerde Paylaş

Dünya İslami militarizme daha ne kadar seyirci kalacak? Hindistan, Afrika, Avustralya, Ortadoğu, Avrupa, Güneydoğu Asya, Kafkaslar ve Kuzey Amerika dahil olmak üzere küresel çapta bir dini terörizm gerçekleştirilmekte ve bundan siviller, kadınlar ve çocuklar zarar görmektedir.

Dünya islami militarizme seyirci kalıyor. Çünkü bizim islamcılar birbirlerini yiyor. Batıya bir zararları var mı? 11 Eylül de yapılan zarar ise kat kat geri alındı. Irak'a ve Afganistan'a girildi. Şu an 10-11 yaşında olan ırak ve afgan çocuklarının ırkı belirsiz. Zavallı amerikan askerleri aylarca buralarda kaldı hiç mi seks yapmayacklar?

Sitelerde Paylaş

Boko haram, islam disi kabul edilen bir tarikat. Islama göre emir olmayan veya bir Emire bas kaldirarak ortaya çikan ikinci emir bozguncudur ve eski fikih kitaplarina göre cezasi ölumdur. Hiç bir sözde islami terör örgutu, bir resmi devlet tarafindan olusturulmamistir, ve hepsi istisnasiz bozguncudur islami cihad anlayisina göre bu yuzden.

Arface İbnu Şureyh anlatıyor: Resûlullah buyurdular ki: "Siz bir kişinin etrafında birlik halinde iken, bir başkası gelip, kuvvetinizi kırmak veya cemaatinizi bölmek isterse, onu öldürün." [Müslim, İmaret 60, (1852).]

muhammed DEVLET ADAMI mıydı CİHAT ilan etti ilk olarak ?

o zaman bozguncudur MUHAMMED....idam edilmeliydi ????!!!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

şimdi MaskedVigilante kusura bakmayın ama böyle bir yaklaşım kabul edilemez o kadar basit bir mantık ki elinizde bıçak var ister elma kesersin ister insan demek gibi basit bir yorum ayrıca tarafsız değil elimizde pkk gibi sol bir örgüt ve yaptıkları varken gözümüzün önünde duran bir örneği es geçip direk islama saldırmanız kabul edilebilir değil.

Elbet ki kabul edilebilir. Buradaki sorun elinizdeki bıçakla kimi kestiğiniz değildir. Buradaki sorun elinizdeki cismin bir bıçak olmasıdır. Kesebiliyor olmasıdır. Sizlerin iddia ettiği gibi bu din tanrı tarafından gönderilmişse, tanrı denilen varlık insan gibi cahil ve bilgisiz bir mahlukatın eline niçin silah sıkıştırır? Siz evinizde 3 yaşındaki çocuğunuzun eline otomatik tüfek verip "al oğlum şuradaki tetiğe bas" der misiniz? Böyle bir sorumsuzluk mu olur?

Sol örgüte bir örnek vermişsiniz. Biz burada bir dinden bahsediyoruz. Her olgu kendi olumlu ve olumsuz yönleriyle yargılanır. Dikkat etmeniz gereken şey burada, sadece bu iki olgu arasında büyük zeka farklılığın olmasıdır.

ancak akıllı ve bilinçli sosyalistler veya komünistler var ki hz. Muhammedin(sav) büyük devrimcilerden biri olduğunu kabul ederlerken sizin bu şekilde yorum yapmanız şunu gösterir:

a)sizin yorumlama ve mantık kurma konusunda sorununuz var

b)hz. Muhammedin(sav) büyük devrimcilerden biri olduğunu kabul eden sosyalistlerde sorun var

ki bunların başındada Doğu Perinçek gibi gerek bilgi birikimi gerekse davası uğruna ölecek kadar yürekli Türkiyedeki sosyalizme gönül vermiş bir lider var.

şimdi soruyu siz cevaplayın ya Doğu Perinçek ve ulusalcı sosyalist cephe yalancı yada siz...

Dediğim gibi bir olgu sadece kendi iyi ve kötü yanlarıyla yargılanır. Başka yerlerden argümanla desteklenmez.

Sitelerde Paylaş

Siz ateist olduğunuzu söylüyorsunuz...ama benim burnuma sizden yaman Müslüman kokusu geliyor.

Yahu bu adamların İslamla alakalı olmayan tarikat olduğunu ilan etmek, insan zekasıyla alay etmek gibidir.

İslam dini ne zamandan beri kendi içerisinde bir bütünlük oldu ki? Ne zamandan beri bütün halkını ortak bir prensip etrafında toplayabildi ki? Hangi yüzyılda İslamda bir birlik ve ortak anlayış oldu ki? İslamda ortak anlayış yoktur. Hiçbirzaman olmadı, şu anda yoktur, ve hiçbir zaman da olmayacak. Bunun sebebini mi merak ediyorsunuz? Cevap vereyim. İnsan doğası diye bir şey vardır. Bu insan doğasının içerisinde dürtüler vardır. Bu dürtülerin idare edilmesi gerekmektedir. Dürtüler idare edilemezse, medeniyet oluşamaz. Birlik oluşamaz. Ortak amaç oluşamaz. Bakınız, İslam dini insan doğasına ait dürtüleri idare edemiyor. Bu dürtüleri ortak bir amaç arkasında toplamaktan acizdir. Bu İslam dinini uyduran kişiler (yada onların tanrısı) insan doğasını ve dürtülerini tam anlamıyla anlamış birileri değillerdi. Hangi durumda hangi yerde işler kontrolden çıkabilir konusunu anlayacak öngörecek derecede zeka sahibi değillerdi. İşte bu yüzden bugün İslam dini arkasında ilerleyen Müslümanlar arasında bu denli büyük bir bölünme söz konusudur. Ve zaman ilerledikçe bu bölünme daha da artacaktır. Birisinin çıkıp da "bunlar islam dışı tarikattır" demesi, kendi pisliğini başkalarına atmaktan başka şey değildir. Sırf sizin beğenmediğiniz bir duruma girdiler diye bütün suçu onarın kafalarına atmak sorunlardan kolay bir yolla kurtulmaktan bir "copout" durumdan başka bir şey değildir. İslam felsefesi diye bir şey var. Bu felsefe içerisinde farklı uygulamalar var. Bu beğenmediğiniz tarikattakiler sizden farklı bir "uygulama" yürütmüş olabilirler. Ama onların islam felsefesine göre hareket etmediklerini söyleyemezsiniz. Onların bu şekilde hareket etmeleri için onları telkin eden, onların beynini yıkayan...sizin İslam felsefenizdir. İslam felsefesi insan doğasıyla örtüşmüyor. Uygun değil. Benim düşünceme göre de zararlıdır. Gerçek tanrıdan gelme ihtimali yoktur. Yada gelmişse, böyle bir tanrı ne saygıyı nede tapınmayı hak etmiyor. Sonuç itibariyle, biz bu dünyada yaşayan insanlar olarak ne bu tarikat gibi zihniyetteki insanları görmek istiyoruz, nede sizin gibi kendi pisliklerini kendilerinden zayıf olan aciz insanların üstüne atan sizleri görmek istemiyoruz. Siz de onların gittiğe yere gidin, ve bizleri azad edin bu illet dininizden. Ya bunu isteyerek yapacaksınız, yada sizi bu işten istemeyerek vazgeçirmenin yollarını da oturtmaya başlayacağız. Gelin bu dünyada sahip olduğumuz zamanı en kaliteli şekilde geçirelim. Bu pisliklerle uğraşmaya değmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...