Jump to content

ATEİZM KİMİ VE NEYİ TEHDİT EDİYOR?

Recommended Posts

• İleti 161
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrıyı siz yarattınız, yarattığınızı en iyi siz bilirsiniz müslüler! Biz kemdi yarattığımız bilim, sanat, kültür ögelerini biliriz. Bunları bize sorun. Tanrıyı ise siz yarattığınız için tanrı ile ilgili sorular size sorulur.

Tanrıyı sağır ve dilsiz yaratmış olmalısınız. Soruyoruz hiç yanıt yok. Mecburen size soracağız. Kulağı duyan tanrı niye yaratmadınız? Bu yarattığınız tanrı hiç duymuyor. Bir tanrıyı doğru düzgün yaratamıyorsunuz!

Bize deseniz biz bir şeye benzer bir tanrı yaratırdık! Bir daha tanrı yaratacak olduğunuzda bize danışın. Bu sefer bir acemilik yapmışsınız...

Sitelerde Paylaş

Tanrıyı siz yarattınız, yarattığınızı en iyi siz bilirsiniz müslüler! Biz kemdi yarattığımız bilim, sanat, kültür ögelerini biliriz. Bunları bize sorun. Tanrıyı ise siz yarattığınız için tanrı ile ilgili sorular size sorulur.

Tanrıyı sağır ve dilsiz yaratmış olmalısınız. Soruyoruz hiç yanıt yok. Mecburen size soracağız. Kulağı duyan tanrı niye yaratmadınız? Bu yarattığınız tanrı hiç duymuyor. Bir tanrıyı doğru düzgün yaratamıyorsunuz!

Bize deseniz biz bir şeye benzer bir tanrı yaratırdık! Bir daha tanrı yaratacak olduğunuzda bize danışın. Bu sefer bir acemilik yapmışsınız...

Ben despot ve kaba olmayan bir tanrı düşüncesi tahmin edemiyorum.Bir kere en üstün güç sahibi değil mi ? İstediğini yapar istediği düzeni kurar ... Çok merhametli ama cehennme atıyor . Neden keyfi istese bizi iyi de yaratırdı.Deli bir bilim adamı kadar akıllı ve iradesi doğrultusunda her şeyi yapmaya kadir ... Puf iyiki tanrı yok .. Acaba diyorum bu siteye fazla değer vermekle din düşüncesine gereğinden fazla mı değer veriyorum.İnsanlar neden bir tanrı arıyor ki , sadece huzur ve mutluluk arasalar ve TAPICI olmasalar ..

Sitelerde Paylaş

Ben despot ve kaba olmayan bir tanrı düşüncesi tahmin edemiyorum....... Puf iyiki tanrı yok

Typ bile oy aldıkça "adeta peygamber" "allahın sıfatlarını taşıyor" laflarına ses etmediği gibi böbürleniyor. İnsanlar öldürürlüyor, emri ben verdim diyor. Kendinde can alma yetkisi görüyor. İnsanlar da tapınmayı sürdürüyor bu tanrıya!

Daha söyleyecek kaldı mı, olay apaçık...

Sitelerde Paylaş

Typ bile oy aldıkça "adeta peygamber" "allahın sıfatlarını taşıyor" laflarına ses etmediği gibi böbürleniyor. İnsanlar öldürürlüyor, emri ben verdim diyor. Kendinde can alma yetkisi görüyor. İnsanlar da tapınmayı sürdürüyor bu tanrıya!

Daha söyleyecek kaldı mı, olay apaçık...

gÜÇ ve yetki arttıkça insan tanrılığa yaklaşıyor eskiden güneş ve ay vardı şimdi vs vs .. birde düşünüyorum ya gerçekten tanrı olsaydı ve herşeyden üstün güç sahibi olsaydı ... :D

Sitelerde Paylaş

alevileri işin içine katma isteğinizi anlayamadım estralland gibiler gerçek alevi değillerdir sadece sapkın bir tarikat üyesi olarak değerlendirebilirsiniz.

gerçek aleviler için hz. Ali şah hz. Muhammed(sav) padişah hükmündedir ve kuranıkerime inanırlar o konudaki tespitiniz hatalı onu belirteyim öncelikli olarak.

ayrıca ben bu sisteme sırtımı dayayanlardan değilim siyasetlede işim olmaz hatta hz. Muhammed(sav) bizim gibi samimi inanmaya çalışanları uyarır derki ahir zamanda fitne fesad çıkacak o dönem geldiğinde oturan ayakta olandan, ayakta olan yürüyenden, yürüyende koşandan hayırlıdır demiştir bu benim için uyarıdır ve asla siyasete girmem ben taraf değilim ayrıca şuanda suriyede dahil ortada dönen savaşları tamamen kapitalist savaşladır benim görüşüm bellidir kapitalizme asla güvenmem ve inanmam zengin adam benim için firavunluğa yakın bir konumdadır ve bütün zenginlere şüpheyle yaklaşırım hatta olabildiğincede yaklaşmamaya çalışırım.

Ayrıca hukuk kuralları ihtiyaçlara göre gelişir ve değişir ayrıca yaşanılan ülkeye örf ve adetlerine göre gerekli eklemeler veya çıkarmalarda yapılabilir

1. Zan

2. Dedikodu

3. Karalama

4. İftira

5. Cehalet

6. Yalan

7. Çark

Afiyet olsun.

Sitelerde Paylaş

1. Zan

2. Dedikodu

3. Karalama

4. İftira

5. Cehalet

6. Yalan

7. Çark

Afiyet olsun.

hep aynı şeyler estrelland tıkandığın yerde vur ve kaç :)

istediğine inanabilirsin sorun yok ancak gerçekler seni özgür bırakır sen gerçeklerin değil kendi yalanlarının peşinden gidiyorsun hak geldiğinde batıl hükmünü kaybeder.

Sitelerde Paylaş

hep aynı şeyler estrelland tıkandığın yerde vur ve kaç :)

istediğine inanabilirsin sorun yok ancak gerçekler seni özgür bırakır sen gerçeklerin değil kendi yalanlarının peşinden gidiyorsun hak geldiğinde batıl hükmünü kaybeder.

Ayna tuttum sadece, özündeki pisliği görebilesin diye.

Sitelerde Paylaş

Ayna tuttum sadece, özündeki pisliği görebilesin diye.

benim pislik birisi olmam veya kötü bir insan olmam gerçeklerin gerçek olduğu gerçeğini değiştirecekmi?

benim yaptığım tekşey alevilerden medet ummaya çalışan ateistlere alevilerin ne olduğunu açıklamamdı ateistlerle bir olup islama savaş açmış bir insanın gerçek alevi olamayacağı gerçeğini yüzlerine söylememdi hepsi bu.

Sitelerde Paylaş

benim pislik birisi olmam veya kötü bir insan olmam gerçeklerin gerçek olduğu gerçeğini değiştirecekmi?

benim yaptığım tekşey alevilerden medet ummaya çalışan ateistlere alevilerin ne olduğunu açıklamamdı ateistlerle bir olup islama savaş açmış bir insanın gerçek alevi olamayacağı gerçeğini yüzlerine söylememdi hepsi bu.

Dost mecnun olup leylasını bulanlar

Gam keder İstemez yar yar muhabbet ister

Zikr edip yara zayi vermeyen

Kul olup pirinden ibadet ister

Gerçekler seyreder hintten yemene

Kâfir zoru görmezse gelmez amana

Dört kitap okusa gelmez imana

O fani hüdadan hidayet ister

Gerçeğin nefesi yar yar eridir dağı

Yalancının ataşı eritmez yağı

Muhabbetten geri gelenin çoğu

Kimi seyre gelir kimi et ister

Kamil yanında cahilin huyu bulunmaz

Şeriat ehline tarık çalınmaz

Yayan yürümeynen menzil alınmaz

Menzil almak için keskin at ister

Arifoglu eğri hacet söylemez

Çirkine güzel deme o huri olmaz

İman bir kat köynekte üşür eğlenmez

İmanın köyneyi on dört kat ister

Sitelerde Paylaş

Ezel bahar olmayınca kırmızı gül bitmez imiş

Kırmızı gül bitmeyince sefil bülbül ötmez imiş

Doost bülbüller gelir ötmeye güle sarılıp yatmaya

Bağıban gülü satmaya gül kadrini bilmez imiş

Gel ey bağban satma gülü haramdır parası pulu

Ağlatma sefil bülbülü gözyaşını silmez imiş

Yılda bir gün ziyan olur dost yoluna talan olur

Bazı insan hayvan olur hayvan adem olmaz imiş

Dooost Şahatayım ölmeyince tenim turab olmayınca

Dost dosttan ayrılmayınca dost kadrini bilmez imiş

Sitelerde Paylaş

iyi hadi bakalım bu şekilde kalsın işiniz gücünüz hakaret ve kibir kolay gelsin sana...

Sitelerde Paylaş

Ne kadar güzel bir şiir. Çok anlamlı.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar güzel bir şiir. Çok anlamlı.

Şah Hatayi'nin... (Şah İsmail) http://www.turkuler....n/sahhatayi.asp

Aleviler için deyiş.

Osmanlı zulmüne baş kalkaldıran Türklerin Yavuz'un soykırımına uğramasına vesile olan Türk önder:)

Ezgisiyle üçleme:

Allahsız aleviler imansız aleviler kafir aleviler :) İnsanlık dininden olmanın ya da Tanrı'ya aracısız ulaşmanın vebali ağır!

Keşke Osmanlı karşısında bizlerin atalarıyla birlikte sizlerin ataları da sağlam ve kararlı durabilseydi...

Şah İsmail zafer kazansaydı bu topraklarda, dünyanın en rahat, en özgür ateistleri olacaktınız.

Saygınız için teşekkürler.

tarihinde estrelland tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...