Jump to content

Eğer Tanrı Olsaydınız Nasıl Kitap Yollardınız

Recommended Posts

İyi bir kitapta bulunması yada bulunmaması gereken özellikler nelerdir. Ne tür bir kitap yollamak istersiniz. Türk Ceza kanunları gibi madde madde yazıp karşılığında yanma sürelerini mi yazardınız yoksa bir iki madde ile iyiliğin güzelliğin herşeye kadir olacağını mı yazarak geçiştirirmiydiniz? Yada nelerden bahsedersiniz? Onlara o dönem sahip olmadıkları bilimsel bilgiyi verip ilerdeki neslin kendine iman etmesini sağlarmıydınız?

Kendinize iman etmeyenleri ne yapardınız? insanların kendi aralarındaki alacak verecek meselelerini nasıl çözerdiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi bir kitapta bulunması yada bulunmaması gereken özellikler nelerdir. Ne tür bir kitap yollamak istersiniz. Türk Ceza kanunları gibi madde madde yazıp karşılığında yanma sürelerini mi yazardınız yoksa bir iki madde ile iyiliğin güzelliğin herşeye kadir olacağını mı yazarak geçiştirirmiydiniz? Yada nelerden bahsedersiniz? Onlara o dönem sahip olmadıkları bilimsel bilgiyi verip ilerdeki neslin kendine iman etmesini sağlarmıydınız?

Kendinize iman etmeyenleri ne yapardınız? insanların kendi aralarındaki alacak verecek meselelerini nasıl çözerdiniz?

kitapla mitapla uğraşmazdım.....nasıl bir topluluk istiyorsam öle yaratırdım....

bana inanan insanlar mı istiyorum ? ÖLE YARATIRDIM.

Sitelerde Paylaş

Bence yazılması lazım söz uçar yazı kalır lafını hatırlatırım size.

Kanunların yazılı olması şart ama uğraşması bayağı zor bir iş bence.

Bu yazılacak başka yolu yok. Arada bir kendimi gösterip geri dönsem bile yazılı kanunları yazılı verirdim.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence yazılması lazım söz uçar yazı kalır lafını hatırlatırım size.

Kanunların yazılı olması şart ama uğraşması bayağı zor bir iş bence.

Bu yazılacak başka yolu yok. Arada bir kendimi gösterip geri dönsem bile yazılı kanunları yazılı verirdim.

nasıl vereceksin yazılı ? gökten kitap mı yağdırıcaksın ? peygamber mi yollayacaksın ?

Sitelerde Paylaş

Zavallı geçen yazıklarını okuyodum bana bayağı bi benzediğini farkettim. Benim anne babam da 5 vakit kılıyorlar ve son kafile hacca gidenler arasındalar. Bende imam hatip lisesinde okudum okutuldum desem daha doğru olurdu. Neden imzanda geç kaldığından bahsettin ne kaybettin ki?

Sitelerde Paylaş

nasıl vereceksin yazılı ? gökten kitap mı yağdırıcaksın ? peygamber mi yollayacaksın ?

Peygamber yollamazdım, direkt kitabı üzerlerine atardım :D aracı olması gerekmez hem aracı olması salt bilginin deforme olması anlamına gelir neden bunu isteyeyim ki.

Örnek insan bunu örnek alın demekte hiç fena olmazdı. onu kendi kanunlarımla yoğurduktan sonra çıkarırdım milletin karşısına cahilken değil.

Ben olsam köleliği kaldırırdım. Herkese tek kadın, 2.si haram derdim. kadınların haklarını hisselerini erkeğinki ile bir tutardım. 20 tane kadınla evlenmezdim onada boşanma evlenme sınırı getirirdim. Sonuçta insan duygusal bir varlık aslan gibi hergün biri ile çiftleşmemeli.

Sitelerde Paylaş

Peygamber yollamazdım, direkt kitabı üzerlerine atardım :D aracı olması gerekmez hem aracı olması salt bilginin deforme olması anlamına gelir neden bunu isteyeyim ki.

Örnek insan bunu örnek alın demekte hiç fena olmazdı. onu kendi kanunlarımla yoğurduktan sonra çıkarırdım milletin karşısına cahilken değil.

Ben olsam köleliği kaldırırdım. Herkese tek kadın, 2.si haram derdim. kadınların haklarını hisselerini erkeğinki ile bir tutardım. 20 tane kadınla evlenmezdim onada boşanma evlenme sınırı getirirdim. Sonuçta insan duygusal bir varlık aslan gibi hergün biri ile çiftleşmemeli.

e buna benzer bişi var...MEDENİ HUKUK diyoruz adına :D

Sitelerde Paylaş

Zavallı geçen yazıklarını okuyodum bana bayağı bi benzediğini farkettim. Benim anne babam da 5 vakit kılıyorlar ve son kafile hacca gidenler arasındalar. Bende imam hatip lisesinde okudum okutuldum desem daha doğru olurdu. Neden imzanda geç kaldığından bahsettin ne kaybettin ki?

zaman kaybettim...bilime değer vermeyip uzak kaldık bayağı bir zaman.......herşeyi dine göre yorumlayıp - helal - haram tespitleri ile ya boşa sarıldık - ya da boşa uzaklaştık bir çok şeyden....:) he bi de zamanında ateist - deist arkadaşlarımızı bu yüzden kaybettik...ne de olsa KAFİR idiler bana göre :)

Sitelerde Paylaş

Somada ölen insanlarımız için bu yazıyı burada bırakıyorum. yüzlerce ailenin ocağına ateş düşmüşken burada başka şeyler düşünemiyorum. Hepimizin başı sağolsun.

Sitelerde Paylaş

Insanların bana tapmasını istemezdim,cenneti ve cehennemi yaratmazdım. Şiddet yazmazdım. Insanların kollarını, bacaklarını kesin diyede yazmazdım. Savaşın diyede yazmazdım, sonuçta o savaşacakları insanlarıda allah yarattı. Kötü insanların kötülük yapmalarına müsade vermezdim, müsade vermeyince cezayada gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Ben tanrı kavramını kendi içinde çelişkili bulan bir insanım ama ben tanrı olsaydım kesinlikle kim bana tapmış kim tapmamış umursamazdım.Egoistliğin lüzumu yok.Her şeyi yaratansın hem egoistlik diye bir kavram yarat hemde en egoist sen ol.Kitap konusunda birine vahyedip onu kusursuz yaratıp diğerlerini kusurlu yaratıp birde onlara vahyetmeyip sonra da bunlar niye bozuk diye sızlanmaz kendi kendime sinirlenmezdim.Onun yerine bana tapılmasını istiyorsam direk herkese tapıcaksınız ulan ben sizi tapıcaksınız diye yarattım derdim.

Ha dersiniz ki amacım insanlara düzen getiricem onları geri zekalı yaratmışım ,ben düzen getirmek mecburiyetinde kalmışım derseniz istediğim kuralları açıkça koyar bunda cinsiyetlerden birini zayıf yarattım ondan onların hakları azdır gibi hem kendim yaratıp hemde kendim mazaret uydurmazdım.İnsanı cennet cehennemle müjdelesem bile bunlara giriş şartı ne kadar yada kötü olduğunuzla ilgili olurdu.Öyle tecavüz et öldür bana inan hiç yanmadan girebilirsin ama dünyanın en iyi adamı ol bana inanma sonsuza kadar azap böyle mikik bir mantıkla haraket etmez ve egoistlik yapmazdım.Egoistliği bile ben yaratmış olmam lazım kendi yarattığın şeye kapılmak bile ilginç.Birde kitap yollamışım hazır edebi eser gibi yorumlarla aralarının kapatılması için kıç yırtılmasına izin vermezdim herkes anlıycak dediysem herkesin alıycağı şekilde açık olucaktır.Anlamayan adama onlar akıl sahipleri değil ama aklı da ben veriyorum deyip bir köşeye çekilmezdim.

Sitelerde Paylaş
Somada ölen insanlarımız

Bu bir facia olmanın çok ötesinde, bu bir skandal. Rezalet bir kepazelik. Bir utanç ve yüz karası. Ama ne utanan var, ne yüzü kızaran. Bu halk artık bitmiştir. Bu halktan hiç umut kalmamıştır. Salın gideceği yere kadar yolu var bu sürünün...

Sitelerde Paylaş

Bu bir facia olmanın çok ötesinde, bu bir skandal. Rezalet bir kepazelik. Bir utanç ve yüz karası. Ama ne utanan var, ne yüzü kızaran. Bu halk artık bitmiştir. Bu halktan hiç umut kalmamıştır. Salın gideceği yere kadar yolu var bu sürünün...

Yerden yere vurulacak o kadar çok şey varki. Sabahlara kadar yazsak bitmez bunu bitirecek tek şey eğitim, bilimsel bilgi, mantığını anlama vs. Bunlara sahip olmayan toplumlarda kavga kargaşa ölüm hiç eksik olmadı. Kötü durumdayız Çok daha kötü durumda olabilirdik. Fakat aşağıya değil yukarıya bakarak gelişebiliriz. Ders çıkaran toplum olmadık türke birşey olmaz dedik ama bunlar değişecek inancım sonsuz.

Sitelerde Paylaş

kesinlikle katılıyorum...

Ben katılmıyorum insan elindekilerin kıymetini kaybedince daha iyi anlıyor. En az ırak, suriye kadar karışık bir etnik yapıya sahibiz ama hergün oradaki gibi bir bomba patlayıp 40-50 kişi ölmüyor. Bizi onlardan ayıran en önemli özelliğimiz eğitim seviyemiz her türlü bilgiye hemen öyle itibar etmememiz şüpheci sorgulayıcı yapımız neye göre kime göre bahsi geçen kara cahilliğin olduğu ülkelere göre. Tabiki avrupa ülkelerine göre değil. Canınızı sıkmayın akp de geçici hepsi gelir geçer Neler geldi geçti. islam bulaşıcı etkisini yitirecek bunuda bilimle gelişme ile kalkınma ile yapacağız. Mesela biz ruslardan daha zeki olduğumuz halde daha geriyiz bunun tek sebebi din, islam zaten kaos getiren bir din gerisini sen hesabet. Ben gelecek için umutluyum.

Sitelerde Paylaş

islam hep geriye doğru itmiştir toplumları, kan, kavga, gözyaşı, fitne fesat hiç eksik olmamıştır çöreklendiği toplumlarda. Bana ortadoğu kadar kaosun bitmediği bir bölge söyleyebilirmisiniz?

Sitelerde Paylaş

Ben katılmıyorum insan elindekilerin kıymetini kaybedince daha iyi anlıyor. En az ırak, suriye kadar karışık bir etnik yapıya sahibiz ama hergün oradaki gibi bir bomba patlayıp 40-50 kişi ölmüyor. Bizi onlardan ayıran en önemli özelliğimiz eğitim seviyemiz her türlü bilgiye hemen öyle itibar etmememiz şüpheci sorgulayıcı yapımız neye göre kime göre bahsi geçen kara cahilliğin olduğu ülkelere göre. Tabiki avrupa ülkelerine göre değil. Canınızı sıkmayın akp de geçici hepsi gelir geçer Neler geldi geçti. islam bulaşıcı etkisini yitirecek bunuda bilimle gelişme ile kalkınma ile yapacağız. Mesela biz ruslardan daha zeki olduğumuz halde daha geriyiz bunun tek sebebi din, islam zaten kaos getiren bir din gerisini sen hesabet. Ben gelecek için umutluyum.

akp gitse kim gelecek ?

gelse gelse FP gelir herhalde.....yahut akp dağılır başka parti kurarlar aynı adamlar....başka isimde tekrar gelir otururlar başa....

işçi partisi gelecek değil ya iktiadara....yahut chp gelecek değil ya....

ille de gene sağ görüşlü bi parti gelir oturur...

Sitelerde Paylaş
akp gitse kim gelecek ?

ABD bir plan hazırladı mı A planı, yedek B planı ve onun da yedeği C planı olarak hazırlar. İşi şansa bırakmaz. Dediğin gibi, akp mendilini çöpe atacaksa başka mendil hazırlar. Allah yardım eder anlayışları yoktur. Planlarını bozacak tek şey halkın uyanması. Dogma uyuşturucusunu da damardan bu yüzden verdiler. Ameliyat öncesi narkoz.

Amaçları yakın bir tarihte işletmeye açılacak güney Hazar petrolünü İskenderun limanına çıkarmak. Basra'yı bitirince sıra güney Hazar'a gelecek. Kuzeyini Rusya çıkarıyor. Bunu bir kenara yazın, İskenderun'u bizden almak istiyorlar. Vermeyecek bir halk da göremiyorum. Alırlar.

İskenderun bize Atatürk'ün emaneti. Ben gözüm açıkken Atatürk'ün emanetini veremem. İşgal başladığında ordu bana bir G3 herhalde verecektir, o kadar da satılmışlık orduyu da tamamen içine almayacaktır. Almışsa da kuvayı milliyeyi yeniden kurarız. İskenderun savunmasına gideceğim. Bu halka değmez, ama Atatürk için değer. Yaşlanıp yatakta ölmek istemiyorum. İskenderun savunmasında ölmek bana uyar.

Ya da bilemiyorum, onu savunmayıp geri kalanını dogmadan kurtarmak da akılcı olabilir. Zamanı gelince düşüneceğiz...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...