Jump to content

Eğer Tanrı Olsaydınız Nasıl Kitap Yollardınız

Recommended Posts

Şu insanlarda çok tuhaf yaratıklar, yahu.

Gördüklerine ve duyduklarına inanmamışlar,

okuduklarınamı inanacaklar ?

Bu durumda kitap işini başka bir bahara bırakırdım.

tarihinde guppy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrı olmayı ittir et. Daha akılcı düşünelim. Bir astronot olsam ve ilkel bir gezegene gitsem. Uzay aracımın etrafına toplanıp ağızları bir karış açık korkuyla bakan insanlara ne derdim?

Personelimden birisi: "Bize her gün güzel kızlar ve meyveler, etler, içkiler getireceksiniz. Yoksa şu nükleer düğmeye basar gezegeninizi çöle çeviririz. Ot bile bitmez. Sonra her gün aracımızın etrafında kırk kere secde edip yılda bir kere de topluca etrafında yedi kere dönme ayini düzenleyeceksiniz. Senede bir et bayramı yapın da mangal partisi düzenleyelim diyelim bu vahşilere bence kaptan."

Başka bir personel: "Bu acımasızlık olur. Kurslar düzenleyelim. Okuma yazma, insan hakları, demokrasi..."

Başka bir personel: "Hiç uğraşmayalım. Bunlardan bir şey olmaz. Başka bir gezegene gidelim."

Başka bir personel: "Bunlar iyilikten anlamaz. Silahları konuşturalım. Bütün erkekleri öldürelim. Kızlarla alem yapıp burdan gidelim.

Başka bir personel: "Başka gezegene gitmek için erzak takviye etmeliyiz. Burayı yağmalayıp düzgün bir gezegene gitmek için erzak stoklayalım."

Başka bir personel: "Erkekler ayrı kızlar ayrı ibadet edecek diyelim. Erkekler toplanınca hepsini lazerliyelim. Erzak toplarken kızlarla eğleniriz."

Başka bir personel: "Bu kızlar adamı yer lan! Şunlara baksana! Önce şunları bir eğitelim!"

Başka bir personel:"Bence..."

Kaptan: "Yeter! Bana şeflerini getirin."

Şef: "Uhama bugunga!"

Kaptan: "Bu tercüme bilgisayarı düzgün çalışıyor mu? Herifin bana küfür ettiğini yazıyor bu aptal makine!"

Şef: "Tuhatma sakta perenta puskam. Malute mitra katense pulta. Huma kumba!"

Bilgisayar: "Konuşma çözümlendi... Sonuç tercüme: "Ne zaman tanrılar gelse "biiiiiiiiiiip... Nerde tanrı varsa biiiiiiiiiiiip... Gidin burdan biiiiipp..."

Kaptan: "Laan bu yerliler de çok ahlaksız! Bu ne la dünyada bile böyle küfürler edilmez!"

Sitelerde Paylaş

Yüzlerce kültüre,devlete. Milyarlarca bireye hitap etmesi beklenen

7. yy.da yazilmis (sözde) eksiksiz ve (sözde)apacik bir kitap.

"hirsizin elini kesin", "erkek kadindan üstündür" diyen bir kitap.

(Sözde) ebediye kadar gecerli bir kitap!

Önceden gönderilmis ve (sözde) bozulmus iki kitaptan sonra bir ücüncü kitap!?!

Kitapla olacak ismi?!?!

Sitelerde Paylaş

Sen tanrı ol, tut kitap yaz! Best seller olsun diye mi yazacan yahu!

İki tane astronot uzayda uzun mesafe gidebilmek için uykuya dalıp yola çıkmışlar. Uzay gemisi gide gide allahın levhi mahfuzuna varmış. Biri uyanmış bakmış, dünyada ne olacak ne bitecek her şey yazıyor! Borsanın, piyangonun, lotonunaltını üstüne getirmek işten bile değil!

"Kalk lan kalk, paranın şeyine, beline, şeyaptık, vurduk!" demiş...

Uyarlama fazla kaçtı ama... Uzaya levhi mahfuza kadar filan gitti... Neyse canım, bu da bir şey mi, bedevinin biri eşeğe binip allaha bir yay mesafesi yaklaşmış deyince kimse bir şey demiyor da... İki astronot levhi mahfuza çıkınca mı kıyamet kopacak?

Sitelerde Paylaş

herkese uyması gereken kuralları apaçık anlayacağı şekilde kendi beynine yazar öyle gönderirdim...

o kuralların bulunduğu bölüme vicdan derdim...

Vicdana uyanları ödüllendirir vicdansızlık edenleri cezalandırırdım....

Peki bunları yaratan, tasarlayan olarak kendine ne yapardın?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Eğer bir tanrı olmasaydı ne olurdu başlığı bu şekilde değiştirirsek daha anlamlı olur

Voltaire şöyle demiş ;

-Tanrı olmasaydı bile onu icat etmek gerekirdi

Çünki ;

-Tanrı olmasaydı yaşadığımız bunca güzellik için kime şükredecektik.

-Tanrı olmasaydı onun ödüllendirici cenneti olmasaydı ,bunca yoksulluğu açlığı eşitsizliği bunca kötülüğü neyle izah edebilirdik nasıl katlanabilirdik.

-Bizi bağışlaması için sığınabilecek bir rabbimiz bulunmasaydı kendi yaptığımız kötülükleri haksızlıkları nasıl unutabilirdik.

-Dünyada bunca kötülük haksızlık varken onları bırakıp Ya birde Allah olmasaydı sorusuna verecek nacizane bir cevabımız olabilir miydi?

Uzak ,yakın ölümlerle ,şahsi bozgunlarla ,kaybetmişliklerle geriye hiç dönmeyecek yok oluşlarla bir de Tanrının yok olduğuyla ilgilenip bunu dava haline getirmek tamamen yaşanılamayacak hayat demektir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...