Jump to content

Sosyal DARWINIZM ile Ateizm'in nikahına davetlisiniz.

Recommended Posts

böyle bir istatistik üzerinden bir yargıya varlmaz. Suç işleyen kişi ateist mi yoksa teist mi bilinmiyor.

Yine de şöyle bir yorumlarsak :)

100bin nufuslü iki ayrı toplumdan biri norveç diğeri de portekiz olsun

32bin nufuslü ateist nufusa sahip olan norveçte ateistlerin suç işleme sayısı 22.78

11bin nufuslu ateist nufusa sahip olan portekizde ateistlerin suç işleme sayısı 24.2

Yani bu istatistik bize refah seviyesi azaltıkça ateistlerin suç işleme oranın 3 kattan fazla arttığını anlatıyor :)

Aynı durum ülke de ki teistleri de içerdiğine göre böyle bir anketten düzgün bir yorum çıkmaz.

Eğer ki Atesitlerle Teistler aynı oranda suç işleselerdi bu istatistiklerin hepsinin suç oranı aynı olurdu :)

Ki 4'er ülkeden alınan bir istatistik ne yani Ateistler teist ülkelerde cozutuyor mu?

İstersen Türkiye'yi örnek alalım nede olsa Hukuk'un bir halta yaramadığından falan söz ediyordun, bizde Hukuk yok din var Portekiz'de en azından Hukuk'ta var bizimle kıyasla:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 201
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayir, Cariyelerlen nikah gerekli degil. Yoksa onlara Cariye denmezdi Cariye diye bir kavram olmazdi degil mi. Bunu bircok Ayet gösteriyor , simdi aklima gelen bu.

Nisa/3

"Eğer, (velisi olduğunuz) yetim kızlar (ile evlenip onlar) hakkında adaletsizlik etmekten korkarsanız, (onları değil), size helâl olan (başka) kadınlardan ikişer, üçer, dörder olmak üzere nikahlayın.2 Eğer (o kadınlar arasında da) adaletli davranmayacağınızdan korkarsanız o taktirde bir tane alın veya sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için daha uygundur. "

Kisaca Cariyelerlen Nikah gerekli degil. Onlari tecavüz etmekte serbest ve "Sahip" oldugunuz dedigi icin Islamda köleliginde helal oldugu ortada.

Bunun yaninda Cariyelerlen Nikahsiz iliskinin ve tecavüz iliskinin serbest oldugunu her hoca acikca belirtiyor.

Yukarda dedigim gibi Islami bilgin zayif, kafanda gercek olmayan ve vicdanina daha uygun olan bir Islam kurmusun, gercekte olmayan bir Islam.

Yada arkadasin dedigi gibi bilerek yalan söylüyorsun, burda öyle Müslümanlarda var.

güzel arkadaşım, konu ile ilgili bilgin zayıf.. bana emevi çarpıtalarını getirerek bişey iddia edemezsin. şu videoyu izle daha sonra anlamazsan başka kaynaklar da veririm.

Sitelerde Paylaş

Eğer ki Atesitlerle Teistler aynı oranda suç işleselerdi bu istatistiklerin hepsinin suç oranı aynı olurdu :)

Ki 4'er ülkeden alınan bir istatistik ne yani Ateistler teist ülkelerde cozutuyor mu?

İstersen Türkiye'yi örnek alalım nede olsa Hukuk'un bir halta yaramadığından falan söz ediyordun, bizde Hukuk yok din var Portekiz'de en azından Hukuk'ta var bizimle kıyasla:)

aslında ateistler arasında ki refaha göre suç eğilim oranında ki devasa zıplayış bile sosyal Darwnizim için bir çeşit yol oluşturur :)

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranin kendisi ve genel Islam alemi Carriyelerlen nikasiz iliski mümkün dedigi halde Abdulaziz tersini dese ne olucak ?

Kuranda Carriyelerlen , resmi nikahli karilarlan arada bir fark konulmus bunu bircok ayet gösteriyor.

Sonunda sende bir Tatlisu Müslümanisin.

Sitelerde Paylaş

Sosyal Darwnizim'i kendi yaşamınıza yakıştırmıyorsunuz..

Olmayan bir şeyi niye yakıştıralım veya yakıştırmayalım. Sosyal Darwinizm diye bir şey yok. Darwin biyologdur. Onun adını kullanarak kurulmuş bir ideoloji var diyorsan, senin de benim de alakası olmayan bir kişinin adının haksız biçimde kullanılmasına karşı çıkmamız gerekir.

Darwin sosyolojik bir kuram ortaya atmamıştır. Bunu elli kere söylememe gerek olmaması lazımdı.

Neden ırkçılık, faşizm, öjenizm demiyorsun da Darwin'i bu işe bulaştırmaya çabalıyorsun? Art niyetli ve dogmatiksin, önyargılı ve haksızsın. Bu yüzden söylediklerin kaale alınmaz. İddiaların değersiz çer çöp...

Darwin'in evrim kuramı dogmatik dünyanızı başınıza yıktığı için ona nefretinizden neyle saldıracağınızı bilemiyorsunuz. Hacda şeytan diye taştan bir puta elinize ne geçerse fırlattığınız gibi öfkeden çıldırıyorsunuz. Sizler normal değilsiniz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranin kendisi ve genel Islam alemi Carriyelerlen nikasiz iliski mümkün dedigi halde Abdulaziz tersini dese ne olucak ?

Kuranda Carriyelerlen , resmi nikahli karilarlan arada bir fark konulmus bunu bircok ayet gösteriyor.

Sonunda sende bir Tatlisu Müslümanisin.

Abdulaziz'in ne söylediğinin bir önemi yok .. Önemli olan şey bunları söylerken neyi "delil" gösterdiğidir. Eğer delil olarak Kur'an ayetlerini gösteriyorsa bin yıldır kim ne demiş önemli olmaz.. Vahiy tüm birikimin/yanlış yorumların üstündedir

Sitelerde Paylaş

aslında ateistler arasında ki refaha göre suç eğilim oranında ki devasa zıplayış bile sosyal Darwnizim için bir çeşit yol oluşturur :)

Peki inançlılarda ki daha devasa zıplayış neyi oluşturur :)

Türkiye 95 bin inançlı 665 suç

Norveç 68 bin inançlı 71 suç

Siz çok şekersiniz ya biz çok kötüyüz :)

Sitelerde Paylaş

Konu ''sosyal darwinizm'', ''ahlakın temeli'' iken cariyeye, Kuran'a falan geldi.

Yemeyin abicim bu numaraları. Adam sosyal darwinizm zırvasını yamamaya çalıştı ateizme ama olmadı, ahlakın temeli tanrı dedi olmadı şimdi konuyu ''Kuran'ı siz yanlış anlıyorsunuz, aslında ayet böyle söylüyor'' zırvasına getiriyor. Sonra da başlayacak ''hadisler yüzünden böyle oldu, emeviler mahvetti, Kuran'ı bi tek ben dogru anlıyorum, sizin düşman oldugunuz islam aslında yozlaşmış islam gerçek islam böyle degil'' falan filan gibi teranler ile tartışma kazanacak güya.

Konuyu ahlakın temeli ve sosyal darwinizm denen zırva etrafında tartışsanız daha iyi olur. Sıkıştıgı yerde yuakrıda saydıgım şeyleri yapmasına izin vermeyin müslümanların. Yoksa hep boşa tartışılmış olur.

Sitelerde Paylaş

Olmayan bir şeyi niye yakıştıralım veya yakıştırmayalım. Sosyal Darwinizm diye bir şey yok. Darwin biyologdur. Onun adını kullanarak kurulmuş bir ideoloji var diyorsan, senin de benim de alakası olmayan bir kişinin adının haksız biçimde kullanılmasına karşı çıkmamız gerekir.

Darwin sosyolojik bir kuram ortaya atmamıştır. Bunu elli kere söylememe gerek olmaması lazımdı.

Neden ırkçılık, faşizm, öjenizm demiyorsun da Darwin'i bu işe bulaştırmaya çabalıyorsun? Art niyetli ve dogmatiksin, önyargılı ve haksızsın. Bu yüzden söylediklerin kaale alınmaz. İddiaların değersiz çer çöp...

Darwin'in evrim kuramı dogmatik dünyanızı başınıza yıktığı için ona nefretinizden neyle saldıracağınızı bilemiyorsunuz. Hacda şeytan diye taşa elinize ne geçerse fırlattığınız gibi öfkeden çıldırıyorsunuz. Sizler normal değilsiniz.

Dikkatinden kaçtı snırım..

yorumlarımdan birinde Darwin ile Darwinizmi birbirinden ayırdığımı belirttim.. sosyal Darwinizm ifadesini kullanma sebebim, "sosyal Darwinizm" diyince herkesin ne anlatmak istediğimi şıp diye anlaması :) yani bir noktada ifadede kolaylık

Sitelerde Paylaş

Vahiy diye bir uydurmanın herhangi bir insanlık kültür ürününün üzerinde gösterilmesiyle trajedi başlıyor zaten. Bir kaç cahil yağmacının uydurmaları neyin üstünde olabilir? Hiç bir şeyin. Çukur bir şeyin üstünde olmaz, her şeyin altında olur. Cehalet bir çukurdur, bilgi düzeyi değildir. Bilginin yokluğu durumudur.

Cehalet böyle bir şeydir. Bir şeyleri iyi kötü biliyor denemez. Cahilin tüm bildikleri baştan aşağı yanlıştır.

Sitelerde Paylaş

Darwin ile Darwinizmi birbirinden ayırdığımı belirttim..

Anlama sorunun olduğu kesin. Gör diye büyütüp renklendireyim: Onun adını kullanarak kurulmuş bir ideoloji var diyorsan, senin de benim de alakası olmayan bir kişinin adının haksız biçimde kullanılmasına karşı çıkmamız gerekir.

Kesin olan başka bir şey, Darwin'e karşı nefretle dolu olduğunuz, hiç bir saldırıyla bu kininizi tatmin edemediğiniz.

Sitelerde Paylaş

Konu ''sosyal darwinizm'', ''ahlakın temeli'' iken cariyeye, Kuran'a falan geldi.

Yemeyin abicim bu numaraları. Adam sosyal darwinizm zırvasını yamamaya çalıştı ateizme ama olmadı, ahlakın temeli tanrı dedi olmadı şimdi konuyu ''Kuran'ı siz yanlış anlıyorsunuz, aslında ayet böyle söylüyor'' zırvasına getiriyor. Sonra da başlayacak ''hadisler yüzünden böyle oldu, emeviler mahvetti, Kuran'ı bi tek ben dogru anlıyorum, sizin düşman oldugunuz islam aslında yozlaşmış islam gerçek islam böyle degil'' falan filan gibi teranler ile tartışma kazanacak güya.

+1 bende bu görüşteyim

konu içeriğine riayet edelim :)

Sitelerde Paylaş

Anlama sorunun olduğu kesin. Gör diye büyütüp renklendireyim: Onun adını kullanarak kurulmuş bir ideoloji var diyorsan, senin de benim de alakası olmayan bir kişinin adının haksız biçimde kullanılmasına karşı çıkmamız gerekir.

Kesin olan başka bir şey, Darwin'e karşı nefretle dolu olduğunuz, hiç bir saldırıyla bu kininizi tatmin edemediğiniz.

Darwini benden daha çok sevdiğini ve saygı duyduğunu sanmıyorum

Sitelerde Paylaş

Darwini benden daha çok sevdiğini ve saygı duyduğunu sanmıyorum

Sanmamakla çok iyi ediyorsun, Darwin tarihteki en büyük düşmanınız çünkü. Onu sevdiğine yemin billah etsen olasılık bile vermem. Ayağınız taşa takılsa Darwin'e lanet okursunuz. Açtığın başlık Darwin düşmanlığını açıkça ortaya koyarken bari dürüst ol.

Sitelerde Paylaş

Sanmamakla çok iyi ediyorsun, Darwin tarihteki en büyük düşmanınız çünkü. Onu sevdiğine yemin billah etsen olasılık bile vermem. Ayağınız taşa takılsa Darwin'e lanet okursunuz. Açtığın başlık Darwin düşmanlığını açıkça ortaya koyarken bari dürüst ol.

Kemalizm ile mustafa kemal aynı şey mi.. Kemalizmin aptallığından dem vurunca Mustafa Kemal'e hakaret mi etmiş oluruz ..

Kemalizm nasıl ki Mustafa Kemal'i ifade etmezse

Darwinizm'de Darwini ifade etmez.

Darwin, Yaratıcının bir ayeti olan yaradılışa ilişkin muazzam bir perspektif sundu.. Böyle bir adama saygı duyarım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...