Jump to content

Muhammed Neden Kuranı Yazma Girişiminde Bulunmadı

Recommended Posts

"Müslümanlar kendi kitaplarını okumuyorlar" dediniz.

Bu maddeler müslümanım diyen herkesin okuduğu bir kitap olduğu anlamı taşımaz. Bir başka deyişle:

Bu kitabı okumayanın müslüman olmayacağı anlamı taşımaz. Söylüyorda bakıyorum bakıyorum ben mi göremiyormuyum? Allah kalp gözünü mühürlemiş senin diye cevap vermeyin lütfen. Bu anlamı nasıl çıkarttınız gösterin anlamaya çalışayım.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu maddeler müslümanım diyen herkesin okuduğu bir kitap olduğu anlamı taşımaz. Bir başka deyişle:

Bu kitabı okumayanın müslüman olmayacağı anlamı taşımaz. Söylüyorda bakıyorum bakıyorum ben mi göremiyormuyum? Allah kalp gözünü mühürlemiş senin diye cevap vermeyin lütfen. Bu anlamı nasıl çıkarttınız gösterin anlamaya çalışayım.

"Allah kalp gözünü mühürlemiş senin".

Böyle bir şey söylemek haddime değil.

Fakat şunu söyleyebilirim.

Allah doğru yol için kaynağınız Kur'an'dır demişse ve bunun için gerekli hüküm ve öğütler de Kur'an'ın içindeyse, bunun, okunmadan bulunamayacağıdır.

Bu hüküm ve öğütleri alan ve uygulayan Müslüman olacaksa. Bu şartlarda Kur'an olmadan müslüman olunamaz.

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hepsine yeşil ışık ama yukarıdaki ifade için farklı düşünüyorum.

Muhammed'in yaşadığını ve peygamber olmadığını kabul ediyoruz..Peki,bu kişinin konumu ne idi?

Bu kişi ile aynı paralelde olan kişilerden Esved'in ''rahman'' isimli bir meleği(cini),Tuleyha'nın da ''Zun-nun'' isimli bir meleği(cini)vardı..Muhammed'in cininin(meleğinin) adı da,bildiğimiz gibi ''Cebrail'' idi..

Şimdi Muhammed peygamber değilse,o zaman bu kişilerle aynı konumda olan birisidir..Bu kişilerde cine/meleğe bulaşmış kahinler/şairler olduklarına göre;Muhammed'de kahindir/şairdir..Zamanla taraftarlarının çoğalmasıyla ''tanrı/kral'' olmuştur..

NOLAN yazısında birçok bilgi yanlışlığı ve eksikliği mevcut

-Amcalarından inanmayanlar olduğu gibi inananlarda oldu ör. Hamza Abbas gibi

-Ayrıca amcaların inanması yada inanmaması peygamber olduğuna yada olmadığına işaret etmez .

Muhammed'i büyüten Ebu Talip Muhammed'e inanmamış..Muhammed'in en sevdiği kişi olan Aişe Muhammed'e inanmamış..

Bu gerçekleri görmezden gelemezsiniz..

Muhammed ''miraca burakla çıktım,şöyle şöyle yaptım'' diyor ama en yakınındaki Aişe ''Muhammed gördüğü rüyayı anlatıyor sadece'' diyor..!

Buyrun bu dediğim yalansa,yalanlayın...

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arabistanda allahın varlığını sorgulamak yasaklanmış. Neden bir düşün. Artık devir değişti bilim aydınlatmaya başladı insanlar beyinlerini kullanmaya sorgulamaya başladılarda ondan hemen önünü almaya çalışıyorlar. Hala mı görmezsiniz gafiller!! buda tanıdık geliyor değilmi?

Sitelerde Paylaş

"Allah kalp gözünü mühürlemiş senin".

Böyle bir şey söylemek haddime değil.

Fakat şunu söyleyebilirim.

Allah doğru yol için kaynağınız Kur'an'dır demişse ve bunun için gerekli hüküm ve öğütler de Kur'an'ın içindeyse, bunun, okunmadan bulunamayacağıdır.

Bu hüküm ve öğütleri alan ve uygulayan Müslüman olacaksa. Bu şartlarda Kur'an olmadan müslüman olunamaz.

En ince detayına kadar incelemek istiyorum. En küçük ön yargı taşımadan şeffaf ve temiz şekilde bir taraflara çekmeden. ilk vakit bulduğumda başlayacağım her ayeti teker teker inceleyerek. buradaki yorumlarıda inceleyceğim tabiki. Her şeyi tartıp düşünerek. Sizde de aynı cesaret varsa buyrun gelin. Körü körüne savunma bıktırma taktiği istemiyorum. Yalnız bu güne kadar yaptığım araştırmalarda islamdan tutarsızlık adaletsizlik mantıksızlık fışkırıyor. tanrının varlığı ile ilgili tek bilimsel kuvvetli delil adayı olan tekillik ve zaman öncesi kavramları üzerinde duruyorum. Diğer fiziksel kuramları inceliyorum. İnsanoğlunun çözüme çok uzak olmadığını da düşünüyorum.

Dinlerin alayının yok olması için şunlardan biri yetecektir.

1- Dünya dışında canlı form bulunması.

2- bigbang teorisinin çökmesi.

Sitelerde Paylaş

Muhammed bir peygamber değildir..Yeryüzünde hiç peygamber yaşamadı..Bu %100 kesindir..!

Muhammed bir kahindir,aynı zamanda cinli bir şair..Bu kişi eğer bir peygamber olsaydı,öncelikle en yakınları inanırdı buna..Aişe inanmamış veya amcası inanmamış Muhammed'e..Bu nüansları gözden kaçırmayalım..

Yeryüzünde hiç peygamber yaşamadı ! Neden, Çünkü Allah yok..

O zaman bu adam nasıl kahin oluyor anlayamadım.. Allah yoksa Cin de yok, şair de yok, kahin de yok !

Muhammed, peygamber değil, kahindi demek çok saçma değil mi ?

"Allah yok" Noktasından hareket ediyorsanız şairliği ve kahinliği de kabul etmemeniz lazım.

Yok siz, peygamber olarak kabul görüp görmemesine bakarak söylüyorsanız orası ayrı mesele. Fakat yine yanlış !

Söylediğiniz gibi o sırada birçok kişi peygamberlik iddia etmişti fakat en fazla muhammed'in taraftarı vardı. o halde muhammed peygamberdir. Halk onu seçmiştir. Öyle değil mi ?

Sitelerde Paylaş

En ince detayına kadar incelemek istiyorum. En küçük ön yargı taşımadan şeffaf ve temiz şekilde bir taraflara çekmeden. ilk vakit bulduğumda başlayacağım her ayeti teker teker inceleyerek. buradaki yorumlarıda inceleyceğim tabiki. Her şeyi tartıp düşünerek. Sizde de aynı cesaret varsa buyrun gelin. Körü körüne savunma bıktırma taktiği istemiyorum. Yalnız bu güne kadar yaptığım araştırmalarda islamdan tutarsızlık adaletsizlik mantıksızlık fışkırıyor. tanrının varlığı ile ilgili tek bilimsel kuvvetli delil adayı olan tekillik ve zaman öncesi kavramları üzerinde duruyorum. Diğer fiziksel kuramları inceliyorum. İnsanoğlunun çözüme çok uzak olmadığını da düşünüyorum.

Dinlerin alayının yok olması için şunlardan biri yetecektir.

1- Dünya dışında canlı form bulunması.

2- bigbang teorisinin çökmesi.

Zaten düşünen insanoğlunada yakışan budur. Her türlü fikre saygı duyarım. Bu forumda fikirlerin paylaşılması da ayrıca takdire değer. Bu forum sayesinde kendime daha önce hiç sormadığım,üzerinde hiç düşünmediğim sorularla karşılaştım. Bazılarını kendimce çözebildim bazılarını ise hala düşünmekteyim.

Ama olmazsa olmazlarım da var.

Tanrı'nın varlığının kanıtının olmaması gerektiğine inanıyorum. Eğer bilim tanrının varlığı kanıtlarsa, benim sorunum o zaman başlar.

Ya bilimin kanıtlarına inanmam, yada Tanrı'nın varlığına.

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman bu adam nasıl kahin oluyor anlayamadım.. Allah yoksa Cin de yok, şair de yok, kahin de yok !

"Allah yok" Noktasından hareket ediyorsanız şairliği ve kahinliği de kabul etmemeniz lazım.

Yok siz, peygamber olarak kabul görüp görmemesine bakarak söylüyorsanız orası ayrı mesele. Fakat yine yanlış !

Söylediğiniz gibi o sırada birçok kişi peygamberlik iddia etmişti fakat en fazla muhammed'in taraftarı vardı. o halde muhammed peygamberdir. Halk onu seçmiştir. Öyle değil mi ?

Merhaba

Peygamber demek ne demektir?

Bir insan peygamber olduğunu nasıl iddia edebilir yada söylermi ?

Eğer idda etmiş se insanlar onun peygamber olduğunu nasıl bilecek?

İskender mihri var bir kaç isim daha var. Bu kişiler de idda da bulundular fakat kimse itibar etmedi.!

Sitelerde Paylaş

Olur mu canım..Araplarda cin inancı meşhurdur..Muhammed Allah'ı öne sürmeden öncede,araplar cine filan inanıyorlardı..Bunun gibi meleklere de,tanrılara da,ruhlara da inanıyorlardı..

Kahinlik-şairlik-peygamberlik gibi olgular da her türlü kaynakta vardır..İslami kaynaklar sadece Muhammed'in peygamber olduğunu söylerler ama peygamber olduğunu iddia edenleri de belirtirler..

Taraftar meselesine bakarak karar verilemez bu konularda..Müseylime'nin onbinlerce taraftarı olduğunu İslami kaynaklar yazarlar..

Şu anda Dünya'da en fazla inanırı olan din hristiyanlık..Ne yani,hristiyanlık hak din mi oluyor şimdi?!

Sitelerde Paylaş

Muhammed eğer yaşadıysa, ayet diye söylediklerinin ne kadar bir toplama ulaştığını bilen birisi değildir. Mekke iktidarını devirip yönetime el koymak isteyen muhalif ekip, peygamber olarak lanse etmek ve ihtiyaç duydukları ayetleri ürettirmek için onu seçmişlerdir. Karşılığında da gençliğini yaşlı bir dul ile geçirmiş, mağaralarda vakit geçiren bu adama bol kadın ve ganimet vaad etmişlerdir.

Muhammed kendisine ısmarlanan ve üretmesi istenen ayet diye söylediklerini toplamayı filan hiç düşünmemiştir. Zaten toplamının ne olduğunu hiç bilmiyordu. Sürekli alacağı kadınları düşünmüştür. Halbuki kalem de biliniyordu, kağıt da. Mısırdan gelen hediye cariyeyi kabul edeceğine bende cariye çok, bana siz papirüs gönderin de kuranı yazdırayım filan hiç dememiştir. Gönderilen cariyelerden çok memnun olmuş ve bu sayede Mısır bir saldırıdan hiç endişe duymamıştır.

Kuran yazılmaya devam ediyordunun hiç bir mazeret yanı olamaz. Devamı da yazılırdı. Öyle sudan bahane olmaz. Muhammed öleceğini de hiç hesaplamamıştı. Çünkü muhalif ekip onu kullanıp işleri bitince, yani iktidarı ele geçirince bu kez ayet diye bir şeyler söyleyip işi bozmasın diye ondan kurtulmuş, zehirleterek ortadan kaldırmışlardır. Daha yaşayacağını sanıyordu. Ama Mekke ele geçirildikten sonra Medine'de ikamete mecbur edilince akibeti belli olmuştu. Orada öldürülecekti. Kullanılanların sonu mendil gibi buruşturulup atılmaktır. Bu hep böyle olur.

Tabii eğer yaşadıysa, böyle biri vardıysa. Tümüyle uydurulmuş olması da çok olası. Hiç bir tarihsel kanıt yok bu adamın varlığı hakkında. Çok daha eski tarihsel kişilikler hakkında tonla belge var, bunun hakkında hiç bir şey yok...

Sitelerde Paylaş

Olur mu canım..Araplarda cin inancı meşhurdur..Muhammed Allah'ı öne sürmeden öncede,araplar cine filan inanıyorlardı..Bunun gibi meleklere de,tanrılara da,ruhlara da inanıyorlardı..

Kahinlik-şairlik-peygamberlik gibi olgular da her türlü kaynakta vardır..İslami kaynaklar sadece Muhammed'in peygamber olduğunu söylerler ama peygamber olduğunu iddia edenleri de belirtirler..

Taraftar meselesine bakarak karar verilemez bu konularda..Müseylime'nin onbinlerce taraftarı olduğunu İslami kaynaklar yazarlar..

Şu anda Dünya'da en fazla inanırı olan din hristiyanlık..Ne yani,hristiyanlık hak din mi oluyor şimdi?!

Bahsettiğiniz hususu gayet iyi biliyorum Nolan. Araplarda Kahin, şair ve peygamberlik iddia eden kişilerin ortak paydası Okuyuculuktur. Bahsettiğim okuyuculuk, yazılı bir metni tilavet anlamında değil, ruhani bir amilden ilham almak anlamında. Fakat söz konusu ruhani amil eğer bir cin ise, o cinin okuyucusuna şair derler, melek ise ve Allahın sözünü getirmişse, o meleğin okuyucusuna da peygamber derler. Bu ikisinin aldığı ilhama da "kur-an / okunan" denilir. Eğer kişi kendi kur-an'ının Allahtan geldiğine insanları ikna ederse o kişi peygamberdir. Bu noktada siz peygamberlik mesleğini reddedip, Şairlik mesleğini kabul edemezsiniz ! Anlatmaya çalıştığım şey tam olarak budur. Eğer bir tanrı yoksa, okuyuculuk da olmaması gerekir. Muhammed peygamber değil, şairdir demek anlamsız ! Bunu kaba bir benzetmeyle şamanime benzetebiliriz. Bu durumda Ak şaman yoktur, kara şaman vardır demiş olursunuz siz.. oysaki ne ak ne de kara... şaman yoktur demeniz gerekiyor !

Muhammed'in peygamberliğini kabul eden kişilerin sayısı, diğer peygamber adaylarının hepsinden fazladır. O halde Muhammed peygamberdir demek gayet makul değil mi..

Bu yazdığım Allah yoksa gayet isabetlidir. Fakat Allah varsa Allahın seçtiği kişiye hiçkimse inanmasa dahi o kişi yine peygamberdir ! Bilmem anlatabildim mi !

tarihinde Özden Kurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğiniz hususu gayet iyi biliyorum Nolan. Araplarda Kahin, şair ve peygamberlik iddia eden kişilerin ortak paydası Okuyuculuktur. Bahsettiğim okuyuculuk, yazılı bir metni tilavet anlamında değil, ruhani bir amilden ilham almak anlamında. Fakat söz konusu ruhani amil eğer bir cin ise, o cinin okuyucusuna şair derler, melek ise ve Allahın sözünü getirmişse, o meleğin okuyucusuna da peygamber derler. Bu ikisinin aldığı ilhama da "kur-an / okunan" denilir. Eğer kişi kendi kur-an'ının Allahtan geldiğine insanları ikna ederse o kişi peygamberdir. Bu noktada siz peygamberlik mesleğini reddedip, Şairlik mesleğini kabul edemezsiniz ! Anlatmaya çalıştığım şey tam olarak budur. Eğer bir tanrı yoksa, okuyuculuk da olmaması gerekir. Muhammed peygamber değil, şairdir demek anlamsız !

Muhammed'in peygamberliğini kabul eden kişilerin sayısı, diğer peygamber adaylarının hepsinden fazladır. O halde Muhammed peygamberdir.

Bu yazdığım Allah yoksa gayet isabetlidir. Fakat Allah varsa Allahın seçtiği kişiye hiçkimse inanmasa dahi o kişi yine peygamberdir ! Bilmem anlatabildim mi !

Cebrail'in bir melek olduğunu kim söylüyor?

Muhammed..

Muhammed'in peygamber olduğunu kim söylüyor?

Cebrail..

Azıcık mantıklı olalım..

Bu arada Muhammed'in de cini var ama bu cini Muhammed müslüman yapmış..

Muhammed Aişe'yi ikna edememiş ama siz son derece eminsiniz her şeyden..

Aişe dediğimiz kişi bir muhaddistir aynı zamanda..İslam'ın yaratılmasında rolü gerçekten büyüktür..Böyle bir kişi Muhammed'e karşı inanılmaz laflar edecek ama siz çoğunluk Muhammed'in yanındadır diye Allah'ı Tanrı belleyeceksiniz..

Sitelerde Paylaş

Cebrail'in bir melek olduğunu kim söylüyor?

Muhammed..

Muhammed'in peygamber olduğunu kim söylüyor?

Cebrail..

Azıcık mantıklı olalım..

Bu arada Muhammed'in de cini var ama bu cini Muhammed müslüman yapmış..

Muhammed Aişe'yi ikna edememiş ama siz son derece eminsiniz her şeyden..

Aişe dediğimiz kişi bir muhaddistir aynı zamanda..İslam'ın yaratılmasında rolü gerçekten büyüktür..Böyle bir kişi Muhammed'e karşı inanılmaz laflar edecek ama siz çoğunluk Muhammed'in yanındadır diye Allah'ı Tanrı belleyeceksiniz..

Ben Muhammed peygamberdir demiyorum ki ! Bir ateist ile zaten bu tartışmaya girmem. Zira şu dünyada, "Tanrı yoktur" diyen bir kişiye, "o zaman peygamber vardır" demek kadar şaçma bir şey varsa benim ondan haberim yok. :huh: Ben sizin önermenizdeki tezatlıktan bahsediyorum. Melek yoksa cin de yoktur. Peygamber yoksa şair de yoktur ! Anlatamıyorum galiba..

Tam olarak şunu söylüyorum:

Bunu kaba bir benzetmeyle şamanime benzetebiliriz. Bu durumda Ak şaman yoktur, kara şaman vardır demiş oluyorsunuz siz.. oysaki ne ak, ne de kara... şaman yoktur demeniz gerekiyor !

Sitelerde Paylaş
Peygamber yoksa şair de yoktur

Olmaz işte..Yanlış çıkarım bunlar..

Arap şairleri vardır,arap edebiyatı vardır..Bunlar herkesin kabul ettiği gerçekler..Biz peygamber yoktur diyoruz..

Spiritüel her şeyi yok sayıyoruz..

Biz cinlere inanmıyoruz diye,Muhammed öncesindeki cin inancını yok sayacak değiliz..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz cinlere inanmıyoruz diye,Muhammed öncesindeki cin inancını yok sayacak değiliz..

Peygamber inancını neden yok sayıyorsunuz o vakit ?

Araplar arasında Peygamberlik de en az cin şairliği kadar kadim bir meslek değil mi ?

Sitelerde Paylaş

Peygamber inancını neden yok sayıyorsunuz o vakit ?

:)

Arapların cin inancını kabul ediyoruz..Arapların cinlerinin var olduğunu kabul etmiyoruz..

Sizin de peygamberinizi kabul ediyoruz..Çünkü kabul etmezsek,sizin inancınızı eleştiremeyiz..

Siz Muhammed peygamberdir diyorsunuz..Biz de tamam da(burada mecburen kabul etme durumumuz var),o zaman şu yaptığı peygamberliğine yakışıyor mu diyoruz..

Sitelerde Paylaş

o zaman şu yaptığı peygamberliğine yakışıyor mu diyoruz..

Ben zaten bu hususta bir ateistle münakaşaya girmeyeceğimi nedeniyle birlikte yukarda belirtmiştim. ve yine az önce söylediğim gibi, ben sadece "peygamber yoktur, şair vardır" gibi bir çıkarımın anlamsız olduğundan bahsediyorum. Zaten siz de

(burada mecburen kabul etme durumumuz var),

diyerek, ne demek istediğimi anladınız sonunda ! Anlaştık :)
Sitelerde Paylaş
Anlaştık :)

Söylediğimi somutlaştırıyım size..

Allah yoktur ve bu %100 kesindir..Haliyle Kuran'da yazanların hepsi uydurmadır..

Kuran'da Allah var deniyor..Bu yalandır..

Muhammed peygamberdir deniyor..Bu yalandır..

Nuh tufanı olmuştur deniyor..Bu yalandır..

..vb

Şimdi Kuran'da şöyle 2 ayet vardır;

HÂKKA - 41 O, bir şairin sözü değildir. Ne de az inanıyorsunuz!

HÂKKA - 42 Bir kâhinin sözü de değildir. Ne de az düşünüyorsunuz!

Bu ayetlere bakarak ve yukarıdaki yürüttüğüm mantığı dikkate alarak Muhammed'in bir kahin,aynı zamanda bir şair olduğu rahatlıkla söylenebilir..

Sitelerde Paylaş

Bana sanki kuran değiştirilmiş, düzenlenmiş olsaydı bu kadar çok yanlış içermez, bu kadar karmakarışık olmaz, iyi kötü bir kılığa sokulurdu gibi geliyor.

Hadi yazanları anlıyorum, çok cahiller ama, bir düzenleme yapan kişiler herhalde bir çok yanlışı düzeltir, bu metinleri bir düzene sokarlardı. Ne bileyim, örneğin bir muhammed evlatlığının karısını alsın diye evlatlık kurumunu mahvettik, bunu değiştirelim filan derlerdi.

Ha, bu kadar insanlıkları olmaması da çok olası ama... Bilemiyorum. Hiç olmazsa "bundan sonra sana hoşuna giden kadınlar yok" filan cümlesini kaldırırlardı. Bunlar çok ofsayt yani, bu kadar ofsayta düştüklerini göremiyorlarsa ne demeye yeniden düzenlemeye kalkışıyorlar? Bıraksınlar dağınık kalsın.

Bilemiyorum, bunlar her şeyi yapmış olabilirler. Emin olamıyorum. Hatta olduğundan beter hale getirmiş de olabilirler. Örneğin "kısas size yazıldı" cümlesine "hüre hür köleye köle dişiye dişi" yi sonradan eklemiş de olabilirler!

Karar vermek güç. Kararsız kaldım. Tabii ki güvenmiyorum değiştirmediklerine, buna güvenmek çok aşırı safça bir aptallık olur. Ama düzenleseler bir kılığa girerdi diyorum. Bir yandan da ne kılığa sokacaklar, daha beter etmişlerdir de diyorum. Ama şunu da düşünüyorum: Ayşe'nin zina dedikodusunu çıkarabilirlerdi. Bunu şimdi yazmaya ne gerek var demeleri gerekirdi gibi geliyor. Ama Ayşe filan hiç umurlarında olmayabilir de. Kureyş iktidarı tekrar ele geçirmiş zaten. Zaten sahabe denen kişileri kırıp geçiriyorlar. O iktidarı yıkan ekibin zaten canına okuyorlar. Ayşe dedikodusu umurlarında mı olacak?

Kuranı berbat etmiş, ilk halinden beter etmiş olmaları da olabilir bir şey.

Karar vermek güç. Kuran ilk yazılan metinlere göre çok fazla değişmedi mi, derlenirken baştan aşağı tamamen değiştirildi mi? Bir karara varamadım... Bu hoşuma gitmedi, bir karar vermeyi severim. Ama zor konu şimdi bu... Nerden bileceksin taaa ne zaman allahın çölünde neler döndüğünü?

Keşke şu dinle hiç bir alışverişimiz, hiç bir alakamız olmasaydı! Ne şahane olurdu! Viking olaydık yahu! Şu dinden olabildiğince uzak olaydık! Japon olaydık! Şu işe atalarımın bulaştığı güne lanet okuyorum!

Sitelerde Paylaş

Şimdi Kuran'da şöyle 2 ayet vardır;

HÂKKA - 41 O, bir şairin sözü değildir. Ne de az inanıyorsunuz!

HÂKKA - 42 Bir kâhinin sözü de değildir. Ne de az düşünüyorsunuz!

Bu ayetlere bakarak ve yukarıdaki yürüttüğüm mantığı dikkate alarak Muhammed'in bir kahin,aynı zamanda bir şair olduğu rahatlıkla söylenebilir..

Neden söylenemesin ! Konjoktörü iyi değerlendirmek lazım. Muhammed evvela peygamberlik iddiasıyla ortaya çıktığında, muhalifleri mekkede bir toplantı yaptılar. işte o toplantıda tam da bu husus tartışıldı. Onun müneccim, kahin ve şair olmadığına kanaat getirildi. ve lakin bu kez de muhammed'in büyücü olduğunda ittifak ettiler. :D Muddesir suresinde bu konuyla ilgili ayetler vardır !

Yani demek istediğim şu ki: o dönemde araplar, şair nasıl olur, kahin nasıl olur gayet iyi bilmekteydiler. Fakat burda muhammed'in ahvalini sınayan kişilerin meseleye vukufiyetini biz bu gün bilemiyoruz. Evet, ona kahin diyenler oldu, şair diyenler de oldu... Bunu biz de kabul ediyoruz. Fakat bütün bu muhalif gruruptan çok daha fazla kişi onun hak peygamber olduğuna kanaat getirdi ! Demek ki Muhammed, peygamberlere has bazı alametler de sergilemekteydi. Bu noktada biraz objektif olmaya çalışın...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...