Jump to content

Muhammed Neden Kuranı Yazma Girişiminde Bulunmadı

Recommended Posts

Kutsal kitap ları okudum saçma buldum ve tanrı yok dedim. Müslümalar da incili okuyup saçma bulup

Tanrı 3 olamaz diyip tanrıyı bir yapmıştı. Ne garip her nesil, düşünce bir birine benziyor.

Sihirli sözler söyleyip sihirli hareketler yapıp insanları üzerine çeken peygamber lerin her zaman da olmasıda ne garip!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden söylenemesin ! Konjoktörü iyi değerlendirmek lazım. Muhammed evvela peygamberlik iddiasıyla ortaya çıktığında, muhalifleri mekkede bir toplantı yaptılar. işte o toplantıda tam da bu husus tartışıldı. Onun müneccim, kahin ve şair olmadığına kanaat getirildi. ve lakin bu kez de muhammed'in büyücü olduğunda ittifak ettiler. :D Muddesir suresinde bu konuyla ilgili ayetler vardır !

Yani demek istediğim şu ki: o dönemde araplar, şair nasıl olur, kahin nasıl olur gayet iyi bilmekteydiler. Fakat burda muhammed'in ahvalini sınayan kişilerin meseleye vukufiyetini biz bu gün bilemiyoruz. Evet, ona kahin diyenler oldu, şair diyenler de oldu... Bunu biz de kabul ediyoruz. Fakat bütün bu muhalif gruruptan çok daha fazla kişi onun hak peygamber olduğuna kanaat getirdi ! Demek ki Muhammed, peygamberlere has bazı alametler de sergilemekteydi. Bu noktada biraz objektif olmaya çalışın...

Muhammed'in şair-kahin olduğu kabak gibi ortada..

Çevresindeki şairleri öldürttüğünü de hatırlatırım size..Ne derdi vardı bu insanlarla?Hele birisi 120 yaşındaymış..Adamı yatağında uykusunda öldürmüşler..!

Kuran'da Muhammed şair-kahin değil deniyor,demek ki Muhammed şair-kahindir..Büyücü değil deniyorsa da,aynı zamanda büyücüdür de :)

Sitelerde Paylaş

Yok, muhammed bir peygamber olarak lanse edildi. Çünkü onu böyle lanse edenlerin iktidarı ele geçirmek için buna ihtiyaçları vardı. Muhammed diye bir kişiyi hiç olmadığı halde sıfırdan yaratmış olmaları da olası. Muhammedin bir şair filan olarak ortaya çıkmış olması olanaksız. O kapasitede biri gibi görünmüyor. Ekip kuranda adamı azarlayıp aşağılıyor, tehdit ediyor, başına kakıyorlar. Allah denince ben bu kuranı oluşturan ve bunu muhammede yıkan ekibi anlıyorum da...

Sonra devrilen iktidar bunları çok fena benzetiyor. İktidarı tekrar ele alıyor. Bunların yani, resmen canına okuyorlar. Bu belli. Hac ticaretini de, tüm kaynakları da eskisinden güçlü ele alıyorlar. İslamı da kendi lehlerine çeviriyorlar. Sahabe denen adamların tozunu atıyor, mahvediyorlar.

Sanki düşündükçe Nolan haklı gibime geliyor. Bunlar kuranı tamamen yeniden yazmışlar. İlk yazılan metinlerden eser kalmamış olabilir. Bu karara varmaya eğilim gösterdim. Bunların kuranın düzgün bir şey olması umurlarında filan değilmiştir. Zaten ilk yazılan halinde de bir hayır yoktu ama, iyice benzettiler, kılıktan iyice çıkardılar gibi gelmeye başladı bana...

Nasıl bir bataklık bu bölge yahu? Müşriklere katliam, yahudilere katliam, sahabe denen adamlara katliam... Nefretin kol gezdiği bir cehennem...

Sitelerde Paylaş

Yok, muhammed bir peygamber olarak lanse edildi. Çünkü onu böyle lanse edenlerin iktidarı ele geçirmek için buna ihtiyaçları vardı. Muhammed diye bir kişiyi hiç olmadığı halde sıfırdan yaratmış olmaları da olası. Muhammedin bir şair filan olarak ortaya çıkmış olması olanaksız. O kapasitede biri gibi görünmüyor. Ekip kuranda adamı azarlayıp aşağılıyor, tehdit ediyor, başına kakıyorlar. Allah denince ben bu kuranı oluşturan ve bunu muhammede yıkan ekibi anlıyorum da...

Sonra devrilen iktidar bunları çok fena benzetiyor. İktidarı tekrar ele alıyor. Bunların yani, resmen canına okuyorlar. Bu belli. Hac ticaretini de, tüm kaynakları da eskisinden güçlü ele alıyorlar. İslamı da kendi lehlerine çeviriyorlar. Sahabe denen adamların tozunu atıyor, mahvediyorlar.

Sanki düşündükçe Nolan haklı gibime geliyor. Bunlar kuranı tamamen yeniden yazmışlar. İlk yazılan metinlerden eser kalmamış olabilir. Bu karara varmaya eğilim gösterdim. Bunların kuranın düzgün bir şey olması umurlarında filan değilmiştir. Zaten ilk yazılan halinde de bir hayır yoktu ama, iyice benzettiler, kılıktan iyice çıkardılar gibi gelmeye başladı bana...

Nasıl bir bataklık bu bölge yahu? Müşriklere katliam, yahudilere katliam, sahabe denen adamlara katliam... Nefretin kol gezdiği bir cehennem...

Ben daha çözemedim bu konuyu..Bu konuda fikir yürütmek,araştırma yapmak delirtir insanı.. :)

Çünkü ortada hiç bir şey bırakmamışlar..Güvenilir bir tane kaynak yok..

Tamamen farazi şeyler söylüyoruz..Şu konu şöyledir ve kesindir demek çok zor..

O ekip(ömer-osman filan) yazdı desek,bu sefer emevisi/abbasisi var..Herşeyi yapar bu müslümanlar..Belki Kuran 20 defa yazıldı,yok edildi..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben daha çözemedim bu konuyu..Bu konuda fikir yürütmek,araştırma yapmak delirtir insanı.. :)

Çünkü ortada hiç bir şey bırakmamışlar..Güvenilir bir tane kaynak yok..

Tamamen farazi şeyler söylüyoruz..Şu konu şöyledir ve kesindir demek çok zor..

O ekip(ömer-osman filan) yazdı desek,bu sefer emevisi/abbasisi var..Herşeyi yapar bu müslümanlar..Belki Kuran 20 defa yazıldı,yok edildi..

Al benden de o kadar... Aynen böyle. Bunların allah var dediğine inanılmaz ki bir dediklerine inanılsa! Daha da inanılacak bir şeyleri yok.

f

Ha, ekip deyince o dört isimle sınırlı da tutmuyorum. Anlaşılan bir şey varsa, iktidar gibi muhalefet de Kureyş'ten. O isimler de uydurma, yaşamamış kişiler olabilir.

Neler döndüğünü ancak zaman makinesi icat edilir geçmişe gidilirse anlamak mümkün. Ona da kim gidecek... Tiranozorus rex nasıldı onu görmeyi daha çok merak ederim seçme şansım olursa...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed'in şair-kahin olduğu kabak gibi ortada..

Çevresindeki şairleri öldürttüğünü de hatırlatırım size..Ne derdi vardı bu insanlarla?Hele birisi 120 yaşındaymış..Adamı yatağında uykusunda öldürmüşler..!

Kuran'da Muhammed şair-kahin değil deniyor,demek ki Muhammed şair-kahindir..Büyücü değil deniyorsa da,aynı zamanda büyücüdür de :)

Biraz objektif olmayı denemenizi istemiştim Nolan ! Bakın dinlere ya da hususiyetle islam dinine karşı içinizde büyüttüğünüz agresyon çok net hissedilebiliyor. Bu da sizi peşin hükümle harekata zorluyor. Fakat seçtiğiniz metodoloji ile gerçeğe isabet edemeyeceğiniz aşikar değil mi ?

"Kur-an ne söylüyorsa, onun tersi gerçektir" gibi bir argümanla kimseyi ikna edemezsiniz ! Bir önceki yazdıklarım arasında konjoktörü iyi bilmek gerektiğinden bahsetmiştim ki, bu hususa hakim olmadan vereceğimiz hükümler, ancak bir takım tahminlerden ve tatminlerden öte gitmeyecektir. Evvela Şair, Kahin ve peygamberler arasındaki farkları ya da nüansları ortaya koymamız gerekir ki Muhammed'in hangi sınıfa dahil olduğuna karar verebilelim... Aksi takdirde burada kör dövüşü yapmış oluruz. Başka bir şey değil..

Sitelerde Paylaş

Biraz objektif olmayı denemenizi istemiştim Nolan ! Bakın dinlere ya da hususiyetle islam dinine karşı içinizde büyüttüğünüz agresyon çok net hissedilebiliyor. Bu da sizi peşin hükümle harekata zorluyor. Fakat seçtiğiniz metodoloji ile gerçeğe isabet edemeyeceğiniz aşikar değil mi ?

"Kur-an ne söylüyorsa, onun tersi gerçektir" gibi bir argümanla kimseyi ikna edemezsiniz ! Bir önceki yazdıklarım arasında konjoktörü iyi bilmek gerektiğinden bahsetmiştim ki, bu hususa hakim olmadan vereceğimiz hükümler, ancak bir takım tahminlerden ve tatminlerden öte gitmeyecektir. Evvela Şair, Kahin ve peygamberler arasındaki farkları ya da nüansları ortaya koymamız gerekir ki Muhammed'in hangi sınıfa dahil olduğuna karar verebilelim... Aksi takdirde burada kör dövüşü yapmış oluruz. Başka bir şey değil..

Tekrarlıyorum..Muhammed'in en sevdiği insan,en yakınındaki kişi,İslam'ın yaratılmasındaki katkısıyla önemli bir yeri olan Aişe;Muhammed'e inanmıyor..Objektif olun ve bu gerçeğe dair objektif bir yorum yapın lütfen..

7.yüzyılın arap coğrafyasını masaya yatıracak halimiz yok..Kısaca bir çıkarım yapıyoruz burada..Kuran'da ne yazıyorsa,tersi doğrudur demek,neden irrasyonel olsun..

Nuh tufanı olmuş yazıyor..Yalan değil mi bu?

Yunus balığın karnında yaşamış deniyor..Yalan değil mi bu?

İbrahim güvercinleri diriltmiş..Yalan değil mi bu?

İsa ölüleri diriltmiş..Yalan değil mi bu?

Bakın,aynı mantıkla ilerleyin..Muhammed şair-kahin değil yazıyor..Demek ki MUHAMMED ŞAİRDİR-KAHİNDİR..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaman makinesine koordinatları girdin, 39 derece doğu, 21 derece kuzey. Enter. Tarihi girdin, m.s. 600. Enter.

Vınnn, ışıklar mışıklar, geldin.

Orada küp şekline benzer bir yapı bulamasam bile hiç şaşırmam. Bu basit şeyi bir hafta anca sürer, hangi tarihte yaptılar kimbilir... Kaç yıkıldı, kaç yaptılar kim bilir... Elde bir bu var zaten... Ellerin ne piramitleri, ne anıtları var, bunların bir dört duvar, o da yamuk yumuk. Duvarları arasında metreyi aşan farklar var.

Sitelerde Paylaş

Aklıma çok takılan konulardan biride budur. 40 yaşında hira dağında ilk ayetler vahyolmuş. önünde daha uzun bir ömür varken ve yazının önemini kavrayamamışmı da hemen yazdırmaya çalışmamış. Öldükten sonra başkalarının çabalarıyla bir araya getirilip yazılmaya çalışılmış? Sorun neymişte insanlığa binlerce yıl ışık tutacak bu eseri bozulmaktan korumaya çalışmamış. Hani ümmetim ümmetim diyen adam bunu düşünmezmi?

Hadi o düşünemedi allah bunu bilmezmi bilemezmi? Bu konularda çok bilgili değilim bilen biri çıkıp beni aydınlatırsa çok mutlu olurum isteyene de duacı olurum :D

Sayın creation,

Islamın ilk 100-200 senesi biraz karanlıktadır. Islam hakkında bildiklerimiz rivayetlere dayanır.

Dolayısıyle böyle bir girişimde bulunup bulunmadığını kesin olarak bilmemiz pek mümkün değildir.

Sitelerde Paylaş

Bilginin nasıl deforme olduğunu değiştirildiğini görmezmisiniz..1400 yıldan bahsediyoruz. anlatılanların tümü yalan dolan. Bugün bile iki kişi kavga etse aralarında tam olarak ne geçtiğini kestirmek güç onca kamera kayıtlarına bakılır vs. bir de bu toplum dalga dalaverenin bininin bir para olduğu yer. Bu gün bile araplarda 1 gram dürüstlük varmı? Rabbenaaaa hep banaaa... Bana bunun cevabını verin hadi

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah dünya üzerindeki en sahtekar toplumu mu seçmiş peygamber gönderecek. Başka hiç dürüst toplum yokken. Birde yazının icad olmadığı 10 larca yıl sonra yazılacak topluma yollamış. Bu sırada dünyanın öteki ucundaki insanlar herşeyden habersiz ölüldüler bumu adalet. Ötekiler de cehenneme.. peygamberi göremeden bumu hak din islam.. boğazlayanda boğazlanan da allahuekber diyor bu kin nefret başka hangi toplumda var

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah dünya üzerindeki en sahtekar toplumu mu seçmiş peygamber gönderecek. Başka hiç dürüst toplum yokken. Birde yazının icad olmadığı 10 larca yıl sonra yazılacak topluma yollamış. Bu sırada dünyanın öteki ucundaki insanlar herşeyden habersiz ölüldüler bumu adalet. Ötekiler de cehenneme.. peygamberi göremeden bumu hak din islam.. boğazlayanda boğazlanan da allahuekber diyor bu kin nefret başka hangi toplumda var

Sayın creation,

bakınız işte burada yanılıyorsunuz.

Sizce Peygamberlerin hangi toplumlara gelmesi daha mantıklıdır. Tabii ki dürüst toplumlara değil.

Gerçi 124.000 peygamberin geldiği iddia ediliyor, bu doğru ise, o zaman geriye pek dürüst bir toplum kalmıyor.

Sitelerde Paylaş

Sayın creation,

bakınız işte burada yanılıyorsunuz.

Sizce Peygamberlerin hangi toplumlara gelmesi daha mantıklıdır. Tabii ki dürüst toplumlara değil.

Gerçi 124.000 peygamberin geldiği iddia ediliyor, bu doğru ise, o zaman geriye pek dürüst bir toplum kalmıyor.

OnlArda hep ortadoguda nedense

Sitelerde Paylaş

Sayın Zavallı; Ten Points, Dix Point, Zehn Punkte, On puan. :)

Ama sana gore peygambere oralarin ihtiyaci vardi degil mi???

Ozaman da soyle sonuc cikar......dinler oralari ilgilendirir....bizi ilgilendircek bisiler olsaydi bize de gelirdi peygamber demi???

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama sana gore peygambere oralarin ihtiyaci vardi degil mi???

Ozaman da soyle sonuc cikar......dinler oralari ilgilendirir....bizi ilgilendircek bisiler olsaydi bize de gelirdi peygamber demi???

Dediğim gibi, dindarlara göre peygamberler, genellikle yoldan çıkmış, sapıtmış toplumları yola getirmek için görev almışlardır.

Bize neden Peygamber yok diye hayıflanıyorsanız, bence aslında sevinmeniz gerekir.

Yani ben onları böyle anlıyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...