Jump to content

Muhammed Neden Kuranı Yazma Girişiminde Bulunmadı

Recommended Posts

Dediğim gibi, dindarlara göre peygamberler, genellikle yoldan çıkmış, sapıtmış toplumları yola getirmek için görev almışlardır.

Bize neden Peygamber yok diye hayıflanıyorsanız, bence aslında sevinmeniz gerekir.

Yani ben onları böyle anlıyorum...

Demekki bize gerek yokmus...

Siz ne halt etmeye arabin peygamberine sarildiniz??? Ihtiyaciniz mi vardi yoksa sizin de???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu şekilde gerçeğe isabet edemeyiz ! Size iyi eğlenceler...

Buyrun arap coğrafyasını masaya yatıralım..Siz başlayın,ben bildiklerimi söylerim size..

Pagan arapların yaşantısından veya Muhammed öncesi hristiyanlıktan veya Muhammed ve sonrası gelişmelerden istediğiniz konuda yazışabiliriz..

Teferruata girerim bu konularda ama siz benim çok basit bir şekilde sorduğum soruya bile cevap vermiyorsunuz..Aişe Muhammed'in peygamber olduğuna inanmıyor diyorum ama siz es geçiyorsunuz bu söylemimi..!

Sitelerde Paylaş

Tekrar ediyorum, kesinlikle yanlış anladınız. :)

Tekrar ediyorum, kesinlikle yanlış anladınız. :)

Peygamber gelmemis bize.....sevinmemiz lazim....neden?...cunku bizler sapik yoldan cikmis toplum degilmisiz.....peygamber bize ondan gelmemis.....ihtiyacimiz yokmus...

Peki siz neden arabin peygamberine sariliosunuz??? Ihtiyaciniz mi var???

Sitelerde Paylaş

Peygamber gelmemis bize.....sevinmemiz lazim....neden?...cunku bizler sapik yoldan cikmis toplum degilmisiz.....peygamber bize ondan gelmemis.....ihtiyacimiz yokmus...

Peki siz neden arabin peygamberine sariliosunuz??? Ihtiyaciniz mi var???

Sayın Zavallı,

ne demişim ben ?. Dindarlara göre demişim...

Ayrıca artık beni tanımanız gerek. Bu yüzden yukarıdaki sorularınızı bana sormanız gereksiz.

Sitelerde Paylaş

Belki bundan 3~4 yıl öncesine kadar islam in insanlar tarafından yanlış anlaşıldığı savundum durdum. Ortada büyük yanlışlar vardı.. Bu duruma insanlar sebep olmalıydı islam da hata olamazdı Allah asla hata yapmazdı. Yanlışları insanlarda aradık durduk. Olayi diğer boyutunu inceleme ihtiyacı hissetmemiştim. Sonra neden korkuyorum asıl körü körüne inanmak mantıksız hem düşünüp tartarak iman daha sahih olur dedik. Acayip bir his bu bir film izlersiniz sonunda ters köşe olursunuz sizi öyle bir inandırır ki sonra doğru sandıklarınız yıkılırken kapıldıniz o hissi veriyor. Önce Şaşkınlık ve korku yasıyorsun. Üzerine gittikçe heba olan senelerine yanıyorsun.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tabii eğer yaşadıysa, böyle biri vardıysa. Tümüyle uydurulmuş olması da çok olası.

Hiç bir tarihsel kanıt yok bu adamın varlığı hakkında.

Bana sanki kuran değiştirilmiş, düzenlenmiş olsaydı bu kadar çok yanlış içermez, bu kadar karmakarışık olmaz, iyi kötü bir kılığa sokulurdu gibi geliyor.

Bunlar çok ofsayt yani, bu kadar ofsayta düştüklerini göremiyorlarsa ne demeye yeniden düzenlemeye kalkışıyorlar? Bıraksınlar dağınık kalsın.

Bilemiyorum, bunlar her şeyi yapmış olabilirler.

Emin olamıyorum.

Hatta olduğundan beter hale getirmiş de olabilirler.

Karar vermek güç.

Kararsız kaldım.

Tabii ki güvenmiyorum değiştirmediklerine, buna güvenmek çok aşırı safça bir aptallık olur.

Ama düzenleseler bir kılığa girerdi diyorum.

Bir yandan da ne kılığa sokacaklar, daha beter etmişlerdir de diyorum.

Kuranı berbat etmiş, ilk halinden beter etmiş olmaları da olabilir bir şey.

Karar vermek güç.

Kuran ilk yazılan metinlere göre çok fazla değişmedi mi, derlenirken baştan aşağı tamamen değiştirildi mi?

Bir karara varamadım...

Anladım sizi. Yani hiç bir şey bilmediğinizi söylüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

İslam Mekke iktidarını devirip el koymak isteyen muhalif ekip tarafından yaratıldı. Bu amaçla eskilerin masallarından bir kuran oluşturdular ve bunu allah ona indirdi diye bir peygamberi ya sıfırdan yarattılar, ya da bir zavallıyı bu iş için kullanıp işi bitince ondan kurtuldular. İkisi arasında önemli bir fark yok. Muhammed ya hiç yaşamadı, ya da önemsiz, kullanılan bir adam.

Buraya kadar sorun yok. Bundan eminim. Bu kısımda herhangi bir acaba yaşamıyorum.

Ama asıl sonrası nasıl oldu? Bir kere iktidarı Kureyş tekrar ele geçirdi. Bu muhammed ve ekibini de çok fena benzettiler, heriflerin resmen canına okudular. İslam yaratıldığı ile kaldı, insanlığın başına bela oldu.

Bunda da bir tereddütüm yok.

Asıl sorun, şu anda mushaf adı altında karşımızda duran bu şey ne? Bu nelerden geçip karşımıza geldi?

Bunu şimdi bu muhalifler ayet lazım oldukça uydurdular. Yıl yıl birikti. Bir sürü birbiri ile alakasız, kopuk, anlam bütünlüğü olmayan, çelişkili safsata yıllar içinde yığıldı kaldı. Sonra muhammedi zehirletip ondan kurtuldular. Buraya kadar sorun yok.

Sonra bu kurana ne yaptılar? Aslına sadık kalarak derlemeye özen göstermeleri olanaksız. Onu yaratan herifleri iyice benzetmiş, herifleri hallaç pamuğu gibi atmışlar. Bıraktıkları safsataya mı acıyacaklar? Bunlar da onlar gibi bu safsata ile milleti kekleyecekler. Başka bir dertleri yok. Ellerinde hazır milletin korktuğu bir safsata var. Kullanacaklar tabii.

Hâla bir sorun yok. Bu safsataya acımazlar, iplemezler bile, tek amaçları bu safsatayı milleti susta durdurmak için kullanmak da...

Sorun şu: Biz bu safsata olduğunu kesin bildiğimiz şeyin ilk oluşturulmasından sonra bu güngü şeklini alıncaya kadar ne aşamalardan geçtiğini, ne ölçüde değiştiğini bilemeyişimiz.

Yani tipik örnek: "Kısas size yazıldı" ayetine "hüre hür köleye köle dişiye dişi" eklemesi sonradan mı yapıldı, yoksa orjinal ilk yazılan biçimine bunu yazmışlar mıydı?

Kısası eskilerin masallarından aşırıp getirip bu safsata metinlere yazdıkları kesin. Bunda şüphe yok. Ama eklemeyi ilk o muhammedi kullanan muhalif ekip mi yaptı, yoksa onlara kan kusturup iktidarı tekrar ele geçiren ve kuranı milleti susta durdurma aracı olarak kullanma sırası kendilerine gelen Kureyş mi yaptı?

Bu Kuran ilk yazıldığı metinlere ne kadar uygun? Bu bölük pörçük metinleri nasıl bir kılığa soktular?

Yani biz şu anki mevcut musafa bakarak islamın ilk yaratılışını görebiliyor muyuz, yoksa ona sonradan verilmiş biçimi mi görebiliyoruz? Sorun sadece bu...

Sitelerde Paylaş

İslam Mekke iktidarını devirip el koymak isteyen muhalif ekip tarafından yaratıldı. Bu amaçla eskilerin masallarından bir kuran oluşturdular ve bunu allah ona indirdi diye bir peygamberi ya sıfırdan yarattılar, ya da bir zavallıyı bu iş için kullanıp işi bitince ondan kurtuldular. İkisi arasında önemli bir fark yok. Muhammed ya hiç yaşamadı, ya da önemsiz, kullanılan bir adam.

Buraya kadar sorun yok.

Yani biz şu anki mevcut musafa bakarak islamın ilk yaratılışını görebiliyor muyuz, yoksa ona sonradan verilmiş biçimi mi görebiliyoruz? Sorun sadece bu...

İlk halini görelim yada görmeyelim sonuçta nereye varılacak?

Birinci durumda eskilerin masalları ile yazılmış kuran

İkinci durumda yine eskilerin masalları ile yazılmış daha sonra bir şeyler eklenmiş bir kuran.

Başka?

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümlerin bu işlere dogmatik akılları ermez. Ben ateistlerden görüş almak istiyorum. Bu konuyu bir dogmatiğe soracak kadar saf heralde değilim.

Kuran ne ölçüde tarihsel bir belgedir? İslam hakkında tek geçerli tarihsel belge olan bu şeyin güvenilirliği nedir? Benim gözümde sıfıra çok yaklaştı. Resete basayım mı, yoksa çok az bir güvenilirlik bırakayım mı?

Ne dersiniz ateist dostlar? Güvenilirliği sıfırdır diyelim mi şuna?

Radikal kararları severim. Şu başlık açıldığı günden beri bu konuda bir karar kafamın içinde dönüyor. Resete basıp sıfırlayacağım bu ucube şeyi... Son kararımdan önce görüş istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Müslümlerin bu işlere dogmatik akılları ermez. Ben ateistlerden görüş almak istiyorum. Bu konuyu bir dogmatiğe soracak kadar saf heralde değilim.

Kuran ne ölçüde tarihsel bir belgedir? İslam hakkında tek geçerli tarihsel belge olan bu şeyin güvenilirliği nedir? Benim gözümde sıfıra çok yaklaştı. Resete basayım mı, yoksa çok az bir güvenilirlik bırakayım mı?

Ne dersiniz ateist dostlar? Güvenilirliği sıfırdır diyelim mi şuna?

Radikal kararları severim. Şu başlık açıldığı günden beri bu konuda bir karar kafamın içinde dönüyor. Resete basıp sıfırlayacağım bu ucube şeyi... Son kararımdan önce görüş istiyorum.

Kuran'da yazan hiç bir şeye güvenemeyiz..Kuran'da yazılanlarla,hadisleri ve varsa tarihi verileri baz alıp akıl yürütebiliriz sadece..

Mesela;

TEKVÎR - 22 (Ey Kureyşliler!) Sizin arkadaşınız (Muhammed) bir deli değildir.

7.yüzyılda dağa kim çıkıyor?

Toplumdan izole olmuş,anormal insanlar..

O zamanda arabistan topraklarının her yerinde hristiyan asketler var..Bu insanlar tıpkı Muhammed gibi kendilerini toplumdan soyutluyorlar ve münzevi/delice bir hayat yaşıyorlar..Muhammed bu asketlerden biri olabilir..

Kuran Muhammed deli değildir dediğine göre ve o zamanlarda delilerin dağa çıkıp meleklerle/cinlerle konuşulduğuna inanıldığına göre ve Muhammed'de peygamber olmadığına göre;Muhammed delidir..Aynı zamanda şairdir-kahindir..Ayrıca günümüz anlayışına göre anarşisttir..Tanrı'sı da narşisttir..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tarihsel ve eleştirel yöntem tarihi yazılara uygulanan bilimsel bir yöntemdir.

İncil bu yöntemle enine boyuna bilimsel bir şekilde araştırılmıştır.

Ancak Kuran bugüne kadar bu yönteme tabi tutulmamıştır.

İslam dünyası ve düşünürleri Kuran´ı hiç bir zaman tarihi bir yazı olarak görmemişlerdir,

onlara göre Kuran Tanrı sözüdür ve aksini iddia etmek küfürdür.

Dolayısle onlardan bu yönde bilimsel bir araştırma beklememek gerek.

Batı dünyası ise yakın zamana kadar Kuran´ı pek önemsememiştir.

Kısa zaman önce Almanya´da bu yönde bilimsel bir araştırma başlatılmıştır.

http://www.bbaw.de/f...oran/uebersicht

tarihinde pil tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Batı dünyası ise yakın zamana kadar Kuran´ı pek önemsememiştir.

Kısa zaman önce Almanya´da bu yönde bilimsel bir araştırma başlatılmıştır.

http://www.bbaw.de/f...oran/uebersicht

Bu tarz çalışmaların olması çok doğal..11 eylül,İngiltere'deki canlı bombalar,ingiliz askerlerini sokakta kesen müslümanlar,ırak-abd savaşı ve arap baharı;insanların İslam'a ilgisini artırmıştır..Bir de iyice küreselleşen Dünya'da müslümanların her taşın altından çıkması,bu dinin sorgulanmasını zorunlu hale getirmiştir..İki gün önce Hollandalı aşırı sağcı Geert Wilders Fas'lıların sürekli suç işlediklerini ve bu insanlardan kurtulunması gerektiğini ima etti..İnsanlar artık ülkelerinde müslüman istemez duruma geldiler..Gelecekte daha da artacak bu tepkiler..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed eğer yaşadıysa, ayet diye söylediklerinin ne kadar bir toplama ulaştığını bilen birisi değildir. Mekke iktidarını devirip yönetime el koymak isteyen muhalif ekip, peygamber olarak lanse etmek ve ihtiyaç duydukları ayetleri ürettirmek için onu seçmişlerdir. Karşılığında da gençliğini yaşlı bir dul ile geçirmiş, mağaralarda vakit geçiren bu adama bol kadın ve ganimet vaad etmişlerdir.

Muhammed kendisine ısmarlanan ve üretmesi istenen ayet diye söylediklerini toplamayı filan hiç düşünmemiştir. Zaten toplamının ne olduğunu hiç bilmiyordu. Sürekli alacağı kadınları düşünmüştür. Halbuki kalem de biliniyordu, kağıt da. Mısırdan gelen hediye cariyeyi kabul edeceğine bende cariye çok, bana siz papirüs gönderin de kuranı yazdırayım filan hiç dememiştir. Gönderilen cariyelerden çok memnun olmuş ve bu sayede Mısır bir saldırıdan hiç endişe duymamıştır.

Kuran yazılmaya devam ediyordunun hiç bir mazeret yanı olamaz. Devamı da yazılırdı. Öyle sudan bahane olmaz. Muhammed öleceğini de hiç hesaplamamıştı. Çünkü muhalif ekip onu kullanıp işleri bitince, yani iktidarı ele geçirince bu kez ayet diye bir şeyler söyleyip işi bozmasın diye ondan kurtulmuş, zehirleterek ortadan kaldırmışlardır. Daha yaşayacağını sanıyordu. Ama Mekke ele geçirildikten sonra Medine'de ikamete mecbur edilince akibeti belli olmuştu. Orada öldürülecekti. Kullanılanların sonu mendil gibi buruşturulup atılmaktır. Bu hep böyle olur.

Olaya hiç bu açıdan bakmamıştım hep kendi kurdu kendi yazdı kendi oynadı fikri vardı. Bu tarif daha muhtemel gibi geliyor bana. İnsanlar para ve kadın için herşeyi yaparlar buna 124000 den kalanlar da dahil. Çok popüler bir meslek olması gayet mantıklı ekmek elden su gölden..

Onu peygamberliğe teşvik edenler:

- sen seçilmiş adamsın.

+ seçilmiş adam mı kalmadı babacım. ne filim dönüyo burda?

Sitelerde Paylaş

Seneryo yazıyorsun da eski insanları aptal yerine koyup kendini neden haklı pozisyona sokuyorsun. Aramızdan neden süpermen çıkmıyor. Bizlere kimse süpermen yutturamıyor ama ölmüş insanları süpermen gibi gösterebiliyorlar!

Sitelerde Paylaş
İnsanlar para ve kadın için herşeyi yaparlar

Bu peygamber denen adamların hiç birisinin yaşamış olduğuna dair en küçük kanıt yok. Taaa Sümer krallarının yaşadıklarına dair tonla belge, kanıt var. Bunlar hakkında sıfır... Hiç bir şey yok.

Bu adamlar yaşadı yaşamadı onu bilmem. Hangi sıradan yeteneksiz çapsız bilgisiz kaçık herife ne yakıştırdılar bilmem. Ama bildiğim şu: Din tüccarlığı en karlı, en zahmetsiz, sermaye istemeyen en beleş geçim yoludur. Dinci demek, nerde beleş orda yerleş zihniyetli kişi demektir. Hiç hak etmediği, emek vermediği değerleri sömüren, talan eden kişi demektir. Başkalarının emeğini, alın terini çalan kişi demektir.

Sitelerde Paylaş

Muhammed kurana kendisi bile inanmayan sahtekarın biriydi. Kuran onun umrunda değildi onun umrunda olan yatağa atacağı kadın sayısısı ve sübyan sayısıydı.

Muhammed kadın dışında gözünü para bürümüştü. Zenginleşmek için kendini peygamber ilan etti. Keriz insanları kandırıp cihat ilan edip zavallırın mallarını ganimet diye soydu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...