Jump to content

Dünya Müslüman Olacak

Recommended Posts

Dawkins ve Darwin savaşçı olan dinlerin dünyaya egemen olacağını söyler. Son yüzyılın en hızlı büyüyen dini islamdır. Avrupa 2030 yılında müslüman olacağı tahmin ediliyor. Çünkü sürekli Avrupaya müslüman göçü var giden müslümanlar çok dindar ve çok çocuk yapıyor. Ortadoğuda müslümanlık dışında hiç bir din veya felsefi düşünceye yer yok. Farklı olmak kellenin gitmesi demek. Pek çok müslüman ülkede farklı olursan ölürsün.

Darwin

"Aynı bölgede yaşayan iki ilkel çağ kabilesi rekabet ettiklerinde,

eğer bu kabilelerden birisinde büyük sayıda

cesur, duygudaş ve inançlı üye varsa, ki bunlar bir tehlike sezdiklerinde bir diğerini

uyarmaya, yardım etmeye ve birbirini korumaya daima hazırdır, bu kabile hiç şüphe

yok ki daha başarılı olacak ve diğer kabileyi yenecektir."

Dawkins

"Son derece kavgacı yapıdaki bir savaş tanrısına tapan bir kabile, tanrıları barış ve

uyumu teşvik eden ya da bir tanrıya inanmayan rakip kabilelere karşı olan tüm

savaşları kazanır. Savaşta şehit düştüklerinde, cesurca savaşmaktan ötürü doğruca

cennete gideceğine sarsılmaz biçimde inanan savaşçılar seve seve canlarını feda

ederler. O halde bu tür dini olan kabilelerin; kabileler arası savaş ortamında ayakta

kalmaları, yendikleri kabilenin sığırlarını ve karılarını kendilerine almaları daha olasıdır."

Sitelerde Paylaş

Ancak o ilkel çağlarda olur bu çağda değil. Ateist birinin mi Müslüman olma şansı daha büyüktür Müslüman birinin Ateist yada herhangi bir biçimde dindar olma şansı mı? Bunu bir düşün.

İlkel bir kabile için bu doğru ama bu gün artık insan sayısı ve gücünün hiç bir önemi kalmadı. Orta Çağda Müslüman bir ordu Ateist bir orduyu yenmesi daha olası aynı şartlarda ise ama bu gün öyle değil. İleride İslama değil dinsizliğe doğru eğilim olacaktır. Güncellenemez bir dogma o kadar uzun dayanmaz.

Ayrıca kabile bazında öylede olsa devlet bazında da bunlar geçerli değil. Roma'yı düşün birde Germen kabilelerini. Onlar daha savaşçıydı Roma'da ise hukuk vardı. Yada İslam ve bizim Gök Tanrı dinini. Kazanan İslam oldu... Hristiyanlıkta önceleri İslam gibiydi ama kaybetti. İslam da kaybedecektir. Dünya bu günden sonra geriye gidemez.

Sitelerde Paylaş

Sahte peygamber diye lanse edilen Müseylime ile Halid b.Velid komutasındaki islam ordusu savaşıyor..Müseylime taraftarları yenilmeye başlıyorlar..Sonra bir tanesi çıkıyor ve şöyle diyor;''Eğer bu savaşı kaybedersek,Halid karılarımıza tecavüz edecek..'' Bunun duyan insanlar,müthiş bir direnç gösteriyorlar ama sonuçta yine yeniliyorlar..Yenilmelerine rağmen müslümanlardan çok kişiyi öldürüyorlar..

Buradaki mevzu,korku..Bir insanı gerçekten korkutursan(karına tecavüz edecekler gibi),o insan çok farklılaşır..

Müslümanlar allahtan-şeytandan-cehennemden müthiş korkuyorlar ve bu korkuları öylesine büyük ki,çevrelerindeki herkese de bu korkuyu yayıyorlar..

Müslümanlar için çok çocuk gurur kaynağıdır..Çocuk yapamamaktan korkar müslümanlar..Bu korkuları ile sürekli çocuk yaparlar..Muhammed'in de bu yönde birçok hadisi vardır..

Bu konuda yapılabilecek en mantıklı şey,müslümanların üremelerini kısıtlamak..Bunu yapmazsa Dünya,hak ettiği karşılığı alacaktır..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sahte peygamber diye lanse edilen Müseylime ile Halid b.Velid komutasındaki islam ordusu savaşıyor..Müseylime taraftarları yenilmeye başlıyorlar..Sonra bir tanesi çıkıyor ve şöyle diyor;''Eğer bu savaşı kaybedersek,Halid karılarımıza tecavüz edecek..'' Bunun duyan insanlar,müthiş bir direnç gösteriyorlar ama sonuçta yine yeniliyorlar..Yenilmelerine rağmen müslümanlardan çok kişiyi öldürüyorlar..

Buradaki mevzu,korku..Bir insanı gerçekten korkutursan(karına tecavüz edecekler gibi),o insan çok farklılaşır..

Müslümanlar allahtan-şeytandan-cehennemden müthiş korkuyorlar ve bu korkuları öylesine büyük ki,çevrelerindeki herkese de bu korkuyu yayıyorlar..

Bu konuda yapılabilecek en mantıklı şey,müslümanların üremelerini kısıtlamak..Bunu yapmazsa Dünya,hak ettiği karşılığı alacaktır..

Topluca hadım edelim diyosun...
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar için çok çocuk gurur kaynağıdır..Çocuk yapamamaktan korkar müslümanlar..Bu korkuları ile sürekli çocuk yaparlar..Muhammed'in de bu yönde birçok hadisi vardır..

Merak ettiğim için soruyorum. Ateistlerde korku kullanılabilir bişey değil mi?

Mesela, tamamen inançsızların oluşturduğu bir millet olsa ve onlara başka bir millet saldırsa.

Bu insanları korkutsan (karına tecavüz edecekler) falan gibi, hangisini seçerler

1-Ölümüne kadar savaş

2-Nedemek lafı mı olur gelsin buyursunlar

Sitelerde Paylaş

Merak ettiğim için soruyorum. Ateistlerde korku kullanılabilir bişey değil mi?

Mesela, tamamen inançsızların oluşturduğu bir millet olsa ve onlara başka bir millet saldırsa.

Bu insanları korkutsan (karına tecavüz edecekler) falan gibi, hangisini seçerler

1-Ölümüne kadar savaş

2-Nedemek lafı mı olur gelsin buyursunlar

''Nedemek lafı mı olur gelsin buyursunlar'' derler tabi ki :lol:

Sitelerde Paylaş

Sanmiyorum. Müslümanlardada Dogum orani geriye gidiyor. Cagdasliklan Dinsizlikte geldi Müslümanlara.

Butür iddalar cok var. Biri Diyor 2050 Müslüman olacaklar, biri diyor 2030.

Birbok olmayacak.

Bizim buralarda son 10 yıl içerisinde adım-adım öyle değişimler oldu ki, tesettürün binbir çeşidi sokakları sardı. Bu değişim aynı oranla devâm ederse... Vay hâlimize!

Sitelerde Paylaş

Bizim buralarda son 10 yıl içerisinde adım-adım öyle değişimler oldu ki, tesettürün binbir çeşidi sokakları sardı. Bu değişim aynı oranla devâm ederse... Vay hâlimize!

Ve o kapalilarin hepsi parklarda sevgilerinlen öpüsüyor. Eskiden basi aciklarin kaci bunu yapabiliyordu ?

Camilere daha fazla insan mi gitmeye basladi.

Hayir Müslüman olmayi sadece Türbana ve icki icmemeye baglayan toplum cikti ortaya. Muhammedin karisi Aysenin 9 oldugunu kabul edemeyip Peygamberini inkar eden bir toplum.

Ayni zamanda Dinsizlikte cogaldi.

Sudi Arabistan gibi bir ülkede Dinsizlik hizla yayildigina bakarsak, herseyi okadar kara görmeyi size tavsiye etmem.

Cogu ben Seriatciyim diyen yobaz bilem artik Light Islama inaniyor.

Sitelerde Paylaş

50 yıl sonra burada yazı yazanların çoğu kainata enerji olarak karışmış olacak ama hayatlarını İslam ve müslümanlara savaş açmaktan başka bir ideale yöneltmiyorlar. Bu ne kadar mantıksız ne kadar boş ve anlamsız bir hayat.

Bu davranış sizlere atalarınızdan miras, genlerinize işlemiş. Firavunlardan günümüze kadar gelmiş, atanız şekillendirip pratiğe geçirmiş ve ortaya sizler gibi görünüşü insan, içi nefret tohumları ile kaplı felsefeleri ve ideolojileri sapkınlıklarla dolu canlılar oluşmuş.

Sitelerde Paylaş

50 yıl sonra burada yazı yazanların çoğu kainata enerji olarak karışmış olacak ama hayatlarını İslam ve müslümanlara savaş açmaktan başka bir ideale yöneltmiyorlar. Bu ne kadar mantıksız ne kadar boş ve anlamsız bir hayat.

Bu davranış sizlere atalarınızdan miras, genlerinize işlemiş. Firavunlardan günümüze kadar gelmiş, atanız şekillendirip pratiğe geçirmiş ve ortaya sizler gibi görünüşü insan, içi nefret tohumları ile kaplı felsefeleri ve ideolojileri sapkınlıklarla dolu canlılar oluşmuş.

Islama karsi olmak demek Terörizme karsi olmak, cocuk evliligne karsi olmak, tecavüz karsi olmak demektir.

Bunda ne yanlis var, neden anlamsiz olsun ? Daha iyi bir gelecek icin caba etmekte kötü ne var ?

Islama karsi olmak bir insanlik görevidir.

9 yasindaki kizi tecavüz eden ve kendi olgunun karisinlan evlenen adami önder alan Müslümanlar bize sapkin Ideolojilere sahip olanlar demesin.

Seni burda göt etmekten biktik Bersan sen göt olmaktan bikmadin.

Sitelerde Paylaş

Benim anlayacağım dil ile konuşur musun?

Onu becerebilirsen, ne kadar zırvaladıüğını anlayacaksın!

Sitelerde Paylaş

Karşılıklılık diye bir ilke var. Düşman kinliyse sen de kinli olursun. Düşman yok etmek istiyorsa sen de yok etmek istersin. Düşman intikam alıyorsa sen de intikam alırsın. Düşman barış yapıyorsa sen de barış yaparsın.

Karşı taraftan nefret etmek de çok motive edicidir. Din filan gerekmez. Tarihe geçmiş müthiş Petersburg (Leningrad) savunması güzel bir örnek. Bu insanlar Marksist bir ideolojiyi benimsemişlerdi. Kiliseye falan gitmiyorlardı. Ama Nazilerden nefret ediyorlardı. Kedi köpek, ceset yediler, yine şehri Nazilere teslim etmediler.

Zor durumlar ideolojiler doğurur. İdeoloji insanları biler. Zor durumlarda sadece bir düşünce biçimi olan bir sistem, ideolojiye dönüşür. Örneğin laiklik bir ideoloji değildir. Bilimsel bir düşünce ve sistemdir. Ama gerici dinciler laikliği yok etmek için saldırırlarsa ideolojiye dönüşür.

Cennet palavralarının etkili olacağını düşünmüyorum. Öldürülünce cennete gideceğiz diye insanlar öldürülmeyi umursamaya da bilir, o ne olacak?

Savaşta moral çok önemlidir, doğru. Ama moralin tek kaynağı cennet inancı değil. Özgüven, cesaret, ideoloji, onur, koruma içgüdüsü çok etkilidir.

Bu cennet işi daha çok bir avuntu. Kimse cennete gideyim diye ölmez. Ama nasıl olsa öldü, cennete gitti diye inanmaktan bir zarar gelmez diye düşünürler. Ben de bir çocuğa annesi öldüğünde onun cennete gittiğini söylemek zorunda kalmıştım. Çocuğa psikolojik destek niyetiyle işe başladım. Allahtan cennetten hiç bahsetmedim ama çocuğun beynini doldurmuşlar. Durup durup annem cennete gidecek mi diye soruyordu. Bunu sormasını ne dediysem engelleyemedim. Biraz sonra yine soruyordu. Baktım olmayacak, tabii, gitti bile, o şimdi cennette dedim. Çocuk illa bunu duymak istiyordu. Ona istediğini verdim ve rahatladı.

Extrem bir durum. Beklenmedik genç bir ölüm ve annesini çok özleyen küçük bir çocuk. Bir gün ona annen artık yok deyiverdiler.

Hatta ileri gidip ateistliği torbaya koydum, ağzını da bir süre çıkmasın diye bağladım. Annen sana cennetten bakıyor, ağlamana üzülür, o da ağlar deyiverdim. Bunu demek zorundaydım. O küçük bir çocuk...

Bir savaşta askerlerim dindarsa ve onları motive edeceksem ölenler cennete gidecek diyebilirim. Karşımızdakiler müslüman olduklarını iddia ediyorlar ama değiller, gerçek müslüman biziz de diyebilirim. Bunlar islamı geri götüren yobazlar derim. Bu da extrem bir durum. Askerde dindar erlerim vardı tabii. "Komutanım anne babamıza yazıyoruz, komutanımız çok iyi, daha bir tokat bile atmadı bize diyoruz, sana çok dua ediyorlar" derlerdi.

Yani hiç "etmesinler, ihtiyacım yok duaya" demedim. Etsinler, ne yapayım?

Ateistliği torbaya koymak gerektiğinde koyarım. İşime yaramıyorsa niye kullanayım?

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Islama karsi olmak demek Terörizme karsi olmak, cocuk evliligne karsi olmak, tecavüz karsi olmak demektir.

Bunda ne yanlis var, neden anlamsiz olsun ? Daha iyi bir gelecek icin caba etmekte kötü ne var ?

Islama karsi olmak bir insanlik görevidir.

9 yasindaki kizi tecavüz eden ve kendi olgunun karisinlan evlenen adami önder alan Müslümanlar bize sapkin Ideolojilere sahip olanlar demesin.

Seni burda göt etmekten biktik Bersan sen göt olmaktan bikmadin.

Bu yazdıklarına İslam'a karşı, bilmediğiniz tek konu ise bunlar İslam'ın değil, İslam adı altında yapılan hurafelerin sonucudur. Yahudi, İslam'a geçiyor, geçişiyle birlikte kendi örfünü yada eski alışkanlıklarını da getiriyor, bunu 1000 yıl bazında değerlendir. Her farklı inanç sahibi İslam'a geçişte yeni bir akım ve hurafenin girmesine engel olunamıyor. Mantık sahibi bir insanın yapabileceği tek şey, Allah'ın kelamıdır. Allah bu uygulamalarda neyi emrediyor olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Kısaca, geberip gideceksiniz, bu savaşınız kime?

Sen sanki öldükten sonra dirilip hurilerle sonsuza kadar alem mi yapacaksın? Bunun için mi bunca debelenmen burada? 1400 yıl önce bir arap liderinin uydurduğu bir tanrının gözüne girip sonsuzluk ve huri hayallerine kavuşmak için mi?

Sitelerde Paylaş

Kısaca, geberip gideceksiniz, bu savaşınız kime?

Sen bir mümin olarak,eğer tanrı veya tanrılar yoksa,ki tanrı veya tanrıların olmadığı açıkça belli,senin hayatın bir boşa harcama olacak.Çünkü hayatının büyük çoğunu anlamsız uğraşlar ve kısıtlamalarla geçirmiş olacaksın.Bir ateist,diğer taraftan,zamanının tümünü iyi kullanmak için şansa sahip olacaktır(zamanını iyi kullansa da kullanmasa da).

Beethoven öldü. Beethoven hiç var olmamış gibi mi?Ya da Einstein?Ya da Atatürk?Hayır.Hayatta elde ettiklerimiz,kalıcı olmasa bile,biz öldükten sonra uzunca bir süre dayanabilir.Mirasımız kalmış olur.

Sitelerde Paylaş

Dawkins ve Darwin savaşçı olan dinlerin dünyaya egemen olacağını söyler. Son yüzyılın en hızlı büyüyen dini islamdır. Avrupa 2030 yılında müslüman olacağı tahmin ediliyor. Çünkü sürekli Avrupaya müslüman göçü var giden müslümanlar çok dindar ve çok çocuk yapıyor. Ortadoğuda müslümanlık dışında hiç bir din veya felsefi düşünceye yer yok. Farklı olmak kellenin gitmesi demek. Pek çok müslüman ülkede farklı olursan ölürsün.

Bu kisma katiliyorum. Avrupa da bile en fazla cogalanlar muslumanlar. Bu tabloya gore islam cogunlukta olacak diyebiliriz fakat dogan cocuklar avrupadaki egitimi aliyor ve anne babalarina gore daha acik fikirli cogu dini onemsemiyor. Belki musluman asilli olurlar ancak koyu dindar olmazlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...