Jump to content

Ateist biri müslüman olur mu?

Recommended Posts

Videodaki arkadaş yönlendirmeye ve duygusal etkilere açık olan zayıf birisi. Herkes tarafından kolay ikna edilebilen bir yapısı var. Anlattıklarından bu hemen anlaşılabiliyor. Sorgulama ve muhakeme yetisininde az olduğunu düşünüyorum. Bu kişi iyi bir hristiyan ya da musevi misyoner tarafından ilgili dine kayabilirdi. İyi bir müslüman misyoner islama yönlendirmiş. Fakat bu üç dindeki mantıksızlıkları kendisine gösterebilecek gerçek bir ateist tarafından da ateist olması içten bile değil.

Kendim ateist olmadığım için aslında yorum yapmak istemiyorum. Dinlerdeki mantıksızlıkları araştırıp nonteist olmuş birisinin tekrar dinlere inanabileceğini hiç sanmıyorum. Fakat ateizm, agnostizm ve deizm arasında geçişler olması muhtemeldir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Iki cesit Ateistler var. Birileri Dindarliktan dinsizlige gecen yani Dindarken Ateist olan Ateistler digerleri Ateist ve özgür bir ailede Dine bagli olmayan bi birey olarak yetisen Ateist olanlar.

2. Grupun Dindar olma sansi var evet, ama 1. Grupun yok. Dinleri arastirip onlarin yanlis oldugunu anlayan bu bilgi seviyesine kavusan kisinin Dindar olmasi mümkün degil. Ama zaten Dinsiz bir ailede yetisen bir cocugun Dini hayatinda hic sorgulamayan bir cocugun Dindar olmasi mümkün evet.

Sitelerde Paylaş

Ateisttim müslüman oldum diyen biri hiç bir zaman ateist olmamıştır. Kendini öyle sanmış ve öyle etiketlemiştir. O müslümandı, bir ara ateist takıldı fakat bu sadece boş bir takılmaydı, aslında hâla müslümandı. Sonra yine müslüman olmaya devam etti. Olay budur.

Ben çok görüyorum müslüman ateistleri veya ateist müslümanları. Yahu ıslak ateş olur mu diyeceksiniz. Olmaz tabii. Ama bir tahta parçasının üzerine bir tane "ıslak" bir tane de "ateş" yazmak olasıdır. Tahta kupkuru, ateşten ise eser yok. Ortam sıcaklığı!

Böyle saçma sapan bir işi kim yapar, ne bileyim hangi zeka özürlü yapar ama, yapıyorlar işte... Elin ağzı torba mı ki büzeceksin? Her dindarın yaptıklarını harfiyen yapar, dogmatiğin dersen allahıdır, sorsan ateistim der. Diyor yani, ağzını mı kapatacaksın? Birinin de din ile alakası yok, aydındır da, güzel fikirleri var, bir tane dindarın yaptığı işi yapmaz, dindarları bir kaşık suda boğacak nerdeyse, ama sorarsın müslümanım der!

Biz böyle çoook kişi gördük. Kavram kargaşası yaratılmış toplumda. Konnfüçyüs ne demiş? "Bir toplumu yıkmanın en kestirme yolu kavram kargaşası yaratmaktır."

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

546_317_81c1cd2b-ayetullah-einstein-iyi-bir-muslumandi.jpg

Einstein'in müslüman olmasının detayları. İslamı seçen Einstein yetmemiş bir de Şii olmuş. Muta nikâhlı karısından alınan bilgiye göre Einstein'i en çok etkileyen susamlı kandil şekerinin tadı ve dini günlerde kandil şekeri dağıtma adetiydi.

EEX5Apy.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist biri müslüman olamaz mı? Olur tabii ki. İşte böyle.

BİM'de bu haftasonu vitrin ürünleri!

7kr501R.jpg

''Bizler de hayatı baştan aşağı değişen ve eski bir Ateist olan Fatih’i bulup onunla bir sohbet gerçekleştirdik.

Bırakalım gerisini Fatih anlatsın:

“Önceleri cumadan cumaya namaz kılan ara sıra oruç tutan standart bir Müslümandım. Bunları yaparken gayet isteksizdim. Birgün karşıma Facebook’ta bir Ateist sayfa çıktı ve hiç düşünmediğim şeyler bir anda içimi şüpheyle doldurdu. Acaba olmayabilir mi? Dedim.

Bu yaşıma kadar bana Kuran veya imanla ilgili hiçbirşey anlatılmadığı için zayıf olan temelimle okuduğum yalan bilgilere kapılmaya başladım. Araştırdıkça inanmamaya başladım. Günlerim, aylarım bu şekilde Ateist sayfalarındaki Kuran ve Yaratıcı aleyhindeki paylaşımlara kapılıp inkar ederek geçti.

Çevremde inkar ettiğimi duyan arkadaşlarım büyüklerim pekçok kişi bana ısrarla anlatmaya çalışıyorlardı fakat hiçbirinden sorularıma tatmin edici en ufak bir cevap alamadım; bilmiyorum belki de inat ediyordum. Bir süre sonra kendi alemimde bir karanlık ve anlamsızlık hissetmeye başladım. Hayat amaçsız ve anlamsız geliyordu.

Çocuk eski bir ateistmiş ama müslüman olmuş. :)

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Az evvel bir başka konuda yazdım burada tekrar edeyim, ateizm gençler arasında trend olarak yayılıyor. Bu gençte bu trendin etkisinde kalmış ve kolaylıkla eski haline geri döndürülmüş. Ateist olmak kolay iş değildir, çok ciddi araştırmalar sorgulamalar gerektirir. Facebook sayfalarıyla, internetten aylarca site karıştırmayla olacak iş değildir.

Sitelerde Paylaş

Eskiden müslümanken ateist olanların sayısı,ateistken müslüman olanlardan çok daha fazla.Hala neyi ispatlamaya çalışıyorsun?Şu müslüman oldu bak derken ateist olan biir sürü adamı görmüyor musun?Bir fikrin gerçekliğini bu tür şeyler ispatlamaz.

Sitelerde Paylaş

:lol: Cemaat internetteki tehdidi algılamış. Akıllarınca senaryo yazarak önlem alıyorlar.

Şimdi bunlar, evlerine silah koyup sonra silah bulduk diye evlerimizi kapatacaklar diye bir senaryo yazdılar. Aradan bir zaman geçti. Bazı TSK mensupları cemaat evlerine silah koyup bulduk diye çıkarma komplosu kurmakla suçlanarak tutuklandı!!!

İstedikleri kadar biz öyle bir şeyi hiç düşünmedik desinler. Senaryo atlantik ötesinden yazılmıştı ve mübareğin aklından geçen her düşünce vahiydi. Bunu birileri planlamıştı ama kim? Olsa olsa A, B, C ve D TSK mensupları yapmıştır bunu.

"Peki kanıt?" "Olmasın boşver. Allah biliyor planladıklarını ya, biz bilmesek de olur."

"İyi de mahkeme kanıt ister?" "Ya ittir et, hoca hazretleri buyurduktan sonra mahkemeyi..." biiiip...

"Ya olmaz! Yine de bir şeyler bulalım!" "Ya işte koyuverin bir iki CD filan. Bilgisayar da mı bilmiyorsunuz?"

"Ama olur mu, onları suçladığımız sahtekarlığı kendimiz mi yapacağız?" "Yapacağız tabii. Onlar yapacaktı ya, biz yapıyoruz."

"Bu zulüm. Haksızlık ve günah. Yalan kanıt uyduruyoruz." "Onlar da müslüman olsalardı. Müslüman olmayanlara zulüm olmaz. Kuranda müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün diyor, biz yine acıyor öldürmüyoruz, hapse atıyoruz."

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eskiden müslümanken ateist olanların sayısı,ateistken müslüman olanlardan çok daha fazla.Hala neyi ispatlamaya çalışıyorsun?Şu müslüman oldu bak derken ateist olan biir sürü adamı görmüyor musun?Bir fikrin gerçekliğini bu tür şeyler ispatlamaz.

Mesela sen de eskiden müslümanmıydın bilmiyorum ve sonunun ne olacağını da kestirmek çok zor.

Kısaca ayet inkar edip hem müslümanım hem laik ve senin inkar ettiğin ayetleri inkar etmeyenleri ise müşrik ilan eden bir inanç biçiminin adı nedir bilmiyorum ama yeni trend bu olsa gerek.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

İslamı tam olarak anlamış biri,İslamın işid tarzı yönetimleri ortaya çıkardığını bilir,İslamın gerilemeye neden olduğunu bilir,İslam devletinde mürtedlerin,islamı eleştirenin öldürüldüğünü bilir,İslamda kölelik ve cariyelik olduğunu bilir.İslamın sanat düşmanı olduğu bilir.İslamın olduğu yerde kültür zenginliğin,gelişimin olmadığını bilir.Bunu anlamış biri nasıl müslüman olabilir?Düşünüyorum,düşünüyorum.Anlayamıyorum.Çünkü olabilmesi için kendini kandırması ve tüm bu gerçeklerin islamla alakası olmadığını,kendine kabullendirmesi gerekir.Tabi müslüman olup,bu gerçekler İslamda var ve bunları artık kabul ediyorum,bu uygulamaları,bu düşünceleri destekliyorum derse bilemeyeğim.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 18.05.2014 at 02:20, optimum said:

Bu soruya ateistler klasik cevabı verirler; "Tabiki mümkün olamaz. Aklı başında olan ateist asla teist olmaz." vs vs

Ama olduğunu söyleyen eski ateistler var. Bu da onlardan biri;

Ateizm bir etiket midir, ırk mıdır, hava mıdır,su mudur ki vs vazgeçilemez olsun?

Bazılarının tanımladıgı gibi basit değil işte. Ateizm,agnostizm ; bu durum bilinç seviyesi ile ilgili, yoksa dini reddeden bir ergen ateizm bilinç seviyesine sahip değildir. Yani, her ateistim diyen kişi ateizm bilincine sahip değildir. 

Yani, tam saçmalamışsın !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Gerçek bir ateist asla teist olmaz.   impossible-nevozmojno ! 

Sitelerde Paylaş
On 18.05.2014 at 02:34, nasrullâhi yazdı:

Elbette kibir baska ne olacak

araf-146/ yeryuzunde haksiz yere kibirlenenleri ayetlerimden uzaklastiracagim

Tarihte yaşamış kim olduğu belli olmayan bir adamdan farklı düşünen herkes, kibirli olduğu için inanmıyor yani öyle mi...?

Peki tarihteki başka hangi adamlara inanmayanlar kibirli oluyor..... ?

Bir adam "herkes bana inanacak, yoksa işkence yapılacak" diyorsa herkes ona kibirden dolayı inanmıyor demek... bak sen !

-O kadar alçalmayacağız elbette ama- farzedelim ki, biz de sizi işkence ile tehdit ettik...., siz de inanmadığınız zaman kibirli oluyor musunuz..... yoksa başkasına çamur atma hakkı, evrende sadece müslümanlara mı verilmiştir !!!

Demek size göre, şeriat ülkelerinde yüzyıllar boyu hayatları mahvedilen, din adına katledilen milyonlarca insanı kendisine dert edinenler, gelecek nesillere insan gibi bir hayat bırakmak isteyenler, kibirli olduğu için bunu yapıyor, öyle mi !!?

İşte kuran'daki zihniyeti kendine rehber alırsa bir kişi, böyle kendi pisliğini başkasına atmayı marifet zanneden bir yobaz haline gelir !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...