Jump to content

Müslüman'ları Nasıl Kurtarırsınız?

Recommended Posts

Hangi değerleri ölçü alırsanız alınız, Türk'ler ahlaksız olmaktan kurtulamaz.

Nedenini Türk'lerde aramayın ama. Çünkü Türk'ler ahlaksız da olsalar, ondan direkt olarak sorumlu değillerdir.

Onlar diğer Müslüman toplumlar gibi İslam'ın kurbanıdırlar.

İlgniç olarak İslam için de ahlaksız nitelendirmesi pek uygun değil.

Çünkü İslam'da da bazı ahlaksal değerler var.

Ama onlar çağdışı ve antik değerler bütününden ibaret.

İslam 7'nci yüzyılın Arap ahlaksal değer yargılarını bünyesinde barındıran ve onları günümüze kadar getiren ilkel bir din.

Bu durumda diyebiliriz ki Türkleri ve Müslümanları iyi ve çağdaş ahlaksal değer yargıları ile donatmak mümkün değil.

Bunun mümkün olabilmesi için onların İslam'dan uzaklaşması gerekiyor.

Bu da mümkün olamayacağına göre, kılıfımızı zorlamayalım.

Biz ne isek oyuz ve daha yüzlerce yıl öyle kalmaya devam edeceğiz.

Don't worry, be happy...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hacı, sen de çocukluğuında Müslüman din; ben de!

Müslümanlar'ı "çağdaş, ahlâkî değer yargıları ile donatmak mümkün değil" derken, bunu da unutma.

Elbet de onlar da günümüz ahlâkına ayak uydurabilir. Elbet de bunun tek yolu, İslâm'a sırtlarını dönmeleridir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanları eğiterek iyi ahlak sahibi yapamazsınız.

Çünkü çağdaş ahlaksal değerler İslam'la bağdaşmaz.

Yani tek başına eğitim Türk'lerin iyi ahlak sahibi olması için yeterli değil.

Türk'lerin en büyük sorunu ahlak ve İslam'dan kurtulmadan bu sorunu çözmek mümkün değil.

Bu ilginç ve çirkin gerçeği her krizde bir kere daha reelize ediyoruz.

İslam'ın ahlaksızlığı krizler sırasında net bir şekilde açığa çıkıyor. Krizler geçince Müslümanlar yine İslam'a dönüyor ve ona sığınıyor.

Çünkü sığınacakları başka değerler yok.

Ne acı...

HACI

Sitelerde Paylaş

İslamın yok olması demek ırakta terörün bitmesi demek.

İslamın yok olması demek suriyede terörün bitmesi demek.

İslamın yok olması demek afkanistada terörün bitmesi demek.

İslamın yok olması demek nijeryada terörün bitmesi demek.

İslamın yok olması demek somalide terörün bitmesi demek.

İslamın yok olması demek malide terörün bitmesi demek.

İslamın yok olması demek mısırda terörün bitmesi demek.

...

...

...

İslamın yok olması demek dünyada terörün bitmesi demek.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar'ı "çağdaş, ahlâkî değer yargıları ile donatmak mümkün değil" derken, bunu da unutma.

Elbet de onlar da günümüz ahlâkına ayak uydurabilir. Elbet de bunun tek yolu, İslâm'a sırtlarını dönmeleridir.

Eski çamlar bardak oldu.. Sen iletiyi okudun mu? Bir kere daha oku ve ondan sonra yanıtla.

Çünkü ben iyi ahlaka sahip olmanın İslam'dan kurtuluşla sağlandığına inanıyorum. Bir zamanlar Müslüman olmak ölünceye kadar ahlaksız kalmak demek değil.

Bu çok saçma bir düşünce..

Sitelerde Paylaş

en dirençli parazit hangisidir

bakteri mi, virüs mü bağırsak solucanı mı ?

islam

dirençli son derece bulaşıcı

bir kere beyne yerleştimi söküp atmak nerdeyse tamamen imkansız

biçimini almış ve kavranmış bir islam yapışır kalır...

Sitelerde Paylaş

Eski çamlar bardak oldu.. Sen iletiyi okudun mu? Bir kere daha oku ve ondan sonra yanıtla.

Çünkü ben iyi ahlaka sahip olmanın İslam'dan kurtuluşla sağlandığına inanıyorum. Bir zamanlar Müslüman olmak ölünceye kadar ahlaksız kalmak demek değil.

Bu çok saçma bir düşünce..

:)

Yadellerdeki arkadaşta aynı şeyi söylemiyor mu?

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Müslüman Türklerin müslümanlıktan çıkmalarını bizim gibi şansa kalmışsa yandık. Biz internet kurcaladık, karıştırdık, beynimizi kullandık ve tabi şansımızda yaver gitti ve dinden çıkıp birer gerçek İNSAN olduk... Ama müslüman türkler? Onları nasıl çıkaracaksın dinden? Hele hele anadoludakileri?

Sitelerde Paylaş

Müslümanları bataklıkta çırpınan insanlara benzetirim,siz onları kurtarmaya çalıştıkca sizi de batağa çekerler..

Eğer canını seviyorsan, müslümanlara bulaşmıyacaksın,nasıl olsa bataklıktalar,elbette bataklığın dibine batıp yok olacaklar..

Sitelerde Paylaş

:)

Yadellerdeki arkadaşta aynı şeyi söylemiyor mu?

Papik..Aşağıdaki cümleye dikkat et..

Bana hatırlatılan nedir?

Aynı şeyi söylemior.

Sitelerde Paylaş

Papik..Aşağıdaki cümleye dikkat et..

Bana hatırlatılan nedir?

Aynı şeyi söylemior.

Bir zamanlar bizde müslümandık vurgusunu yani bir önceki cümleye atıfta bulunmuş bence.

Sitelerde Paylaş

Müslüman Türklerin müslümanlıktan çıkmalarını bizim gibi şansa kalmışsa yandık. Biz internet kurcaladık, karıştırdık, beynimizi kullandık ve tabi şansımızda yaver gitti ve dinden çıkıp birer gerçek İNSAN olduk... Ama müslüman türkler? Onları nasıl çıkaracaksın dinden? Hele hele anadoludakileri?

Müslümanları bataklıkta çırpınan insanlara benzetirim,siz onları kurtarmaya çalıştıkca sizi de batağa çekerler..

Eğer canını seviyorsan, müslümanlara bulaşmıyacaksın,nasıl olsa bataklıktalar,elbette bataklığın dibine batıp yok olacaklar..

Bunları size umutsuzluk ve çaresizlik yazdırıyor.

Evet.. Şimdilik öyle acı bir durumdayız. Umutsuz ve çaresiziz..

Ama halkımızı aydınlatmaktan vazgeçemeyiz. Vazgeçmemeliyiz.

Bu halk ahlaksız. Ama bu içsel gelenek ve göreneklerin sonucu değil.

Kötü ahlak kendisine dışardan empoze ediliyor.

Hiç bir toplumun kendi doğal ahlaksal değerleri İslam'ın ahlaksal değerleri kadar kötü değil.

İslam da zaten Arap bedevilerinin ahlaksal değerlerinin hepsini yansıtmıyor.

İslam'ın başlangıcını yakından incelerseniz, İslam ahlakının da Arap bedevilerine empoze edildiğini görürsünüz.

Yani İslam Arap bedevilerinin bizim çağ dışı gördüğümüz ahlaksal değer yargılarından bile daha kötü bir ahlakı savunuyor.

İslam imparatorluğu İslam'ı kendine din olarak kabul ettikten sonra etrafa İslam'la birlikte yayılan ahlak, hiç bir insan toplumunda doğal olarak ortaya çıkamayacak kadar kötü bir ahlakı simgeliyor..

Bu başlık altında ben bunun üzerinde durmak istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Bunları size umutsuzluk ve çaresizlik yazdırıyor.

Evet.. Şimdilik öyle acı bir durumdayız. Umutsuz ve çaresiziz..

Ama halkımızı aydınlatmaktan vazgeçemeyiz. Vazgeçmemeliyiz.

Bu halk ahlaksız. Ama bu içsel gelenek ve göreneklerin sonucu değil.

Kötü ahlak kendisine dışardan empoze ediliyor.

Hiç bir toplumun kendi doğal ahlaksal değerleri İslam'ın ahlaksal değerleri kadar kötü değil.

İslam da zaten Arap bedevilerinin ahlaksal değerlerinin hepsini yansıtmıyor.

İslam'ın başlangıcını yakından incelerseniz, İslam ahlakının da Arap bedevilerine empoze edildiğini görürsünüz.

Yani İslam Arap bedevilerinin bizim çağ dışı gördüğümüz ahlaksal değer yargılarından bile daha kötü bir ahlakı savunuyor.

İslam imparatorluğu İslam'ı kendine din olarak kabul ettikten sonra etrafa İslam'la birlikte yayılan ahlak, hiç bir insan toplumunda doğal olarak ortaya çıkamayacak kadar kötü bir ahlakı simgeliyor..

Bu başlık altında ben bunun üzerinde durmak istiyorum.

Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için somut örneklerle desteklenmeli, kıyas yapılmalı vs.

Bu sayede her kesimden insanın o konu hakkında doğru bilgiyi öğrenmesi sağlanabilir.

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'ın ortaya çıkış ve etrafa yayılış örneklerini yakından incelerseniz, bu dinin doğal olarak toplumlarda ortaya çıkan kültür, gelenek ve göreneklerden çok farklı bir içsel yapıya sahip olduğunu görürsünüz. İslam içinden çıktığı topluma dışardan empoze edilen bir dindir.

Bu açıkça bir çelişki gibi durmaktadır.

Hem içinden çıkan hem de içinden çıktığı topluma empoze edilen bir din olması açıkça bir çelişki gibi durmakatadır yani..

Şurası bir gerçektir ki İslam Arap toplumuna ve daha sonra yayıldığı bütün toplumlara empoze edilmiştir.

İslam onların gelenek ve göreneklerini kendine göre modifiye etmiştir. İslam kültürü bu zeminde gelişmiştir.

İslam Müslümanlığı kabul eden toplumların doğal kültürlerinin gelişmesini önlemiştir.

Müslüman toplumlar son 1400 yılı hemen hiç değişmeden yaşamışlardır. Bu süre içinde kültürleri, gelenek ve görenekleri ya hiç değişmemiştir, ya da İslam'ın etkisi altında değişmiştir.

Bu haliyle İslam bir zorlamadır. Bir baskıdır. Ve bu zorlama insan aklının ürettiği her düşünceyi kendine göre modifiye etmektedir.

İslam insan beynini yıkamaktan da öte bir zehirdir. İnsan beynini hem yıkamakta hem de oraya sapkın ideolojiler yükleyerek onu işlevsiz hale getirmektedir.

İslam hala Müslümanları Allah'ın imparatorluğuna hizmete davet etmektedir.

Sitelerde Paylaş

İslam'dan ayrılmayan Müslümanları kurtaramazsınız.

İslam ilkelerine sadık bir rejimle yönetilen toplumlar her zaman geri kalmaya ve aşağılanmaya mahkumdurlar.

Ve onlar bunu hak etmişlerdir

İslam bu şekilde devam edemez. Etmemelidir. Bir yerde, bir şekilde durdurulmalıdır.

Batı'da İslam'a karşı tepkiler büyümektedir. ABD'de Hristiyanl kız öğrencilerin kaçırılması vesilesi ile Kur'an'a ve İslam ritüellerine karşı tepki gösterilmektedir.

Zamanla bu tepkilerin giderek çoğalması ve şiddetlenmesi mümkündür.

İslam ülkelerini şimdikinden çok daha kötü bir gelecek beklemektedir.

Müslüman ülkeler ve Türkiye malesef henüz dibe vurmamışlardır. Dibe vurmaya daha çok var.

Onları büyük sıkıntılar ve felaketler bekliyor.

Önümüzdeki birkaç yüzyıl içinde İslam'sal ilke ve değerlere önem vererek onlarla yaşayan Müslüman ülkeler çok acı çekeceğe benzemektedir.

İslam 300 yıl öncesine kadar fetihlerle, yağmalarla yayılan bir dindi.

İkinci Viyena kuşatmasından sonra bu eğilim tersine dönmüş ve Osmanlı ile birlikte İslam da gerilemeye başlamıştır.

Bu gerileme hala devam etmektedir. Artık fetihlerle ve çapulculukla etrafa yayılamayan Müslüman ülkelerinde İslam, kendi içine çökmeye ve kendi halkını sömürerek varlığını sürdürmeye başlamıştır. İslam artık etrafa yayılamamakta ama hala bir güç olduğunu, Müslümanları manüple ederek, göstermektedir.

Evet. İslam hal bir güçtür ama bu güç artık Müslümanları sömürmektedir. Kendi içine dönmüş ve onu kemirmektedir İslam..

Bu İslam'ın sonunun başlangıcı olabilir mi?

Tek umudumuz bu..Bu sömürü ancak bir yere kadar devam edebilir. O yere henüz gelinmemiştir.

Ama her an biraz daha yaklaşılmaktadır.

Sitelerde Paylaş

Uyuştucu tecavüz mafia, adil olmayan gelir dağılımı? Bunlar Amerikada var diye biliyordum? Batıda var diye biliyordum?

Bunlar her yerde var. Ama bunları yasal yapan bir eğilim yok ortalıklarda.

Sapla samanı karıştırdığının farkında mısın?

Tecavüz ve çapulculuk İslam'da kurumlaşmıştır.

Gelir dağılımının adil olması ne demek? Ben senden daha becerikli ve akıllıysam neden aynı gelire sahip olalım.

Batı zengindir ve orada açlık, düşkünlük, fakirlik ve sefalet yoktur. Halkın sağlığı iyidir. Ortalama ömür uzundur..

İnsan haklarına uyulur ve düşünce ve inanç özgürlüğü vardır.

Sen git İslam'ı faket önce.. Sonra kendini faket.. Belki düzelirsin. Kendini nasıl fakedeceğini bilemem ama..

Başkalarından yardım isteyebilirsin.

Sitelerde Paylaş

Bunlar her yerde var. Ama bunları yasal yapan bir eğilim yok ortalıklarda.

Sapla samanı karıştırdığının farkında mısın?

Tecavüz ve çapulculuk İslam'da kurumlaşmıştır.

Gelir dağılımının adil olması ne demek? Ben senden daha becerikli ve akıllıysam neden aynı gelire sahip olalım.

Batı zengindir ve orada açlık, düşkünlük, fakirlik ve sefalet yoktur. Halkın sağlığı iyidir. Ortalama ömür uzundur..

İnsan haklarına uyulur ve düşünce ve inanç özgürlüğü vardır.

Sen git İslam'ı faket önce.. Sonra kendini faket.. Belki düzelirsin. Kendini nasıl fakedeceğini bilemem ama..

Başkalarından yardım isteyebilirsin.

Sizin aptal batı uyuşturucuyu engelleyemiyor. İslamda alayını idam eder engellerdik insanları zehirleyenleri

Tecavüz edenlere de idam veririz.

Siz 'insan haklarına' saygı duydugunuzdan dolayı SUÇ işleyeni bile adam gibi cezalandırmıyorsunuz.

Ayrıca savaş dediğin şey dünyanın bir gerçeği. Amerika savaş açmıyor mu petrol ugruna?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...