Jump to content

Vejeteryan :)

Recommended Posts

denizlerde balık kalmadı be...ne bereketi ?....

acı çekmediklerini ne bilion yaw ? daha önce balık olarak mı yaşadın ?

Normal koşullarda bol bulunuyorlar ve doğal ortamlarında da balık üreticiliği yapılabiliyor.Daha önceki yaşamımda balık değildim sanıyorum :D balıkların sinir sistemleri acıyı algılayabilcek kadar gelişmiş değil diye biliyorum diyelimki acı merkezi gelişmedne kalmış.Solucanlar mesela kes bir anda bıçakla ortadan ikiye bişey olmamış gibi yolune devam ederler ..Karıncalar da ...

Sitelerde Paylaş

Normal koşullarda bol bulunuyorlar ve doğal ortamlarında da balık üreticiliği yapılabiliyor.Daha önceki yaşamımda balık değildim sanıyorum :D balıkların sinir sistemleri acıyı algılayabilcek kadar gelişmiş değil diye biliyorum diyelimki acı merkezi gelişmedne kalmış.Solucanlar mesela kes bir anda bıçakla ortadan ikiye bişey olmamış gibi yolune devam ederler ..Karıncalar da ...

normal koşulu - denizlerde yoğun av yapılmadığı zamanlardı....artık denizlerde balık kalmadı gibi neredeyse....

doğal ortamlarda küçük - büyük baş hayvanlar da yetiştiriliyor...

balıklarda sinir sistemi varsa - acı da duyuyorlar demektir....sinirler aynı zamanda bunun için de vardır....acı duyacak ki - tehlikelerden kaçacak.....

acı duymayan bir canlı tehlikelerden de KAÇMAZ.

solucanı ortadan kesince kıvrım kıvrım kıvrılmaya başlar.....bi bok olmamış gibi parçaları normal şekilde yoluna devam edip gitmezler.

Sitelerde Paylaş

Balıklar da acı çeker. Hatta onların balıkçı ağlarına takılıyken , birden ağların çekilmesiyle havayla temas ederken ki duydukları acı, insanlardaki kalp krizi gibidir.

Sana başka bir gerçek, o çiftlik hayvanların hayatta var olma sebepleri bizlerin onları tüketebilmemiz. Şimdi tüm çiftlik hayvanlarını doğaya serbest bıraksak , hepsinin neslinin tükenmesi 10 seneyi bulmaz. Belki bir zamanlar vahşi doğada kendilerini savunanilme yetileri vardı ama artık yok. Bu şekilde evrimleştiler. Doğaları bu artık

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Ben eskilerde bir kez vejetaryenliği deneyeyim dedim ki, yoksullukla suçlandım. Toyluğumun kurbanı oldum ve etoburluğa geri döndüm.

Ama su ürünlerine dokunmam bile!

Diyet diyet diyet bazen bende kendimi yoksul hissediyorum . Maalesef bende vejetaryan kalamadım , balıklara dayanamıyorum , acı çekmiyorlar dedim ama çekiyorlar ne yazıkki , Gerçi et yemek güzel şey ;) Ama yoksul olma konusu çok saçma forumdan mı söylediler yoksa gündelik hayatdan mı ?
Sitelerde Paylaş

Benim vejetaryanlikla ilgili dusuncelerim soyle

1. Goriller otculdur. Bize yakin bu canlilar gibi aslinda insanda otcul ancak et yeme genetiksel bir degisim bence ozumuzde insal otculdur.

2. Et yedigimizde protein almamiz icin cig yememiz gerekir. pisme olayi zaten proteinin bozulmasi demektir. seker ve yag isi ile bozulmaz ama protein bozulur. Cig sebze ve meyve ile protein alma olasiligi pismis etten fazladir.

3. Kanser karbon atomunun bozulmus halidir. insan encok bozuk karbunu pismis et ile alir. cagimizin temel hastaliklarinin nedeni hayvansal beslenmedir.

Sitelerde Paylaş

Benim vejetaryanlikla ilgili dusuncelerim soyle

1. Goriller otculdur. Bize yakin bu canlilar gibi aslinda insanda otcul ancak et yeme genetiksel bir degisim bence ozumuzde insal otculdur.

2. Et yedigimizde protein almamiz icin cig yememiz gerekir. pisme olayi zaten proteinin bozulmasi demektir. seker ve yag isi ile bozulmaz ama protein bozulur. Cig sebze ve meyve ile protein alma olasiligi pismis etten fazladir.

3. Kanser karbon atomunun bozulmus halidir. insan encok bozuk karbunu pismis et ile alir. cagimizin temel hastaliklarinin nedeni hayvansal beslenmedir.

Çiğ ete örnek olarak suşi verilebilir .Genetik faktörlere gelince tabiki etkili ... :)
Sitelerde Paylaş

Kahvaltıda bile et yiyen biriyim..ama hayvanların kesilmesine de acaip uyuz oluyorum eleştiriyorum. .Bu konuda tam bir ikiyüzlü olduğumu kabul etmem gerek.

Et halindeyken insan gönül rahatlığıyla yiyor ancak kesilmesini görünce bir tuhaf oluyor insan , mesela kurban bayramları alabildiğine vahşi geliyor , üstelik insanların bir ritüel olarak topluca hayvan kesmesi de ayrı bir vahşilik
Sitelerde Paylaş

Türkiye müslüman bir ülke olduğu için doğal olarak büyükbaş hayvan kesimleri de vahşice.Avrupada et yiyince insanın içi daha rahat oluyor çünkü AB standartlarına göre hayvanı bacaktan asıp kafa kesme ( helal kesim ) felan yok.Ultra hızlı süperşok veya farklı acısız yöntemler kull

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...