Jump to content

Müslüman teröristlerin saldırısı sonucu 118 kişi öldü

Recommended Posts

tolonbey'in yazdığına, farklı konulara geçtiği ve tam olarak anlayamadığım için cevap vermeyeceğim. Sanalkabus'un dediklerine cevap vermeye çalışayım:

Adamlar bunu din adına yaptıklarını iddaa edebilirler. Yanlış kafada onlar. Yani bende bir şey yapıp alakasız bir yere bağlayabilirim. Kuran'da "Bir terör örgütü kurun, kızları kaçırın, masum insanları öldürün" demiyorki abi. Referans olarak bahsettiğin şeyleri söyledim:' "Saldırın-öldürün"den kastettiğin cihat olmalı, "doğrayın" derken de hırsızın elinin kesilmesine gönderme yapıyorsun. Bu olay ikisinden de farklı.' dedim. Bu olaylar farklı, Boko Haram'ın yaptığı farklı. Yanlış mı düşünüyorum?

Şimdi bak;

Sen cihat die geçiştiriyorsun.Bu cihatı açalım biraz.

Sen şimdi diceksin ki,bize saldıranlara çiçekmi atalım.Orda cihat ayetleri dediği,bize saldıranlara cvp verelim die...

Bu yaklaşım mantık dışı,neden mi?

Çünkü islam genişlemiştir.İslam çiçek böcekle genişlememiştir.İslam savaşarak genişlemiştir.Türklerin bile islamiyete geçişi savaşlar sonucunda olmuştur.

Bu mantığa göre sadece kendilerini koruyacak olsalar,onlara saldıranlarla savaşıyor olsalar genişler mi ??

O cihat ayetleri sadece korunmak için değildir,islamı yaymak içindir...

Zaten adamlar böyle yapmasaydı,sadece korunmak amaçlı düşünselerdi,emin ol dünya üzerinde çok az müslüman olurdu.Marjinal bir bedevi dini olarak devam ederdi...

Biz türklerde bu arap dini mensubu olmazdık :D

Kanımca hristiyan falan olsaydık,şuanda dünyadaki yerimiz olarak,çok daha iyi seviyelerde olurduk.

Hem toplumsal refah anlamında hem eğitim anlamında...

Sitelerde Paylaş

Tevbe/111'e göre Müslümanlar Allahın kiralık katilleridir.

Zaten bu tevbe 111 in hastasıyım :)

Hiçbir dine mensup olmasaydım ve biri bana gelip bu ayeti gösterseydi,cennetinizde sizin olsun,allahınızda derdim :)

Çok basit yavan bir dille insanları tehdit etme sıkıştırma ayeti...

Tevbe 111 tek başına bir konu açılabilecek nitelikte bir ayet.Bir çok yönden inceleyebiliriz...

Ortada bir ticari anlaşma var,ama insanlara soran yok.Tek taraflı bir anlaşma :)

Özgür irade var deniyor,allah cennet karşılığı canımızı satın almış.bak bak bak :)

Sitelerde Paylaş

Şimdi bak;

Sen cihat die geçiştiriyorsun.Bu cihatı açalım biraz.

Sen şimdi diceksin ki,bize saldıranlara çiçekmi atalım.Orda cihat ayetleri dediği,bize saldıranlara cvp verelim die...

Bu yaklaşım mantık dışı,neden mi?

Çünkü islam genişlemiştir.İslam çiçek böcekle genişlememiştir.İslam savaşarak genişlemiştir.Türklerin bile islamiyete geçişi savaşlar sonucunda olmuştur.

Bu mantığa göre sadece kendilerini koruyacak olsalar,onlara saldıranlarla savaşıyor olsalar genişler mi ??

O cihat ayetleri sadece korunmak için değildir,islamı yaymak içindir...

Zaten adamlar böyle yapmasaydı,sadece korunmak amaçlı düşünselerdi,emin ol dünya üzerinde çok az müslüman olurdu.Marjinal bir bedevi dini olarak devam ederdi...

Biz türklerde bu arap dini mensubu olmazdık :D

Kanımca hristiyan falan olsaydık,şuanda dünyadaki yerimiz olarak,çok daha iyi seviyelerde olurduk.

Hem toplumsal refah anlamında hem eğitim anlamında...

Sanalkabus, sana katılıyorum. Cihat sadece korunmak için değil İslam'ı yaymak için de vardır. Fakat konumuz farklı ve sen sorularıma cevap vermemişsin. Başlıkta bahsedilen olay İslam'a mal edilebilir mi? Bence edilemez. Ki bunun sebeplerini daha önce yazdım. Her terör olayını İslam'a mal etmek yanlış.

Sitelerde Paylaş

Sanalkabus, sana katılıyorum. Cihat sadece korunmak için değil İslam'ı yaymak için de vardır. Fakat konumuz farklı ve sen sorularıma cevap vermemişsin. Başlıkta bahsedilen olay İslam'a mal edilebilir mi? Bence edilemez. Ki bunun sebeplerini daha önce yazdım. Her terör olayını İslam'a mal etmek yanlış.

Peki tmm senin dediğin gibi olsun :)

Sence dine mal etmeyellim,peki ne diyelim ??

Bu adamlar aslında sapık,kadın düşkünü insanlar.Kadınları elde etmek için dini bahane ederek yasadışı yollarla zevklerini tatmin ediyorlar...diyelim mi ??

Sitelerde Paylaş

Peki tmm senin dediğin gibi olsun :)

Sence dine mal etmeyellim,peki ne diyelim ??

Bu adamlar aslında sapık,kadın düşkünü insanlar.Kadınları elde etmek için dini bahane ederek yasadışı yollarla zevklerini tatmin ediyorlar...diyelim mi ??

Diyebiliriz, olayın iç yüzünü çok iyi bilmiyorum açıkçası. Önemli olan her terör olayını dine bağlamanın yanlışlığını görmekti. Aslında konuyu açan zeus da bir şeyler yazsaydı iyi olurdu, neyse.

Sitelerde Paylaş

Diyebiliriz, olayın iç yüzünü çok iyi bilmiyorum açıkçası. Önemli olan her terör olayını dine bağlamanın yanlışlığını görmekti. Aslında konuyu açan zeus da bir şeyler yazsaydı iyi olurdu, neyse.

din adına yapılan her terörü dine bağlayabiliriz....

boko haramın ne olduğu belli...bunu kendileri de ifade ediyorlar...

İSLAMİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜRLER kendileri....

Sitelerde Paylaş

Nijerya'da çifte saldırı: 118 ölü

Jos kentinde düzenlenen iki ayrı saldırıda ölenlerin sayısı 118'e yükseldi. Saldırıları henüz üstlenen olmadı, ancak gözler Boko Haram örgütüne çevrilmiş durumda.

nijerya%20jos%20promo.jpg?itok=0NXZSY-V

Nijerya'nın iç kesimlerindeki Jos kentinde bir pazar yeri ve hastane yakınlarında düzenlenen bombalı saldırılarda 118 kişi öldü. Saldırılarda 56 kişi de yaralandı.

İlk saldırı yerel saatle 15:00'te düzenlendi. Pazar yerindeki çok sayıda dükkan yanarak kullanılamaz hale geldi.

İkinci saldırı ilkinden yarım saat sonra pazar yeri yakınlarındaki bir hastanenin önünde düzenlendi. Saldırıların kısa süre aralıklarla düzenlenmesi ölü sayısını artırmak için bir yöntem. Bu şekilde yaralılara yardıma gelenler hedef alınıyor.

Saldırıları henüz üstlenen olmadı. Ancak gözler Boko Haram örgütüne çevrilmiş durumda. Son olarak 200 kız öğrenciyi kaçıran grup Nijerya'da İslami bir devlet için saldırılarını artırdı.

Jos Boko Haram'ın sık sık saldırı düzenlediği yerlerden biri değil. Ama grup 2011 yılında kentteki bir kilise ve iki ayrı hedefe düzenlenen saldırıları üstlenmişti.

Jos Nijerya'da "orta kuşak" diye adlandırılan kuzeyde Müslaman ve güneyde Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı bölgenin tam kalbinde yer alıyor.

Kaynak: Reuters

kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/nijeryada-cifte-saldiri-118-olu

Birinci ve ikinci cihan harplerinde çok az kimse ölduren 1,6 miliyar muslumanlarin bir kaç yuz nostaljikleri 1980'li yillardan beri birinci cihan harbindeki 18,6 miliyon ve ikinci cihan harbindeki 72 miliyon insan katliyamini yakalamaya basarisiz olarak ugrasmaktalar.
No one is 100 percent certain of the number of people who died in World War 2 but it experts believe the figure is around the 50-70 million people killed in as a result of World War 2. It can vary as to were you look, as for example Wikipedia has a great article on how many people died in world war 2 World War2 which leans

towards the scary figure of 72 million people. It is important to note that these figures are even more scary when you break them down. World War 2 was split into two sides, the Allies (UK, USA) and Axis (Germany Italy and Japan) Of those killed, 61 million were on the Allied side and 11 million were on the Axis side, so the losses where massive. It is important to note that not all the deaths were soldiers, lots of civilians, Jews, Women and Children were also killed. A brief summary of the number of dead can be found

below: Germany the overall total is given as just under 7.4 million. Soviet soldiers roughly around 8.7 million Soviet soldiers died in World War 2. British 700,000 military casualitits and 60,000 civilian deaths Estimated USSR losses now stand at 26.6 million. Poland’s dead at between 5.6 and 5.8 million. German military dead and missing at 5.3 million. USA military dead is around 416,800 people Casualties listed here include about 4 to 12 million war-

related famine deaths in China, Indonesia, Vietnam, the

Philippines, India that are often omitted from other

compilations of World War II casualties.

Sitelerde Paylaş

Muhammed zamaninda 75 miliyon insan dunyanin toplaminda belki ancak var oldugu için, bu kadar insan öldurmekte gavurlari yakalamakta bu bir kaç yuz nostaljik muslumanin, kalan 1,6 miliyar musluman da gayret etmeden yakalamalari olanaksiz görunuyor. Oysa fazla degil, herbiri 3 adet gavur öldurse, dunyada islamdan baska din kalmayacak. :p

http://www.worldbank.org/depweb/english/beyond/global/fig/fig3-1.gif

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

din adına yapılan her terörü dine bağlayabiliriz....

boko haramın ne olduğu belli...bunu kendileri de ifade ediyorlar...

İSLAMİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜRLER kendileri....

Zavallı,

Niye bu şekilde düşünüyorsun, şimdi ben de bir şey yapıp alakasız bir yere bağlayabilirim fakat saçma olur.

Sitelerde Paylaş

Zavallı,

Niye bu şekilde düşünüyorsun, şimdi ben de bir şey yapıp alakasız bir yere bağlayabilirim fakat saçma olur.

yap da görelim ne yapacağını...saçma bişi yaparsan karşı geliriz elbet...

ama nijeryadaki bu olayları yapanlar belli.....ne adına yaptıkları da belli....

boko-haram örgütü bir HRİSTİYAN terör örgütümüdür ?....HRİSTİYANLIK adına mı yapıyorlar bu eylemleri ?..

Sitelerde Paylaş

yap da görelim ne yapacağını...saçma bişi yaparsan karşı geliriz elbet...

ama nijeryadaki bu olayları yapanlar belli.....ne adına yaptıkları da belli....

boko-haram örgütü bir HRİSTİYAN terör örgütümüdür ?....HRİSTİYANLIK adına mı yapıyorlar bu eylemleri ?..

Aynı şeyleri yazıyorum ama yine tekrar edeyim. İslam'a adına yapıyoruz diyebilirler. İslam'da "İslam adına kız kaçırın, bomba patlatın" diye bir şey var mı? İslam'ı sorumlu tutamazsın ki bundan. Adamların kendi saçmalıkları bu.

Sitelerde Paylaş

Aynı şeyleri yazıyorum ama yine tekrar edeyim. İslam'a adına yapıyoruz diyebilirler. İslam'da "İslam adına kız kaçırın, bomba patlatın" diye bir şey var mı? İslam'ı sorumlu tutamazsın ki bundan. Adamların kendi saçmalıkları bu.

VAR ELBETTE...

CARİYE yapın diyor KURANDA....

ÖLDÜRÜN DİYOR..

KÖLE YAPIN diyor...

ESİR edin diyor...

daha neler neler diyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...