Jump to content

Anlamadığım şey

Recommended Posts

Engizisyon mahkemelerindeki caniler senin Allah'ına çok benziyormuş, acaba Allah mı onlardan esinlendi yoksa o adi pislikler mi Allah'tan esinlendi?

Yahu ben yılanı neden yakalayıp yakayım ki, senin putun gibi acımasız ve sadist miyim? En fazla başkalarını da sokup öldürmesin diye öldürür, bırakırım.

Yahu ateş seni yakar diyen taa 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisi. Ben bu herife neden inanayım?

kardeş engizasyonu geçelim yanarak ölen insanlar var kazalarda hatta tüp patlamalarında onlarda kimi suçlayacaksın merak ettim :)

anladığım kadarıyla sen inanmamak için her şeyi yapacaksın uzun lafın kısası kardeş sen istemedin diye ne Allah yok olacak ne cehennem dünyaya bakarsan dünyayı yaratan hakkında az çok fikir sahibi olabilirsin bakmak ve görmek istemiyorsan şu 20 bilemedin 30 ha belkide 3 aylık kalan ömründe dilediğin şekilde nasıl mutlu olacaksan o şekilde yaşarsın ancak unutma yaptığımız herşeyin bedelini ödeyeceğiz.

hz. Adem sadece bir yasak elmayı yedi diye 1000 sene dünya ile cezalandırıldı 1 suça 1000 sene ceza biz hergün en az 5 kilo yasak elma yiyoruz gerisini sen düşün artık.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kardeş engizasyonu geçelim yanarak ölen insanlar var kazalarda hatta tüp patlamalarında onlarda kimi suçlayacaksın merak ettim :)

Sana göre Allah'ı suçlamamız lazım. Diyorum ya, senin putun zalim ve sadist bir put, habire insan yakıyor.

anladığım kadarıyla sen inanmamak için her şeyi yapacaksın uzun lafın kısası kardeş sen istemedin diye ne Allah yok olacak ne cehennem dünyaya bakarsan dünyayı yaratan hakkında az çok fikir sahibi olabilirsin bakmak ve görmek istemiyorsan şu 20 bilemedin 30 ha belkide 3 aylık kalan ömründe dilediğin şekilde nasıl mutlu olacaksan o şekilde yaşarsın ancak unutma yaptığımız herşeyin bedelini ödeyeceğiz.

hz. Adem sadece bir yasak elmayı yedi diye 1000 sene dünya ile cezalandırıldı 1 suça 1000 sene ceza biz hergün en az 5 kilo yasak elma yiyoruz gerisini sen düşün artık.

Yahu ben bir arap bedevisine neden inanayım? Sen sırf bir arap bedevisine inanmadığın için sonsuza kadar cehennemde yanacağına inanacak kadar akıl, mantık ve bilinçten yoksun musun?

Sitelerde Paylaş

Sana göre Allah'ı suçlamamız lazım. Diyorum ya, senin putun zalim ve sadist bir put, habire insan yakıyor.

Yahu ben bir arap bedevisine neden inanayım? Sen sırf bir arap bedevisine inanmadığın için sonsuza kadar cehennemde yanacağına inanacak kadar akıl, mantık ve bilinçten yoksun musun?

peygamber arabistandan değilde Türklerden çıksaydı inanacakmıydın?

mantığına hasta oldum iyimi :)

Sitelerde Paylaş

peygamber arabistandan değilde Türklerden çıksaydı inanacakmıydın?

mantığına hasta oldum iyimi :)

Böyle çocukça cevapları bıraksan nasıl olur? "Bana inanmayan herkesi benim putum sonsuza kadar yakacak." diyen birisinin nereden çıktığı değil, ne dediği önemli. Ben bu herife neden inanayım? Bir tanrı beni bu adama inanmadığım için neden sonsuza kadar yaksın?

Sitelerde Paylaş

Allah, şeytani niye yaratti?

Eger bizi kandirmasi icin yarattiysa,

Allah, şeytana neden bu kadar kiziyor?

Anlayamiyorum.

yardimin ederseniz sevinirim.

Şeytan yahudilerin uydurmasıdır. Zorunlu olarak müslümanlar da kullanmıştır. Bir Lucifer değildir. Allahın izni olmadan hiç bir şey yapamaz. Şeytan gidip boş tüfeklere kurşun doldurmaz. Ancak vesvese yaratır. İslamda şeytanı bir yere koymak zordur. Zorunlu bir kavram olduğu için lastik gibi sağa sola çekilir. Şeytanı repertuara almak iyi miydi kötü müydü onun tartışmasını yapmak lazım. Günah keçisi gibi bir şey. Araba bozulduğunda suçu kayınvalideye atmak gibi bir şey.

Sitelerde Paylaş

Allah, şeytani niye yaratti?

Eger bizi kandirmasi icin yarattiysa,

Allah, şeytana neden bu kadar kiziyor?

Anlayamiyorum.

yardimin ederseniz sevinirim.

kardeş Allah herşeyi kendi için yaratmış

.

peki neden kiziyor?

kızmak özellikle tek taraflı olarak muhteşem zevk verici bir duygusal olaydır.

Allah, seytani kizmak icin mi yaratmis?

Eger Allah, seytanida bizim gibi bir "bilincli varlik" olarak yarattiya ve Adem VE Seytan icine ettiyse (beyinlerini kullandilarsa) o zaman Allahin kizmasini biraz anliyorum

O zaman

Allaha cokbilmislik taslamak icin gönderilebilir bir ileti

Bilinçsiz robotlar yaratmak fena degil, ama bilinçli varliklar yaratmak baska.

cfe442a7.jpg

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Böyle çocukça cevapları bıraksan nasıl olur? "Bana inanmayan herkesi benim putum sonsuza kadar yakacak." diyen birisinin nereden çıktığı değil, ne dediği önemli. Ben bu herife neden inanayım? Bir tanrı beni bu adama inanmadığım için neden sonsuza kadar yaksın?

şimdi Allah kendisine böyle hakaret eden elçilerini aşağalamaya çalışan hakaret eden bir kulunu neden cennetine koysun?

ayrıca zamanı geldiğinde cehenneminde sıcaklığı sönecek iklim değişikliği olacağına ve cezalarının biteceğine dair bir hadis okudum diye hatırlıyorum ama bulmam lazım.

yani ben sana şunu diyorum kardeşim işte dünya işte güneş aradaki farka baksan bile aslında işin ciddiyetini görebilirsin.beğenirsin veya beğenmezsin yada Allah yok dersin onu bilmem ama Allah var ise hz. Muhammed(sav)in bize bahsetmiş olduğu Allah tanımı ile Allahın yarattığı dünya ve dünyadaki uygulamaları tam olarak eksiksiz uymakta ve tehlike çok büyük herşey ortada gerçekten dikkatli olmak lazım en azından tövbe edip imanlı olmak lazım haramları işlerdin dünyanın günahını dahi işlesen zerre kadar imanın yetecek cehennemden çıkman için o yüzden bu konularda biraz hassas olmalı ve bazı şeylerin üzerine fazla gitmemeli diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

şimdi Allah kendisine böyle hakaret eden elçilerini aşağalamaya çalışan hakaret eden bir kulunu neden cennetine koysun?

ayrıca zamanı geldiğinde cehenneminde sıcaklığı sönecek iklim değişikliği olacağına ve cezalarının biteceğine dair bir hadis okudum diye hatırlıyorum ama bulmam lazım.

yani ben sana şunu diyorum kardeşim işte dünya işte güneş aradaki farka baksan bile aslında işin ciddiyetini görebilirsin.beğenirsin veya beğenmezsin yada Allah yok dersin onu bilmem ama Allah var ise hz. Muhammed(sav)in bize bahsetmiş olduğu Allah tanımı ile Allahın yarattığı dünya ve dünyadaki uygulamaları tam olarak eksiksiz uymakta ve tehlike çok büyük herşey ortada gerçekten dikkatli olmak lazım en azından tövbe edip imanlı olmak lazım haramları işlerdin dünyanın günahını dahi işlesen zerre kadar imanın yetecek cehennemden çıkman için o yüzden bu konularda biraz hassas olmalı ve bazı şeylerin üzerine fazla gitmemeli diye düşünüyorum.

Sen bir tanrının elçi seçtiğini nereden biliyorsun? Bir tanrı neden elçi seçsin?

Bir takım sahtekarların çıkıp ben falan putun temsilcisiyim dedi diye bu sahtekarlara inanacak kadar aptal mısın?

Sitelerde Paylaş

Allah, seytani kizmak icin mi yaratmis?

Eger Allah, seytanida bizim gibi bir "bilincli varlik" olarak yarattiya ve Adem VE Seytan icine ettiyse (beyinlerini kullandilarsa) o zaman Allahin kizmasini biraz anliyorum

O zaman

Allaha cokbilmislik taslamak icin gönderilebilir bir ileti

Allah sadece kızan bir varlık değil şeytan çok uzun süre kendisine hizmet etmiş ancak bir nedenden dolayı ki nedeni bilmek mümkün değil sapmasını sağlamış ve kendine isyan ettirmiş ha bana göre belkide dünyada kuracağı iyilik kötülük dengesi için bir kötü karakter yaratması gerekirdi yaratmak yerine bu rolü şeytana verdi.ama asıl sebebini mutlaka Allah bilir yinede.

şöyle düşün Allah herşeyin sahibi herşey onun elinde ancak yalnız yani meseleye burdan bakmak lazım üzerindeki sıfatlarını göstereceği hiçbir varlık yok dolayısıyla insan gibi bir varlık yaratıp sıfatlarını üzerimizde gezdiriyor insanoğlundan kendisine dost buluyor, insanlara kızıyor, cezalandırıyor veya ödüllendiriyor kendisine düşmanlar yaratıyor sonra onları yok ediyor yani bir nevi kendisi için yaratılmış varlıklarız.

ancak şurası gerçek ciddi manada bizi şereflendirmiş yani zevke dayalı bir yapımız var dünya hayatının imtahanını geçersek çok büyük zevklerin yaşanacağı bir gezegen bizi bekliyor.

Sitelerde Paylaş

...demiş bir arap ve sen de buna inanıyorsun ha?

bak şimdi diyen kişiye inanmak için önce onun söyledikleri hakkında mantık kurmamız gerekiyor.ben sadece dediğim gibi mantık kurarak yaklaşıyorum olaya düşün mesela doğada aslında insan için çok gerekli olmayan sadece tadı yönünden çok güzel keyifler veren yiyecekler ve içecekler var hemde bir sürü çeşitte aslında insanoğluna 3-4 çeşit yiyecek ve içecek olarakda sadece su yeterde artar bile ancak akıl almaz şekilde ana yiyecekler ve onların birleştirilmesiylede oluşan üst yiyecekler grubu var aslında hiçbirine ihtiyacımız yok ama binlerce çeşit keyif verici yiyecek yaratılmış.

ben diyorum ki arap veya Türk yada israilli farketmez hz. Muhammed(sav) her kimse dedikleri ve getirdiği kitap dünya ile ilgili çok büyük paralellik taşıyor ve gerçek bir peygamber olma olasılığı çok yüksek.

bir insanın dünyayı bu kadar mükemmel tasvir edebilmesi mümkün değil cehennemi görmek istiyorsan kuranı kerimi açacaksın cehennem ayetlerini okuyacaksın ilk başta tepkin böyle şey olamaz demek olacaktır ama daha sonra dünyadaki cehennemi yaşayan diğer insanlarla karşılaştıracaksın işte o zaman mantıklı düşünebilirsen cehenneminde olabileceğine inanırsın çünki dünya bile bir cehennemken adeta Yaradan bize kuran ve peygamber yoluyla bu gerçeği gözümüze sokarak aslında bizim uykudan uyanmamızı sağlıyor.

üstte verdiğim örneklede cenneti kıyasla hiç gerek bile yokken bize milyonlarca farklı ve güzel tadı sunan bir güç varsa daha bilmediğimiz ne mükemmel tadlar yaratrabilir tahmin bile edemeyiz.

Sitelerde Paylaş

şeytanı neden yarattı...

Bilmiyoruz...

Şeytan anladığımız kadarıyla özgür biri...

Tanrıya bile karşı gelebiliyor...

Özgür birinin ne yapacağı belli olmaz...

Tanrı onun bu kadar ileri gideceğini düşünmediğinden Ona kızmış olabilir...

Sitelerde Paylaş

Lisedeyken birlikte tartışarsak ate olduğumuz bir arkadaşım vardı. Bu arkadaş şöyle bir fantezi kurmuştu, aslında tek değil en az iki tanrı var. Bu tanrılardan birisi, insanların ibadet ettikleri meteoroloji tanrısı (Allah, God, YHW vs) diğeri de şeytan denilen daha güçlü tanrı.

Insanlara kitap gönderen tanrı aslında fazla güçlü değil. Doğa olayları ile ilgili teknik bir tanrı. Felsefe kabiliyeti zayıf. Zaten övünerek anlattığı en büyük marifeti Nuh Tufanı. Aşırı yağmur yağdırarak bir bölgede sellere sebep olmuş, bu arada kendine inanmayanlar ölmüş. Övünerek bunu anlatıp duruyor.

Meteoroloji tanrısı kariyerinden hiç memnun değil. Sürekli olarak şikayet ediyor ve müdürüne kızıp duruyor. Müdür tabii ki şeytan. Şeytanın aslında insanlar ile bir ilgisi yok. Harley Davidson'a binen, kel kafalı karizmatik patronlar gibi bir tip. Ferit şahenk'e benzediğini tahmin ediyorum. Şeytan kitap yazıp insanlara göndermeye tenezzül etmez. Insanlar ilgili haberleri sekreteri bilgi notu olarak masasına koyar. O da şöyle bir göz gezdirir, sonra insanların aptallığına bir küfür sallar ve dalgasına bakar. Meteoroloji tanrısının onun hakkında atıp tutması, ortalama bir beyaz yakalının müdürü hakkında yaptığı dedikodulardan farksızdır.

Şaka bir yana, şeriatçıları destekleyen minik bir meteoroloji tanrısı gerçekten var olabilir. Dikkat edin, kurban bayramının ilk günü mutlaka yağmur yağar. Arap takvimi mükemmel bir takvim olduğu için dini bayramların mevsimi habire değişir. Buna rağmen mutlaka yağmur yağar.

Sitelerde Paylaş

levia gene noktayı koymuşsun aslında ama inan bunlarda bir tuhaflık var kendilerinin aslında mükemmel yaratılmış bir yapay zekaya sahip robot olduklarını anlamıyorlar ve işin mükemmelliği şu ki yapay zakaya sahip robotlar yapay zeka yapacak robot yapma peşindeler al sana matrix :)

Levia güzel bir cevap ve bir o kadar güzel bir fotoğraf koymuş.Sende bir okadar güzel cevap vermişsin...
Sitelerde Paylaş

Engizisyon mahkemelerindeki caniler senin Allah'ına çok benziyormuş, acaba Allah mı onlardan esinlendi yoksa o adi pislikler mi Allah'tan esinlendi?

Yahu ben yılanı neden yakalayıp yakayım ki, senin putun gibi acımasız ve sadist miyim? En fazla başkalarını da sokup öldürmesin diye öldürür, bırakırım.

Yahu ateş seni yakar diyen taa 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisi. Ben bu herife neden inanayım?

Sağduyu bende seni bişey zannetmiştim bildiğin sıradan saftirik ateistmişin.Sende bu forumdaki bir çok ateistle aynı zeka düzeyine sahipsin...
Sitelerde Paylaş

Sağduyu bende seni bişey zannetmiştim bildiğin sıradan saftirik ateistmişin.Sende bu forumdaki bir çok ateistle aynı zeka düzeyine sahipsin...

Senin gibi 1400 yıl önce yaşamış bir araba inanıp sonsuz hayat ve huri hayallerine dalsam, bu araba inanmayan herkesi benim putum yakacak diye kahkaha atsam zekam yükselir mi? Ne dersin?

Bir hristiyan bilim adamı bir tedavi bulur, binlerce insanın hayatını kurtarır ama Muhammed'e inanmadığı için Allah onu sonsuza kadar yakar, bir hindu kendi halinde bir hayat yaşar, çalışıp çabalayarak 3 çocuk yetiştirir ama Muhammed'e inanmadığı için Allah onu yakar, Bir yahudi bir buluş yapar, milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırır ama Allah onu yakar. Bu saçmalığa inanmak mı akıllı olmak oluyor?

bak şimdi diyen kişiye inanmak için önce onun söyledikleri hakkında mantık kurmamız gerekiyor.ben sadece dediğim gibi mantık kurarak yaklaşıyorum olaya düşün mesela doğada aslında insan için çok gerekli olmayan sadece tadı yönünden çok güzel keyifler veren yiyecekler ve içecekler var hemde bir sürü çeşitte aslında insanoğluna 3-4 çeşit yiyecek ve içecek olarakda sadece su yeterde artar bile ancak akıl almaz şekilde ana yiyecekler ve onların birleştirilmesiylede oluşan üst yiyecekler grubu var aslında hiçbirine ihtiyacımız yok ama binlerce çeşit keyif verici yiyecek yaratılmış.

ben diyorum ki arap veya Türk yada israilli farketmez hz. Muhammed(sav) her kimse dedikleri ve getirdiği kitap dünya ile ilgili çok büyük paralellik taşıyor ve gerçek bir peygamber olma olasılığı çok yüksek.

bir insanın dünyayı bu kadar mükemmel tasvir edebilmesi mümkün değil cehennemi görmek istiyorsan kuranı kerimi açacaksın cehennem ayetlerini okuyacaksın ilk başta tepkin böyle şey olamaz demek olacaktır ama daha sonra dünyadaki cehennemi yaşayan diğer insanlarla karşılaştıracaksın işte o zaman mantıklı düşünebilirsen cehenneminde olabileceğine inanırsın çünki dünya bile bir cehennemken adeta Yaradan bize kuran ve peygamber yoluyla bu gerçeği gözümüze sokarak aslında bizim uykudan uyanmamızı sağlıyor.

üstte verdiğim örneklede cenneti kıyasla hiç gerek bile yokken bize milyonlarca farklı ve güzel tadı sunan bir güç varsa daha bilmediğimiz ne mükemmel tadlar yaratrabilir tahmin bile edemeyiz.

Sen neden bahsediyorsun? Bu peygamber dediğin adam 9 yaşındaki bir çocukla, evlatlığının karısı ile, kocalarını, ailelerini ve akrabalarını öldürttüğü kadınlarla evlenen, kurduğu çete ile elalemin malını yağmalayıp beşte birini kendine ayıran bir arap lideri idi.

O çok övdüğün kitap da baştan aşağı cehalet kokan, adaletsiz, ilkel kurallarla, saçma sapan ritüellerle dolu olan, başı kıçı belli olmayan, habire tekrarlarla dolu kitap bile denmeyecek bir takım yazılı sayfalardan ibaret olan bir şey.

Senin mantık falan kurduğun yok, sen sadece sana ne öğretilmeşse ona sorgusuz sualsiz iman etmiş birisin. Sen bu kafayla hristiyan bir ailenin çocuğu olarak doğmuş olsaydı, şimdi yere göre koyamadığın Muhammed'e sahte peygamber diyecek ve İsa'yı tanrı sanacaktın. Sana zamanında müslümanlık ekilmiş, müslüman olmuşsun, hristiyanlık ekilseydi hristiyan olacaktın, hinduizm ekilseydi hindu olacaktın vs.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi 1400 yıl önce yaşamış bir araba inanıp sonsuz hayat ve huri hayallerine dalsam, bu araba inanmayan herkesi benim putum yakacak diye kahkaha atsam zekam yükselir mi? Ne dersin?

Bir hristiyan bilim adamı bir tedavi bulur, binlerce insanın hayatını kurtarır ama Muhammed'e inanmadığı için Allah onu sonsuza kadar yakar, bir hindu kendi halinde bir hayat yaşar, çalışıp çabalayarak 3 çocuk yetiştirir ama Muhammed'e inanmadığı için Allah onu yakar, Bir yahudi bir buluş yapar, milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırır ama Allah onu yakar. Bu saçmalığa inanmak mı akıllı olmak oluyor?

Sen neden bahsediyorsun? Bu peygamber dediğin adam 9 yaşındaki bir çocukla, evlatlığının karısı ile, kocalarını, ailelerini ve akrabalarını öldürttüğü kadınlarla evlenen, kurduğu çete ile elalemin malını yağmalayıp beşte birini kendine ayıran bir arap lideri idi.

O çok övdüğün kitap da baştan aşağı cehalet kokan, adaletsiz, ilkel kurallarla, saçma sapan ritüellerle dolu olan, başı kıçı belli olmayan, habire tekrarlarla dolu kitap bile denmeyecek bir takım yazılı sayfalardan ibaret olan bir şey.

Senin mantık falan kurduğun yok, sen sadece sana ne öğretilmeşse ona sorgusuz sualsiz iman etmiş birisin. Sen bu kafayla hristiyan bir ailenin çocuğu olarak doğmuş olsaydı, şimdi yere göre koyamadığın Muhammed'e sahte peygamber diyecek ve İsa'yı tanrı sanacaktın. Sana zamanında müslümanlık ekilmiş, müslüman olmuşsun, hristiyanlık ekilseydi hristiyan olacaktın, hinduizm ekilseydi hindu olacaktın vs.

sağduyu hala kaçacak yer arıyorsun ama nafile bak şimdi o dönemde bu evlilikler vardı aslında defalarca izah ettik ama gene söyleyim o dönemin arap dünyası aşiretlerin ve tabiri caizse tefeci kılıklı iş adamlarının elindeydi aslında şimdide zaman farklı değil tefeciler efendi olmuşlar kanımızı emiyor mafya devlet ellerinde bankalar ellerinde ama en azından halkında bir gücü var neyse konuya dönelim bak şimdi o zaman öyle şeyler yaşanmış ki mesela tarım yapmak istiyorsun bunun için sermayen yoksa tefecilere gidiyor onlardan toprak altın veya işte benzeri iş yapabileceğin sermaye olarak gerekli argümanları faiz karşılığında alıyordun.

karşılığında ise senden güvence olarak kızlarını isterlerdi ve zamanı geldiğinde ödemeni yapamazsan o zaman sermaye olarak kızını alırlar onları seks kölesi veya seks sermayesi olarak kullanırlarıd yetmezdi o dönemlerde küçük kız çocukları çeteler tarafından kaçırılırdı yani tamamen kanunsuz kuralsız bir halktan bahsediyoruz.

o dönemde kızların gömülme sebebide aslında buydu işte böyle bir dönemden bahsediyoruz.birde çöl şartları çok ağırdır gerçekten sıcak bir yandan susuzluk bir yandan düşün mesela yemek yapmanın zorluğu tarım ve hayvancılık temizlik yapmak, ticaret yapmak.heleki temizlik yapmak yani kız çocuğu aslında değerli ev işlerinde hem yetiştireceksin hemde ev kadınlığını genç yaşta öğrenecek yoksa aile olarak çok fazla güçlük yaşanırdı o dönemlerde.

2-3 kadınla evlilikte aslında bu sebeple çok faydalıydı yani o zamanın şartlarının ağırlığını anlayamazsan böyle çarpık çurpuk bir yorum yaparsın evinde su istiyorsun musluğu açman kafi, tuvalet evinin içinde, bulaşık için makinana tek dokunuş yetiyor, çamaşır yıkamak artık 15 dakika ki makinalar ütüsünü dahi yapar oldu artık yani böyle bir ortamda o dönemi eleştiremezsin o zamanki şartlar gerçekten ağırdı bu şartlar içersinde insanların fazla şansları yoktu kız çocukları hayata atılır gibi evlendirilmek zorundaydı erkek çocukları içinde aynı şey geçerli öyle gezelim oynayalım bunlar çok lükstü sen bu şekilde düşün birde ama tarafsız olarak :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...