Jump to content

Bilim hiç bir seyi bastan sona henüz açiklayamamaktadir

Recommended Posts

Müslüman ya da benzeri köksüz insançlara sahip insanların bilime ilgi duyması veya bu konuda herhangi bir araştırma, çalışma yapmasını desteklerim. Fakat neyi bilip bilmediğini bilemeyecek durumda olanların, çıkıp da zırvalamaları durumunda elbette diğerlerini zırvalara karşı uyarmakta fayda görüyorum.

Diğer dallar hakkında yazdıklarınızın da anlamı cümleler olmadığının farkındayım, fakat gene de bilgim yetersiz olduğu için değinmiyorum.

Fakat

Matematikte bile, kümeler mi, tipler mi öngörülmeli, sonsuz'un limitleri ve degisik branslarin birlestirilmesi, ve nice teoremler hala cevapsiz...

Kümeler mi tipler mi öngörülmeli ne demek? Öngörü tam olarak ne ifade ediyor burada?

Sonsuzun limitleri ne demek?

Değişik branşların birleştirilmesi cevapsız mıdır? Bu bir soru mudur? Sorun mudur?

Nice teoremlerin cevapsız olması ne demektir? Teoremler soru mudur?

Hiçbir şey baştan sona açıklanamıyor ne demektir? Örneğin grup teorisi hiçbir şeyin içine girer mi? Daha basit olarak, pisagor teoremi hiçbir şeyin içine girer mi? Yoksa aslında çok geniş bir kavramdan bahsedip, hiçbir şey ile kastım tüm matematiktir mi demektesiniz? Yoksa, tamamı ile bilinen şeylerin, başka alanlar kullanılarak farklı yaklaşımlar ile ele alınabilmesini de aa tam bilinmiyormuş bak, diyerek eksik olarak mı görmektesiniz? Bir yerlerde, mümkün olan bütün matematiksel teoremlerin tutulduğunu ve insanların bu teoremleri azar azar bulup keşfettiklerine veya Muhammed-allah'ın izin verdiklerine ulaşabildiklerine mi inanmaktasınız? Bu yüzden mi herşeyin tam olarak cevaplanamadığını öne sürmektesiniz?

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hacı'nın affına sığınarak bu başlığa cafe bölümüne taşıyorum. Levia bu açtığın başlık bilimden ziyade bir tanrının varlığı ispat etmek isteyen bir "çakal"ın başlığı gibi. Bunu ilk defa yapmıyorsun. Burada ki insanları salak yerine koymaya çalışma zira kimse yemiyor görüyorsun.

Sitelerde Paylaş

Önemli degil, içerik önemli. Belli ki konu kimilerini derinden etkilemis ki bu kadar tepki vermekteler. Oysa, yanlislama gelmemesi, olayin saglam biçimde sunuldugu ve bilimsel olarak yapildigini kanitlamaktadir. Neden rahatsiz olduklarini ise anlamak zor. Bu somut bir çerçevede bilimin su XXI. yuzyilin basindaki durumun tasvirinden ibaret.

Özetlersek bilim herseyi hala sadece yuzeysel olarak ve yaklasik olasiliklar modelize etmekten ileri gidememekte.

Atomun ne oldugu, paçaciklardan mi, titresim dalgalardan mi oldugu, kuantum duzeyde nedenselligin kayboldugunu, embyo'nun nasil organize olup gelistigini açiklanmadigini ve sadece gözlemlenip tarif edilmeden ileriye çok kisitli mekanizma anlasilmasi disinda nasil gelistiginin açiklanamadigi, evrenin 13,85 miliyar yil önce ortaya çiktigi hesap edilip, çeliskili modellerin onu tam olarak anlatamadiklarini vurguladim.

Bilim hiç bir seyi tam anlamiyla açiklayamamistir dolayisiyla.

Sitelerde Paylaş

Bilim hiç bir seyi bastan sona henüz açiklayamaz olsada tutunabilecegimiz tek daldir.

Bilimi birakim dini baz alsak belkide hala "dünya yuvarlaktir", "günesin etrafinda dönüyor" diyenleri öldürüyor olacaktir

Bilimin cevap bulamdiklarini dini sacmaliklarla doldurmaya calisan müslümanlara selamlar.

Bakin Kuran APACIK aciklamis arastirmaya felan gerek yok.

Gök gürültüsü O'na hamd ile, melekler de O'nun korkusundan dolayı O'nu tesbih ederler. O yıldırımlar gönderir, onunla dilediğini çarpar. Onlar Allah hakkında mücadele edip duruyorlar. Oysa Allah'ın çarpması pek çetindir. RA'D - 13

Insan, öfkelensin mi, acisin mi bilemiyor.

Sitelerde Paylaş

Bilim kesin dogrulukla bilgi uretmez. Kesin diyebilecegimiz bilgiler "Ali Ayse'den uzunsa, Ayse Ali'den kisadir." gibi bize yeni bilgi vermeyen onermelerdir. Oysa bilim bize yeni bilgiler verir. Bu yuzden bilimin soyledikleri kesin dogru degil, bildigimiz kadari ile dogrudur. Bilimin en temel yasalarinin bile kesinlikle (%100) dogru olmasi icin yeterli kanit yoktur.

Sitelerde Paylaş

Güzel başlık ve konu bir kısmını notettim izninle

hayatını hem iç alemini hem bedenini hem sosyal hayatını hem aile hayatını

çoğunluğu gözleme dayanan ve nedensellikten öte gitmeyen bilime bir dinmiş gibi yapışan

sonra avcunu yalayıp panik atak buhran bunalım depresyona düşen

ateistlere bu konu kapak olmalı

kendi kendilerine biz hayatımızı neye göre yaşıyor ve şekillendiriyoruz?

bir nevi safsatadan ibaret olan sözde bilim ve şüpheli teorileri ne için kabul ediyoruz da

aynı kelimede ittifak eden milyarlar delile sırt dönüyoruz diye

kendi kendilerine sormalı bu ateistler

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Din hiçbirşeyi %100 yalanla yoğurmadan ve içine hiçbir zaman %1 bile gerçek katmadan PIRT, PIRT , PIRT deye PIRTlamıştır.

Bu nedenle dine meyilli ülkeler bağlılıkları oranında BATAKTADIRLAR.

Hırıstıyan dünyesinin bir bölümü papazları ve uydurdukları dinlerini HALK kiliselere hapsettiginden BİLİMDE sıçrama yapıp hem çok varlıklaşmışlar hemide bilimde zirve yapıp uYDULAR arasında at koşturmaktadırlar.

Hırıstıyan olupda dine sarılanlar aynan müslümen toplumlar gibi bilgisizlikten,cahalattan ,açlıktan nefesleri kokmakta müslümenler bu din yüzünden dinden dolayı düşmanlıktan birbirlerini ÇİG ÇİG yemektedirler.

Kalın kafalı dinderlere göre BİLİM hiçbirşeyi baştan sona açıklayamamışta DİNLERİ herşeyi baştan sona açıklamışmış.

Ulan daha GÖTÜNÜZÜN altındakı PETROLU bile Allahınız bilemezken ATEİST bilim adamları ULAN DEVE KALK ORDAN GÖTÜNÜN ALTINDA HAZINA var onu çıkarıp işleyecegiz %98 bize % 2 side babamızın hayrı için siz kalınkafalılara bırakacağız.

Bilim neyi %100 açıklayamamış Tanrıyımı

Bilim nerdeyse % 100 açıklamak üzereyken

Siz dinderler Tanrıyı % 1 olarak dahi tanımahdan yoksunsunuz.

Tanıyorsanız buyurun açıklayın bakalım tanrı nasıl birşeydir?

Birisini ben açıklayım.

Ben cin ve insanlarla cehennemi dolduracağıma kendime sö verdim.

Bir dene daha yazıyım

Ben ınsanların yarısını cehennemlik yarısınıda cennetlik yarattım deyo sizin ulu EL-İlahınız.

Bu sözleri ilk okul çocuklarına bile söyleseniz gülerler size.Bu nebiçim Allahmış deye.Ama siz bu ilkel afrika sözlerinibile Tanrı sözü sanmaktasınız.

Eeeeeee,bukadar ilkel bir kafaya sahap topluluklar,milletler UÇAK ve FEZE gemisi degil ancak ancak SECCEDEYLE uçarlar.Onuda ancak 100,000 kellim tebbet ohumayla yapabülürsünüz.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...