Jump to content

Madenciden şehit olurmu?

Recommended Posts

Biliyorsunuz tamamen ihmal sonucu olan maden kazasında 307 vatandaş bok yoluna kurban oldu..

Önce kader,fıtrat,doğal afet denildi, olayında bir nebze üstünü örtmek için şehit ilan edildiler.

Benim bildiğim,şehitlik islam için can verenlere verilir..

Bu Allah'a karşı gelmek değilmidir?

Allah bu konu hakkında ne düşünmektedir? Tahmin eden Müslüman var mı?

Sitelerde Paylaş

Biliyorsunuz tamamen ihmal sonucu olan maden kazasında 307 vatandaş bok yoluna kurban oldu..

Önce kader,fıtrat,doğal afet denildi, olayında bir nebze üstünü örtmek için şehit ilan edildiler.

Benim bildiğim,şehitlik islam için can verenlere verilir..

Bu Allah'a karşı gelmek değilmidir?

Allah bu konu hakkında ne düşünmektedir? Tahmin eden Müslüman var mı?

Şehit vatanı uğruna canını feda eden kerizlere denir benim bildiğim...
Sitelerde Paylaş

Öncelikle; "şehitlik" kavramınn İslâm'la pek ilişiği yoktur. Her toplumda şehitlik kavramı vardır.

Ama bizim yobaz Müslümanlar, bu kavramı kendilerine mal etme derdindeler.

Bizim çoooook saygıdeğer (!) Dîyânet İşleri'miz bile, görevde ölen polisleri, askerleri ve diğer kamu görevlilerini, ölünce "Allah yolunda öldüler!" diye zırvalar.

Başka toplumlar bna "mertir" ya a başka br şey der. Bildiğim kadarıyla, bu kavramın Türkçe'si unutuldu; yerine Aap zırvası kullanılıyor.

Gelelim madencilerin durumuna.

Vcdân olan herkes için, o insanlar birer "şehit"tir. Çünkü onar, devlet terörünün şehitleridir. Devlet, çıkarmadığı yada kullanmadığı yasalar yoluya, bu katliâma taban hazırladı. Ayrıca devlet şirkeini peşkeş çekerek satınca da, bu katliâm kaçınılmaz oldu!

Devlet teröründen ötürü kaybettiğimiz insanlar, "şehit"tir. Ama onları "şehit" dye analar için değil, bizim gibiler için "şehit"tir.

Sitelerde Paylaş

Ben kendimi bildim bileli bir olayın üstünü örtbas etmek istiyorlarsa hemen "ŞEHİT" diyorlar...

Çalışma şehidi, basın şehidi, terör şehidi, deprem şehidi...

Bir ateist olarak fetva dairesinde çalışsam şöyle bir fetva verirdim : "Herkese şehit demek kuran ı yalanlamak, allaha şirk koşmaktır."

Keşke beni fetva dairesinde işe alsalar. İslam dini insan görürdü...

tarihinde ReAlPeReSt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sehit flan olmaz......

Hic kimseden sehit olmaz ..Insan ölür sadece,kimin nasil öldügü önemli degildir ölen icin...

Cünkü o artik ölmüstür bu terimler sadece biz canlilar arasinda kulanilan terimlerdir..

Yani boku bokuna gittiler kelimeside kulanilabiriz bu ölü icin hic bir anlam tasimaz...

Sitelerde Paylaş

allah yolunda iken ölende öldürülende şehittir....

Allah yolu demek doğruluk adalet iyilik yoludemektir....

Dürüstçe kimseden çalmayıp gaspetmeyip Alnının teriyle ekmek kazanıp çoluk çocuk geçindirenler allah yolundadır....

Bu esnada ölenler şehit olur....

Haklı bir dava üzereyken ölenler öldürülenler haklılıklarının şahitliğini canlarına yaptırmışlardır....

Sitelerde Paylaş

allah yolunda iken ölende öldürülende şehittir....

Allah yolu demek doğruluk adalet iyilik yoludemektir....

Dürüstçe kimseden çalmayıp gaspetmeyip Alnının teriyle ekmek kazanıp çoluk çocuk geçindirenler allah yolundadır....

Bu esnada ölenler şehit olur....

Haklı bir dava üzereyken ölenler öldürülenler haklılıklarının şahitliğini canlarına yaptırmışlardır....

işe giderken yolda kayıp düşüp ölen de ozaman ŞEHİTTİR. nede olsa o da allah yolunda işine gidip ekmek kazanacaktı ?....

aslında her ölen ŞEHİTTİR bu durumda...müslüman olup da ekmek kazanmayan varmıdır ?.. :D :D

Sitelerde Paylaş

işe giderken yolda kayıp düşüp ölen de ozaman ŞEHİTTİR. nede olsa o da allah yolunda işine gidip ekmek kazanacaktı ?....

aslında her ölen ŞEHİTTİR bu durumda...müslüman olup da ekmek kazanmayan varmıdır ?.. :D :D

Haksızlık yolunda ölenler hariç....

Sitelerde Paylaş

Eğriye eğri,doğruya doğru..

Bok yoluna ölenlere şehit denir..

Şehitlik ,o işin yüce,kutsal bir meslek olduğuna inandırmak için yapılan bir kurnazlıktır,insanları ölüme bile sürükleyip,iktidar sahiplerinin koltuklarında daha rahat oturması için uydurulmuş bir kavramdır.

Muhammed bu durumu çok güzel değerlendirmiştir,

Sakın ola şehit olmayın..

Sitelerde Paylaş

mesela bir emir verildi ve kafana silah dayandı bir cinayet işlemen için....

işlemezsen öldürecekler...

cinayet işlemezde öldürülürsen şehit olursun...

doğruluktan dürüstlükten haktan ayrılmadığını canını vererek ispat etmiş şahitlendirmiş yani şehit olursun...

Sitelerde Paylaş

mesela bir emir verildi ve kafana silah dayandı bir cinayet işlemen için....

işlemezsen öldürecekler...

cinayet işlemezde öldürülürsen şehit olursun...

bu verdiğin örnekteki şehit,ateist bir insansa yine şehit olurmu?
Sitelerde Paylaş

Rte'nin mitingine gidip bayrak salladılar ve öldüler..

Neden?

Çünkü o gün hak etmedikleri maaşı da aldılar..Yani çalışmadıkları halde,mitingde bayrak salladıkları halde maaş aldılar..Haram yediler ve öldüler..

Ne şehidi?!

Sitelerde Paylaş

ölümler bu kadar tazeyken incitici bir ileti olmuş nolan...

Ben bu kişilerin ölümünü umursamıyorum..Beni zerre ilgilendirmiyor..Haram yediler,Rte'ye boyun eğdiler,açlık sınırı altında çalışmayı kabul ettiler ve öldüler..Zaten inançlarında kader olgusu da var..Abartmaya gerek yok bu haberi..Gündemi değiştirelim artık..Cumhurbaşkanı seçelim biz..Şöyle yakışıklı,uzun boylu,kodumu oturtan birisi olsun..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam iyi birisi olduğunu en üst düzeyde kanıtlamış....

Adil ve iyi bir tanrı bunu ödülsüz bırakır mı sence...

iyi de inanmayanları şiddetli bir azap beklemiyormuydu cehennemde ? :D

ya sen yalan sölüyorsun....yada allah ne dediğini bilmiyor...o yalan söylüyor....hanginiz yalancısınız bakayım ? :D

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

Madenciden de askerden de şehit olmaz.Çünkü şehitlik kavramı insanları savaştırmak için uydurulmuş bir yalandır. Tek yaşam bu dünyadadır!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...