Jump to content

Evrenin bir başlangıcı ve limiti olması zorunlu

Recommended Posts

• İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrıyı bir varlık gibi lanse eden kuran zaten...Ne die bize kızıyorsun :)

Kuranda allah kızıyor öfkeleniyor,merhametli oluyor seviyor...

Son zamanlarda müslümlerden bir tabir duymaya başladım.Allah dostu...

Bu ne demek yaa :D la bunlar tam ahmak...allahla dost oluyorlarmış :) arkadaşlık,muhabbet felan herhalde...

Bu ifadeler, insanin anlamsallik prizmasiyla, Tanrinin evreni ortaya çikarmasi ve duzenine bakarak ifade edilmektedir. Madem her seyin temelinde o var, o halde, gazab, merhamet diye olaylari algilamakta bir tuhaflik yok. Sadece, bunlari kendi anlamsal yapimizla degerlendirmemizden kaynaklaniyor bu ifadeler. Ve yanlis degiller dolayisiyla...
Sitelerde Paylaş

Bu ifadeler, insanin anlamsallik prizmasiyla, Tanrinin evreni ortaya çikarmasi ve duzenine bakarak ifade edilmektedir. Madem her seyin temelinde o var, o halde, gazab, merhamet diye olaylari algilamakta bir tuhaflik yok. Sadece, bunlari kendi anlamsal yapimizla degerlendirmemizden kaynaklaniyor bu ifadeler. Ve yanlis degiller dolayisiyla...

Her şeyin temelinde Allah varsa, kinin, nefretin, öfkenin, korkunun, kıskançlığın, zalimliğin, sadistliğin ve temelinde de o vardır.

Sitelerde Paylaş

Her şeyin temelinde Allah varsa, kinin, nefretin, öfkenin, korkunun, kıskançlığın, zalimliğin, sadistliğin ve temelinde de o vardır.

Evet, ve o hesaba çekilmez. Hesaba çeker diyor Kuran. Ve zamanin baslangici olmadigini kanitlamadin diyorsan buyur yanlisla, iletim basta duruyor..
Sitelerde Paylaş

kanıtlasaydın soruma cevap verirdin...veremediğine göre hiç bi şey kanıtlamamışsın evlat.

Sen evrenin sonsuzlugunu mu savunmaktasin, ortaya çikisin bir Sebep gerektirdigini mi inkar ediyorsun anlamis degilim.
Sitelerde Paylaş

Evet, ve o hesaba çekilmez. Hesaba çeker diyor Kuran. Ve zamanin baslangici olmadigini kanitlamadin diyorsan buyur yanlisla, iletim basta duruyor..

Ya arkadaş zamanın başlangıcını kanıtladın da biz buna zaten bişey demiyoruz..Niye ?? e zaten bing bang teorisi die bişey var ortada.Sen ondan öncesine gel dedim gelemedin.Paradoks oluşturur dedin.Bende paradoks değil sonsuz döngü dedim ve daha mantıklı dedim.Sonra sen prensip dedin,sonra da ışık berraklık samed felan dedin.Başkada bişe demedin :)
Sitelerde Paylaş

Evet tanrının varlığını, "tanrının varlığı yada yokluğu kanıtlanamaz" diyen Levia kardeşimiz kanıtladı Allahın izni ile. Forumu kapatın dağılabilirsiniz...

Ben Tanrinin varligini kanitladim demiyorum, Kurucu Prensibin varliginin zorunlulugunu yanlislanabilir olarak kanitladim diyorum. Ve buna Tanri demek veya dememenin semiolojik ve dil kavgasi oldugunu ifade ediyorum. Tanri demek veya dememek bu yaklasimla kesinlesmemekte.
Sitelerde Paylaş

Ya arkadaş zamanın başlangıcını kanıtladın da biz buna zaten bişey demiyoruz..Niye ?? e zaten bing bang teorisi die bişey var ortada.Sen ondan öncesine gel dedim gelemedin.Paradoks oluşturur dedin.Bende paradoks değil sonsuz döngü dedim ve daha mantıklı dedim.Sonra sen prensip dedin,sonra da ışık berraklık samed felan dedin.Başkada bişe demedin :)

Sonsuz döngu olsa, sonsuz paralel evren ve sonsuz entropi, sonsuz sayida saçma evreler olurdu yine... Ve bir duzenli evrende bulunma olasiligi sonsuzda bir olup, her an dagilip saçmalasmasi kaçinilmaz olma olasiligi tam 1 olurdu. Zaten ispatim da bunun uzerinden kuruluyor ya.
Sitelerde Paylaş

Sen evrenin sonsuzlugunu mu savunmaktasin, ortaya çikisin bir Sebep gerektirdigini mi inkar ediyorsun anlamis degilim.

ben bişi savunmadım....sen savundun...şimdi de kıvırma...

yoktan var eden allah yoktan var etmeden önce nerdeymiş ? napıyormuş ?....hiç bişey yokken allah vardı demek saçmalıktır....allah varsa - hiç bişey yok DİYEMEZSİN.....çünkü ortada koskoca allah var ..!!!!

e allah varsa o nerde sorusu akla geliyor elbet..

buyur cevapla

Sitelerde Paylaş

ben bişi savunmadım....sen savundun...şimdi de kıvırma...

yoktan var eden allah yoktan var etmeden önce nerdeymiş ? napıyormuş ?....hiç bişey yokken allah vardı demek saçmalıktır....allah varsa - hiç bişey yok DİYEMEZSİN.....çünkü ortada koskoca allah var ..!!!!

e allah varsa o nerde sorusu akla geliyor elbet..

buyur cevapla

Arkadas, çok özur dilerim ama senin akil seviyene daha fazla yaklasamayip yardim edemiyorum. Tavsiyem, iletileri bir kaç defa tekrar tekrar okuyup ne söylendigini anlamaya çalisman. Iyi sabahlar.
Sitelerde Paylaş

Sonsuz döngu olsa, sonsuz paralel evren ve sonsuz entropi, sonsuz sayida saçma evreler olurdu yine... Ve bir duzenli evrende bulunma olasiligi sonsuzda bir olup, her an dagilip saçmalasmasi kaçinilmaz olma olasiligi tam 1 olurdu. Zaten ispatim da bunun uzerinden kuruluyor ya.

Peki kardeşim senin için saçma nedir? Farklı bir evrende evrimleşerek yaşıyor olsan o zaman da bu evrene saçma diyecektin? belki o evrende süperman olmamak saçma?

Sitelerde Paylaş

Sen okumamissin veya atlamissin. Tekrar oku, ve varsa yanlisim asamayi irdele tartisalim. Su içinde bulundugum evrenin sonsuz sayida varyantlarinin içinde, esyalarin vakumdan ortaya çikmamasi, atomlarin parçalanmamasi, ve evrenin herhangi bir an dagilmayan birisinde bulunma olasiligi sifir. O halde, buna inanmam sonsuzda bir olasiligi olan bir seye inanmam demek. Bu halde, yolun açik olsun, istedigine inan..

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadas, çok özur dilerim ama senin akil seviyene daha fazla yaklasamayip yardim edemiyorum. Tavsiyem, iletileri bir kaç defa tekrar tekrar okuyup ne söylendigini anlamaya çalisman. Iyi sabahlar.

aklın yetmedi mi cevaplamaya ? bukadarcıkmıydı aklın ?....madem kıt akıllıydın ne demeye giriştin allahını açıklamaya ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...