Jump to content

araf - 175 -176 ayetler

Recommended Posts

Microsoft-53: "ey oyunseverler. siz zamanini gozetlemeksizin, bir xbox party'ye davet edilmedikce arkadasinizin evine gitmeyin. ancak davet edildiginiz vakit gidin. oyununuzu oynadiginizda hemen dagilin. sohbete dalmayin. cunku bu hareketiniz arkadasinizi uzmekte. fakat o (size bunu soylemekten) utanmaktadir. ama microsoft, hakki soylemekten cekinmez. arkadasinizin ev arkadaslarindan oyun istediginiz zaman en gec 1 hafta icinde geri getirin. bu, hem sizin kendi hem de onlarin kendi iyilikleri icindir. sizin microsoftun bu sevgili musterisini uzmeniz ve kendisinin oynadigi oyunlari kopyalayip kendi konsolunuzda oynamaniz caiz olmaz. cunku bu piracy katinda buyuk bir hatadir."

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onun için buraya yazdım zaten? ironik degilmi sence yüz çevirmeymiş.

İronik olmuş ama yanlış taraftan gelmiş.

Mevzuyu atmışsın genede.

Yaz var kış var havalar hep böyle gitmez! Düşünüp öğüt almak gerek...

Sitelerde Paylaş

İronik olmuş ama yanlış taraftan gelmiş.

Gayet doğru taraftan gelmiş :D şakacı seni.. Ayetlerimizi görmüş birde yüz çevirmişiz yersen.. Onu sen külahıma anlat. Milletin karısına kızına göz diken bir adamın ahlaksızlarına yüz çevirmesinler diye mi yazmış bunları.

Ama microsoft espirisi güzeldi kabul et.. Ben takdir ettim :D

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gayet doğru taraftan gelmiş :D şakacı seni.. Ayetlerimizi görmüş birde yüz çevirmişiz yersen.. Onu sen külahıma anlat. Milletin karısına kızına göz diken bir adamın ahlaksızlarına yüz çevirmesinler diye mi yazmış bunları.

Ama microsoft espirisi güzeldi kabul et.. Ben takdir ettim :D

Milletin karısına,kızına sarsıntı olan kim ?

Sitelerde Paylaş

Senlen cariye meselesi diye birşey konuştuğumu hatırlamadım! Boş muhabbetlere dalma...

Iki bilen aynı küvet te kulaç atamaz! Zor iş kolaygelsin...

tarihinde modest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saçma laflar literatüründe ilk sıraları zorlayacak bir laf daha.

Boyunun yetmediği asmaya sopa sallama!

Bırak üzümleri anlayanlara!

Illede dil uzatıp serinleyeceksen beni dinleme!

Ben dilini görmüyorum!

Hadi hayırlı egolar...

Sitelerde Paylaş

Boyunun yetmediği asmaya sopa sallama!

Bırak üzümleri anlayanlara!

Illede dil uzatıp serinleyeceksen beni dinleme!

Ben dilini görmüyorum!

Hadi hayırlı egolar...

Seçme saçmalar listesine yeni kayıtlar eklemekle mi meşgulsün?

Ulan salak bir insanın asmaya boyu yetmiyorsa sopa kullanması normal değil mi? Boyu yetse ne diye sopa kullansın ki?

ille vecize yumurtlayacağım diye saçmalamak zorunda mısın? Uğraşma işte, sende o kapasite yok.

Sitelerde Paylaş

Senlen cariye meselesi diye birşey konuştuğumu hatırlamadım! Boş muhabbetlere dalma...

Iki bilen aynı küvet te kulaç atamaz! Zor iş kolaygelsin...

konuştuk dedik mi ?.....

CARİYE meselesi yokmu İSLAMDA - KURANDA ??

anlamamazlığa verip saçmalayarak mı KIVIRTMAYA başladın şimdilerde de ? :D

Sitelerde Paylaş

konuştuk dedik mi ?.....

CARİYE meselesi yokmu İSLAMDA - KURANDA ??

anlamamazlığa verip saçmalayarak mı KIVIRTMAYA başladın şimdilerde de ? :D

Yazdığın yazıdan kaç anlam çıkar haberin varmı. Sazan gibi her yere atliyorsun cariye meselesini unuttunmu bu nedir? Cariyeye yüklediğini anlam hayatına renk versin faydasını gör onların sayesinde buralarda yazarak kendini besle emi.

Genel evlerinde,yol kenarlarınada,köprü altında,internette para karşılığı cariye olanları kurtarma bunları yapanlara destek ver görmemezlikten gel. Burdan arı senden olmayanlara kızgın taş at gününü gün et. Senin için cariye sex kölesi ise git yardım et hadi ama nerde senin ibadetin ancak oturdugun yerden dua etmek okadar.

Ayar oluyorum senin şu kibirene :) Senin kadar beceremem rahat ol nesrin topkapı..

Sitelerde Paylaş

Konunun bütünlüğünden uzaklaş, cımbızı al eline, bir de allemeyi cihan kesil başımıza, tatmin et egonu, demek öyle ki,demek şöyle ki....güzel iş.

Alkışşşşşşş.

Müslüman bilinçte “Bel’am” olarak yerleşen din adamı karakterinin, sultan, iktidar, güç, servet ve özellikle de siyasal iktidar ile irtibatlandırılması boşuna değil. Çünkü bu çağrışımların “Kitap’ta” yeri var;

“Onlara anlat… Hani bir adam vardı: Ayetlerimizi çok iyi bildiği halde onları bir kenara atmıştı. Şeytana uymuş ve sonunda iyice azmıştı. Lâyık görseydik onu bildiği ayetler sayesinde yükseltirdik. Fakat gözünü güç ve iktidar hırsı bürümüş, heva ve hevesine fena kapılmıştı. Bu gibilerin durumu tıpkı köpeğe benzer; üstüne varsan da dilini sarkıtıp hırlar, kendi haline bıraksan da. İşte ayetlerimize yalan diyenlerin durumu böyledir. Anlat bu olayı; belki tefekkür ederler.” (A(raf; 7/175-176)

Görüldüğü gibi ayette isim, yer ve zaman verilmeyip “karakter” (tipleme) üzerinde duruluyor.

Demek ki bu karakter; 1- Ayetleri çok iyi bildiği halde ilmiyle amel etmeyen 2- Şeytana uyarak azan 3- Güç ve iktidar (dünya) hırsı gözünü kör etmiş 4- Heva ve hevesine kapılmış 5- Köpek tıynetli her “din alimi”dir…

Ayetleri çok iyi bilmesi dini metinlere ve ilahiyata vakıf olduğunu, ilmiyle amel etmemesi bunları “fazilete ve erdeme” değil; servet, makam, mevki ve şöhrete dönüştürmeyi çok iyi becerdiğini, Şeytana uyarak azması sahip olduklarıyla haddi aşıp küstahlaştığını, dünya hırsının gözünü kör etmesi hırsının aklının önüne geçtiğini, heva ve hevesine kapılması arzu ve isteklerine gem vuramadığını, köpek tıynetli olması da bağlandığı egemenin kapısından halka havlayıp durduğunu gösterir…

tarihinde yuceonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazdığın yazıdan kaç anlam çıkar haberin varmı. Sazan gibi her yere atliyorsun cariye meselesini unuttunmu bu nedir? Cariyeye yüklediğini anlam hayatına renk versin faydasını gör onların sayesinde buralarda yazarak kendini besle emi.

Genel evlerinde,yol kenarlarınada,köprü altında,internette para karşılığı cariye olanları kurtarma bunları yapanlara destek ver görmemezlikten gel. Burdan arı senden olmayanlara kızgın taş at gününü gün et. Senin için cariye sex kölesi ise git yardım et hadi ama nerde senin ibadetin ancak oturdugun yerden dua etmek okadar.

Ayar oluyorum senin şu kibirene :) Senin kadar beceremem rahat ol nesrin topkapı..

kadınların bazıları GENELEVDE çalışmak zorundadır....itaat etmek zorundadır diye HUKUK kitaplarında - ANAYASADA mı yazıyor evladım ?

ama senin kutsal kitabında CARİYE edinin - yatın kalkın - evli bile olsalar becerin sorun yok......hatta fuhuş bile yapmak isterlerse ellemeyin yapsınlar....yapmak istemeseler ZORLAMAYIN.....diyor...ama gene de allah affedicidir diyor...yani....zorlasan da allah seni gene affeder diyor....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...