Jump to content

Yaşantı..

Recommended Posts

Bakın günümüzde 24 saat durmaksızın iman pompalandığı ülkemizde ufacık bir mum ışığı seklinde ve onu da sadece sızıntı olarak farkında olduğumuz Ateizm ve Deizm gerçeği insanları nasıl etkileyebiliyor.

Eğer bizde görüşlerimizi her ortamda anlatabilsek ve medya bunlara yer verebilse gerisini siz düşünün.

Bu çok doğru bir tespit bence.

Benim en çok sevdiğim sözüm: "Düşmanlarımın çoğulluğu, nâdir dostluklarımın kalitesini yükseltir."

Düşmanımız olsun istemezdik birşeye inanıyor yada inanmıyor olmak kan bağı olan insanlar arasıda bu denli sorun oluşturmamalıydı. Fakat malesef oluyor ve tek sebebi bu dinin DNA'sı

Annemiz babamız veya toplum ne düşünür iye yaşarsak mutlu olamayız. Başkaların doğrularına göre yaşarsak onların kölesi oluruz. Başkaları mutlu olacak diye kendimizi mutsuz yapmamalıyız.

Bu güzel bir dik durma gurur ve onur mücadelesidir. Sonucunda da mutlu olacağıma eminim. Çünkü bu deli saçmalarıyla yeterince uğraştım vaktimi daha önemli işlere harcamak istiyorum.

Bide derler ağlama duvarı yahudilere özel

Ne garip aynı evi aynı yolu,işi,okulu,toplu taşımayı,düğün,seyran neler neleri beraber yaşadığın insanların arkasından zalim demek.

Zalim müslimler sadece es dost akraban mıdır? Senin müslim akrabalarının o ayetlerden haberi bile yoktur. Suriyede ırakta iranda ortadoğunun bir çok bölgesinde birbirini bogazlarken allahuekber diyeni de geçtim o ayetlerde dediği gibi öldürdüğü adamların karılarını kendilerine helal olduğunu söyleyip kendine cariye yapan ırzına geçen binlerce zalim müslüm var. Bu ülkede de bir laf vardır bilirsin iş yapılacaktır paranı alamamaktan korkasın araştırırsın ödemeleri nasıldır diye biri atlar adam 5 vakit der hacı der dini bütün der ve herkes bilirki asıl böyle adamlarda ödeme ahlakı yoktur sözleşmeler mahkemelik olur.

%99 müslüman bir ülkede neden böyle sorunlar hep bu tip adamlarda yaşanır. Hadi inkar et yine yok böyle birşey de. Bizim müslümanların eline suriyedeki fırsat geçse aynısını yaparlar süphem yok. Birde Helal çünkü.

tarihinde creation tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@creation

Gerçek müslümanlığı biliyorsun madem uyar insanları. Burda yazacagına ailenle,konşunla,camiye giden yaşlılarla,mezarda ölülere okuyanlarla konuş anlat. Buraya gelip arkadan konuşup içini ferahlatma!

Kim dinler seni o ayrı konu.

Verdiğin örnek,hem %99,zu müslüman ülke diyorsun hemde hacılardan hocaların kusurlarını anlatıyorsun bu sorun tabiki çoğunluğa baz alarak konuşulur. Benim eski patronum da hacı hocaydi ne sigortamı ödedi ne tazminatimi verdi nede sözünde durdu. Ben bunu burda geliyim söyleyim ya bu müslümanlar böyle,şöyle oh. Bu adam namazı kefalet olarak yapıyor buna sığınıyor hepsi bu insanda bunun yaptığına karşılık güven duyuyor. Bu hesap gününe inanır yamuk yapmaz ama nerde hesap gününe inanan attığı adımdan korkarak yürür bırak sözü... Ne yazıkki iki tövbe bir hac herşeyi temizliyor bu işlemiş artikin aklın köşesine. Insan yapar yapar tövbe eder...

Birde verdiğin örnek için musaf derki "onlar zakatı tam veriri ruku edenlerle ruku eder" eğer o adam bunu kavramış olsaydı sözünü,görevini hakkıyla yerine getirirdi.

Allah adaleti iyilik yapmayı öğütler,kötü işleri azginlıgı men eder. Düşünüp taşınasınız diye sizlere örnek verir.!

Sitelerde Paylaş

@creation

Gerçek müslümanlığı biliyorsun madem uyar insanları. Burda yazacagına ailenle,konşunla,camiye giden yaşlılarla,mezarda ölülere okuyanlarla konuş anlat. Buraya gelip arkadan konuşup içini ferahlatma!

Kim dinler seni o ayrı konu.

Verdiğin örnek,hem %99,zu müslüman ülke diyorsun hemde hacılardan hocaların kusurlarını anlatıyorsun bu sorun tabiki çoğunluğa baz alarak konuşulur. Benim eski patronum da hacı hocaydi ne sigortamı ödedi ne tazminatimi verdi nede sözünde durdu. Ben bunu burda geliyim söyleyim ya bu müslümanlar böyle,şöyle oh. Bu adam namazı kefalet olarak yapıyor buna sığınıyor hepsi bu insanda bunun yaptığına karşılık güven duyuyor. Bu hesap gününe inanır yamuk yapmaz ama nerde hesap gününe inanan attığı adımdan korkarak yürür bırak sözü... Ne yazıkki iki tövbe bir hac herşeyi temizliyor bu işlemiş artikin aklın köşesine. Insan yapar yapar tövbe eder...

Birde verdiğin örnek için musaf derki "onlar zakatı tam veriri ruku edenlerle ruku eder" eğer o adam bunu kavramış olsaydı sözünü,görevini hakkıyla yerine getirirdi.

Allah adaleti iyilik yapmayı öğütler,kötü işleri azginlıgı men eder. Düşünüp taşınasınız diye sizlere örnek verir.!

islamı günümüzde bozuyorlar / bozmuşlar sizlere göre..

peki zamanında islam düzgünmüydü ? islamın hangi devrinde mükemmel hayat / adalet sağlanmış ? muhammed zamanında bile bu böyle olmamış ki?...sizdeki bu islam diye dayatmanın mantığı nedir ?

Sitelerde Paylaş

@creation

Gerçek müslümanlığı bilmiyordum biz yüzüne okuyanlar olarak yetiştirildik (daha öncede söylemiştim) Tabii insanlarda bilmediği için böyle kötü bir tablonun varolduğunu savundum durdum. Savunurken haliyle gerçek islamıda öğreniyorsun.Bilmediğin yüzüne okuduğun şeyi nasıl savunacaksın.

Bazen keşke hiç öğrenmeseydim dediğim bile oldu (içinde bulunduğum zorlukları gözeterek). Bence sende ön yargılarını kırıp sorgulamamlısın. Zarar gelmez emin ol. Sorgula sonra doğru yada yanlış de.

Sitelerde Paylaş

islamı günümüzde bozuyorlar / bozmuşlar sizlere göre..

peki zamanında islam düzgünmüydü ? islamın hangi devrinde mükemmel hayat / adalet sağlanmış ? muhammed zamanında bile bu böyle olmamış ki?...sizdeki bu islam diye dayatmanın mantığı nedir ?

Kusurlu yansıtılan islamıda (yani evrim geçirmiş iyileştirilmiş islamıda) savunduk insanlar yanlış biliyor, o öyle değil derken kafaya kocaman bir dooooonk!! O da ne! bu islamın iyi haliymiş meğer. Zamanla insalığa kaba gelen yerleri yontulmuş..

Daha ne diyeyim sana çalış çok çalış.. sözüm ona..

Sitelerde Paylaş

Kusurlu yansıtılan islamıda (yani evrim geçirmiş iyileştirilmiş islamıda) savunduk insanlar yanlış biliyor, o öyle değil derken kafaya kocaman bir dooooonk!! O da ne! bu islamın iyi haliymiş meğer. Zamanla insalığa kaba gelen yerleri yontulmuş..

Daha ne diyeyim sana çalış çok çalış.. sözüm ona..

:D :D :D

Sitelerde Paylaş

Yerine mutlaka birşey koymak gerekebilir yoksa bu kadar cahil halkı yönetmek kolay olamaz

Yok, bundan endişe yersiz. İnsanın doğasında acil durumları öne alma, gecikenleri erteleme vardır. Bunu kuran bile yazar. İnsan acul ve cahildir mi ne öyle bir şey der. İnsan hazırda bir üzüm tanesi varsa onu yemeye eğilimlidir. Bunu şimdi yeme, sana bir saat sonra bir salkım üzüm vereceğim de, inanası gelmez. Eğer bir tabak üzüm varsa, bunu yemezsen sana seneye her gün üzüm vereceğim de, o tabaktaki üzümü yer.

Sana seneye yüz sopa vuracağım, ama şimdi bir sopa vurursam ondan kurtulacaksın de, o tek sopayı yemeye yanaşmaz.

İnsanın bu doğası yüzünden din etkisizdir. Yasa zoru dinin filan pabucunu on kere dama atar. Ölecez de, haşrolacaz da, hesap verecez de... Ölme eşşeğim ölme... İnsanlar bunu umursamaz.

Ya düşünebiliyor musunuz, bu din safsatası gerçek olsa gözümüze uyku girmez, mahfolurduk. Kafayı yerdik. Akli dengeyi bozardık. Dini ciddiye alanlar kesin kafayı yer. Bu kesindir. Şurda azıcık namaz kıl, bir de şehit ol, sonsuza kadar yetmiş huri ile seviş. Bundan iyisi şamda kayısı yahu! Böyle bir şey olsa hemen şimdi müslüman olurdum eşşedü ellaaaa diye yice bir de çeker uzatırdım.

Bu safsatalar ciddiye alınmaz. Yasa esastır. Din min, ıvır zıvır kek kazıklamaktan başka hiç bir işe yaramaz.

Diğer söyledikleriniz çok doğru. Bir ateistin doğrusu, milyon dincinin tabularını gümbür gümbür yıkar, ezberlerini şaşırtır, dogmalarını yerin dibine sokmakla kalmaz, ters tarafından uzaya püskürtür. Ateizm dünyadaki en güçlü argümandır. Daha güçlüsü yoktur. He man gibi güüüç beende aaartııık diye haykırabilir insan... :D

Dindar olmak sürekli tedirginlik, miskinlik, huzursuzluktur. Biz bunları yaşadık. Ateist olmak müthiş bir enerji verir. İnsanı en çok ateşleyen, taraftarlık değil, karşıtlıktır. Karşı olmak bitmek bilmez bir enerji deposudur. İnsanın kişiliğini taraftar olduğu şeyler değil, karşı olduğu şeyler şekillendirir.

Sitelerde Paylaş

Gerçek müslümanlığı bilmiyordum biz yüzüne okuyanlar olarak yetiştirildik (daha öncede söylemiştim) Tabii insanlarda bilmediği için böyle kötü bir tablonun varolduğunu savundum durdum. Savunurken haliyle gerçek islamıda öğreniyorsun.Bilmediğin yüzüne okuduğun şeyi nasıl savunacaksın.

Bazen keşke hiç öğrenmeseydim dediğim bile oldu (içinde bulunduğum zorlukları gözeterek). Bence sende ön yargılarını kırıp sorgulamamlısın. Zarar gelmez emin ol. Sorgula sonra doğru yada yanlış de.

Öğrendiğin iyi olmuş! Cenneti ve cehennemi yaşa ki iyiden iyi içine sinsin ! Bedava cennet yok öyle :)

Sorgulama başlamışsın iyi yapmışsın ama neye göre neyi sorguluyorsun! kutsal kitapları okudum,anladım tanrı yoktur dedim! Musaf insan yazımı tanridan gelmedi dedim! Dinler yalan dedim! Peki arkadaş bu insanlar ne yaşıyor,neye göre yaşıyor sen bu insanların nesini beğenmiyorsun ? Yaşam tarzını yani dinlerini bunları ret ederek yerine ne koyuyorsun daha iyi ahlakına uygun yaşam tarzını yani yeni bir din koyuyorsun!! Tanrı senden birşey istemez çünkü o tanrı ! Bu yüzden seni tanrı ile kandirmasınlar dikkat et. Bu tanridan dır diyen çok olur elinde delili sadece atalarından aldigidir!

Adil ol,hak yeme,herşeyi kendinden bilme,ne olduğunu bil,saklamasını bil,sabretmesini öğren,onlara uyma! Belki içinde bulunduğun durumu atlatırsın..

Beni düşündügün için Tşk. Benim ön yargıların yoktur bu konularda. Ben elmanın dışına çıkalı çok oldu dünya hayatı bana anlatıldığı gibi olmadığını gördüm. Yavaş yavaş gitsemde ezbere gitmiyorum hayatımdan da memnunum...

Sitelerde Paylaş

Anlamını bilmeden arapçasını okumaktır. Hatta geliştirirsin kendini mahreçli okumayı meşhur hocaların kıraatlerini taklit bile edersin ama ne deniyor insanlığa nasıl bir mesaj veriliyor ışık tutuluyor (!) merak etmezsin. İşte budur yüzüne okumak.

Sitelerde Paylaş

Ailenle dengeli ilişkiler kurmaya devam et. Her şeyin bir önceliği vardır.

Evet benim önceliğimde bu gersini iplemiyorum. İnsanlar kafayı da sıyırsalar umurumda olmaz. Yaşlılarla zındık uğraşmam. Taşlaşmış beyinlerin işi değil bu onlar için hasta beyinli deyip geçiyorum. Beni anlayabilen kapasitede çevremde var savaşım sadece onlarla olur. Eşimle konuşurum uzun süredir o da benim gibi yetişmiş fikren benimkilere yatkındır baskıyı dayatmayı hiç sevmez kabul etmez. Bazen konu açılır beni özgür bıraktığını söyler bende asıl ben seni özgürleştireceğim derim. Çok sorun olmaz insan her türlü sıkıntının üstesinden geliyor bir şekilde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...