Jump to content

Bilimsel Açıdan Süt Kardeşlerin Evliliği

Recommended Posts

• İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hep aynı seyleri söylüyorsun . Allah'ı sorgulamamak kendi icinde tutarlıdir. Müslüman Allah'ın herseyi yaratan mükemmel varlık olduguna inanır. Kusurlu olan bir seyin kusursuz birşeyin üstünlüğünü kabul edip itaat etmesi ahlaki bir eylrmdir ve tutarlıdir. Bu güce tapmak demek deildir. Güce tapmakda tapilan şey kusurlu olsa da itaat edilir. Halbuki Müslüman Allah'ın kusursuz olduğunu bilir ve itaat eder

Kendi içinde tutarlıdır elbette. Delinin aklından geçenler, ne kadar sapkın olurlarsa olsunlar, o ortamda tutarlıdırlar.

Deli onları uygulamaya koyar ve onlar delinin insanları öldürmesini emrediyorsa, deli etrafındakileri öldürmeye başlar.

Bunun sayısız örneği var.

İslam'ı da bu anlamda değerlendirmek gerekirse, bir delilik olduğunu iddia etmek yanlış olmaz.

Evet.. İslam'ın ilkeleri kendi içinde tutarlıdır. Ama İslam'ın dışına çıkılınca onların ne kadar sapkın oldukları hemen anlaşılır.

Sitelerde Paylaş

Kendi içinde tutarlıdır elbette. Delinin aklından geçenler, ne kadar sapkın olurlarsa olsunlar, o ortamda tutarlıdırlar.

Deli onları uygulamaya koyar ve onlar delinin insanları öldürmesini emrediyorsa, deli etrafındakileri öldürmeye başlar.

Bunun sayısız örneği var.

İslam'ı da bu anlamda değerlendirmek gerekirse, bir delilik olduğunu iddia etmek yanlış olmaz.

Evet.. İslam'ın ilkeleri kendi içinde tutarlıdır. Ama İslam'ın dışına çıkılınca onların ne kadar sapkın oldukları hemen anlaşılır.

Kendi içinde de tutarsızlıklar var aslında. Zaten Kuran'da da bu itiraf edilmiş "Biz ayeti unutturur veya yürürlükten kaldırırsak yerine daha iyisini getiririz." denilerek.

Mesela kardeş evlilikleri yasak olmasına rağmen Adem'in çocukları birbirleri ile evlenmiş.

Allah yoktan yaratır dedikleri halde Adem çamurdan yapılıyor.

Allah adildir denir fakat dünyaya bakarsın, hiç bir yerde adalet göremezsin tam aksine adaletsizliklerle doludur insan bunları düzeltmeye çalışır.

Sitelerde Paylaş

Ne anlatılıyor,ben bir şey anlamıyorum..Ben bilim adamı olmadığımdan biraz basit düşünürüm bu konularda..Şöyle;

Muhammed bir müddet kendisine ''baba'' veya ''babacığım'' diyen Zeynep'e atlamış mı?

Atlamış..

Benim için önemli olan budur..

Bir kişi eğer kendisine baba diyen kızına resmen atlıyorsa ve bunu da siz kabul ediyorsanız,iğrençsiniz kardeşim..

Sitelerde Paylaş

Yazdığım makale uzun olduğu için kopyala/yapıştır yapmak yerine kısaca özetleyeceğim.

Anne sütünde mikroRNA denen genetik materyallerden bol miktarda var ve bunlar asidik ortama karşı ve enzimatik sindirime karşı oldukça dirençli... Dolayısıyla anneden bebeğe kolayca transfer olabiliyorlar ve özellikle DNA metilasyonu ve histon asetilasyonu süreçlerini etkileyerek "epigenetik" yapıyı şekillendirebilme potansiyelleri var. Buna dayanarak, aynı anneden süt emen çocuklarda epigenetik bir yakınlık ortaya çıkabileceği ve tıpkı akraba evliliklerinde olduğu gibi, bu tür bireylerin evlenmesinin de bazı genetik hastalıkların görülme riskini artırabileceği düşünülüyor. Yazının tamamına şu adresten ulaşabilirsiniz:

http://www.hakkadave...t/sutkardes.pdf

http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/31975/title/Plant-RNA-Paper-Questioned/

Plant RNA Paper Questioned

Remarkable findings of ingested plant miRNA in animal liver and blood draw speculation about the study’s validity.

Sitelerde Paylaş

Bizim hacı, ya çok iyi bir insan, ya a "reyting" müptelâsı. Ben olsam, konu, başında Tavanarası'nı boylardı!

O zaman Müslümanların bütün iddialarını Tavanarasına kaldırmamız lazım. Democrassian haklı.

Onların burada kalması sapkınlıklarının anlaşılması için şart. İnkar edemezler o sapkınlıkları..

Bilimsel konularda doğru ve yanlışı karıştırarak, dezinformasyon yapıyorlar ama daha çok birbirlerini kandırıyorlar.

Bu iddiaların çoğu Müslümanlara yönelik. İslam forumlarındaki iletiler çok daha sapkın. Biz burada onların küçük bir kısmına şahit oluyoruz.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin kaynak hipotetik durumlardan bahsediyor. Ortada ne fol var ne de yumurta.

Sadece spekülasyon var..

hacı hep aynı şeyleri yapıyorsun burda konu akraba evliliği değil burda arkadaş bilimsel olarak sütkardeşliği ile ilgili bilimsel tezleri açıklamış akraba evliliğine neden atlıyorsunuz?

ne zaman karşına biri çıksa sana bir şekilde makul ve mantıklı cevaplar verse ya tersliyorsun ya banlıyorsun ya da tehdit ediyorsun sana 3 farklı bilimsel siteden öne sürülen tezleri linkiyle vermiş millete hakaret edeceğine azıcık mütevazi ve saygılı ol sanki bilim çıkmışta kesinlikle Allah yoktur demiş ve bunu 100% ispatlamış gibi afralar tafralar atıyorsun.

burda bir bilimsel teori öne sürülmüş gerçekliği ispatlanmadan elbette var diyemezsin ama bu öne sürülen bir teoriyse o zaman geçerli bazı nedenlere dayanarak bilimadamları tarafından öne sürülmüş ve bu sebeplerde açıklanmış var dersin - olamaz dersin olamayacağına dair kanıtlar sürersin burda merak edenlerde zevkle takip eder ama bir konuyla ilgili konuşurken tamamen alakasız bir konuya geçip konuyu sulandırmak ve başkalarının sordukları soruyu öne geçirmek ve bunu yaparkende insanlara hakaret etmek hoş olmayan bir davranıştır.

kurana ve islama yakın olan bilimsel en ufacık bir gerçeklik dahi bütün kanınızın çekilmesine ve paniklemenize yol açıyor o büyük kibirleriniz emin olun zamanı geldiğinde yerle bir olacak bana göre bu kadar komplike bir yapının tesadüf eseri olabileceğine inanmak en büyük komedidir ne olduysa daha dün bigbangi teoriden saymayan "ateist evrimciler" şimdi ispatlanınca denize düşen yılana sarılır gibi bigbange sarılıp bigbang üzerinden terorilerinizi ispatlama kavgasına giriştiniz.

daha 15-20 sene önce doğa zaten hep vardı ebediydi bigbang hikaye sadece teoridir diyen bir mantalitenin yeni versiyonusunuz size çok görmemek lazım ama bilim size rağmen ilerliyor ve varacağı nokta kabul etsenizde etmesenizde Yaratacının varlığının kanıtlanması olacak.

Allah kuranda yeniden yaratılacağımızdan bahseder o zaman için bu imkansızken bugün dnalardan insan kopyalanmaya başladı belkide insanların yeniden yaratılması artık imkansız değil kopyalama yapılabiliyorsa bir dnadan aynı insanda yaratılabilir daha nereye gidecek bu iş belli değil ancak adım adım bir noktaya bilim gidiyor hemde çok hızlı bir şekilde yarın bu savunduğunuz tezlerinizden belkide utanacaksınız gerçi o zamanda siz kılıf uydurursunuz ama neyse.

Sitelerde Paylaş
kurana ve islama yakın olan bilimsel en ufacık bir gerçeklik dahi bütün kanınızın çekilmesine ve paniklemenize yol açıyor

Eğer bir ateist,bir teisti bu konularda ciddiye alıyorsa;ateist değildir o..Seni veya bir başka müslümanı,bir ateist asla ciddiye almaz..Bunu bir türlü idrak edemediniz..

Sizler hayaletlere(allah-melekler-cinler-şeytanlar) inanan insanlarsınız,sizi nasıl ciddiye alalım?!

Bilim bilim diyorsunuz da,yukarıda yazdım..Kendi kızı Zeynep'e atlayan Muhammed'i bilimsel yoldan bir çözümleyin bakalım..

Yahu,teoloji konuşacaksak,bilimi ne diye karıştırıyorsunuz?

Gelin siyer/fıkıh konuşalım..Bilimi bırakın da bilim adamları konuşsun..

Bilimi kullanarak bu iğrenç dini,bize aklamaya çalışmayın burada..

Bir de ukalaca paniklediğimizi,kanımızın çekildiğinizi söylüyorsunuz..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/31975/title/Plant-RNA-Paper-Questioned/

Gariban derviş.

Sen onların mantıklı cevaplar ve sorular olduklarını sanıyorsun. Yanılıyorsun. Nedenini bilemem. Belki cahilsin.. Belki de hınzırsın..

Bak yukardaki kaynak Fethi'nin dayandığı kaynağın doğruluğunu sorguluyor ve olamaz diyor.

Fethi ve onun gibiler ve Adnan Oktar bu saçmalıkları yıllardır yaparlar.

Ya Kur'an'dan bilimsel buluşlar yaparlar, ya da Kur'an'ın ayetlerini burada olduğu gibi bilimle yorumlarlar.

Usandık bu saçmalıklardan. Burası İslam forumu değil. Bu zırvalara burada tahammül edilmez ve her seferinde tepki gösterilir.

Yalancı ve ahlaksızsınız kardeşim. İslam dini pis bir din.. İğrenç bir din.. Onu ancak sizin gibiler savunur..

Sitelerde Paylaş

Eğer bir ateist,bir teisti bu konularda ciddiye alıyorsa;ateist değildir o..Seni veya bir başka müslümanı,bir ateist asla ciddiye almaz..Bunu bir türlü idrak edemediniz..

Sizler hayaletlere(allah-melekler-cinler-şeytanlar) inanan insanlarsınız,sizi nasıl ciddiye alalım?!

Bilim bilim diyorsunuz da,yukarıda yazdım..Kendi kızı Zeynep'e atlayan Muhammed'i bilimsel yoldan bir çözümleyin bakalım..

Yahu,teoloji konuşacaksak,bilimi ne diye karıştırıyorsunuz?

Gelin siyer/fıkıh konuşalım..Bilimi bırakın da bilim adamları konuşsun..

Bilimi kullanarak bu iğrenç dini,bize aklamaya çalışmayın burada..

Bir de ukalaca paniklediğimizi,kanımızın çekildiğinizi söylüyorsunuz..

nolan basit bir soru maden konu dışına istediğimiz gibi çıkıyoruz hadi bana bunu cevapla dnalarımızdan ölen bir insanı aynı olduğu şekilde yeniden oluşturabilirmiyiz?

Allahın en büyük iddiası bizlerin yeniden yaratacağı değilmi hatta o zaman bununla dalga geçenlerede bu konuda kuranda kızmıyormu?

şimdi gelinen noktada dnadan kopyalama yapılabiliyorsa o zaman bir insanında aynı şekilde yaratılabilmesi mümkün olabilirmi?

ben ona birşey demiyorum ama teisttir ateisttir bilimadamı bilimadamıdır adam kendi kariyerini ortaya koymuş hacıda muhtemelen bilim adamı ikiside bilim adamı biri teist biri ateist bizde burda konuyu takip ediyoruz daha önce hacıyla tartışan gene bir iki arkadaş vardı belli ki iki tarafta kapasite ve birikim olarak birbirlerinme yakın ancak konuyu seyre dalıyoruz bir bakmışsın olay banlamayla son bulmuş hakaretle veya terslemeyle ben evirme olabilir derim ama vardır demem zaman gelir bilim net olarak bulguları ortaya koyar ve derki evrim kesin kes ispatlanmıştır der bende tamam derim çünki var diyende bilim yoksa yok diyecek olan gene bilim.

Allah vardır diyemezsin çünki ispatlanmamış bir olay değilmi ama Allah yokta diyemezsin o zaman bir yol belirlersin ve o yoldan gidersin ben Allah varolabileceğine inanırım ve o yoldan giderim sen dersin Allah olmayabilir sende o yoldan gidersin ama varlığını veya yokluğunu ispatlayamadığın birşey için kesinkes konuşamazsın o zaman bilim dışına çıkmış olursun kanıtlayamadğın şeyde kesinlik olmaz.

Sitelerde Paylaş

Kuran'da eğer bilimsel bir veri bulunsa, bunu müslümlerden önce biz çok iyi bilirdik. Çünkü müslümler kuran okumaz. Onların okumasına okuma denilmez. Öyle aptesler alarak, eüzüler çekerek dizleri birleştirerek, korku içinde okumakla hiç bir halt olmaz. Okuyacaksan insan gibi okuyacaksın. Öyle okuma olmaz. Öyle okursan böyle olursun. Hiç bir gerçeği göremeyen saplantılı, beyni tabularla dolu ezber tekrarlayan bir dogmatik. Kaçınılmaz sonuç budur.

Şu rezalete bakın, süt kardeşliğiymiş! Ne süt kardeşi yahu? Sütün kardeşi mi olur? Filmini izleyip "yüzük kardeşliği" yapan çocuklardan farksız bir tutum. Dogmatik, akıl ve mantık dışı. Bu kadar çocuk akıllı olunmaz. Dogmanın aklını zihnini ne hale getirdiğini görememek ciddi bir zihin hastalığıdır. Zombi olup kendini normal, insanları zombi zannetmek kadar vahimdir.

Sitelerde Paylaş

nolan basit bir soru maden konu dışına istediğimiz gibi çıkıyoruz hadi bana bunu cevapla dnalarımızdan ölen bir insanı aynı olduğu şekilde yeniden oluşturabilirmiyiz?

Allah'ın ne yapıp/yapamayacağını tartışmanın bir mantığı yok..Öncelikle bize,Allah'a dair bir şey göstermeniz lazım..1400 yıldır en ufak bir şey gösteremediniz ve buna rağmen bize,Allah'ın dnaları kullanarak insanları tekrar yaratıp yaratamayacağını soruyorsunuz..Bu soruya cevap verecek kadar ergen değilim..Her şey sırayla..Önce Allah'a dair siz bir şey gösterin,sonra biz Allah'ın ne yapıp/yapamaycağına dair bir fikir belirtiriz..

Şimdi şu bilimle teoloji de karıştırılıyor..Teoloji tartışacaksak,bilimi bir kenara koymamız lazım..Yoksa bu tartışma anlamsız olur..Aynı şekilde bilim tartışılacaksa da,teoloji bir kenara konulmalı..

Süt kardeşliği filan deniyor ve bilimsel olarak buradan bir çıkarım yapılarak İslam aklanmaya çalışılıyor..Biz bu boş lafları yemeyiz arkadaşlar..

Muhammed KIZIM dediği Zeynep'e göz koymuş..Evlatlığından bu kadını boşandırtmış ve kendi kızına atlamış..Bunu tüm İslam tarihi söylüyor..

Ömer Ali'nin kızına,Osman Muhammed'in kızına,Muhammed Ebubekir'in kızına..Yetmemiş Muhammed biyolojik olmasa da kızı sayılan Zeynep'e atlamış..Öyle RNA'larla olmaz bu işler..Bilgisine/mantığına güvenen,buyursun bu iğrençlikleri anlatsın bize..

Sitelerde Paylaş

http://www.the-scien...per-Questioned/

Gariban derviş.

Sen onların mantıklı cevaplar ve sorular olduklarını sanıyorsun. Yanılıyorsun. Nedenini bilemem. Belki cahilsin.. Belki de hınzırsın..

Bak yukardaki kaynak Fethi'nin dayandığı kaynağın doğruluğunu sorguluyor ve olamaz diyor.

Fethi ve onun gibiler ve Adnan Oktar bu saçmalıkları yıllardır yaparlar.

Ya Kur'an'dan bilimsel buluşlar yaparlar, ya da Kur'an'ın ayetlerini burada olduğu gibi bilimle yorumlarlar.

Usandık bu saçmalıklardan. Burası İslam forumu değil. Bu zırvalara burada tahammül edilmez ve her seferinde tepki gösterilir.

Yalancı ve ahlaksızsınız kardeşim. İslam dini pis bir din.. İğrenç bir din.. Onu ancak sizin gibiler savunur..

hacı ben pislik bir insan olduğumu çok iyi bilirim gerçekten pislik ve içinde hertürlü kötülüklerin olduğu bir insanımdır ve hayatım boyunca bu lanet olası kötülüklerimle savaşmaktayım bazen zafer benim olur bazen kötülük kazanır ama ölene kadar malesef bu savaş devam edecek ama bu ayrı bir konudur.

benim burda savunduğum şey bilim varsa sen bilim adamıysan ve karşındakide bilim adamıysa karşılıklı sizleri izlerken bizlerinde birşeyler kazanması nolan gelir teist biriyle tartışır bakarım iki tarafta doludur boşa atmazlar zevkle takip ederim o kendi bakış açısında bakar karşı taraf kendi açısından ama ben almak istediğimi alırım burası ateist forumu yazsada aslında bilimsel bir forum olarak görüyor ona göre değerlendiriyorum.

senin bir çok konun var girmek isterim ama girmem çünki kendi alanında iyi olduğun bellidir bu bir edeptir benim için senin çok iyi olduğun bir konuda soracağım bir soru varsa sorarım şayet yoksa karşına geçip bıdıbıdı etmem yerimi bilirim ayrıca yerine hürmeten vardır 1-2 konun çok rahat alt edebileceğime inandığım ancak ondada uzak dururum çünki hiçkimse eksiksiz ve tam entellektüel değildir bunuda bilirim burda amacım bellidir bilgi peşindeyim vay şunun açığını buldum gireyim hemen alt edeyim gibi aşağılık kompleksim yoktur ancak temeli olmayan hatta soru dahi sorma becerisi olmayıpta kafasına göre konuşanlar vardır lafı sokarım çünki ben senin konuna saygısızlık edip nasıl girmiyorsam oda yerini bilecek cahilce ukalalık olsun diye konulara girip laf olsun diye konuşmayacak konuşursada alacağı cevap hazırdır.

ama tam güzel bir konu açılıyor takip edeyim diyorum bi bakıyorum adamı terslemişsin yaw dur arkadaş takip edecem neden engelliyon devam et gitsin sonuçta tartışma kazanılmaz bunu herkes bilir ama iki şey insanı geliştirir birincisi öğretmektir öğretmek aslında en iyi öğreteni geliştirir ikincisi ise eksiksiz bir bilgi kaynağıdır ki buda tartışmak çünki iki tarafında elinde koz olarak kullanacağı bilgiler vardır ve tartışmada bu bilgiler ortaya dökülür burda hem iki taraf bilgi alır hemde tartışmayı izleyenler bilgi sahibi olur bu şekilde bir bilgi ziyafeti çekilir.

desem ki cahil yetersiz karşına geçmiş sidik yarıştırıyor o zaman haklısında adamlar senin seviyende ya fazla ya eksik tam dalıyorum konuya hop konu kapanmış adam ortalarda yok :)

ben bunu demek istedim hacı adamın dediği basitse çoğu konuya zaten giren bir adam değilsin girmezsin olur biter ama girersen devamını getir ki bizde izleyenler nedir ne değildir anlayalım bilim Allahın varlığınıda ispatlayabilir yokluğunuda bunun yolu gene bilime başvurmak yokluğunun ispatı varmı yok ama varlığınında ispatı yok sen Allahın olmayabileceğini ileri süren taraftasın karşındaki Allahın varlığının olabileceği tezini savunan tarafta iki taraftada bilgi var e o zaman tartışmada başlamış gittiği yere kadar gitsin ben bunu diyorum haaa sertleşin birbirinize kızdınızmı onada tamam tartışma büyüyebilir ama hakaret olmadan sertleşin oda sakıncası yok.

Sitelerde Paylaş

Allahın en büyük iddiası bizlerin yeniden yaratacağı değilmi hatta o zaman bununla dalga geçenlerede bu konuda kuranda kızmıyormu?

Allah oluşturabiliyor mu?

Sitelerde Paylaş

Allah'ın ne yapıp/yapamayacağını tartışmanın bir mantığı yok..Öncelikle bize,Allah'a dair bir şey göstermeniz lazım..1400 yıldır en ufak bir şey gösteremediniz ve buna rağmen bize,Allah'ın dnaları kullanarak insanları tekrar yaratıp yaratamayacağını soruyorsunuz..Bu soruya cevap verecek kadar ergen değilim..Her şey sırayla..Önce Allah'a dair siz bir şey gösterin,sonra biz Allah'ın ne yapıp/yapamaycağına dair bir fikir belirtiriz..

Şimdi şu bilimle teoloji de karıştırılıyor..Teoloji tartışacaksak,bilimi bir kenara koymamız lazım..Yoksa bu tartışma anlamsız olur..Aynı şekilde bilim tartışılacaksa da,teoloji bir kenara konulmalı..

Süt kardeşliği filan deniyor ve bilimsel olarak buradan bir çıkarım yapılarak İslam aklanmaya çalışılıyor..Biz bu boş lafları yemeyiz arkadaşlar..

Muhammed KIZIM dediği Zeynep'e göz koymuş..Evlatlığından bu kadını boşandırtmış ve kendi kızına atlamış..Bunu tüm İslam tarihi söylüyor..

Ömer Ali'nin kızına,Osman Muhammed'in kızına,Muhammed Ebubekir'in kızına..Yetmemiş Muhammed biyolojik olmasa da kızı sayılan Zeynep'e atlamış..Öyle RNA'larla olmaz bu işler..Bilgisine/mantığına güvenen,buyursun bu iğrençlikleri anlatsın bize..

ben gayet basit bir soru sordum nolan bak işte az önce söylediğim şey tamam o konuyu ayrıca tartışalım ama gene aynı şeyi yapıyorsun.

yani soru gayet basit dna yolulya bugün insan kopyalamayı başaran bir bilim yarın daha ilerlediğinde elindeki dnayı kullanarak aynı insanı yeniden yaratablirmi?

yani bırakalım kadınları kızları dedikodu gene yaparız ben kahvemi alırım gelirim konuyu açarız kimkiminle nerde takılmış sohbete dalarız ama bir soru sordum en azından sorduğum cevaba birkez olsun tam yanıt ver nolan :)

Sitelerde Paylaş

Allah oluşturabiliyor mu?

sağduyu bak sana bu soru yakışmadı işte sabahki sorunun mükemmeliğine bak birde bu sorunun.

neyse görmezden geliyim ve açıklama yapayım mesele şu Allah yeniden bizi yaratacağını söylüyor bu ayet üstüne o zamanki müşrikler dalga geçerler ne biz öldükten sonra bizi yenidenmi yaratacakmış diye inkar ederler.

Bir de onlar dediler ki: "Biz, bir kemik yığını olduğumuz ve ufalanıp toz olduğumuz vakit mi, gerçekten biz mi, yeni bir yaratılışla diriltileceğiz?

bunun üzerine bu ayet iner yani yeniden yaratılacağımız söyleniyor kuranıkerimde o zaman için saçma ve komik gelebilir insana ama bugüne gelindiğinde görülüyor ki bu hiçte imkansız değil gayet mantıklı burdan bir paralellik kurulabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...