Jump to content

Bilimsel Açıdan Süt Kardeşlerin Evliliği

Recommended Posts

Sanırım süt kardeşlerin epigenetik olarak akraba olabileceği konusunda ikna oldunuz.

Bu konudaki malum çatlak sesin zaten ciddiye alınır bir tarafı yok.

Ama şu soru önemli: Kuran hala, teyze evliliklerini yasaklarken; bunların çocuklarıyla evlenilmesi konusunda niçin bir yasak getirmemiş?

Niçin akraba evliliğindeki yasak sınırı bu şekilde belirlenmiş?

Bu soruyu oldukça önemsiyorum ve bu konuda da inşallah bir makale yazıp, bu forumda paylaşacağım.

Çok komik diyeceğim ama komik bile değil. Bir de epigenetik akrabalık çıktı başımıza. Öyle akrabalık olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

şimdi kardeş yanlış anlaşılma olmasın ben böyledir diye bir iddada bulunmadım sadece bu bir iddiadır diyorum hemde bilim adamları tarafından ortaya atılmış bir iddia bu yüzden dikkate alınabilirliği olan bir iddia diyorum.Ha ama illaki doğru olacak diye birşey yok.

Peki süt kardeşlerinin evlilik yasağını bir iddiaya dayandırarak savunmak ne kadar doğru?

Bu iddia doğru olsa bile, sütten gelecek akrabalık bağı aralarında kanbağı olan amca, dayı, hala ve teyze çocukları arasındaki bağdan daha mı güçlüdür ki, süt kardeşlerinin evliliği yasaklanmış da amca, dayı, hala ve teyze çocuklarının evliliği yasaklanmamış?

hz. Adem konusuna gelince aslında öyle olsa dahi şu açıdan bak olaya hz. Muhammed bu kitabı kendinden yazmış olsaydı sence bu şekildemi yazardı?

Tabii bu şekilde yazardı, çünkü daha önce duyduğu masallarda da insanlığın yaratılışı buşekilde anlatılıyor.

hem kardeş evliliği yasak olacak hemde ilk insanların kardeş evliliğinden arttığını iddia edecek bu şunu gösterir bu ayetler hz. Muhammedden çıkmamış aksine net ifadeler ve başka bir kaynaktan hemde keskin bir şekilde gönderilmiş zaten öyle ayetler varki insanın o şekilde yazabilmesi mümkün değil çünki dünyadaki tün insanların ortak mantığına tamamen aykırı durumlar.

Mesela hangi ayetleri insanların yazabilmesi mümkün değil? Sen örnek göster, ben daha iyisini söyleyeyim hemen.

bence olaya bu şekilde bakmalıyız mesela bir olay vardır ilgimi çeken bir topluma peygamberlerden birisiydi tam hatırlamıyorumda ama bakar öğrenirim bulması zor olmaz peygamber kavmini uyarıyordu ve diyordu ki 3 güne başınıza felaket gelecek ama 3 gün geçiyor felaket falan gelmiyo durum böyle olunca oranın halkı peygamberleriyle dalga geçiyorlar ve 3 günün üstüne galiba 1 hafta daha iyice azarak günahlarını devam ettiriyorlardı çünki ilk başta felaketten korkmuşlardı genede acabamı diye geçiyordu akıllarından ama 3 gün sonrası hiçbişey olmayınca iyice delirip günahları tam gaz devam etmişti işte bunun üstüne büyük felaketleri gelmiş yerle bir olmuşlardı.

şimdi buda mesela ayrı bir konu tutarsız değilmi şimdi hz. Muhammed bu olayı yazsa geciktiğinden bahsedermiydi söz verdiğimiz gün oldu derdi ama bakıyorsun 1 hafta gecikmeli bir afet geliyor yani bu tür trickmi desem ne desem tam bir kelime karşılığı bulamıyorumda ama kuranda bu tür ilginç ayetler vardır.

kardeşlerin evliliği içinde aynı şeyi diyebiliriz mantığa aykırı ama hz. Muhammed(sav) in mantığınada aykırı bir durum bu ona kalsa oda böyle yazmazdı.

Kardeşlerin evliliği mantığa aykırı ama Allah emrederse aykırı değil mi demek istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Peki süt kardeşlerinin evlilik yasağını bir iddiaya dayandırarak savunmak ne kadar doğru?

Bu iddia doğru olsa bile, sütten gelecek akrabalık bağı aralarında kanbağı olan amca, dayı, hala ve teyze çocukları arasındaki bağdan daha mı güçlüdür ki, süt kardeşlerinin evliliği yasaklanmış da amca, dayı, hala ve teyze çocuklarının evliliği yasaklanmamış?

Tabii bu şekilde yazardı, çünkü daha önce duyduğu masallarda da insanlığın yaratılışı buşekilde anlatılıyor.

Mesela hangi ayetleri insanların yazabilmesi mümkün değil? Sen örnek göster, ben daha iyisini söyleyeyim hemen.

Kardeşlerin evliliği mantığa aykırı ama Allah emrederse aykırı değil mi demek istiyorsun?

sağduyu kardeşim ben iddia ediyorum diyorum ki eğerki kuran insan yazması olsaydı orda habille kabilin meselesi farklı anlatılırdı adem ile hava yerine iki farklı kabile indirildi ve birbirleriyle evlilik yapıldı falan denirdi hatta adem ile havva içinde kabile reisleri dahi olabilir denirdi ancak açık ve net hz. hava hep ikiz doğum yapıyor zaten sıkıntı ordan çıkıyor ikizlerden farklı evlilikler yapılması söylenince kabil habilin kızkardeşinin fazla güzel olmayışından kendisiyle doğan ikiz kardeşiyle evlenmek istedi sıkıntı ordan başladı.

belkide onun emredilmesinin sebebi mucize yoluyla kan farklılığı oluşturularak çarpık doğumların önüne geçilmesiydi yani mutlaka o şekilde emredilmesinin bir sebebi vardır ama dediğim gibi bu kitabın normal bir insan mantığı ile yazılmadığı kesinlikle çok açık her insan hatta deli dahi tek düşünür oda kardeş evliliği olamayacağı yönünde dolayısıyla kuranıda insan yazmış olsa oda bu şekilde yazmazdı demekki başka bir güç kendinden emin bir şekilde mantığa aykırı olmasına rağmen hatta taraftar dahi bulamama riski varken bu kadar net bir şekilde bunu söylemezdi amaç kendi etrafında birilerini toplamak olsaydı daha farklı anlatırdı.

demekki bu olay yaşanırken bilmediğimiz bazı işlemler yapıldı insan üzerinde ince ayarlar sonucunda belkide bu emir bu şekilde gelmiştir.

kendinden düşün başkasınada gerek yok sen böyle birşey yapıp kitap yazmaya kalksan böyle bir hikaye kullanırmıydın?

Sitelerde Paylaş

süt kardeş ile evliliğin yasak olmasının GEREKÇESİ ?? = DNA - RNA çakışması olabilir---aynı sütü içenlerde aynı dna - rna lar vücuda GEÇEBİLİR....

peki diyelim ki GEÇTİ bu koduumun dna - rna ları ....bunların çakışma olasılığı NEDİR **??? evlenmelerinde yani ?

peki---AKRABA evliliği serbest islamda...bu nasıl bi çelişkidir ?.....o evliliklerde atalardan gelen DNA - RNA lar çakışmaz mı ?...

adem havadan geldiysek zaten kardeş kardeşe düzüşüyoruz sürekli....bu nedir ?...

Sitelerde Paylaş

sağduyu kardeşim ben iddia ediyorum diyorum ki eğerki kuran insan yazması olsaydı orda habille kabilin meselesi farklı anlatılırdı adem ile hava yerine iki farklı kabile indirildi ve birbirleriyle evlilik yapıldı falan denirdi hatta adem ile havva içinde kabile reisleri dahi olabilir denirdi ancak açık ve net hz. hava hep ikiz doğum yapıyor zaten sıkıntı ordan çıkıyor ikizlerden farklı evlilikler yapılması söylenince kabil habilin kızkardeşinin fazla güzel olmayışından kendisiyle doğan ikiz kardeşiyle evlenmek istedi sıkıntı ordan başladı.

belkide onun emredilmesinin sebebi mucize yoluyla kan farklılığı oluşturularak çarpık doğumların önüne geçilmesiydi yani mutlaka o şekilde emredilmesinin bir sebebi vardır ama dediğim gibi bu kitabın normal bir insan mantığı ile yazılmadığı kesinlikle çok açık her insan hatta deli dahi tek düşünür oda kardeş evliliği olamayacağı yönünde dolayısıyla kuranıda insan yazmış olsa oda bu şekilde yazmazdı demekki başka bir güç kendinden emin bir şekilde mantığa aykırı olmasına rağmen hatta taraftar dahi bulamama riski varken bu kadar net bir şekilde bunu söylemezdi amaç kendi etrafında birilerini toplamak olsaydı daha farklı anlatırdı.

demekki bu olay yaşanırken bilmediğimiz bazı işlemler yapıldı insan üzerinde ince ayarlar sonucunda belkide bu emir bu şekilde gelmiştir.

kendinden düşün başkasınada gerek yok sen böyle birşey yapıp kitap yazmaya kalksan böyle bir hikaye kullanırmıydın?

Yahu Adem ve Havva masalını uydurmak için ille de tanrı mı olmak gerekiyor?

Bir tanrının insanlara yasakladığı kardeş evliliği ile insanlığı çoğaltması çelişki değil mi?

Sitelerde Paylaş

Adem kıssası konusundaki görüşüm şu:

https://eksisozluk.com/entry/36588675

Kuran'da yasaklanmayan kuzen evlilikleri konusunda da ilginç görüşler var:

http://www.independent.co.uk/news/science/theres-nothing-wrong-with-cousins-getting-married-scientists-say-1210072.html

Sitelerde Paylaş
Kuran'da yasaklanmayan kuzen evlilikleri konusunda da ilginç görüşler var:

Kuran'da yasaklanmayan nedir?

''Kuran'da ölü ile seks yasaklanmamış..Demek ki ölü ile seks yapabiliriz'' sonucunu mu çıkaracağız bundan?

Aynen sizin mantığı(?)yürütenlerde var bu Dünya'da;

http://www.hurriyet.com.tr/planet/20428373.asp

Sitelerde Paylaş
Kuran'da ölü ile seks yasaklanmamış. Demek ki ölü ile seks yapabiliriz

Hayır aynı şey değil!

Kuran, akraba evliliği yasağının sınırını belirlemiştir. Sizin de eleştiriniz bu yöndeydi.

Bakın İngiltere'nin iki önemli gazetesinde çıkan haberlerin başlıkları şöyle:

The Independent

"There's nothing wrong with cousins getting married, scientists say"

Risk of babies having genetic defects "has been overstated"

Çevirisi: "Bilim adamlarına göre, kuzenlerin evlenmesinde yanlış bir şey yoktur: Genetik defektlere sahip bebeklerin riski abartılmıştır!"

The Telegraph

"Marriage between cousins is fine, say scientists"

Çevirisi: "Bilim adamlarına göre kuzenler arasındaki evlilik uygundur!"

Bu konuyu bilimsel literatürü derinlemesine tarayarak, lehte ve aleyhte olan bilimsel çalışmaları değerlendirerek inşallah bir makale haline getireceğim ve burada da paylaşacağım.

tarihinde Fethi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır aynı şey değil!

Kuran, akraba evliliği yasağının sınırını belirlemiştir. Sizin de eleştiriniz bu yöndeydi.

Bakın İngiltere'nin iki önemli gazetesinde çıkan haberlerin başlıkları şöyle:

The Independent

"There's nothing wrong with cousins getting married, scientists say"

Risk of babies having genetic defects "has been overstated"

Çevirisi: "Bilim adamlarına göre, kuzenlerin evlenmesinde yanlış bir şey yoktur: Genetik defektlere sahip bebeklerin riski abartılmıştır!"

The Telegraph

"Marriage between cousins is fine, say scientists"

Çevirisi: "Bilim adamlarına göre kuzenler arasındaki evlilik uygundur!"

Bu konuyu bilimsel literatürü derinlemesine tarayarak, lehte ve aleyhte olan bilimsel çalışmaları değerlendirerek inşallah bir makale haline getireceğim ve burada da paylaşacağım.

Kuzen evliliklerinde sakınca yok ama aynı memeden süt emenler için var, ha? Mantığa bak!

Eğer Kuran'da kuzen evlilikleri yasaklansaydı şimdi bu evliliklerin sakıncalarını saya saya bitiremezdiniz.

Sırf Kuran'da yazıyor diye bir insanın evlatlığının karısı ile, anası ile gerdeğe girmemişse üvey kızıyla evlenmesinde bile ahlaki sakınca görmez müslümanlar.

Yine sırf Kuran'da yazıyor diye İbrahim'in rüyasında gördü diye oğlunu kesmeye kalkması da normal gelir müslümanlara. Yahu herif oğlunu kesmeye kalkıyor, bundan daha ötesi var mı? Bu adam öyle sıradan biri de değil, Allah tarafından elçi seçilmiş, Allah'ın dostu mertebesine ulaşmış birisi.

İbrahim demişken, bu adam Allah'la bizzat iletişim kurmasına rağmen hala Allah'ın ölüleri nasıl dirilltiğini uygulamalı olarak göstermesini isteyen birisi.

Bakara/260. Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

Sitelerde Paylaş

Sürekli maymun gibi daldan dala atlıyoruz.

Konu neydi?

Aynı memeden süt emen bebeklerde epigenetik yapının aynı doğrultuda şekilleneceğine ilişkin bilimsel bir hipotez!

İbrahim peygambere nereden geldik yav?

Bu söylediğiniz şeyi günlerce bir müslümanla tartışmıştım!

Şimdi buna da bir cevap yazacağım, oradan da Nuh peygamber dalına atlayacağız korkarım!

Sitelerde Paylaş

Konu neydi?

Aynı memeden süt emen bebeklerde epigenetik yapının aynı doğrultuda şekilleneceğine ilişkin bilimsel bir hipotez!

Şimdi buna da bir cevap yazacağım, oradan da Nuh peygamber dalına atlayacağız korkarım!

Maymunla akraba olduğumuzdan dolayı olabilir.

Ben sadece bu saçmalıklara, çelişkilere bile gözü kapalı inananların mantığını gözler önüne seriyorum. İbrahim olayındaki çelişkileri bile göremeyenler sütkardeşlerin evliliğinin yasaklanmasındaki mantıksızlığı nasıl görsünler?

Kuran'da Allah "Bana ilk doğan çocuğunuzu kurban edeceksiniz." dese eminim ona da bir bahane bulurdunuz. Zaten İbrahim rüyasında gördü diye hiç çekinmeden çocuğunu kesmeye kalkıyor. Din böyle bir şey işte.

Bu dinciler Hızır'ın bir çocuğu öldürmesini bile savunuyorlar.

Kehf/74. Yine yola koyuldular. Nihayet bir erkek çocukla karşılaştıklarında, adam (hemen) onu öldürdü. Mûsâ, “Bir cana karşılık olmaksızın suçsuz birini mi öldürdün? Andolsun çok kötü bir iş yaptın!” dedi.

Kehf/80. “Çocuğa gelince, anası babası mü’min insanlardı. Onları azgınlığa ve küfre sürüklemesinden korktuk.”

Adam şüphe üzerine çocuk öldürüyor, yanındaki peygamber olacak Musa da bu adam bana ilim öğretecek diye bu işe seyirci kalıyor.

Sitelerde Paylaş

Bilim geliştikçe İslamın düsturlarının hikmetleri ortaya çıkıyor

çok örnekler var Peygamber sav ın uygulamaları var

mesela misvak konusunda peygamber sav ısrarla tavsiye ediyor ki

bilim bu gün misvağın diş ve diş etlerine faydalarını keşfediyor

veya Peygamber sav in ayakta bevletmeyiniz (işemeyiniz) emri

bugün üroloji de ayakta bevletmenin prostat ve idrar yollarına zararlarını sayıp döküyor

bu konuda çok çok örnekler var

neticede bilim her daim İslamın haklılığını isbat ediyor

merak eden nette tıbbı nebevi diye araştırıp bakabilir

buradaki sözde bilimsel ama özde yobaz bağnaz ateistler

işlerine gelmeyince yerçekimi kanunun bile inkar edecek kadar gözlerini karartmışlar

eee nede olsa Allahı inkar eden kuralsız kaidesiz birinden

hertürlü yalan dolanı üçkağıtçılığı ve inkarı beklemek bana göre süpriz değil

Allahı cc yalanlayan biri beni seni onu yalanlamış çokmu?

hem ne önemi var değilmi?

Sitelerde Paylaş

O korkmak henüz olusmamis olanin önüne geçmek. Mesle Hitlerin yapriklarindan korkup geçmise gidip çocuk iken onu pencereden bas asagi atmak gibi.

İmtihan falan hikaye oldu. Hızır ve Allah neden bir çocuğun ana ve babasını küfre sürüklemesinden korkuyor ki? Zaten bu Allah'ın amacı cehennemi insan ve cinlerle doldurmak değil mi? Hatta bunun için kendisi insanları saptırmıyor mu? Kudreti sınırsız tanrı bir çocuğun ana ve babasını küfre sürüklemesinden korkuyor. Ulan, madem bu kadar korkuyorsun, yaratma o zaman.

Sitelerde Paylaş

Konu neydi?

Sütten önce Kur'an'a sonra da İslam'a atlayan sensin.. Herşey senin sahte bilimselliğinden, uyduruk ve çok saçma teorinden kaynak aldı.

Bilimsel açıdan süt kardeşliğinin hiç bir sakıncası olmadığı ortaya çıktı. MicroRNA'ların genetik yapıyı bozarak, insan ırkını yozlaştırmadığı ortaya kondu.

Senin yalanların reddedildi.. Bakalım gelecek sefer ne kadar sapkın bir teori ile geleceksin..

Sitelerde Paylaş

İmtihan falan hikaye oldu. Hızır ve Allah neden bir çocuğun ana ve babasını küfre sürüklemesinden korkuyor ki? Zaten bu Allah'ın amacı cehennemi insan ve cinlerle doldurmak değil mi? Hatta bunun için kendisi insanları saptırmıyor mu? Kudreti sınırsız tanrı bir çocuğun ana ve babasını küfre sürüklemesinden korkuyor. Ulan, madem bu kadar korkuyorsun, yaratma o zaman.

allah korkar mı yaw ??.....demekki korkuyormuş....

KORKAK ALLAH ?? !!! :D :D

Sitelerde Paylaş

Bu çöl bedevisi zır cahiller niye yüzük kardeşliği dememiş? Çünkü daha Tolkien romanını yazmamış. Yazsa da okuyacak kafa nerde bu cahillerde?

Peki niye kan kardeşliği dememiş? Çünkü daha kan nakli bilinmiyor.

Peki niye süt kardeşliği demiş? Daha cevaba gerek kaldı mı bilmem ama dogmatik kafa bu. Çivi çaksan girmeyeceği için söylemekte fayda var: Cahilin allahı oldukları için...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...