Jump to content

Gizem'in katili namaza başladı

Recommended Posts

Namaza başladıysa daha tehlikeli olmuştur.

Kuran gibi sapık bir kitaba inanan insan her zaman daha tehlikledir. Muhammed gibi sübyancıyı peygamber olarak gören insan her zaman daha tehlikelidir.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence adam akıllı bir sapık,Türk milletinin nabzını iyi ölçmüş,hırsız,katil,sapık olabilirsin ama alnın secdeye değiyorsa köprüler atlılır,can,ciğer sarma olunur..

Türk milleti her ne olursa olsun müslümanları hep mağdur olarak görmüştür,bu da mağdur rolü oynayan bir sapık,şaşırmadım..

Sitelerde Paylaş

din böyle bir şey... sen bırak bir insanı bir böceğin bile canına kıymaya yada ona işkence etmeye kıyamazsın. kimseye bir kötülüğün olmaz ama namaz kılmadığın için bu toplum seni günahkar kabul eder, yeri gelir seni cehennemlik kabul eder.. ama elin adamı gider 6 yaşındaki bir coçuğu diri diri yakarak öldürür ama sonra gelir namaz kılmaya başlar. toplum adam doğru yolu buldu deyip için için o adamı kabullenmeye başlar..

Sitelerde Paylaş

aklıma gelmişken geçenlerde çalıştığım yerde somadaki facia üzerine konuşurken amcanın biri bu dünyada herşey allahın taktiri ile olur, allah öyle buyurmuştur olmuştur. gerisi boş dedi. bende dedim geçen adanada biri 6 yaşındaki gizemi yakarak öldürdü şimdi o adamın yaptığı işte mi allahın taktiri ile oldu. evet dedi allah izin vermese olmaz.. peki dedim 6 yaşındaki bir çocuğun şuçu nedir ki, bu şekilde ölmesine allah izin veriyor ? oda dediki, nereden bilecen belki o kız büyüyünce oruspu olacaktı, kendisini ve aileseni daha büyük kötülükler gelecekti....... kim bilir bu adam gibi düşünen kaç insan vardır.

Sitelerde Paylaş

aklıma gelmişken geçenlerde çalıştığım yerde somadaki facia üzerine konuşurken amcanın biri bu dünyada herşey allahın taktiri ile olur, allah öyle buyurmuştur olmuştur. gerisi boş dedi. bende dedim geçen adanada biri 6 yaşındaki gizemi yakarak öldürdü şimdi o adamın yaptığı işte mi allahın taktiri ile oldu. evet dedi allah izin vermese olmaz.. peki dedim 6 yaşındaki bir çocuğun şuçu nedir ki, bu şekilde ölmesine allah izin veriyor ? oda dediki, nereden bilecen belki o kız büyüyünce oruspu olacaktı, kendisini ve aileseni daha büyük kötülükler gelecekti....... kim bilir bu adam gibi düşünen kaç insan vardır.

kardeş herşeyin bir sebebi vardır iyiliğinde kötülüğünde bu katilin namaz kılması tövbe etmesi dünyadaki cezasıyla ilgili olarak birşeyi değiştirmez şeriate görede kan hakkı kızın ailesine aittir ölmesinden yana bu hakkı kullanılırsa o zaman katilin idamı farzdır ama affetmek isterse o zamanda affeder namaz kıldı diye insan affedilemez şeriate göre.

ayrıca bu kadar büyük bir günahı işleyen bir insan için çekeceği sıkıntıda o denli büyük olabilir Allah bilir belki gerçekten çok büyük pişmanlık içindedir bunu bilemeyiz canı yanarak büyük bir tövbe etmişse o zaman islama göre tövbesi kabul edilir.

şimdi şöyle düşünmek lazım inanmayabilirsin ona bişey demem ama inanmasanda islamda olan bir konudur kader ölüm ve şekli Allah tarafından yazılmıştır değiştiremezsin islami açıdan bakarsan olaya o adam doğru söylemiş ama sebebini söylemesi saçma olmuş o şekilde söylenmez terbiyesizlik etmiş.

fakat kelebek etkisi dediğimiz olay evrenlde olan her iyinin ve kötünün bir sebebi vardır zaten tövbenin altında yatan gerçeklikte budur aslında adam 100 kişiyi öldürmüş olsun tövbe ederse samimi bir tövbe ederse günahları affolur aslında gayet mantıklıdır o adam katil bile olsa zaten Allahın takdiri ilahisine hizmet etmiş oluyor o o cinayetleri işlemesi için seçilmiş ve dünyaya gönderilmiştir amacı budur Allahın canını alma vakti geldiği kulları için kullandığı bir sebeptir o kadar dolayısıyla Allahın emrini yerine getirdiyse yaptığı işlem suçtur o ayrı ama tövbe edersede tövbesinin kabul edilmesi mantıklıdır.

Sitelerde Paylaş

Sonradan namaza başlayan birisinin,mutlaka ciddi sorunları vardır..

:D ben zamanında bi kızın elini tutmuştum....çıkmaya başlamıştık işte bilirsin....sonra öptük birbirimizi......başka bişi olmamıştı..ama...aklıma takılmıştı....kitapları kurcaladım--ilmihallere baktım vs.vs....zina konusunu gördüm.....

başbaşa kız erkeğin kalması bile zina imiş ....!!!!!!

lan aldı beni bi telaş.....CEHENNEMLİĞİZ düpedüz ??........lan dedim olmaz---olamaz....naapsak ???.... kızdan ayrıldım....aklımdan türlü şeyler geçiyor....diyorum ki içimden "yav gideyim itiraf edeyim bi hocaya felan....ne gerekiosa yapsın...CEHENNEMDEN KURTULAYIM"...

cehennem bu---BORU MU ??? sonsuza kadar yanacan......e ben de istemiyorum.....hadisler de var ortada...TAŞLANMASI gerek ancak öle affedililer diyor ???

e ben de dedim önce gieyim söleyeyim bi hocaya...taşlasınlar beni....bölece kurtulayım cehennemden........sona YEMEDİ tabi....lan taşlanarak ölmek ?? okadar acıya katlanamam lan :D

daha araştırdımçözüm YOK...zinanın cezası ilmihallerde RECM..........bende son kararımı verdim....veeeeee

..namaza başladım.......

dedim yalvarayım ben ...nasılsa töbe de ettim....kızdan da ayrıldım.....namazda olunca allah affeder belki...:D

o günden sonra namaza DEVAM ben :D ATAYIZ olana kadar :D

Sitelerde Paylaş

kardeş herşeyin bir sebebi vardır iyiliğinde kötülüğünde bu katilin namaz kılması tövbe etmesi dünyadaki cezasıyla ilgili olarak birşeyi değiştirmez şeriate görede kan hakkı kızın ailesine aittir ölmesinden yana bu hakkı kullanılırsa o zaman katilin idamı farzdır ama affetmek isterse o zamanda affeder namaz kıldı diye insan affedilemez şeriate göre.

ayrıca bu kadar büyük bir günahı işleyen bir insan için çekeceği sıkıntıda o denli büyük olabilir Allah bilir belki gerçekten çok büyük pişmanlık içindedir bunu bilemeyiz canı yanarak büyük bir tövbe etmişse o zaman islama göre tövbesi kabul edilir.

şimdi şöyle düşünmek lazım inanmayabilirsin ona bişey demem ama inanmasanda islamda olan bir konudur kader ölüm ve şekli Allah tarafından yazılmıştır değiştiremezsin islami açıdan bakarsan olaya o adam doğru söylemiş ama sebebini söylemesi saçma olmuş o şekilde söylenmez terbiyesizlik etmiş.

fakat kelebek etkisi dediğimiz olay evrenlde olan her iyinin ve kötünün bir sebebi vardır zaten tövbenin altında yatan gerçeklikte budur aslında adam 100 kişiyi öldürmüş olsun tövbe ederse samimi bir tövbe ederse günahları affolur aslında gayet mantıklıdır o adam katil bile olsa zaten Allahın takdiri ilahisine hizmet etmiş oluyor o o cinayetleri işlemesi için seçilmiş ve dünyaya gönderilmiştir amacı budur Allahın canını alma vakti geldiği kulları için kullandığı bir sebeptir o kadar dolayısıyla Allahın emrini yerine getirdiyse yaptığı işlem suçtur o ayrı ama tövbe edersede tövbesinin kabul edilmesi mantıklıdır.

Ben bu kadar saçma bişe duymadım.Arkadaş kusura bakma...

Zaten yaşlı adam doğru söylemiş dedin olay bitti.İşlenmemiş suçun cezası mı olur ?

Anca böyle kendinizi kandırın masallar la

Hani sizin kuranınızda da varya bir ayet.Adam küçük çocuğu durup dururken öldürüyor.

Hiç bir farkınız yok bu kafayla...

Yazıklar olsun diyorum başkada bişe demiyorum...

Bu müslümanlar bu kafayla hiç birşey olamaz ve olamicaklar...

Yazık...

Sitelerde Paylaş

Çaresiz kalan birisi namaza başlar..Sende de öyle olmuş..

Camiye genelde yaşlılar gider..Çünkü ölüm karşısında çaresiz kaldıklarını anlarlar.. ^_^

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben bu kadar saçma bişe duymadım.Arkadaş kusura bakma...

Zaten yaşlı adam doğru söylemiş dedin olay bitti.İşlenmemiş suçun cezası mı olur ?

Anca böyle kendinizi kandırın masallar la

Hani sizin kuranınızda da varya bir ayet.Adam küçük çocuğu durup dururken öldürüyor.

Hiç bir farkınız yok bu kafayla...

Yazıklar olsun diyorum başkada bişe demiyorum...

Bu müslümanlar bu kafayla hiç birşey olamaz ve olamicaklar...

Yazık...

şimdi kardeş mantıklı düşünelim dünya veya evren burda ne varsa hepsi bir düzen dahilinde devam eder yani dünya kendi etrafında dönmese çıkacak sorunlar bellidir veya güneş etrafında dönmese gene oluşacak problemler bellidir dikkat edersen evrende en ufacık atom altı parçacağından tut en üst yıldız sistemlerine kadar herşey bir düzen doğrultusunda dönmektedir.

bir yıldız korkunç bir şekilde patlar bunun sonucunda altın oluşur patlamanın şiddetine göre başka maddelerde oluşabilir hatta galiba sınırsız enerji üretme potansiyeli olan yeni bir madde keşfedilmiş ama konumuz değil şimdi aslında bir yok oluş aynı zamanda başlangıçtırda düşün mesela süpernova patlamaları olmasaydı dünyada altın madenide olmayacaktı altın olmasaydı neler olurdu ayrıca tartışılabilir ama belkide çok kötü olmazdı.

bir müslüman şuna inanır herşeyin bir sebebi vardır ve herşey düzen içersinde işlemektedir.Bir insanın ölümüde düzenin bir parçasıdır ve bi insanın doğumuda.hatta bir insanın yaşamı boyunca yaptıkları eylemlerin tamamıda bir düzenin parçasıdır ve bu düzeni tertip eden bir güç tarafından yönlendirilmektedir.

sadece bu olayı düşünme mesela içtiğin alkolde haramdır ancak düzenin bir parçasıdır ve o gücün tertibiyle içmen sağlanır içtiğin yediğin veya yaptığın iyi veya kötü her davranış sen farkında değilsindir ama aslında bir düzenin tamamlayıcı rolünü üstlenirsin ve bu rolün bitipte senden beklenileni yaptığında artık düzenin sana ihtiyacı kalmaz ve düzeni hazırlayan tarafından dışarı alınırsın çünki bu olmazsa düzen bozulur kaos hakim olur.

inançsız olman inançlı olman veya hatta din düşmanı olman bunlar dahi aslında kontrollü bir şekilde düzenlenmektedir kontrol dışı herşey kaos getirir hatta kaos dediğimiz şeyler bile aslında bir güç tarafından titizlikle kontrol edilerek oluşturulur.

genelde verdiğim bir örnektir en büyük günahlardan biri zinadır ancak sen zina yapmak için harekete geçtiğin andan itibaren senin zina yapacağın kişi, zaman, mekan belirlenir ve düzen tamamlandığı zaman sen o zinayı yapabilirsin çünki en büyük günahı dahi işlemiş olsan sistemi mutlaka bir şekilde etkileyeceksindir ve bu düzen yaratıcısı tarafından sistem korunmakta olduğundan sisteme aykırı bir davranış kabul edilemez dolayısıyla onun yazdığı sisteme göre her hareketini yapmak zorundasındır sen istesende istemesende düzenin sistemli bir şekilde işleyebilmesi için bu kontrole ihtiyaç vardır.

evrende olan her bir hareketin mutlaka mevcut düzeni koruması bakımından sebebi vardır bu bir insanın ölümüde olabilir bir yıldızın ölümüde veya tam tersi ama herşey alınan her bir nefes bizlerin dışında bir güç tarafından kontrollü verilmektedir.

Sitelerde Paylaş

:D ben zamanında bi kızın elini tutmuştum....çıkmaya başlamıştık işte bilirsin....sonra öptük birbirimizi......başka bişi olmamıştı..ama...aklıma takılmıştı....kitapları kurcaladım--ilmihallere baktım vs.vs....zina konusunu gördüm.....

başbaşa kız erkeğin kalması bile zina imiş ....!!!!!!

lan aldı beni bi telaş.....CEHENNEMLİĞİZ düpedüz ??........lan dedim olmaz---olamaz....naapsak ???.... kızdan ayrıldım....aklımdan türlü şeyler geçiyor....diyorum ki içimden "yav gideyim itiraf edeyim bi hocaya felan....ne gerekiosa yapsın...CEHENNEMDEN KURTULAYIM"...

cehennem bu---BORU MU ??? sonsuza kadar yanacan......e ben de istemiyorum.....hadisler de var ortada...TAŞLANMASI gerek ancak öle affedililer diyor ???

e ben de dedim önce gieyim söleyeyim bi hocaya...taşlasınlar beni....bölece kurtulayım cehennemden........sona YEMEDİ tabi....lan taşlanarak ölmek ?? okadar acıya katlanamam lan :D

daha araştırdımçözüm YOK...zinanın cezası ilmihallerde RECM..........bende son kararımı verdim....veeeeee

..namaza başladım.......

dedim yalvarayım ben ...nasılsa töbe de ettim....kızdan da ayrıldım.....namazda olunca allah affeder belki... :D

Yalanını...

Sitelerde Paylaş

yalancı senin gibi dogmacı hurafeci olsun lan....siz ne sanıyorsunuz ? ateistler marsdan mı geliyorlar evladım ? bizde müslümandık zamanında.

Zaten öncesinde de yanlış inancın varmış. Beraber kalması zina demek, zina gibi günahtır, yanlıştır demek. Cezası recm veya sopa değildir

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...