Jump to content

Ateizm bazı şeyleri isbatlamak zorunda değil mi?

Recommended Posts

• İleti 503
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tipik nurcu işte ne bekliyordun?

En uyuz oldugum müslüman tipi budur. Yahu, yobaz en azından soruna cevap veriyor, var diyor. Bu ise, 'hayati dünyevi ışık tanesi' diyor edebiyat yapıyor.

Adama diyorum mürtedin öldürülmesi ,adam diyor ki bir iğne ustasız olamaz..

En akılsız tayfa bunlar bence. Bu kadar salak insanı ancak abi evlernde görebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

En uyuz oldugum müslüman tipi budur. Yahu, yobaz en azından soruna cevap veriyor, var diyor. Bu ise, 'hayati dünyevi ışık tanesi' diyor edebiyat yapıyor.

Adama diyorum mürtedin öldürülmesi ,adam diyor ki bir iğne ustasız olamaz..

En akılsız tayfa bunlar bence. Bu kadar salak insanı ancak abi evlernde görebilirsiniz.

Bunlarda düşünme fikir üretme yeteneği yok. Tek yapabildikleri şey o Risale denen saçma sapan kitaplardan kopyala yapıştır yapmak. Bütün ömürlerini akıl hastanesinde yatmış bir vatan hainine harcıyorlar.

tarihinde Deist Adam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilim doğal mekanizmaları ve etrafımızdaki evreni anlamamıza yardımcı olmaktadır. Evrim teorisi, genel rölativite teorisi, hareket yasası, gravite yasası buna örnek olarak verilebilir. Bilim otomobil, bilgisayar, dijital müzik, GPS, duman detektörü, doğum kontrol, traş makinesi, DNA testi, mikrodalga fırınlar, nükleer enerji, elektrikli el aletleri, internasyonel uzay istasyonu ve göğüs implantları gibi insan hayatını kolaylaştıran sayısız icattan sorumludur.

Peki İslam nelerden sorumludur? Kölelik, cariyelik, recm, yağmalama, terör, kadın düşmanlığı, diğer inançtan/mezhepten olanlara nefret.

Sitelerde Paylaş

Bilim doğal mekanizmaları ve etrafımızdaki evreni anlamamıza yardımcı olmaktadır. Evrim teorisi, genel rölativite teorisi, hareket yasası, gravite yasası buna örnek olarak verilebilir. Bilim otomobil, bilgisayar, dijital müzik, GPS, duman detektörü, doğum kontrol, traş makinesi, DNA testi, mikrodalga fırınlar, nükleer enerji, elektrikli el aletleri, internasyonel uzay istasyonu ve göğüs implantları gibi insan hayatını kolaylaştıran sayısız icattan sorumludur.

Peki İslam nelerden sorumludur? Kölelik, cariyelik, recm, yağmalama, terör, kadın düşmanlığı, diğer inançtan/mezhepten olanlara nefret.

Taharet musluğunu unuttun.

Sitelerde Paylaş

E tamam isa ile karsilastiralim, veya musa ile. O zamanlar Allah bu zavalli peygamberlerine bi danecik hatun nikahlamamis. Yazik degil mi

Ben bilmem...

Yazılar, bir tane hatun ile bile nikahlamamış yazıyor diye bunun üzerinden serinlenmem.

Yazılar, birden fazla hatun nikahlamış diyor diye bunları kullanarak içimdeki yangını unutmaya çalışmam,zaman öldürmem...

Görmedim ! tanımadım ! bilmiyorum !

Sitelerde Paylaş

Bilim insanların ölümlerinden de sorumludur!

Sitelerde Paylaş

Ateistler, henüz evrenin kendiliğinden oluştuğunu ispatlayamadı. ama diğer taraftan teistler de tanrının varlığını ispatlayamadı.

Kesin olarak ispatlanan ise, dinlerin insan ürünü olduğudur. maalesef bu bir gerçek. Bunu her yerde söylemiyorum, ama bu forum gerçekleri konuşmak için açılmış.

Dinler olmadığına göre, kâfir diye bişey de yoktur. Artık, tanrıyı var veya yok kabul etmek tamamen kişinin tercihine kalmıştır.

Ayrıca tanrı megaloman mıdırki, kendisine yok dendi diye bir kötülük düşünsün. belki de bilinmemek istiyor. Tanrı, kendisini tanıştırmıştır da, ateist mi kabul etmemiştir?

Sitelerde Paylaş

Ateistler, henüz evrenin kendiliğinden oluştuğunu ispatlayamadı. ama diğer taraftan teistler de tanrının varlığını ispatlayamadı.

Kesin olarak ispatlanan ise, dinlerin insan ürünü olduğudur. maalesef bu bir gerçek. Bunu her yerde söylemiyorum, ama bu forum gerçekleri konuşmak için açılmış.

Dinler olmadığına göre, kâfir diye bişey de yoktur. Artık, tanrıyı var veya yok kabul etmek tamamen kişinin tercihine kalmıştır.

Ayrıca tanrı megaloman mıdırki, kendisine yok dendi diye bir kötülük düşünsün. belki de bilinmemek istiyor. Tanrı, kendisini tanıştırmıştır da, ateist mi kabul etmemiştir?

Evren kendiliğinden oluştu

İspatlandı bu.

Senin gibi inanç hastaları ispat diye başka şeyler arıyor.

Beklentin başka senin.

Sitelerde Paylaş

Senin gibi inanç hastaları ispat diye başka şeyler arıyor.

Beklentin başka senin.

Siz acaba neye cevap yazdığınızı okudunuz mu? ben ateistlere olumsuz birşey mi yazmışım? sadece objektif bir tespitte bulundum. tanrı savunması bile yapmadım.

öncelikle ben polemiğe girebileceğiniz birisi değilim. sadece fikir tartışması yaparım. bunu anlarsınız umarım.

Ayrıca forumdaki tartışmalarınız da dikkat çekici; katılmadığınız fikirlere karşı asabi tepkiler veriyorsunuz. duyguları reddeden, sadece mantıkla haraket eden bir materyalist için çelişkili bir durum.

Evrenin kendiliğinden oluştuğunun %100 bilimsel bir bilgi olmadığını hepimiz biliyoruz. bu dünyanın yuvarlaklığı kadar kesin bir konu değil.

Bu bir teoridir... yaratıcı güç de bir teoridir

Ateist bilim adamları, maddenin başlangıcında bir enerji olduğunu kabul ediyor. ben de bu enerjinin bilincinin olduğunu, aptal bir enerji olmadığını söylüyorum ki, bu da bilimseldir ve mantıklı bir teoridir.

beklentim neymiş acaba, olmayan bir dinin veya ideolojinin devletini mi kuracağım? yoksa, "ya ateistler yaratıcının olmadığından şüpheye düşerse" diye mi çekiniyorsunuz? Eee hani kesin olarak ispatlanmıştı herşey??

o halde, iki tarafın da teorisi ispatlanmadığına göre, neye göre böyle bir dayatmada bulunabilirsiniz? kalabalığa dayanarak mı? işte o zaman eleştirdiğiniz müslümanlarla aynı duruma düşüyorsunuz. Bu tavrınızla toplumda size baskı yapılmasını da onaylamış oluyorsunuz!

siz bu tutumlarınızla bence ateistleri de temsil etmiyorsunuz. Şayet yanılıyorsam lütfen adminler bizi uyarsın ve ateist olmayan herkes de bu forumu terketsin. kimse sizin sataşmalarınıza maruz kalmak zorunda değil. Lütfen, biraz saygı !

Sitelerde Paylaş

Safsata ve demagoji nedir ve nasıl yapılır bir bakalım,,

safsata ve demagoji müslüman şakirtlerin köşeye sıkışınca çok güzel yaptıkları bir laf ebeliğidir,

şimdi ben buraya niçin çıktım? nasıl çıktım? ne zaman çıktım?bunu izaha gerek yok. gördünüz, yürüdüm çıktım! ama, çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy... uzakta değildir. buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bi takım uydurma laflardır... sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?! ve son olarak atasözüdür oylarınız damlaya damlaya dağdan kestim kereste,,

bu örnekler kemal abimin umudumuz şaban filminden ,

en büyük sensin kemal abi seni sevgiyle anıyoruz

Yön değiştirme psikolojide bir savunma mekanizmasıdır;Tepkiyi asıl hedefe ya da asıl kişiye değil de başka bir hedefe ya da başka bir kişiye yöneltmektir,,

Arif olan anlamıştır diye düşünüyorum,,

Sitelerde Paylaş

Saçmalıyorsun halen.

1- Herşey KESİNLİKLE madde/enerjidir

2- Evrenin oluşumunda KESİNLİKLE herhangi bir akıl/bilinç yoktur.

Bunlar gerçektir.

İnanmak istememen senin bilincinin virüslü olduğunu gösterir.

İnanç virüsü.

Bir tanrı tapınırısın.

Bu işleri bırak.

Gerçeğe dön.

Yalancılığı, üç kağıtçılığı, kendini ve başkalarını kandırmayı bırak.

Sitelerde Paylaş

Tanrı bigbang'in arkasına saklanmıştır diyor Mindsurfer.

Bigbang öncesiyle ilgili ne biliyorsunuz?

Sadece Bigbang'e sebep olacak bir enerjinin olmasının gerekliliği.

Bu enerjinin ne olup olmadığı bilinmediği sürece Tanrı var olmaya devam edecektir.

Çok mantıklı Mindsurfer'ın dediği...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok mantıklı Mindsurfer'ın dediği...

Aynı kategoridensiniz.

İdealizm grubundansınız.

Agnostikler, Agnostik Ateistler, Apateistler, Tanrıya düşük ihtimal veren Ateistler vs hepiniz akrabasınız.

O yüzden yazdıkları sana genel olarak mantıklı gelecek.

Senin bir üst versiyonun o.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...