Jump to content

Hristiyanlarda Teslis Saçmalığı

Recommended Posts

neden Türkiye laik değilmi müslüman ülke diyemezsin hristiyan ülkede diyemezsin çan çalmakta serbest ezan okumakta islam söz konusu olunca atlayanlar hristiyanlık dediğimizde gıdım kelam etmez olmuşlar.

yadellerdeki yurttaşa bak gıdım yorum yapmışmı :)

ateist ve hristiyan ülkede yaşıyor ama hristiyanlığı eleştirmek yerine hristiyanlığı aydınlatıcı bilgiler vermiş konuya ne diyosun?

cigidende huylanıyom ondanda acaip kıl kaptım ya du bakalım :)

Türkiye laik ama içinde yaşayan insanlar müslüman. Anlaman için ille de laik bir ülke olan ama vatandaşlarının büyük bir kısmının dini müsümanlık olan Türkiye gibi upuzun bir ifade mi kullanmak lazım? Bırak böyle çocukça oyunları.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 116
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiye laik ama içinde yaşayan insanlar müslüman. Anlaman için ille de laik bir ülke olan ama vatandaşlarının büyük bir kısmının dini müsümanlık olan Türkiye gibi upuzun bir ifade mi kullanmak lazım? Bırak böyle çocukça oyunları.

yaw kardeşim konu hristiyanlıkla ilgili yorum yapacaksan yap yapmıyosan konuyu ne meşgul ediyosun yaw deki arkadaş hristiyanım veya gönlüm hristiyanlığa yakındır anlarım ama atesitsin bakıyosun tek işin islam soruya odaklan bana değil soru açık düşüncen nedir bir ateist olarak teslis sapıklıkmı yoksa mantıklımı?

Sitelerde Paylaş

Bir de başımıza incil uzmanı kesildin arkadaş.

Bir çok ayet var işte bir tanesi.

Egemen Bağış kadar bile olamadın. Google dan search edip çakmayı bile beceremiyorsun.

Sen de mi Makaracısın?

Luka 1:35 Melek ona şöyle yanıt verdi: “Kutsal Ruh senin üzerine gelecek, Yüceler Yücesi`nin gücü sana gölge salacak. Bunun için doğacak olana kutsal, Tanrı Oğlu denecek.

Burada teslis yok bu bir. Ikincisi, bu hadise diger incillerde nasil geçiyor bir bak da sonra çeneni çalistir :

(Yuhanna, 1:29-33) : "Yahya ertesi gün İsa’nın kendisine doğru geldiğini görünce şöyle dedi : “İşte, dünyanın günahını ortadan kaldıran Tanrı Kuzusu ! Kendisi için, ‘Benden sonra biri geliyor, O benden üstündür. Çünkü O benden önce vardı’ dediğim kişi işte budur. Ben O’nu tanımıyordum, ama İsrail’in O’nu tanıması için ben suyla vaftiz ederek geldim.” Yahya tanıklığını şöyle sürdürdü : “Ruh’un güvercin kılığında gökten indiğini, O’nun üzerinde durduğunu gördüm. Ben O’nu tanımıyordum. Ama suyla vaftiz etmek için beni gönderen, ‘Ruh’un kimin üzerine inip durduğunu görürsen, Kutsal Ruh’la vaftiz eden O’dur’ dedi.”

4_6q51b.jpg

Demek ki güvercin Isa tanrinin oglu dememis Yahya'nin talikligina göre ?

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yaw kardeşim konu hristiyanlıkla ilgili yorum yapacaksan yap yapmıyosan konuyu ne meşgul ediyosun yaw deki arkadaş hristiyanım veya gönlüm hristiyanlığa yakındır anlarım ama atesitsin bakıyosun tek işin islam soruya odaklan bana değil soru açık düşüncen nedir bir ateist olarak teslis sapıklıkmı yoksa mantıklımı?

Yok, ben hristiyanlık üzerinden İslam'ı eleştireceğim.

Sitelerde Paylaş

Burada teslis yok bu bir. Ikincisi, bu hadise diger incillerde nasil geçiyor bir bak da sonra çeneni çalistir

Ben teslisten bahsetmedim. Tanrının oğlu kavramına örnek gösterdim. İsanın tanrı olup olmadığı tartışma konusudur.

İncillerde geçmez evet.

Sitelerde Paylaş

Ben teslisten bahsetmedim. Tanrının oğlu kavramına örnek gösterdim. İsanın tanrı olup olmadığı tartışma konusudur.

İncillerde geçmez evet.

Isa kendi dilinden "ben tanrinin ogluyum" asla dememektedir incillerde. Tanriya "Abba" yani "Baba" demesi dogru, ama bu "Koruyan" anlaminda Yahudilikte, hakiki manada "baba" diye almak isyandir. Bunu incillerin yazarlari da bilmekteydi nitekim.

(Yuhanna, 19:7) : "Yahudiler şu karşılığı verdiler:'Bizim bir yasamız var, bu yasaya göre O’nun ölmesi gerekir. Çünkü kendisinin Tanrı Oğlu olduğunu ileri sürüyor.'"

Oysa bu iftira, asla Isa böyle bir sey söylememistir incillere göre.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Isa kendi dilinden "ben tanrinin ogluyum" asla dememektedir incillerde. Tanriya "Abba" yani "Baba" demesi dogru, ama bu "Koruyan" anlaminda Yahudilikte, hakiki manada "baba" diye almak isyandir. Bunu incillerin yazarlari da bilmekteydi nitekim.

Nasıl desin? İncilde ayetler ne isanın ne de tanrının ağzıyladır. Havarilerin, yazanların ağzıyladır.

Kuranda ise bazan allah kendi konuşur, bazan "de ki" diyerek kendinden 3. tekil şahıs olarak bahseder. Bazan da muhammedin veya cebrailin ağzından yazılmış gibidir.

Sitelerde Paylaş

Yok, ben hristiyanlık üzerinden İslam'ı eleştireceğim.

sorun şurda sağduyu kardeşim bizlere eskiden beri bilinçaltı veya üstü dolaylı ya da dolaysız devamlı hristiyanlık haç ve ateism propagandası yapıldı.

mesela hey george versene borç olmaz michael bendede yok diyen mal bi gençlik yetişti.

bunun sebebi ülkemize sokulan ve bize ait olmayan bir kültürün dayatılmasıydı.

bu kültürde haç vardı ateism vardı sahte ilahlar vardı müzik ilahları mesela adama bakarsın karizmatik cool bir serseri yakışıklı boynunda haç ama başka bir filmde aynı kahraman bakmışsın ateist ellerde marloboralar kadın son derece seksi gene boynunda haç.

veya işte metallica dinlersin hepsinin boynunda bir haç adamlar karizma işte öyle olunca böyle bir gençlik yetişti merakım şu siz bu şekilde yetişmiş gençliğin bir sonraki neslini temsil ediyorsunuz merak ediyorum bu kültür içinize ne kadar işledi.ne kadar mallaştırıldınız bunu sorguluyorum ve bu konuyu açmamdaki maksatta bu aslında yeni nesil jenerasyon mal o ayrıda ne kadar mal onu çözmeye çalışıyorum.

ancak akıllı gördüğüm kişilerde mevcut sende onlardan birisin sağduyu hadi kardeşim kır zincirlerini sana güveniyorum eleştir şu sana dayatılan kültürü sen ateistsin ateism demek özgürlük demektir ispatla bunu kardeşim ya şimdi ya hiç hadi eleştir teslisi ve hristiyanlığı diyelim ki gelecek için bir umut var hala.

come on dude come on lets do it :)

Sitelerde Paylaş

sorun şurda sağduyu kardeşim bizlere eskiden beri bilinçaltı veya üstü dolaylı ya da dolaysız devamlı hristiyanlık haç ve ateism propagandası yapıldı.

Valla Türkiye'de hristiyanlığın yayılması beni hiç ilgilendirmez hatta memnun eder. Hiç olmazsa ülkeye denge gelir, kimse kendi inançlarını devlet işleyişine sokmaya cesaret edemez.

Görünüşe göre sen inanç düşmanısın, birisi senin inancından olduğu sürece sorun yok ama başka bir inançtansa düşman.

Sitelerde Paylaş

Valla Türkiye'de hristiyanlığın yayılması beni hiç ilgilendirmez hatta memnun eder. Hiç olmazsa ülkeye denge gelir, kimse kendi inançlarını devlet işleyişine sokmaya cesaret edemez.

Görünüşe göre sen inanç düşmanısın, birisi senin inancından olduğu sürece sorun yok ama başka bir inançtansa düşman.

sağduyu bence sen ateist falan değilsin sen sadece islam düşmanısın kardeş bunu anladık neyse sıradaki lütfen :)

Sitelerde Paylaş

dinlerdeki bir sürü saçma şeye milyarlarca insanın inanıyor olmasının temel sebebi. dinlerin taa çocukken insanlara öğretiliyor olması. insan çocukken büyükleri ne söylese inanmaya mehillidir. mesela 4 yaşındaki bir çocuğa seni leylekler getirip evin bacasından bize verdi dese çocuk tereddütsüz doğruluğunu kabul eder..

Sitelerde Paylaş

dinlerdeki bir sürü saçma şeye milyarlarca insanın inanıyor olmasının temel sebebi. dinlerin taa çocukken insanlara öğretiliyor olması. insan çocukken büyükleri ne söylese inanmaya mehillidir. mesela 4 yaşındaki bir çocuğa seni leylekler getirip evin bacasından bize verdi dese çocuk tereddütsüz doğruluğunu kabul eder..

samimi ve dürüst bir ateist olduğundan dolayı seni tebrik ederim kardeşim.

Sitelerde Paylaş
Isa kendi dilinden "ben tanrinin ogluyum" asla dememektedir incillerde.

Ne bu?

yuhanna 1-18 Tanrı`yı hiçbir zaman hiç kimse görmedi. Baba`nın bağrında bulunan ve Tanrı olan biricik Oğul O`nu tanıttı.

Yahya tanıklığını şöyle sürdürdü : “Ruh’un güvercin kılığında gökten indiğini, O’nun üzerinde durduğunu gördüm. Ben O’nu tanımıyordum. Ama suyla vaftiz etmek için beni gönderen, ‘Ruh’un kimin üzerine inip durduğunu görürsen, Kutsal Ruh’la vaftiz eden O’dur’ dedi.”

4_6q51b.jpg

Demek ki güvercin Isa tanrinin oglu dememis Yahya'nin talikligina göre ?

Zekana hayranım..Müthiş çıkarımlar bunlar..Aynen devam et böyle..Bas gaza Levia ^_^

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sağduyu bence sen ateist falan değilsin sen sadece islam düşmanısın kardeş bunu anladık neyse sıradaki lütfen :)

Sen hiç "Çivi çiviyi söker." atasözünü duymadın mı? Nasıl olsa insanlar bir dine inanmaya devam edecek, hiç olmazsa bir dinin güçlenip diğerlerini ezmesinde dinler arasında eşitlik sağlamak daha iyidir. Mesela şu anda sünniler bir olup alevileri ve diğer dinden olan vatandaşlarımızı eziyor, hepsi kendini koruyacak güce gelip ezilmeye fırsat vermese daha iyi olmaz mı?

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlık pagan dinidir. Musevilikle yakından uzaktan alakası olmayan bir dindir. Zamanla yeni ahit ve eski ahiti birleştirdiler. Eski ahitte teslis geçmez ama yeni ahitte geçer. Zaten eski ahittin tanrısıyla yeni ahittin tanrısı aynı değildir. Hristiyanlık çok çelişkili bir dindir.

Müslümanların allahı ise daha ahmak ve geri zekalıdır. Önceki kitaplarını bile koruyamamış. Gerzek bir allaha inanırlar müslümanlar. incile ve tevrata bile sahip çıkamamış ahmağın tekidir allah.

İslamın allahı sürekli din gönderir. Son gönderdiği din ise en ahlaksız olanıdır. Sapık sübyancı bir pisliği peygamber olarak gönderdi. İnsanları savaştırıp öldürdü. Gözünü kanbürümüş allah kadınları muhammedin yatağına attı. Tecavüze izin verdi. İnsanları öldürtüp muhammedi zengin etti.

Sitelerde Paylaş

Ya arkadaşlar aslında ateistlere bazı konularda hak vermemek elde değil heralde islamla tanışmış olmasaydım şimdiki teslisin olduğu hristiyanlığı kesinkes red ederdim böyle sapıklık olurmu bir peygambere incille çelişmesine rağmen Allahın oğlu veya Allahın yüzü iftirası atılıyor ama gerçektende Allah varsa ne doğurur ne doğrulur ki incildede öyle demiyormu

Ey İsrailliler, şu sözleri dinleyin: bildiğiniz gibi Nasıralı İsa, Tanrı’nın, kendisi aracılığıyla aranızda yaptığı mucizeler, harikalar ve belirtilerle kimliği kanıtlanmış bir kişidir. Tanrı’nın önceden belirlenmiş amacı ve önbilgisi uyarınca elinize teslim edilen bu adamı, yasa tanımaz kişilerin eliyle çarmıha çivileyip öldürdünüz”( Elçilerin işleri 2:22-23)

yani istiyorumki sadece islamı değilde diğer dinleride tartışalım ne kadar saçma incilde dahi aslında olmayan bir sapıklığı nasıl ve kim ortaya atmış gerçekten aslında tanrı horusun hayatındanmı esinlenilmiştir eğer öyleyse o zaman hristiyan dünyası neden bu gerçekleri görmüyor veya karşı çıkmıyor tamamen bu inanış incilede aykırı değilmidir?

Tanrının çocuğu olamayacağı yada birden fazla tanrı olmadığı tamamen senin uydurman onlar kendi içinde tutarlı eğer tanrı kadiri mutlak ve sonsuzsa pekala çocuğuda olabilir birden fazla da olabilir sen sonsuz bir güce şunu yapabilirsin bunu yapamazsın diye bir sınır koyamasın önemli olan dinin içeriğine bakmak lazım hristiyanlık insanları öldürmeyi mi emrediyor yada hırsızlık yapmayımı yoksa barış sevgiyimi telkin ediyor ben dinleri karşılaştırırken buna bakarım bu yüzden diğer teolojik zırvalıklarla ilgilenmem çünkü herkesin tanırısı kendine göre doğru diğerine göre sahte tanrı bu sebeple dinler arasında tanrıyı temel alan kıyaslama anlamsız sonuçta hepsi insan uydurması bu sebeple insani özellikler taşıyorlar sende kurana bak oku anlarsın allahında bir sürü insani vasıfları var.

Sitelerde Paylaş

Kuran teslis inancını oldukça çocukça bir mantıkla eleştirir. "O doğmamıştır ve doğurmamıştır" der. Oysa Hristiyanlık teolojisinde tanrının oğlu demek tanrı evlenip çocuk sahibi oldu demek değildir. ‘Tanrının Oğlu’ olmak, Tanrı ile aynı öze sahip olmak demektir. Kuran'da da "yolcu" diye çevirilen 'ibni es sebîli' deyimi vardır. Ama kelimenin motomot çevirisi 'yolun oğlu'dur. O zaman sormak lazım yol doğurmuş mudur? :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...