Jump to content

Helal Genelev...

Recommended Posts

Kim demiş nerede yazıyor?

Hiç bir yazılı kanun yokken İslam kadını mehir ile güvence altına almıştır ayetin tamamını okuman gerekli "Allah'ın farz kıldığı hüküm-lere bağlı kalın. Bunun dışında kalanı iffetli olmak, zina etmemek üzere mallarınızla aramanız size helâl kılındı."

Senin anladığın zina için nikah yapan ve işi bitince parasını verip nikahı bitirenler sanırım bunu kim kabul edebilirki? O nikah yapılan kadında elbette birilerinin çocuğu kız kardeşi ağaçtan bitmemiştir şüphesizki çok değerlidir Allah'ı kandırmaya kalkışmak ne büyük bir cehalettir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Çocuk!

Kadıonlari para ile satınalmak, ne zaman güvence oluyor????

Sen, benim kızımı para karşılığı satınalacaksın; onu mal olarak algılayacaksın; bir de benden de alkış bekleyeceksin!

Unutma ki, bu forum bugün kurulmadı.

Forumda fikir beyân etmeden önce, biraz dolaş; ve bir şeyler oku!

Sitelerde Paylaş

Kim demiş nerede yazıyor?

Hiç bir yazılı kanun yokken İslam kadını mehir ile güvence altına almıştır ayetin tamamını okuman gerekli "Allah'ın farz kıldığı hüküm-lere bağlı kalın. Bunun dışında kalanı iffetli olmak, zina etmemek üzere mallarınızla aramanız size helâl kılındı."

Senin anladığın zina için nikah yapan ve işi bitince parasını verip nikahı bitirenler sanırım bunu kim kabul edebilirki? O nikah yapılan kadında elbette birilerinin çocuğu kız kardeşi ağaçtan bitmemiştir şüphesizki çok değerlidir Allah'ı kandırmaya kalkışmak ne büyük bir cehalettir.

kadının hiç bi hakkı hukuku güvencesi YOKTU da...

HATİCE nasıl güçlü ve zengin saygıderğer bir KADINDI be adam ?

sallayın sallayın da bukadar sallamayın yaw..yuh.

Sitelerde Paylaş

Sallayan sensin git sen Hz hatice'den örnek ver dur biraz sallamadan önce hayatına bir bak oku da öğren sorgula Hz.Hatice dönemin en zengin ailelerinden Kusay dan Huveylid kızıdır. Ben yazılı bir kanundan bahsediyorum sadece nefsini rahatlatmak için yazıyorsun ben balinanın kuş olup uçtuğuna inananları senin gibi yargılamıyorumum ama!

Sitelerde Paylaş

Çocuk!

Kadıonlari para ile satınalmak, ne zaman güvence oluyor????

Sen, benim kızımı para karşılığı satınalacaksın; onu mal olarak algılayacaksın; bir de benden de alkış bekleyeceksin!

Unutma ki, bu forum bugün kurulmadı.

Forumda fikir beyân etmeden önce, biraz dolaş; ve bir şeyler oku!

Senin kızını kocası cocukları ile bırakıp giderse senin kızın nafaka talep edicekmi? Forum bugün kurulmamış olabilir bende yeni değilim sen beni tanımıyorsun ben seni ama ben hakkım olanı ve hukuku iyi bilirim...

Sitelerde Paylaş

Sallayan sensin git sen Hz hatice'den örnek ver dur biraz sallamadan önce hayatına bir bak oku da öğren sorgula Hz.Hatice dönemin en zengin ailelerinden Kusay dan Huveylid kızıdır. Ben yazılı bir kanundan bahsediyorum sadece nefsini rahatlatmak için yazıyorsun ben balinanın kuş olup uçtuğuna inananları senin gibi yargılamıyorumum ama!

la be adam...o kızın hiçbir hakkı hukuku olmasaydı - nasıl o zengin mirasdan pay alacaktı ?.....hiçbir hakkı hukuku olmayan - hatta aşşağılık olduğu düşünülüp gömülen (sizin iddialarınız) kız çocuklarına MİRAS mı bırakırlar be adam

salla salla da azcık yavaş salla !!!!!!!

Sitelerde Paylaş

la be adam...o kızın hiçbir hakkı hukuku olmasaydı - nasıl o zengin mirasdan pay alacaktı ?.....hiçbir hakkı hukuku olmayan - hatta aşşağılık olduğu düşünülüp gömülen (sizin iddialarınız) kız çocuklarına MİRAS mı bırakırlar be adam

salla salla da azcık yavaş salla !!!!!!!

Kız çocuğuna miras bırakılmaz nerede yazıyor? Kız çocuklarının gömülmesi ayet ile yasaklanmıştır konuyu dağıtma.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Al sana Allahınızın aŞUH ve MAŞUH olduğu Mehemmedin çocuğu olmayan kadınlar için söyledigi ZIRVALAR.

Mehemmed:Çocuğu olmayan kadın dürülüp duvara yaslatılan HASIRA benzer.

Ulu peygemberinizin SULU sallamaları.

Kadının mires hakkı var.

Islam EDELETİ:Erkek gardaşi miresden iki misli alırken kadına bir hak tanınmıştır.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Kız çocuğuna miras bırakılmaz nerede yazıyor? Kız çocuklarının gömülmesi ayet ile yasaklanmıştır konuyu dağıtma.

İslam öncesi şöyleydi böyleydi zırvalıklarıyla konuyu kirletme,bana islamın kadına ne hak verdiğinden bahset? Recm,cariyelik,mirasın yarısı,kölelik, 1 erkeğin 4 kadınla evlenmesi,yarım şahitlik, bir evde ,bir koca, 4 kadınla sünepe bir vaziyet? Çarşafa paketleyip,köpek muamelesi yapmak?

Diri diri gömmekten ne farkı var?

Islamı meşru kılmak için yalan atmayın...

Kadın gerçek değerini evrensel ahlak değerleri sayesinde bulmuştur.

İslam,ilkelliktir..

Sitelerde Paylaş

Turan Dursun bunun yalan olduğunu söyler.

Yani kız çocukları hiç bir zaman öldürülmedi. O sadece yalancı kuranın uydurması.

Kız çocuklarının öldürülmesi o toplumun yok oluşunu sağlar. Üreme olmaz. Kadın olmadan toplum nasıl çoğalacak. Toplum yok olur.

Kuran tam biz zırva yalancı kitap.

Sitelerde Paylaş

Senin kızını kocası cocukları ile bırakıp giderse senin kızın nafaka talep edicekmi? Forum bugün kurulmamış olabilir bende yeni değilim sen beni tanımıyorsun ben seni ama ben hakkım olanı ve hukuku iyi bilirim...

:)

Yoksa sen Bersanhan mısın ? :)

Sitelerde Paylaş

Ben de senin anneni, başlık parasını ödeyerek satınalayım ve istediğim gibi köleleştireyim. Bakalım bu konuda nasıl düşünürsün!!!

Hattâ seni köle olarak satayım! O zaman empatinin anlamın anlarsın!

Sitelerde Paylaş

Ben de senin anneni, başlık parasını ödeyerek satınalayım ve istediğim gibi köleleştireyim. Bakalım bu konuda nasıl düşünürsün!!!

Hattâ seni köle olarak satayım! O zaman empatinin anlamın anlarsın!

bu kastedilen başlık parası değil sende çok biliyorsun Yâdellerdeki Yurtdaş hatta aslında bizdende iyi biliyorsun ama bilmiyomuş rolüne bürünmek işine geliyor.

ordaki mehir kadının garantisidir sana para vereyimm benimle evlen değil ayrıca bana şunu açıklarmısın bir erkekle zengin diye evlenmek farklı bir durumudur kadın elbetteki hayatını garanti altına almak için öncelikli tercih zengin güçlü erkeklerden yana tercihini kullanır.

köleliğe gelince sanki şimdi alım satım yokmuş gibi konuştun köle ile asgari ücretli bir fakir insan arasında nasıl bir fark var bana bunu söylermisin?

Sitelerde Paylaş
Hiç bir yazılı kanun yokken İslam kadını mehir ile güvence altına almıştır

Hiç bir yazılı kanun yoktu yani..!

Nasıl bu kadar rahat yalan söylüyorsunuz,anlamıyorum..

Muhammed'den binlerce sene önce yazılmış kanunlar/adetler/gelenekler vardı ve bunlar hâlâ varlar..

Sümer yazıtları veya Hitit tabletleri nedir?!

Bu insanların tüm yaşamlarını biliyoruz,çünkü elimizde yazılı tabletler var..Sana Sümer'den bahsedeyim;

Sümer'de tek eşlilik var..Evlenenler evlendiklerine dair şahitlerin huzurunda bir belge alıyorlar..Kadının boşanma hakkı var ve tazminat alabiliyor..

Tüm bunlar yazılı..!

Bu mehir konusunda şunu söyleyeyim..Bu bir satış sözleşmesi gibi bir şeydir..Kadın resmen mehirle veya başlık parası ile satılmaktadır..Satanlar pezevenk,satılan kadın da fahişe konumuna girmektedir ama kimse bunun farkında değil..Size bu konuda OSHO'nun müthiş bir sözünü yazıyım;

Onu sevdiğin için değil,karın olduğu için bir kadını sevmek zorunda olduğun an,bu fahişeliktir,yasallaştırılmış fahişeliktir..

Sitelerde Paylaş

Ne kadar çok yazılmış şiiliği mezhep bile yapmışlar biride konuyu kirletme demiş konu zaten yeterince kirli.Yadellerdeki yurttaş sen sanırım bilge ateist oluyorsun her okuduğuna gelişi güzel cevap verdiğine göre...Ben senin kızını tanımam etmem sen bana durduk yere kızımı satıcaksın dedin sonra konuyu benim anneme getirdin imzanda yazdığın gibi mert dur bence. İyi bir ateit olmak için İslama ve inananlara saldırmanmı gerekiyor? Az önce site ilkelerini okudum her türlü inanç özgürlüğünün anlaşılması için kurulan bir site olduğu yazıyor siz inançlara hakaret ve küfür etmek için kullanıyorsunuz ama bunu nerde kaldı özgürlük? Sen sokaklarda söylemeyediğini içine attıklarını klavye başında sallayarakmı kendini tatmin ediyorsun?

Hz. Adem ile başlayıp Hz. Muhammed ile biten peygamber ve resul zincirinde olan kanıtlanmış binlerce mucize sana göre yalan bir tek senin söylediğin doğru karşı bir tezin varsa bunu kanıtlamaya çalışmalısın işkembei kübradan sallama

Sitelerde Paylaş

la olm saf mısınız?

bu belli ki ordaki aşırı sağın antiislamist propagandalarından. zevzekçe yazılmış genelev kuralları falan..

hatta bu resmen kara mizah.

paso bel altı geçirmişlar müslümanlara (yani toptan kuzey avrupa'da yaşayan, cezayirli, faslı, türk, sudanlı müslüman populasyon, aslında yabancı ve azınlık kesin).

kaale alınacak bi genelev değil. hatta kuvvetle muhtemel açılmayacak bile. sadece sansasyon amk:D tatlı su balıklarına.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir yazılı kanun yoktu yani..!

Nasıl bu kadar rahat yalan söylüyorsunuz,anlamıyorum..

Muhammed'den binlerce sene önce yazılmış kanunlar/adetler/gelenekler vardı ve bunlar hâlâ varlar..

Sümer yazıtları veya Hitit tabletleri nedir?!

Bu insanların tüm yaşamlarını biliyoruz,çünkü elimizde yazılı tabletler var..Sana Sümer'den bahsedeyim;

Sümer'de tek eşlilik var..Evlenenler evlendiklerine dair şahitlerin huzurunda bir belge alıyorlar..Kadının boşanma hakkı var ve tazminat alabiliyor..

Tüm bunlar yazılı..!

Bu mehir konusunda şunu söyleyeyim..Bu bir satış sözleşmesi gibi bir şeydir..Kadın resmen mehirle veya başlık parası ile satılmaktadır..Satanlar pezevenk,satılan kadın da fahişe konumuna girmektedir ama kimse bunun farkında değil..Size bu konuda OSHO'nun müthiş bir sözünü yazıyım;

Onu sevdiğin için değil,karın olduğu için bir kadını sevmek zorunda olduğun an,bu fahişeliktir,yasallaştırılmış fahişeliktir..

Sümerler yapınca oluyor yani? Mehir de boşanmada veriliyor zaten senin sandığın gibi başlık parası falan değil ve sümerlerde tek eşlilik yoktur al sana tablet "Kadın kadınlık görevini yerine getirmediği durumda erkek kadının izniyle başka bir kadınla evlenebiliyor. Kadın, erkeğin evlendiği ikinci kadını kendi kardeşiymiş gibi kabul ediyor" ve aynı sümerlerde mabet fahişeliği diye bir şey vardır

Sitelerde Paylaş

Sümerler yapınca oluyor yani? Mehir de boşanmada veriliyor zaten senin sandığın gibi başlık parası falan değil ve sümerlerde tek eşlilik yoktur al sana tablet "Kadın kadınlık görevini yerine getirmediği durumda erkek kadının izniyle başka bir kadınla evlenebiliyor. Kadın, erkeğin evlendiği ikinci kadını kendi kardeşiymiş gibi kabul ediyor" ve aynı sümerlerde mabet fahişeliği diye bir şey vardır

Sümerler m.ö.4000 civarlarında tek eşli yaşıyorlarmış..Mabed fahişeliği ayrı konu..Sonuçta bu insanlar tek eşliler ve eşlerine bağlılar..Kadınların boşanma hakları filan da var..Muhammed'den 4600 sene önceden bahsediyoruz..Muhammed bu insanların yanında inanılmaz itici duruyor..Hoşuna giden kadını yatağa atan bir adam sonuçta..!

21.yüzyılda ne mehiri?

Böyle saçmalık olur mu?

Kerhanede bir kadına para vermekle,evleneceğim deyip bir kadına mehir vermek arasında ne fark var?!

Mehir veya başlık parası verip,istediğin kadını satın alıyorsun işte..Bu ilkel adetleri 21.yüzyılda savunamazsınız..

Erkek niye mehir veriyor da,kadın vermiyor?

Erkek evi geçindiriyor değil mi?

Küreselleşen Dünya'da ne kadar absürd laflar bunlar..Erkeğin evi geçindirmesi filan eskide kaldı artık..Çünkü kadınlar da hayatın içindeler..Zaten kadınların hayatın içine girdiğinden beri,kadınlara hayvan muamelesi yapan İslam'ın gerçek yüzü çok daha iyi ortaya çıkıyor..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...