Jump to content

Isa'yi Tanima Yolculugu

Recommended Posts

• İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayir, bilakis senin gibiler. Okuyup okunani anlama yerine, kafadan yorum çikaranlar yani.

Senin şimdiye kadar Kuran'dan kafadan yorum çıkardığın gibi. Mesela Kuran'da güneş gökte yüzer yazıyor, sen de bu ifadeden güneşin samanyolu çevresinde döndüğü sonucu çıkarıyorsun.

Söz konusu din olunca salla sallayabildiğin kadar, Ali inanmazsa Veli inanır, nasıl olsa dinci kafa dinde mantık aramaz, anlatılanlar ne kadar saçma olursa o kadar çok inanır.

Sitelerde Paylaş

Ben mi ? Ayeti resimle bir araya koyan benim. Ayetin açik anlamini kafasinca saga sola çekenler de belli.

Ayetin yanına resim koyunca ayetin içinden gizli anlamlar mı çıkıyor? Ayette bahsediyor mu güneşin nereye yüzdüğünden? Ayette ayın da, gecenin de, güneşin de gökte yüzdüğü söyleniyor.

Enbiya/33. Geceyi ve gündüzü, Güneş'i ve Ay'ı yaratan O'dur. Hepsi felekde (gökte) yüzerler.

Dünyayı da o yaratmamış mı Kuran'a göre? Gece, gündüz, güneş ve ay yüzüyor da dünya neden yüzmüyor?

Sitelerde Paylaş

Ayetin yanına resim koyunca ayetin içinden gizli anlamlar mı çıkıyor? Ayette bahsediyor mu güneşin nereye yüzdüğünden? Ayette ayın da, gecenin de, güneşin de gökte yüzdüğü söyleniyor.

Enbiya/33. Geceyi ve gündüzü, Güneş'i ve Ay'ı yaratan O'dur. Hepsi felekde (gökte) yüzerler.

Dünyayı da o yaratmamış mı Kuran'a göre? Gece, gündüz, güneş ve ay yüzüyor da dünya neden yüzmüyor?

Sana bunu anlattim ama isine böyle dusunmek geliyor anlasilan.

(Enbiya, 33) : "Geceyi ve gunduzu, ve gunes ile ayi yaradan odur. Herbiri bir yörungede yuzer."

Sana burada arapçada gece ile gunduzun, gunes ile aydan sonra degil, önce anildiklarini, ve yuzme fiilinin bir önceki geçmekte olan ve gece ile gunduzun isaretleri olan gunes ile ay'a isaret ettigini anlattim.

(Yasin, 38) : "Güneş de kendisine mahsus bir karargah için akıp gidiyor, işte bu, güçlü ve herşeyi bilen (Allah)ın takdiridir."

Gunes karargahi Batida olsa, oraya simdiye çoktan ulasmis olurdu, oysa bu karargah hadislerde Arsin alti olarak aniliyor, yani uzayin ötelerinde ?

“Güneş battığı bir sırada mescide girdim. Rasülullah oturuyordu. Bana: 'Ey Ebu Zer, güneş yöne gidiyor, biliyor musun ?' Dedi. Ben, ‘Allah ve Rasülü bilir’ dedim. Şöyle buyurdu : ‘Arşın altına secde yapmaya gidiyor ve kendisine müsaade ediliyor. Sonra ona ‘Geldiğin tarafa dön !’ denilecek, o da battığı yerden doğacaktır." Rasülullah daha sonra ‘Güneş, kendisine tayin edilmiş bir karara doğru akıp gider.’ (Yasin, 36:38) ayetini okudu.”[/color] (Tirmizi, Fiten, 22.)

Bu halde, gunes Ars'a dogru yulseliyorsa, dunya yerinde mi kaliyor ? kuran ne diyor bakalim..

(Fussilet, 11) : "Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geliyoruz” dediler."

Demek, dunya da Ars'a dogru yuzuyor.

Nereden çagirmis dunyayi ?

(Rahman, 59) : "Gökleri ve yeryüzünü ve ikisi arasındakileri altı gün içinde (altı evrede) yaratan, sonra da Arş’a kurulan Rahmân’dır. Sen bunu haberdar olana sor !"

(Zariyat, 47) : "Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz (onu) elbette genişleticiyiz."

(Nisa, 82) : "Kur'an'ı düşünmüyorlar mı? Eğer Allah'tan başkası tarafından olsaydı, onun içinde çok çelişkiler bulurlardı."

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrica, dunya olustugunda, yani 4,5 miliyar yil önce, daha önce olusan ilk nesil yildizlar patlamis ve evren toz duman halindeymis. Bu teleskoplarla gözlemlenmistir.

(Naziyat, 29-30) : "Yaratma bakımından siz mi yoksa bina ettiği sema mı daha kuvvetli? (Sizi yaratmak mı yoksa bina ettiği semayı mı yaratmak daha zor ?) Ve onun gecesini kararttı ve onun duhasını (aydınlığını ortaya) çıkardı. Ve yeryüzünü de bundan sonra ceviz oyunu gibi doldurdu."

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

NAZİYAT 29 - 30

O göğün gecesini karanlık yaptı, ışığını da çıkardı.

Ardından yeri düzenleyip döşedi.

http://www.kuranmeal...m_mealleri.aspx

LEVİA

SAÇMALAMIŞ GENE....hatta saçmalamak da değil bu.....resmen SAHTEKARLIK - YALANCILIK - DÜZENBAZLIK !!!!

ayette olmayanları yazmış gelmiş buraya...

nerde la senin yazdıkların ayette ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana bunu anlattim ama isine böyle dusunmek geliyor anlasilan.

(Enbiya, 33) : "Geceyi ve gunduzu ve gunes ile ayi yaradan odur. Herbiri bir yörungede yuzer."

Sana burada arapçada gece ile gunduzun, gunes ile aydan sonra degil, önce anildiklarini, ve yuzme fiilinin bir önceki geçmekte olan ve gece ile gunduzun isaretleri olan gunes ile ay'a isaret ettigini anlattim.

Sen bir şeyler anlattığını sanıyorsun sadece. "Herbiri, hepsi" kelimeleri bir önceki cümlede sayılan bütün nesneleri kapsar. Gramerin zayıf olduğu için böyle saçmalaman normal.

(Yasin, 38) : "Güneş de kendisine mahsus bir karargah için akıp gidiyor, işte bu, güçlü ve herşeyi bilen (Allah)ın takdiridir."

Gunes karargahi Batida olsa, oraya simdiye çoktan ulasmis olurdu, oysa bu karargah hadislerde Arsin alti olarak aniliyor, yani uzayin ötelerinde ?

“Güneş battığı bir sırada mescide girdim. Rasülullah oturuyordu. Bana: 'Ey Ebu Zer, güneş yöne gidiyor, biliyor musun ?' Dedi. Ben, ‘Allah ve Rasülü bilir’ dedim. Şöyle buyurdu : ‘Arşın altına secde yapmaya gidiyor ve kendisine müsaade ediliyor. Sonra ona ‘Geldiğin tarafa dön !’ denilecek, o da battığı yerden doğacaktır." Rasülullah daha sonra ‘Güneş, kendisine tayin edilmiş bir karara doğru akıp gider.’ (Yasin, 36:38) ayetini okudu.”[/color] (Tirmizi, Fiten, 22.)

Bu sohbeti Hazret-i Ebu Zer anlatıyor:

Bir gün güneş battığı sırada Mescit’te Resulullah (a.s.m.) ile beraberdim. Resulullah (a.s.m.) dediler ki:

Ya Ebâ Zer, biliyor musun, güneş battıktan sonra nereye gidiyor?

“Allah ve Resulü daha iyi bilir” dedim.

Resulullah (a.s.m.) “Muhakkak ki güneş, Arş-ı Âlâ’nın altında secde etmek için gidiyor, secde için önce izin ister ve ona izin verilir. Secde ettiği halde kendisinden bunu kabul edilmeyeceği zaman yakındır. O zaman da izin ister, fakat verilmez. Kendisine şöyle denir: ‘Geldiğin yere dön, battığın yerden doğ.’ O da battığı yerden doğacaktır.

Daha sonra Resulullah (a.s.m.) şu ayeti okudu:

“Güneş de onlar için bir delildir ki, kendisi için belirlenen bir yere doğru akıp gider. Bu, kudreti her şeye galip olan ve ilmi her şeyi kuşatan Allah’ın takdiridir.” (Yâsîn Suresi, 38)

Ve ilave etti:

“Bu durma hadisesi ne zamandır, bilir misiniz? Bu, kişiye imanının fayda vermeyeceği, artık inançsız hale geldiği zamandır.” (Buharî, Tefsir, Yâsin: 1)

Hadisin tamamı bu, güneş battıktan sonra arşın altına secde yapmaya gidiyor, secdesi kabul ediliyor, sonra tekrar doğudan doğuyor, secdesinin kabul edilmeyeceği zamanda batıdan doğacakmış.

Tekrar edeyim, şimdi senin kafan almamıştır, güneş battıktan sonra arşın altına secdeye gidiyor.

Muhammed tipik bir ortaçağ kafasına sahip, ortaçağ kafası ile güneşin battıktan sonra nereye gittiğini açıklıyor güya. Hadi Muhammed'in etrafındakilerin bu açıklamaları yalayıp yutmaları normal, adamlar bilmiyor, ya sen bu çağda bunları nasıl yalayıp yutabiliyorsun, hayret! İnsan nasıl bu kadar aptal olabilir.

(Fussilet, 11) : "Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geliyoruz” dediler."

Demek, dunya da Ars'a dogru yuzuyor.

Nereden çagirmis dunyayi ?

(Rahman, 59) : "Gökleri ve yeryüzünü ve ikisi arasındakileri altı gün içinde (altı evrede) yaratan, sonra da Arş’a kurulan Rahmân’dır. Sen bunu haberdar olana sor !"

Fussilet/11'de yer ile gök ayrıymış, Allah onları birleştirmiş. Yer ile gök nasıl ayrı oluyorsa?

Allah, yer ile gökleri yaratırken tahtının sular üstünde yüzdüğünü de hatırlatayım

Ayrica, dunya olustugunda, yani 4,5 miliyar yil önce, daha önce olusan ilk nesil yildizlar patlamis ve evren toz duman halindeymis. Bu teleskoplarla gözlemlenmistir.

(Naziyat, 29-30) : "Yaratma bakımından siz mi yoksa bina ettiği sema mı daha kuvvetli? (Sizi yaratmak mı yoksa bina ettiği semayı mı yaratmak daha zor ?) Ve onun gecesini kararttı ve onun duhasını (aydınlığını ortaya) çıkardı. Ve yeryüzünü de bundan sonra ceviz oyunu gibi doldurdu."

Gecesini kararttı ne demek yahu? Gece zaten karanlık olur, karanlığın neresini karartacak?

Naziat/30. Ve arz, bundan sonra da onu yayıp döşedi.

Naziat/30'daki ceviz oyununu nerenden çıkardın bilmiyorum ama doğrusu yukarda.

Sitelerde Paylaş
  • 10 months later...

Yunanca: Zeus

İngilizce: Jesus(İsa)

Hollandaca: Jezus(İsa )

Ermenice: Hisus(İsa)

Eski Mısır: Horus

sümer :enki enlil

sankritce,Hinduizm(brahmanizm) : brahma(yaratıcı)

,vishnu,shiva

persi,iran : ahu-ra ,ahura mazda

Eski mısır : ra,amon, amon -ra,rah

Ibranice :rab,amen ,eloah(yüce tanrı)

Arapça : Allah (El-ilah),rab,rahman ,amin

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...