Jump to content

Recommended Posts

İşte size ''DEMİR'' mucizesi...

Çift sayıların ortanca sayısı olmaz.Tek sayıların ortanca sayısı olur.Örneğin 5'in ortanca sayısı '3' tür (1-2-3-4-5)

Buraya kadar anlamışsınızdır umarım.

Bakara suresi 286 ayet yani ortanca sayısı yok.Besmeleyi ayetten sayalım.Ve ortanca sayı 144 oluyor.Peki 144.ayette yani ortanca ayette ''SİZİ ORTA ÜMMET OLARAK YARATTIM'' diyor.

Bu kurgulanmış bişey olsun bunu insanda yapar.Ama besmeleyi ayetten saymamız gerektiğini bakara suresi söylüyor.

Gelelim demir MUCİZESİNE...

Hadid suresi 25 ayette demirden bahsetmesi hep tartışma konusuydu neden 26 değil diye.

besmeleyi ayetten sayıyorduk. ve buda 26 ya eşit oluyor.

Zoraki mucize değil bu yaptığım sadece Allah gerçekten anlamak isteyenler için bu ayarı yapmış.

'' Allah isteseydi zaten herkes iman ederdi'' ancak bize irade verdi.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte size ''DEMİR'' mucizesi...

Çift sayıların ortanca sayısı olmaz.Tek sayıların ortanca sayısı olur.Örneğin 5'in ortanca sayısı '3' tür (1-2-3-4-5)

Buraya kadar anlamışsınızdır umarım.

Bakara suresi 286 ayet yani ortanca sayısı yok.Besmeleyi ayetten sayalım.Ve ortanca sayı 144 oluyor.Peki 144.ayette yani ortanca ayette ''SİZİ ORTA ÜMMET OLARAK YARATTIM'' diyor.

Bu kurgulanmış bişey olsun bunu insanda yapar.Ama besmeleyi ayetten saymamız gerektiğini bakara suresi söylüyor.

Gelelim demir MUCİZESİNE...

Hadid suresi 25 ayette demirden bahsetmesi hep tartışma konusuydu neden 26 değil diye.

besmeleyi ayetten sayıyorduk. ve buda 26 ya eşit oluyor.

Zoraki mucize değil bu yaptığım sadece Allah gerçekten anlamak isteyenler için bu ayarı yapmış.

'' Allah isteseydi zaten herkes iman ederdi'' ancak bize irade verdi.

Sitelerde Paylaş

Kuran, Müslümanlar ın yaşadıklarını sandıkları kitaptır. Kuran hayattır, vahiydir... Tek defada inmediğinden bazı uyanıklkar çeliştiğini sanmaktadırlar. Mesela: Bir günlükte ne giyinmesi gerektiğini not alan bir çocuk düşünelim. Kalın giyinmeliyim yazan ilk sayfayı ceviriyorsunuz ve o da ne? İnce giyinmeliyim yazıyor! Çelişkili.... Ya da bir zahmet formülle de, yazılanların zamanını ve mekanını öğren. Göreceksin ki birini yaz mevsiminde, diğerini kış mevsiminde yazmış! Kuran çeşitli dönemlerde vahiy edildiğinden, onu tek defada okuyan bizlerin, onu gökten bütün bir şekilde inmiş gibi yorumlamasi aptalliktir!

Sitelerde Paylaş

tanrının özel bir kişiye vahy yada ilham gibi bir yolla bazı mesajlar bildirmesi...

Bu konuda en başta kafaya takılan şey şu...

Bu mesajın içeriği her ne ise o mesajı alandan başkasını nasıl bağlar...

Diğerleri o mesajın tanrıdan geldiğine nasıl emin olabilir...

Mesajğn diğerlerine doğru aktarılması ve doğru anlaşılması meselesi...

Tanrının insanlığın tümünü ilgilendiren bir konuda onlardan birine mesaj vermesi bu nedenlerden dolayı biraz sıkıntılı....

Ha ama sadece mesajı alanı ilgilendiriyorsa başka...

Acaba ben tanrı olsaydım şu gibi durumlarda böyle böyle mesajlar verirdim diye düşünmenin sonucu mu ortaya çıktı bu metinler...

Sitelerde Paylaş

tanrının özel bir kişiye vahy yada ilham gibi bir yolla bazı mesajlar bildirmesi...

Bu konuda en başta kafaya takılan şey şu...

Bu mesajın içeriği her ne ise o mesajı alandan başkasını nasıl bağlar...

Diğerleri o mesajın tanrıdan geldiğine nasıl emin olabilir...

Mesajğn diğerlerine doğru aktarılması ve doğru anlaşılması meselesi...

Tanrının insanlığın tümünü ilgilendiren bir konuda onlardan birine mesaj vermesi bu nedenlerden dolayı biraz sıkıntılı....

Ha ama sadece mesajı alanı ilgilendiriyorsa başka...

Acaba ben tanrı olsaydım şu gibi durumlarda böyle böyle mesajlar verirdim diye düşünmenin sonucu mu ortaya çıktı bu metinler...

BbS0KvYCIAAdQpJ.jpg

http://twicsy.com/i/QzyfCe

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Kur'an, çağı hakkında çok önemli veriler içeren değerli bir kitaptır.

Yazıldığı söylenen yıllarda insanlar nelere inanıyordu, hangi efsane veya mitler yayılma eğilimi gösteriyordu, toplumun gelenek ve alışkanlıkları nelerdi, hayal dünyalarının ve beklentilerinin sınırları nasıldı, birbirlerini nasıl görüyor ve sınıflandırıyorlardı, jeopolitik durum neydi, zaafları ve iç dinamikleri nelerden oluşuyordu gibi pekçok soruyu yanıtlamada Kur'an büyük yardımcıdır. Hatta bu kitap sonraki yüz yıllar için rehber niteliği taşıdığı için bu kitabı referans alan toplumların bugünkü durumunu, kendi tarihleriyle birlikte açıklamada da yardımcıdır.

O yüzden çok değerli bir kitaptır ve insanlar onu rehber edinmeyi, kutsal-ilahi bir metin gibi görmeyi bıraktıklarında ancak hakettiği saygınlığı kazanacaktır.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...