Jump to content

Farzedelim Kur'an ulaşmadı

Recommended Posts

• İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Durmadan, kendinizce, Kur'an'da yanlış ve çelişki bulmaya çalışıyorsunuz. Peki Kur'an yok farzedelim, bu durumda, içinde yanlış arayacağınız bir kitap yok. Bir yaratıcının olmadığını nasıl savunursunuz?

ortada kitap mitap - din vs. yoksa....allah diyen de yoktur....o zaman olmadığını savunmak da aklına gelmez kimsenin.

Sitelerde Paylaş

Siz Allah var diye başımızın etini yemeyin, olmayan Allah'ının göndermedigi kurallara uymak için saçmalayıp fanatiklik yapmayın.... o saatten sonra sorun olmaz. Hem zaten din yoksa tanrı ne işe yarar ki, sen de var olduguna inan o saatten sonra ne diyelim yani?

Sitelerde Paylaş

Durmadan, kendinizce, Kur'an'da yanlış ve çelişki bulmaya çalışıyorsunuz. Peki Kur'an yok farzedelim, bu durumda, içinde yanlış arayacağınız bir kitap yok. Bir yaratıcının olmadığını nasıl savunursunuz?

Sen herhalde bir yaratıcı olduğunu iddia eden tek kitap, tek düşünce Kuran ve İslam sanıyorsun? Kuran'daki yanlışları ve çelişkileri göstermek sadece senin dininin, senin tanrının bir yalandan ibaret olduğunu göstermek demektir.

Yaratıcı konusu Kuran'la sınırlı değidir, çok daha geniş bir konudur.

Sitelerde Paylaş

Bir yaratıcı var mıydı ki, bize de inkâr etmesi kalmış?

Bu arada; yaratıcı benim! Resim yaratırım. Satırlar boyu edebiyat yaratırım. El lşlerine yatkınım ve yaratırım. Daha neler-neler yaratırım!

Gülüyorum çünkü güldürüyorsun. Beyaz şov falan,filana çıkta güldür bizi kovboy.

Bu arada bunları bulup,birleştirip kendine yaratıcı diyirsun ya seni yoktan var edip bir izaya sokana ne diyirsun.

Onu karıştırma aynı şey,mey değil :)

Sitelerde Paylaş

Gülüyorum çünkü güldürüyorsun. Beyaz şov falan,filana çıkta güldür bizi kovboy.

Bu arada bunları bulup,birleştirip kendine yaratıcı diyirsun ya seni yoktan var edip bir izaya sokana ne diyirsun.

Onu karıştırma aynı şey,mey değil :)

Modest sen aklıllı adamsındır :)

Anlatsana Tanrının varlığına nasıl emin oldun ? kanıtların nelerdir ?

Yoksa sadece bir his mi ? olması gerektiğini mi düşünüyorsun ?

Sitelerde Paylaş

Benim delilim beni keser yada bana yeter. Herşey hazırda var. Insan sadece buluyor ve kullanıyor. Bu bana yetiyor en kısa bizler yaratıcı değiliz kullanıcıyız halbuki...

Sitelerde Paylaş

Olmayan birşey inkar edilemez. Şayet varsa, çıksın birgün ansızın, tanıtsın kendini, bunları yapın, yoksa cezası şunlardır desin, bizde ona göre düşünür, Tanrı'nın dediğini yapar veya yapmayız. Ne gerek var sübyancı Muhammede, kadınlara zulüm eden Kuran'a. Öyle değil mi ama?

Sitelerde Paylaş

Benim delilim beni keser yada bana yeter. Herşey hazırda var. Insan sadece buluyor ve kullanıyor. Bu bana yetiyor en kısa bizler yaratıcı değiliz kullanıcıyız halbuki...

Halen akilli oldugunu düsünüyormusun ???

Sitelerde Paylaş

Halen akilli oldugunu düsünüyormusun ???

Ne oldu sendemi yaratıcısın ?

Sen de yukarıdaki gibi Demir'i bulup yontup araba yarattığını zannedip kendini tesadüfen olduğunu zannedenlerden sinmisin?

Bu konu sana biraz ağır gelir ama genede konuş konuşki hayata tutunacak dalın olsun.

Sitelerde Paylaş

Ne oldu sendemi yaratıcısın ?

Sen de yukarıdaki gibi Demir'i bulup yontup araba yarattığını zannedip kendini tesadüfen olduğunu zannedenlerden sinmisin?

Bu konu sana biraz ağır gelir ama genede konuş konuşki hayata tutunacak dalın olsun.

Evet bende yaratanim ama senin kadar yetenekli degilim!!!

Cünkü sen tanriyi yaratmisin daha ne olsun!!!!

Benim yaratigim demirin senin yaradigim tanri yerinde sadece krom kalir...

Demiri yukardaki gibi biri bulup yontup araba yapti!!

Bir sizi yontamadik...

Bir seyi zanetmiyorum eminim!!!

Cünkü ben varim !!!!

Ama sen tanrinin var oldugunu zanediyorsun ama böyle boktan bir allah yok !!!

Sitelerde Paylaş

Evet bende yaratanim ama senin kadar yetenekli degilim!!!

Cünkü sen tanriyi yaratmisin daha ne olsun!!!!

Benim yaratigim demirin senin yaradigim tanri yerinde sadece krom kalir...

Demiri yukardaki gibi biri bulup yontup araba yapti!!

Bir sizi yontamadik...

Bir seyi zanetmiyorum eminim!!!

Cünkü ben varim !!!!

Ama sen tanrinin var oldugunu zanediyorsun ama böyle boktan bir allah yok !!!

Ben tanrı yarattım dedimmi ?

Var olan birşey yaratılırmı?

Demir yarattın öylemi ! Hani sirklerde şapka içinden tavşan çıkartanlar gibi öylemi.

Düşündugun mantık ta bende düşünüyorum allah yoktan var etti yonttu sana şeklini verdi. Burayı anlamamişsın anlıyacagınıda zannetmiyorum çünkü sarhoşsun. Ezbere konuşuyorsun "boktan allah yok" bunun gibi.

Içini dök kesmediyse.

Sitelerde Paylaş

Ben tanrı yarattım dedimmi ?

Var olan birşey yaratılırmı?

Demir yarattın öylemi ! Hani sirklerde şapka içinden tavşan çıkartanlar gibi öylemi.

Düşündugun mantık ta bende düşünüyorum allah yoktan var etti yonttu sana şeklini verdi. Burayı anlamamişsın anlıyacagınıda zannetmiyorum çünkü sarhoşsun. Ezbere konuşuyorsun "boktan allah yok" bunun gibi.

Içini dök kesmediyse.

Böyle bir sey demedin ama sunu söyledin sendemi tesadüfen oldugunu zanedenlerdensin!!!!(dogrumu?)

Yani hic bir seyin tesaddüfi olamiyacagini söylüyorsun.

Bu söylemden yola cikarsak senin taptigin putunda bir yaraticisi olmasi gerekmiyormu ???

Sonra bunu söylemene gerekte yok bu senin zihninde yarattigin bir varlik ötesi yok.

Sensin tanriyi yaratan benim tariyi yok eden!!!!

Yok ben yaratmadim zaten var diye diretiyorsan eger ,

Neye dayanarak bunu söylüyorsun seninde dedigin gibi bu konular bana agir geliyor tek tek tane tane anlat bakalim!!!

Sitelerde Paylaş

Böyle bir sey demedin ama sunu söyledin sendemi tesadüfen oldugunu zanedenlerdensin!!!!(dogrumu?)

Yani hic bir seyin tesaddüfi olamiyacagini söylüyorsun.

Bu söylemden yola cikarsak senin taptigin putunda bir yaraticisi olmasi gerekmiyormu ???

Sonra bunu söylemene gerekte yok bu senin zihninde yarattigin bir varlik ötesi yok.

Sensin tanriyi yaratan benim tariyi yok eden!!!!

Yok ben yaratmadim zaten var diye diretiyorsan eger ,

Neye dayanarak bunu söylüyorsun seninde dedigin gibi bu konular bana agir geliyor tek tek tane tane anlat bakalim!!!

Bakın hala ezbere konuşuyorsunuz! Beni bildikleriniz le yargılıyorsunuz. Tapmak nedemek? Bunu bana açıklayın.

Gene aynı mevzu yaratıcının yaratıcısı olmalı. Önce yaratıcıyı bulun,kavrayın sonra onu yaratan varmı konuşalım. Zihnimde mı yaratıyorum!!! Bunca var olan şey nerden geldi ? Metaryaliz düşünce aynı mantık madde hep vardı madde nerden geldi! Kendi kendine nasil var oldu! O hep vardı ee şimdi ne fark var herşeyi yaratan tanrıdır diyenden farkın?? Ne ye dayanarak söylüyorum yazdıklarımdan anlaşılmadımı !

Tektek tane tane neyi anlatayım. Aramızda dağlar kadar fark var. Sen puta tahtadan oyma el yapımı karşısı geçilen yada göklere el açıp yapamadıklarınıza karşılık yada kendimizi rahatlatacak bir varlık neyse onu anlıyorsun. Ben ise put diyince araba anlıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bakın hala ezbere konuşuyorsunuz! Beni bildikleriniz le yargılıyorsunuz. Tapmak nedemek? Bunu bana açıklayın.

Gene aynı mevzu yaratıcının yaratıcısı olmalı. Önce yaratıcıyı bulun,kavrayın sonra onu yaratan varmı konuşalım. Zihnimde mı yaratıyorum!!! Bunca var olan şey nerden geldi ? Metaryaliz düşünce aynı mantık madde hep vardı madde nerden geldi! Kendi kendine nasil var oldu! O hep vardı ee şimdi ne fark var herşeyi yaratan tanrıdır diyenden farkın?? Ne ye dayanarak söylüyorum yazdıklarımdan anlaşılmadımı !

Tektek tane tane neyi anlatayım. Aramızda dağlar kadar fark var. Sen puta tahtadan oyma el yapımı karşısı geçilen yada göklere el açıp yapamadıklarınıza karşılık yada kendimizi rahatlatacak bir varlık neyse onu anlıyorsun. Ben ise put diyince araba anlıyorum.

Modest her ikiside aynı olabilir haklısın...Materyalizm ve yaratıcı kavramları...

Ama aralarında büyük bir fark var...

Tanrı birşeyler emrediyor şunu yap bunu yapma böyle yaşa die bir iddaa var.Materyalizm de böyle bişe yok.Sana şunu yapman gerek,eğer yapmazssan yanacaksın die bir zorlama da yok.

Sen mantıklı bir insan olarak hangisi sana daha mantıklı gelir ??

Sitelerde Paylaş

Allah'ın kitap gönderdim iddiası sadece kuranda var. Diğer kitaplarda bu kitabı ben gönderdim yazmaz.

Diğer kitapları Davut, Musa, İsanın havarileri yazmıştır.

Tanrı kitap göndermemiş olsa da, tanrı olmasa da birileri yine işgüzarlık yapacaktır.

Bir kitabın var olması veya olmaması tanrının varlığı ile ilişkili olamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...