Jump to content

Farzedelim Kur'an ulaşmadı

Recommended Posts

İnsan ne kadar öğrenirse,o kadar inancı artar.

Çünkü yeni bir buluş,yeni bir âyet demektir.

İnanç ile bilgi karşıttır. İnanç, bilginin olmadığı durumda beklentilere yönelme isteği ve ihtiyacıdır. Öğrenen insan, inanmaktan vazgeçer. Ateistlerin neredeyse tümü, daha önce inandıkları şeylerin aslında ne olduklarını öğrendikleri için dinlerden arınmıştır.

Her yeni buluş, inancın dibine sokulan bir dinamittir.

İnanmak isteyen insanlar içinse elbette herşey bir ayettir. Onlar, buluşların ve bilginin ne olduğu, ne anlamlara geldiği ile ilgilenmezler. Ezberledikleri şeyleri artık bildiklerine inanırlar ve bu ezberlediklerini, kendi masallarına yedirmenin yollarını ararlar. Buluşları yalanlayamadıkları için kendi inançlarını yalanlar ve o inançları, aslında buluşlar ile ne kadar uyumlu olduğunu göstermek için, yeni şekillere sokarlar.

Neden bahsettiği hakkında en ufak bir bilgisi olmadığı halde ezberlediklerini satan insanlardan Caner Taslaman'ın konuşmalarına bakabilirsiniz. Burada da levia ve benzerlerinin iletileri örnektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnanç ile bilgi karşıttır. İnanç, bilginin olmadığı durumda beklentilere yönelme isteği ve ihtiyacıdır. Öğrenen insan, inanmaktan vazgeçer. Ateistlerin neredeyse tümü, daha önce inandıkları şeylerin aslında ne olduklarını öğrendikleri için dinlerden arınmıştır.

Her yeni buluş, inancın dibine sokulan bir dinamittir.

İnanmak isteyen insanlar içinse elbette herşey bir ayettir. Onlar, buluşların ve bilginin ne olduğu, ne anlamlara geldiği ile ilgilenmezler. Ezberledikleri şeyleri artık bildiklerine inanırlar ve bu ezberlediklerini, kendi masallarına yedirmenin yollarını ararlar. Buluşları yalanlayamadıkları için kendi inançlarını yalanlar ve o inançları, aslında buluşlar ile ne kadar uyumlu olduğunu göstermek için, yeni şekillere sokarlar.

Neden bahsettiği hakkında en ufak bir bilgisi olmadığı halde ezberlediklerini satan insanlardan Caner Taslaman'ın konuşmalarına bakabilirsiniz. Burada da levia ve benzerlerinin iletileri örnektir.

Bazı isimler veriyorsun, bunlar elbette sana göre doğru olmayanlar.

Ama şunu herhalde biliorsundur ki, herkesin yoğurt yiyişi farklıdır,herkesi aynı kalıba koyamazsın.

Benim için inanç ve ilim karşıt değil, aksine ikiz kardeştir; ilimdeki her ilerleme, Süper bir aklın evrene koyduğu bulmacalardan birini çözmektir.

Sitelerde Paylaş

Bazı isimler veriyorsun, bunlar elbette sana göre doğru olmayanlar.

Ama şunu herhalde biliorsundur ki, herkesin yoğurt yiyişi farklıdır,herkesi aynı kalıba koyamazsın.

Benim için inanç ve ilim karşıt değil, aksine ikiz kardeştir; ilimdeki her ilerleme, Süper bir aklın evrene koyduğu bulmacalardan birini çözmektir.

Çelişki olsa bile mi ??

Çelişki olsa bile ikiz kardeştir dermisin ?

Yani kurana göre 12 gezegen var diyorlar.Şuan plütoyu da saysak eris i de saysak 10 eder.

Hala 2 eksik var.

Sitelerde Paylaş

Durmadan, kendinizce, Kur'an'da yanlış ve çelişki bulmaya çalışıyorsunuz. Peki Kur'an yok farzedelim, bu durumda, içinde yanlış arayacağınız bir kitap yok. Bir yaratıcının olmadığını nasıl savunursunuz?

Ateist olmak evrensel bir olgudur. Sadece Kuranla ilgili bir durum değildir.

Biz çoğunlugu müsluman bir ülkede yaşadıgımız için bize dayatılmak istenen " Tanrı vardır, ispatı Kurandır" ifadesinin yanlıslıgını ortaya koyuyoruz.

Hristiyan ülkede olsak incili budist ülkede olsak Budayı eleştiririz.

Bunu bile anlayamayıp soruyor olmana çok üzüldüm.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çelişki olsa bile mi ??

Çelişki olsa bile ikiz kardeştir dermisin ?

Yani kurana göre 12 gezegen var diyorlar.Şuan plütoyu da saysak eris i de saysak 10 eder.

Hala 2 eksik var.

12 gezegeninolduğunu söyleyen âyetin yerini söyleyin de bakalım.

Ateist olmak evrensel bir olgudur. Sadece Kuranla ilgili bir durum değildir.

Biz çoğunlugu müsluman bir ülkede yaşadıgımız için bize dayatılmak istenen " Tanrı vardır, ispatı Kurandır" ifadesinin yanlıslıgını ortaya koyuyoruz.

Hristiyan ülkede olsak incili budist ülkede olsak Budayı eleştiririz.

Bunu bile anlayamayıp soruyor olmana çok üzüldüm.

Bu forumda hep Kur'an'dan yanlış arandığı için,muhatap olarak hep Kur'an alındığı için ister istemez öyle yazdım.

Diyelim ki Kur'an 'da yanlış buldun (öyle sanıyorlar) . Bu Allah yok mu demektir?

Şunu da söyleyeyim: ''Tanrı vardır, ispatı Kur'an'dır'' denilemez; çünkü inanmak için göklerde ve yerde de nice âyetler var.

Sitelerde Paylaş

12 gezegen çıkarımını bir çok müslüm kurandan yapar. Bu yaygın bir iddiadır. Yusuf rüyasında güneş ay ve oniki yıldız görmüş diye bu çıkarımı yaparlar.

Bu iddia ise, pluton ötesinde toplam onikiyi geçen sayıda Pluton'a yakın büyüklükte cisim bulunması ile iflas etmiştir. Bu cisimlerden bazıları: Makemake, Eris, Haumea, Sedna, Orcus, Quaoar, Varuna.

Bunlar Pluton'dan önemli ölçüde küçük olmadıkları için Pluton ve bunlar gezegenimsi kabul edildiler.

Üstelik Ay belli başlı bir gök cismi sayılacaksa, ondan çok daha büyük uydular var güneş sisteminde. Güneş, Ay ve oniki gezegen diye bir şey olamayacağı açık. Bir kuran mucizesi yalanı da bu işte...

Sitelerde Paylaş

ister 9 gezegen olsun - ister 8 gezegen...isterlerse güneş etrafında dönen tüm cisimlere GEZEGEN desinler...ki bu durumda kuyrukluyıldızlar - meteorlar - uydular vs.vs. tüm gök cisimleri milyarları bulur...

her halukarda gezegen sayısı - kurandakilerle TUTMAZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

Ben Kur'an 'da açı açık 12 gezegen olduğunu bildiren âyetleri soruyorum, birinin yorumu Kur'an'ı haksız çıkarır mı?

Sanalkabus isimli arkadaş 12 gezegen olduğunu yazmış; bunun üzerine yazıyorum;

hem kendi düşüncesi değil, hem de yazıyor, Kur'an'ı karalasın da ne olursa olsun mantığı.

Başkasının yorumunu değil kendi yorumunuzu yazın;

Herkes her konuda binlerce yorum yapabilir, başkalarının fikirlerinin sözcülüğünü yapmak, kişiye birşey katmaz ki!

Sitelerde Paylaş

Ben Kur'an 'da açı açık 12 gezegen olduğunu bildiren âyetleri soruyorum, birinin yorumu Kur'an'ı haksız çıkarır mı?

Sanalkabus isimli arkadaş 12 gezegen olduğunu yazmış; bunun üzerine yazıyorum;

hem kendi düşüncesi değil, hem de yazıyor, Kur'an'ı karalasın da ne olursa olsun mantığı.

Başkasının yorumunu değil kendi yorumunuzu yazın;

Herkes her konuda binlerce yorum yapabilir, başkalarının fikirlerinin sözcülüğünü yapmak, kişiye birşey katmaz ki!

Ula ben ateistim :) 12 gezegen olayı benim kabul ettiğim bir olay olabilir mi ?

Ben diyorum ki sizinkiler böyle söylüyor.Nurcular...Aha linkte verdim zaten.Benim düşüncem miş gibi lanse etme

Git onlara anlat derdini...

söylediğim sözde şurda, bak diyorlar demişim...

''Yani kurana göre 12 gezegen var diyorlar.''

tarihinde sanalkabus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben müslümanken bu 12 gezegen argümanını iddia ederdim. Bir iddiam da Nur sûresinde elektrik ampülünün tanımlandığı idi! :lol: Bir başka iddiam, kuran'da dünyanın döndüğünün yazdığı idi. :D Hatta biri de evrenin genişlediğinin kuranda yazdığıydı. Bu dört argümanı sayar, sonra da "işte bunun gibi kuran bilimsel mucizelerle doludur" derdim. Lan dört uyduruk kıçı kırık iddiada bulundun, bununla her tarafı dolu olur mu? Çocukluk işte!

Şimdi gülüyorum ama bazen bu yalanlara nasıl kanabildim diye kendime çok kızıyorum. Zaman makinesi yapılsa geçmişteki o müslüm kendimi bulur, "aptallık yapma, zaten ateist olacaksın, ben gelecekteki senim" derdim. Tamam çok toydum ama yine de bir zamanlar müslümdük gerçeği beni şu anda bayağı sinirlendiriyor. O günleri hatırlayınca agresif oluyorum. Çocukluğumu çaldılar yalancı sahtekarlar... Kızlarla konuşmazdım bunların yalanları yüzünden.

Şimdi nerden hatırladım yine asabım bozuldu. Bir zamanlar müslüm olduğumu hatırlamak bile asabımı bozuyor. Biz ateistler bazen bu yüzden agresif oluyor olabiliriz.

Çocukken zihnimizi dogma taciz etmiş! :lol: Neyse kendimle dalga geçerek öfkem geçti yine hadi...

Sitelerde Paylaş

Mucize DEMIR

enzelnâ-lhadîde. (Hadid 25)

Demiri indirdik.

vezallelnâ ‘aleyhimu-lġamâme veenzelnâ ‘aleyhimu-lmenne ve-sselvâ. (Araf 160)

Onlara kudret helvası ve bıldırcın eti indirdik.

Bi baktik bildircin etide uzaydan inmis.

enzele lekum mine-l-en’âmi śemâniyete ezvâ (Zümer/6)

Sizin için davarlardan sekiz çift indirdik.

Davarlarda!!!

Evrende en kücük parca ATOM oldugu yillarda, bir kitap almistim "Kuran ve Bilim" gibi adi vardi, icinde bir cok mucize vardi.

5-10 yil sonra bir daha elime aldim, bilim ilerlemisti, bi baktim ici sacmalik dolu!!

Kitabi cöpe atmistim :)

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben müslümanken bu 12 gezegen argümanını iddia ederdim. Bir iddiam da Nur sûresinde elektrik ampülünün tanımlandığı idi! :lol: Bir başka iddiam, kuran'da dünyanın döndüğünün yazdığı idi. :D Hatta biri de evrenin genişlediğinin kuranda yazdığıydı. Bu dört argümanı sayar, sonra da "işte bunun gibi kuran bilimsel mucizelerle doludur" derdim. Lan dört uyduruk kıçı kırık iddiada bulundun, bununla her tarafı dolu olur mu? Çocukluk işte!

Şimdi gülüyorum ama bazen bu yalanlara nasıl kanabildim diye kendime çok kızıyorum. Zaman makinesi yapılsa geçmişteki o müslüm kendimi bulur, "aptallık yapma, zaten ateist olacaksın, ben gelecekteki senim" derdim. Tamam çok toydum ama yine de bir zamanlar müslümdük gerçeği beni şu anda bayağı sinirlendiriyor. O günleri hatırlayınca agresif oluyorum. Çocukluğumu çaldılar yalancı sahtekarlar... Kızlarla konuşmazdım bunların yalanları yüzünden.

Şimdi nerden hatırladım yine asabım bozuldu. Bir zamanlar müslüm olduğumu hatırlamak bile asabımı bozuyor. Biz ateistler bazen bu yüzden agresif oluyor olabiliriz.

Çocukken zihnimizi dogma taciz etmiş! :lol: Neyse kendimle dalga geçerek öfkem geçti yine hadi...

Evrenin genişlemesi hakkındaki Âyet'ten seni çeviren nedir?

Sitelerde Paylaş

Evrenin genişlemesi hakkındaki Âyet'ten seni çeviren nedir?

Şu: Orada göğü genişletmekteyiz filan yazmıyor. Bunu müslümler uyduruyor. Orada biz geniş bir şeyi inşa etmeye muktediriz anlamında "musi" diyor. Gök yerden daha geniş bir şey ve biz böyle geniş bir şeyi inşa ettik diyor. Genişletiyoruz, her gün daha da genişliyor filan diye bir şey söylemiyor.

Sitelerde Paylaş

Şu: Orada göğü genişletmekteyiz filan yazmıyor. Bunu müslümler uyduruyor. Orada biz geniş bir şeyi inşa etmeye muktediriz anlamında "musi" diyor. Gök yerden daha geniş bir şey ve biz böyle geniş bir şeyi inşa ettik diyor. Genişletiyoruz, her gün daha da genişliyor filan diye bir şey söylemiyor.

Bak tefsirlere:

47. Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz (onu) elbette genişleticiyiz. (diyanet)

47-Bir de göğe bakın Biz onu kuvvetle bina ettik ve şüphe yok ki Biz onu genişletmeye de malikiz. (Elmalılı)

47- Göğü gücümüzle biz kurduk ve onu biz genişletmekteyiz.*

* 51:47 Milyarlarca yıl önce evreni "Ol" sözüyle bir anda yaratan Tanrı (21:30), evreni zaman ve mekan boyutları içinde sürekli genişletiyor. Bak 4:82.(Edip Yüksel)

47 Göğü sağlam yaptık, biz genişleticiyiz (kudretimiz geniştir, göğü öyle genişleten biziz).(Süleyman Ateş)

47 – Göğü Biz çok sağlam bir şekilde bina ettik, onu genişleten Biziz. Çünkü Biz geniş kudret ve hakimiyet sahibiyiz.(Suat Yıldırım)

47 Göğe gelince, onu biz ellerimizle kurduk. Hiç kuşkusuz, biz, genişleticileriz. (Yaşar Nuri Öztürk)

47 EVRENİ [yaratıcı] güc[ümüz] ile inşa eden Biziz: ve, şüphesiz, Biziz onu istikrarlı bir şekilde genişleten.

Bkz. 21:30'un ilk bölümü ile ilgili not 38. innâ le-mûsi‘ûn (“Biziz ... genişleten”) ifadesi, modern düşüncedeki “evrenin genişlemesi” anlayışının ön habercisidir: bu düşünce, evrenin sonlu bir büyüklüğe sahip olmasına rağmen alan olarak sürekli genişlediği gerçeğini ifade eder.(Muhammed Esed)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...