Jump to content

Farzedelim Kur'an ulaşmadı

Recommended Posts

* 51:47 Milyarlarca yıl önce evreni "Ol" sözüyle bir anda yaratan Tanrı (21:30), evreni zaman ve mekan boyutları içinde sürekli genişletiyor. Bak 4:82.(Edip Yüksel)

En çok da bu çeviriye takıldım, din pazarlamacısı burada amma masal anlatmış. Bir de bu dinciler Kuran'ın harfi bile değişmemiştir derler, harf ne demek, herif 3 kelimeden evrenin tarihini çıkarıyor, kelime üstüne kelime ekliyor. Bütün bunların sebebi bu heriflerin bizim hitap ettiğimiz kesim aptaldır, asla sorgulamaz, ne verirsen yutar kafasında olmaları. Bu ülkede bakan bile "Kayıtlar montajmış, üstelik hece hece montaj yapmışlar, hem de acemice yapmışlar." diyecek kadar ileri gitmiyor mu? Nasıl olsa hitap ettiği kesimden "Sen ne anlatıyorsun be adam?" diyecek kimse yok, her verileni yutuyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tefsirci ve mealcilerin alayı süslemeci, boyacı badanacı sahtekarlardır. Dedikleri yalanların hiç bir aslı astarı yoktur. Kuranı doğrudan okumaktan ve arapça kelimeleri çözümlemekten başka doğru anlama yolu yoktur. Tefsir okuyan yalan bataklığına gömülür. Alayı yalandır yani, öyle böyle değil. Çünkü yalanın inandırıcı olmasının tek yolu, çok büyük yalan olmasıdır. Sıradan yalanlara kimse inanmaz. Yalan söylendi mi en iddialısı söylenirse insanlar inanır.

Sitelerde Paylaş

En çok da bu çeviriye takıldım, din pazarlamacısı burada amma masal anlatmış. Bir de bu dinciler Kuran'ın harfi bile değişmemiştir derler, harf ne demek, herif 3 kelimeden evrenin tarihini çıkarıyor, kelime üstüne kelime ekliyor. Bütün bunların sebebi bu heriflerin bizim hitap ettiğimiz kesim aptaldır, asla sorgulamaz, ne verirsen yutar kafasında olmaları. Bu ülkede bakan bile "Kayıtlar montajmış, üstelik hece hece montaj yapmışlar, hem de acemice yapmışlar." diyecek kadar ileri gitmiyor mu? Nasıl olsa hitap ettiği kesimden "Sen ne anlatıyorsun be adam?" diyecek kimse yok, her verileni yutuyorlar.

Tefsirci ve mealcilerin alayı süslemeci, boyacı badanacı sahtekarlardır. Dedikleri yalanların hiç bir aslı astarı yoktur. Kuranı doğrudan okumaktan ve arapça kelimeleri çözümlemekten başka doğru anlama yolu yoktur. Tefsir okuyan yalan bataklığına gömülür. Alayı yalandır yani, öyle böyle değil. Çünkü yalanın inandırıcı olmasının tek yolu, çok büyük yalan olmasıdır. Sıradan yalanlara kimse inanmaz. Yalan söylendi mi en iddialısı söylenirse insanlar inanır.

Burada ben bir antitez göremiyorum, ancak kuru itiraz.

Ne diyebilirimki, diyeceğim birşey yok.

Sitelerde Paylaş

Burada ben bir antitez göremiyorum, ancak kuru itiraz.

Ne diyebilirimki, diyeceğim birşey yok.

Görseydin şaşardım zaten. Şu yazdığın iki cümleyle kuru itiraz yapan sensin ama bunu bile farkedemiyorsun.

Dinciler ne iddia eder: Kuran değiştirilemez. Çeviren ne yapmış? Ayete ekleme üzerine ekleme yapmış. Ben de aradaki çelişkiyi ortaya koymuşum. Sen ne yapmışsın? Kuru itiraz.

Sitelerde Paylaş

Tefsir ve meallerin baştan sona yalan dolu olduğunu kafası çalışan herkes bilir. Çoğu müslüm bile bunu bilir. Müslümün biraz bir şeyler bileni, kuranı anlamlandırmaya bile karşı çıkar. Arapça oku geç, ne dediğini sakın merak etme, araştırma derler.

Kuranı okuyup anlayıp müslüm kalmak olanaksızdır. Yenilir yutulur bir şey değildir. Bunu anlayıp da müslüm kalan biri, aman başka kimse okuyup anlamasın, ekmeğimizden oluruz diye telaşa düşer. Kuranı anlamlandıran biri gördüler mi hafakanlar basar. Ya gerçeği görürse? Ya ekmeğimizden olursak? Ha dincinin kuranını araştırmışsın, ha kalpazanın sahte parasını incelemişsin. Aynıdır. Kalpazanın sahte paraları deste arasında yutturduğu gibi, dinci sahtekarlar da bir ton süslü laf edilen koca koca ciltlenmiş tefsirler yazarlar, aralarda ayetlerdeki insanlık dışı ifadeleri geçiştirirler.

Sitelerde Paylaş

farz edelim kuran ulaşmadı...

nereden bilecek tanrının ne istediğini ...

ahiret günü hesap olduğunu ...

hesap günü hadi bakalım namaz oruç fitre zekat hac ne yaptın bakalım diye sorsalar konuyu bile bilmiyor...

böyle soru sorarlarsa adil olur mu olmaz tabi...

peki ne sorabilirler bu adama...

başkasına neden zulmettin kötülük yaptın diye sorabilirler bence...

kimseye kötülük yapmadıysa da cenneti hak eder...

Sitelerde Paylaş

Kur'an kelime olarak, "toplamak, okumak, bir araya getirmek, anlam vermek" mânalarına gelir. Müslümanlar'ın kutsal kitabı'nın adı olarak'da geçer.

Herkezin gördüğü,okuduğu kitabı var zaten. Geriye kalıyor yazması,yaşaması! Salat,zekat,hac,oruç için verilen manalar herkeze ulaşmamiş olabilir ama herkezin hayatında uyguladıgı manaları taşıyorlar geniş düşündûmüzde.

Bir birimize destek veriyoruz!

Görevimizi tam yapıyoruz! Adil bir yaşam koşulu,bilgi için dış ulkelere gidip yenilik getirip yaşıyoruz !

Sıkıntılarımızdan kurtulmak için sabrediyoruz! Bunlara hak için uyan biri zulüm etmez,kötülük yapmaz güzel olanı,fıtratın yakışanı bulur,yapar. Tanrı niye yapmadın demesi adil değildir ama şen ne yaptın demesi adil dir!

Sitelerde Paylaş

Kur'an kelime olarak, "toplamak, okumak, bir araya getirmek, anlam vermek" mânalarına gelir. Müslümanlar'ın kutsal kitabı'nın adı olarak'da geçer.

Herkezin gördüğü,okuduğu kitabı var zaten. Geriye kalıyor yazması,yaşaması! Salat,zekat,hac,oruç için verilen manalar herkeze ulaşmamiş olabilir ama herkezin hayatında uyguladıgı manaları taşıyorlar geniş düşündûmüzde.

Bir birimize destek veriyoruz!

Görevimizi tam yapıyoruz! Adil bir yaşam koşulu,bilgi için dış ulkelere gidip yenilik getirip yaşıyoruz !

Sıkıntılarımızdan kurtulmak için sabrediyoruz! Bunlara hak için uyan biri zulüm etmez,kötülük yapmaz güzel olanı,fıtratın yakışanı bulur,yapar. Tanrı niye yapmadın demesi adil değildir ama şen ne yaptın demesi adil dir!

ama kuranda -- neden yapmadın - neden inanmadın diye soracağını ve sonsuza kadar cehennemde yakacağını sölüo ??? :D

demekki allah ADİL DEĞİLMİŞ !!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ama kuranda -- neden yapmadın - neden inanmadın diye soracağını ve sonsuza kadar cehennemde yakacağını sölüo ??? :D

demekki allah ADİL DEĞİLMİŞ !!!

Benim Kur'anım da niye yapmadın,bana neden inanmadın yok. :D

Hem ben bunları Tanrı'da duymadım ki. :D

Ne yaptın, bunca delil varken kendini niye ilah yaptın der.

Sitelerde Paylaş

Kendi kuranını kendi kafasından yaratan halisünasyon müslümlerine ne diyelim... Ama bilinen kuranda mealen şöyle yazar:

Cennettekiler cehennemdekilere sorar: Sizi ateşe sokan nedir? Cevap verirler: Namazı kılanlardan değildik. Miskini doyurmazdık. Dalanlarla birlikte dalardık. (Burada herhalde allahın islamın aleyhinde sohbetler kastediliyordur.) Din gününü yalanlardık. Sonra bize yakin geldi. (öldük anlamında söylüyor.)

Yani kuranda yapmadın etmedin diye yakacağım tehditleri var. Neymiş? Varmış.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kısacası uydurdum demek istiyor. Ortada olmayan bir Allah, tanrı, Yehova üstüne ahkam kesen, onların atanmış sözcüleri gibi hava basan sürüyle insan var.

Havaları imamın pamuğu ile son buluyor havası içerde kalıyor. :)

Sitelerde Paylaş

kuran - içindekiler net şekilde ortada dururken ....senin inanıyorum dediğin KURAN ı bi türlü gösteremedin bu güne kadar.......ne iş ?

:D :D

Diyisinki elümden tut da parka götür salınca nasil binilir göster :)

Ben sana birşey gösteremen sen kendin göreceksin!

Aklın bir noktaya baktığı için yazılanlara bildiklerinle (aklının aldığı) yerlerden cevap veriyirsun. Bu şekilde tabi ki göremezsin. Yukarda yazmıştım görmemişsin daha öncede yazdım görmedin. Bir ara bakifani de sana yazmıştı sen bir kuran sın diye onuda görmedin.

Sitelerde Paylaş

Diyisinki elümden tut da parka götür salınca nasil binilir göster :)

Ben sana birşey gösteremen sen kendin göreceksin!

Aklın bir noktaya baktığı için yazılanlara bildiklerinle (aklının aldığı) yerlerden cevap veriyirsun. Bu şekilde tabi ki göremezsin. Yukarda yazmıştım görmemişsin daha öncede yazdım görmedin. Bir ara bakifani de sana yazmıştı sen bir kuran sın diye onuda görmedin.

ula bu güne kadar sürekli olarak gösterdim gösterdim dedin durdun...başka da bişi demedin......gösterdiğin bişi de yok......gösterdim derken EKRANA mı tutuosun napıosun?

Sitelerde Paylaş

kuranın ulaşmadığı yerdeki insanlar kurandan sorumlu olamaz...

peki neyden sorumlu olabilirler...

yaptıklarından söylediklerinden sahip oldukları nimetlerden sorumlu tutulabilirler...

zaten herkes bunlardan sorumludur....

kuranda bu sorumluluğu hatırlatır sadece...

yani kurana ulaşanlarda ulaşmayanlar da aynı şeylerden sorumlu olmalılar...

aksi takdirde adalet olmaz...

adaletin gereği olarak herkesin sorumlu tutulduğunda haksızlık olmayacak şeyler nelerdir...

doğruluk dürüstlük iyilik konularında herkes sorgulanabilir...

kim daha iyi işler işlemiş bakalım göreceğiz...

Sitelerde Paylaş

Bir yaratıcı var mıydı ki, bize de inkâr etmesi kalmış?

Bu arada; yaratıcı benim! Resim yaratırım. Satırlar boyu edebiyat yaratırım. El lşlerine yatkınım ve yaratırım. Daha neler-neler yaratırım!

Boyaları da siz mi yarattınız?

Resim yapacağınız kağıdı peki?

Kendi beyninizi kendiniz yarattıysanız haklı olabilirsiniz.

Suyu da yaratmış olmanız lazım ki su içerek yaşamını devam ettirebilesiniz.

Su olmadan 3 gün sonra ölürsünüz ve hiç bir şey oluşturamazsınız öyle değil mi?

İnsanların hayatta var olabilmesi için ne yarattınız?

Sitelerde Paylaş

kuranın içinde ADALETin A sı yok ki....neyini uygulayacaksınız ?

kadın öldüren erkeğe ceza öngörmeyen

köle öldürene ceza öngörmeyen

1 kadın = 1/2 insan diyen.....kadının dövülmesini helal sayan....

sırf inanmıyor diye insanları BÖLEN - köle - cariye edilmelerini HELAL sayan , Müslüman olmaya zorlayarak CİZYE alınmasını emreden vermeyini ÖLDÜRÜN diyen kurallar ADİL midir ?

bu kuran ulaşssa nolur başkalarına ? ulaşmasa ne olur ?....ulaşmamış olması daha iyidir.....o toplumların hayrına olmuştur.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...