Jump to content

Farzedelim Kur'an ulaşmadı

Recommended Posts

Allah'ın kitap gönderdim iddiası sadece kuranda var. Diğer kitaplarda bu kitabı ben gönderdim yazmaz.

Diğer kitapları Davut, Musa, İsanın havarileri yazmıştır.

Tanrı kitap göndermemiş olsa da, tanrı olmasa da birileri yine işgüzarlık yapacaktır.

Bir kitabın var olması veya olmaması tanrının varlığı ile ilişkili olamaz.

Arkadaşım, tanrı yakar yada tanrı böyle yaşamanı emrediyor vs vs bunların hepsini yazılardan yada duydukların dan tasarlıyorsun. Yazıların anlamları değişir biliyorsun böyle olunca ortaya anlamsız şeyler çıkar. Ortada gelen bir bilgi var. Bunlar anlamsız yalan vs diyerek aklımızı kullanmış mı oluyoruz! Bugün en yakın arkadaşın,akrabam vs sizin için falanca şey söyledi x kişi dediğinde hemen ona itibar edip x kişiden hesap mı soruyorsun! Mantıklı olan aramak ise bu kelimeleri iyi tespit etmek gerek. Iş çok zor fakat yaşarken zaten aynı şeyleri görüyoruz fakat yanlış bilgi yüzünden görmüyoruz! Allah yakar bu yakmak nasil birşey? Bugün ısrail filistini yakıyor. Kendileri cenneti yaşıyor onlara cehennem yaşatıyor. Zenginler cennet te mal,mülk içinde yaşarken fakirler cehennemde diken yiyir,kaynar su içerek yaşıyor. Bana yakmak,cehennem bunları hatırlatıyor. Keza ben tanrida dediğimi yapmazsan ateşe atarım lafını duymadım insandan duydum. Heleki o herşeye gücü yeten bana akıl vermiş ken benim hayatıma niye karışsın! Metaryalizim yakmayı,yıkmayı,benim istediğim gibi yaşıyacaksın demiyormu!!

Senelerdir madde için insan bir birini yemedimi Metaryaliz yüzünden. Nasil davranmamızı,yaşamamızı,giyinmemizi,ne yememiz içmemiz gerektiğine o söylemedimi. Adam evlenecek bir düğün yapmak gerek sadece salo parası 2000 tl düğün şart diyir olmasa olmaz herkez böyle yapıyor biz millete nederiz dedirten o değilmi. Bir ev fiyatı almış başını gitmiş bunun için insan öldürene sebep veren o madde değilmi. Vitrinde duran altın gel beni sahiplen benim için ez,parçala hakkımı getir beni al demiyormu yada benim için öldür demiyormu? Işte mantığım bunu anlamıyor. Aklımız var kullanıyoruz kendimize yakışanı yapıyoruz. Kimi vitrindeki devamlı fiyatı yükselen altını almak için baskalarını eziyor. Kimileri çok çalışıp az yiyip,gezip onu elde etmeye çalışıyor. Kimileri hayvan gibi elde etmeye çalışıyor. Bunun sorumlusu madde dir. Dili yok söylemez söyleten var!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ya bu saydığın şeylerin sorumlusu nasıl materyalizm olduğu sonucunu çıkardın şaşırdım...

Materyalizm bir felsefik düşünce...

Böyle müritleri filan yok,sana şunu yap bunu yapma filan diye bir peygamberide yok,allahıda yok...

tarihinde sanalkabus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ortada kitap mitap - din vs. yoksa....allah diyen de yoktur....o zaman olmadığını savunmak da aklına gelmez kimsenin.

Yani sence,Kur'an varsa Allah vardır, öyle m?

Peki bu âlemden hiç âyet çıkaramıyor musun?

Bir yaratıcı var mıydı ki, bize de inkâr etmesi kalmış?

Bu arada; yaratıcı benim! Resim yaratırım. Satırlar boyu edebiyat yaratırım. El lşlerine yatkınım ve yaratırım. Daha neler-neler yaratırım!

Yoktan varedeni kasdediyorum, resim tasvir edeni değil.

Zaten bir yaratıcının olmadığını biz Kuran okuyarak öğrendik.Bir yaratıcı varsa ve bu kitabı o yazmışsa hiç yanlış olmaması gerekir dedim ve binlerce yanlış ve çelişkiyi görünce olmadığını anladım.Tabii ki yalnız Kuran değil diğer kitaplarda da.. Yani referansım Kuran.

Sen kendini yanlış ve çelişki bulmaya şartlandırdığın için bulduğunu zannediyorsun.

Sitelerde Paylaş

Gözlem,deney ve mantik ile.

Peki öyleyse niye kanunu var, kaos yok? Yoksa madde kendisi mi yapmış kanununu?

Sen herhalde bir yaratıcı olduğunu iddia eden tek kitap, tek düşünce Kuran ve İslam sanıyorsun? Kuran'daki yanlışları ve çelişkileri göstermek sadece senin dininin, senin tanrının bir yalandan ibaret olduğunu göstermek demektir.

Yaratıcı konusu Kuran'la sınırlı değidir, çok daha geniş bir konudur.

Haklısın

Olmayan birşey inkar edilemez. Şayet varsa, çıksın birgün ansızın, tanıtsın kendini, bunları yapın, yoksa cezası şunlardır desin, bizde ona göre düşünür, Tanrı'nın dediğini yapar veya yapmayız. Ne gerek var sübyancı Muhammede, kadınlara zulüm eden Kuran'a. Öyle değil mi ama?

Şu Hz. Muhammed'e iftira etmekten bıkmadınız.

Sitelerde Paylaş

Ya bu saydığın şeylerin sorumlusu nasıl materyalizm olduğu sonucunu çıkardın şaşırdım...

Böyle müritleri filan yok,sana şunu yap bunu yapma filan diye bir peygamberide yok,allahıda yok...

Benim bakışacım onları gösteriyor. Beni anlayamamışsın tanrida yık,parçala demiyor ama diyen var. Metaryalizim de demiyor ama diyen,yapan var. Ben tanrı diyince bir sistem anlıyorum. Ilah diyince hayatımızın içindeki söz sahiplerini anlıyorum.peygamber diyince takip edilen,sözü dinlenen,yol gösteren anlıyorum. Allah yok peygamber yok demek bana fayda vermiyor.ben bunları saymassam görüpte anlamadığım çok şey olur.Bugün para ilahtır borsacılar peygamberdir gibi. Bununla insanlar sömürülûyor..

Sitelerde Paylaş

Allah'ın kitap gönderdim iddiası sadece kuranda var. Diğer kitaplarda bu kitabı ben gönderdim yazmaz.

Diğer kitapları Davut, Musa, İsanın havarileri yazmıştır.

Tanrı kitap göndermemiş olsa da, tanrı olmasa da birileri yine işgüzarlık yapacaktır.

Bir kitabın var olması veya olmaması tanrının varlığı ile ilişkili olamaz.

Bak kendin söylüyorsun diğer kitaplar insaneliyle yazıldı diye, Kur'an bunun için farklı.

Sitelerde Paylaş

Tamam, kabul.

Ama insanoğlu belli bir ilke(ler) üzerinde düşünüp yorumlar, öyle değil mi?

Dolayısıyla materyalist olan kimseler de, herşeyin bir sınırsız, ezeli madde ilkesine göre hareket eden insanlar bir topluluğu değil midir? İster mürit de, isterse başka bir isim tak.

Sitelerde Paylaş

Tamam, kabul.

Ama insanoğlu belli bir ilke(ler) üzerinde düşünüp yorumlar, öyle değil mi?

Dolayısıyla materyalist olan kimseler de, herşeyin bir sınırsız, ezeli madde ilkesine göre hareket eden insanlar bir topluluğu değil midir? İster mürit de, isterse başka bir isim tak.

tmm ewt sonuç ??
Sitelerde Paylaş

Bak kendin söylüyorsun diğer kitaplar insaneliyle yazıldı diye, Kur'an bunun için farklı.

Kuran'ı da insanlar yazdı. Diğer kitapları da.

Kuranı yazanlar De ki ler ekleyerek Allanın ağzından çıkmış gibi yaptılar.

Diğer kitaplarda dekiler olmadığı için yazılar allahtan başkası söylemiş gibi oluyor.

Kitaplar da tanrılar da (allah dahil) insan ürünü.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı yazanların bayağı kafaları karışmış olmalı. İşin içinden çıkamamışlar.

Allah'ın ağzından birinci tekil olarak yazsalar bu defa insanlar okurken allahın ağzıyla okuyacaklar.

- Ben sizi yarattım, tapın bana. Ben herşeye kadirim. Sizi cehennemde yakacağım. Akıllı olanlara Huri vereceğim.

Hoş olmuyor.

Okuyan kişinin ağzından yazılsa bu defa da allah söylememiş oluyor.

- Bizi o yarattı, ona tapın. O herşeye kadirdir. Bizi cehennemde yakacak. Akıllı olanlara huri verecekmiş.

Bu da hoş değil.

- De Ki: Bizi o yarattı, ona tapın. O herşeye kadirdir. Bizi cehennemde yakacak. Akıllı olanlara huri verecekmiş.

Bu şekilde oluyor ama bu defa da kendi kendine de ki emri vermiş oluyor.

Eski ve yeni Ahitte hikaye anlatır gibi anlatmışlar. Film senaryosu gibi. Bir narrator (anlatıcı) var.

Tutarsız olan şey tanrının kitap göndermesi. Her gönderdiği de birbirinden hem farklı hem aynı.

Bir de dağıtım sorunu var. Şu an 7 milyar insandan ancak 2-3 milyarına ulaşmış. Geçmişte bu çok daha azdı.

Sitelerde Paylaş

Tutarsız olan şey tanrının kitap göndermesi. Her gönderdiği de birbirinden hem farklı hem aynı.

Bir de dağıtım sorunu var. Şu an 7 milyar insandan ancak 2-3 milyarına ulaşmış. Geçmişte bu çok daha azdı.

Geçmişte hem ortada yeterli sayıda Kuran yoktu, hem de sadece arapça idi. Merak ediyorum, Kuran'ın indirildiği iddia edilen tarihten tam 1000 yıl sonra acaba kaç kişi bu kitabı baştan sona okumuştur?

Sitelerde Paylaş

Şu Hz. Muhammed'e iftira etmekten bıkmadınız.

İftira yok, gerçekler var. 9 yaşındaki Ayşe'den haz alacak kadar sapık ve pedofildir Muhammed. Ayrıca evlatlık alsaydı? Madem sahipsiz kalmasın diye düşündüler o zaman neden evlatlık değil? Doğru ya, çünkü o herif çocuk Ayşe'ye bakınca hareketlenme yaşıyordu değil mi? Yalan mı peki?

Muhammed'i ve şeriatı anlayanlar ve isteyenler pedofildir, dolayısıyla sende (erkeksen tabi) pedofilsin. İğrençsiniz iğrenç.

Sitelerde Paylaş

İftira yok, gerçekler var. 9 yaşındaki Ayşe'den haz alacak kadar sapık ve pedofildir Muhammed. Ayrıca evlatlık alsaydı? Madem sahipsiz kalmasın diye düşündüler o zaman neden evlatlık değil? Doğru ya, çünkü o herif çocuk Ayşe'ye bakınca hareketlenme yaşıyordu değil mi? Yalan mı peki?

Muhammed'i ve şeriatı anlayanlar ve isteyenler pedofildir, dolayısıyla sende (erkeksen tabi) pedofilsin. İğrençsiniz iğrenç.

O zamanın müşrikleri bile -ki, Muhammed'e her türlü iftirayı atmak için fırsat arıyorlardı- senin bu iftiranı atamadılar, neden? Biraz düşünsene, çünkü bu durum o zaman gayet normal, örfe uygun idi, hastalıklı bir hareket değil. Zaten öyle olsaydı 24 yıl boyunca sadece Hz. Hatice ile evli kalmazdı.

Elbette var bir hikmeti.

Hz. Ayşe, Nebi öldükten sonra 38 yıl boyunca İslam'ı öğreten en sağlam öğretmenlerden biri olmuştur.

Bilmeden, düşünmeden,ezbere konuşuyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

O zamanın müşrikleri bile -ki, Muhammed'e her türlü iftirayı atmak için fırsat arıyorlardı- senin bu iftiranı atamadılar, neden? Biraz düşünsene, çünkü bu durum o zaman gayet normal, örfe uygun idi, hastalıklı bir hareket değil. Zaten öyle olsaydı 24 yıl boyunca sadece Hz. Hatice ile evli kalmazdı.

Elbette var bir hikmeti.

Hz. Ayşe, Nebi öldükten sonra 38 yıl boyunca İslam'ı öğreten en sağlam öğretmenlerden biri olmuştur.

ayşe sonra aliyle de savaşan - binlerce insanın ölümüne sebeb olan da bir insandır ? ne iş?

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı yazanların bayağı kafaları karışmış olmalı. İşin içinden çıkamamışlar.

Allah'ın ağzından birinci tekil olarak yazsalar bu defa insanlar okurken allahın ağzıyla okuyacaklar.

- Ben sizi yarattım, tapın bana. Ben herşeye kadirim. Sizi cehennemde yakacağım. Akıllı olanlara Huri vereceğim.

Hoş olmuyor.

Okuyan kişinin ağzından yazılsa bu defa da allah söylememiş oluyor.

- Bizi o yarattı, ona tapın. O herşeye kadirdir. Bizi cehennemde yakacak. Akıllı olanlara huri verecekmiş.

Bu da hoş değil.

- De Ki: Bizi o yarattı, ona tapın. O herşeye kadirdir. Bizi cehennemde yakacak. Akıllı olanlara huri verecekmiş.

Bu şekilde oluyor ama bu defa da kendi kendine de ki emri vermiş oluyor.

Eski ve yeni Ahitte hikaye anlatır gibi anlatmışlar. Film senaryosu gibi. Bir narrator (anlatıcı) var.

Sevgil kardeşim,

Kitap'ın ulaşıp ulaşmaması değil konu.Kur'an sadece Allah'ın rahmeti gereği bir hatırlatmadır,tefekkür etmeni,irdelemeni, aklını kullanmanı öğütler.

Kendisine Kitap ulaşmayan insanlar sorumlu tutulmazlar.

Sitelerde Paylaş

Durmadan, kendinizce, Kur'an'da yanlış ve çelişki bulmaya çalışıyorsunuz. Peki Kur'an yok farzedelim, bu durumda, içinde yanlış arayacağınız bir kitap yok. Bir yaratıcının olmadığını nasıl savunursunuz?

Bu kadar saçma bir laf daha duymadım sanki yaratıcı fikri kuranla birlikte doğdu sizinkinden daha eski bir sürü kitap ve din var ortada burası müsülüman bir ülke olduğu için kuran ve islam eleştiriliyor yoksa sırf tanrı fikrine karşı çıkılabilir.

Sitelerde Paylaş

Elbette var bir hikmeti.

Burada ezbere konuşmak yok, ezberleri bozmak var. Pedofil olmanın neresi örfe uygun? Arapların sapık kültürünü benimsemeyeceğiz. Zaten Türk milletinin başına ne geldiyse, arapların sapık, faşist dinleri yüzünden geldi. Tedavisi mümkün olamayan hastalığa sahipsiniz.

Sitelerde Paylaş

Peki öyleyse niye kanunu var, kaos yok? Yoksa madde kendisi mi yapmış kanununu?

Müslümanlar veya genel olarak cühela takımı, ne yazık ki, sözcüklerde daima yanlış anlamların peşindeler.

Doğadaki kanunlar biri tarafından konulmamıştır. Doğadaki işleyiş, maddelerin özellikleri nedeni ile, belirli şartlarda belirli sınırların dışına çıkamazlar. Kanun denilen budur. Şartlar değiştiğinde, maddelerin özellikleri de, o kanunlar da değişir.

Örneğin: oksijen manyetik alanlardan etkilenmez. Sıvı oksijen molekülleri (-200 derece civarı) manyetik bir alanda manyetik özellikler kazanır.

Şimdi elbette her bilimsel keşifte daha uzaklara kaçan allah gibi, müslüler de daha derinlere gömülmekteler. Daha önce bilinmedikleri için sıkı sıkıya sarıldıkları detaylar, bilim tarafından aydınlatıldığında, bu sefer de yeni aydınlanan kısımda keşfedilen bilinmezlere sarılmaktalar. Siz de sanıyorum ki kanun kısmını bırakıp, pek io zaman maddelere özelliklerini kim vermiş diyeceksinizdir. Bilinmiyor, araştırılıyor. Ama bulunduğunda, bu sefer bu savı bırakıp başka bir sava tutunacağınızı da bilin.

Zavallı dogmatikler; inançlarını dayandırdıkları savları ellerinden bir bir alındıkça, kendilerine tutunacak yeni dallar aramaktan helak oluyorlar. Ama umuyorum ki arada, hiç değilse bir iki bilgi de ediniyorlardır.

Şu an insanlık henüz bilimin başlarında. Daha bir kaç yy öncesine kadar yedi kat göğün üzerinde yumurtalarını kaşıyarak rahat rahat oturan Allah, astronomi çağı ile birlikte topukları kıçını döve döve önce evrenin dışına kaçtı. Tam bir yerde durup dinlenirken, evrenin sürekli genişlemekte olduğu öğrenildi ve Allah, daha teri bile soğumamışken, şener şen misali bağırarak topuklamaya devam etti. Umuyorum ki zaten göze görünmeyi becerememiş allah'ın, kaça kaça akıllardan ve korkulardan da uzaklaşıp, sonsuzlukta yitip gideceği zamanı da görebiliriz.

Sitelerde Paylaş

Bu kadar saçma bir laf daha duymadım sanki yaratıcı fikri kuranla birlikte doğdu sizinkinden daha eski bir sürü kitap ve din var ortada burası müsülüman bir ülke olduğu için kuran ve islam eleştiriliyor yoksa sırf tanrı fikrine karşı çıkılabilir.

Evet, ben de diyorum ki:

Kitap falan gibi, yazılı birşey yokken insan yine inanıyor. Niçin?

Çünkü akıl görüyor ki, bu aklın, bu atomun, bu kromozomun, bu hücrelerin, bu yıldızların... bir yapıcısı olmalı.

Müslümanlar veya genel olarak cühela takımı, ne yazık ki, sözcüklerde daima yanlış anlamların peşindeler.

Doğadaki kanunlar biri tarafından konulmamıştır. Doğadaki işleyiş, maddelerin özellikleri nedeni ile, belirli şartlarda belirli sınırların dışına çıkamazlar. Kanun denilen budur. Şartlar değiştiğinde, maddelerin özellikleri de, o kanunlar da değişir.

Örneğin: oksijen manyetik alanlardan etkilenmez. Sıvı oksijen molekülleri (-200 derece civarı) manyetik bir alanda manyetik özellikler kazanır.

Şimdi elbette her bilimsel keşifte daha uzaklara kaçan allah gibi, müslüler de daha derinlere gömülmekteler. Daha önce bilinmedikleri için sıkı sıkıya sarıldıkları detaylar, bilim tarafından aydınlatıldığında, bu sefer de yeni aydınlanan kısımda keşfedilen bilinmezlere sarılmaktalar. Siz de sanıyorum ki kanun kısmını bırakıp, pek io zaman maddelere özelliklerini kim vermiş diyeceksinizdir. Bilinmiyor, araştırılıyor. Ama bulunduğunda, bu sefer bu savı bırakıp başka bir sava tutunacağınızı da bilin.

Zavallı dogmatikler; inançlarını dayandırdıkları savları ellerinden bir bir alındıkça, kendilerine tutunacak yeni dallar aramaktan helak oluyorlar. Ama umuyorum ki arada, hiç değilse bir iki bilgi de ediniyorlardır.

Şu an insanlık henüz bilimin başlarında. Daha bir kaç yy öncesine kadar yedi kat göğün üzerinde yumurtalarını kaşıyarak rahat rahat oturan Allah, astronomi çağı ile birlikte topukları kıçını döve döve önce evrenin dışına kaçtı. Tam bir yerde durup dinlenirken, evrenin sürekli genişlemekte olduğu öğrenildi ve Allah, daha teri bile soğumamışken, şener şen misali bağırarak topuklamaya devam etti. Umuyorum ki zaten göze görünmeyi becerememiş allah'ın, kaça kaça akıllardan ve korkulardan da uzaklaşıp, sonsuzlukta yitip gideceği zamanı da görebiliriz.

İnsan ne kadar öğrenirse,o kadar inancı artar.

Çünkü yeni bir buluş,yeni bir âyet demektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...