Jump to content

Farzedelim Kur'an ulaşmadı

Recommended Posts

Kur'an, kelime olarak, "toplamak, okumak, bir araya getirmek" mânalarına gelir.

Kelam,Söz. Bir manayı ifade eden, bir maksadı anlatan ifade.

Musaf (Kur'an) Mütaşabih olarak mana anlatım olarak yazılmıştır. Bir manayı bir anlama degil bir çok anlama çevirerek işlenir. Yazıldığı gibi tek manada kabullenmek eksik okumak,başka kaynaklara başvurmak demektir!

Cebrail, akıldır.

Inen,kitap yada bir varlık degil bilgidir. Buda Cebrail ile buluşup işlenir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'an, kelime olarak, "toplamak, okumak, bir araya getirmek" mânalarına gelir.

Kelam,Söz. Bir manayı ifade eden, bir maksadı anlatan ifade.

Musaf (Kur'an) Mütaşabih olarak mana anlatım olarak yazılmıştır. Bir manayı bir anlama degil bir çok anlama çevirerek işlenir. Yazıldığı gibi tek manada kabullenmek eksik okumak,başka kaynaklara başvurmak demektir!

Cebrail, akıldır.

Inen,kitap yada bir varlık degil bilgidir. Buda Cebrail ile buluşup işlenir..

Bu zırvalara senden başka inanan var mı acaba? Ortalık kendini putun temsilcisi sananlarla dolmuş. Herkes kafasına göre din üretiyor.

Yukardan bilgi iniyormuş, yok ya, insanın binlerce yıl ne acılarla, ne zahmetlerle ulaştığı bilgileri hiç utanmadan hemen putuna mal et, iyi be! Bu ahlaksızlıktan, hırsızlıktan başka bir değil.

Sitelerde Paylaş

kafana göre kuran uydur...uydur uydur anlat...nede olsa yazılı ortada bişi yok.....

itiraz edecek bişi de yok....çünkü kuran HAYALİ - kafanda nasıl olacaksa öle kuran...

sufilik bu yüzden revaçta....

biri sana uymayan bişi mi dedi kurandan ?.......UYDUR bi ayet anlat...nede olsa senin kuranın kafandaki kuran.....

uydur uydurabildiğin kadar.....

çiçek de - böcek de - ağaç de----kuranda hepsi de....

.nerde ??? diye soran olursa....KAFAMDAKİ kuranda die cevap ver......

ne güzel LAN ?!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

Bu zırvalara senden başka inanan var mı acaba? Ortalık kendini putun temsilcisi sananlarla dolmuş. Herkes kafasına göre din üretiyor.

Yukardan bilgi iniyormuş, yok ya, insanın binlerce yıl ne acılarla, ne zahmetlerle ulaştığı bilgileri hiç utanmadan hemen putuna mal et, iyi be! Bu ahlaksızlıktan, hırsızlıktan başka bir değil.

Birinin inanması gerek mi?

Okuduğun yazı anladın mı yoksa ezbere nara atıp şampiyon olmayımı seçtin?

Yo yo sen kızmış yaban eşşekleri gibi çifte atmaktan birşey anlamassın !(not,sen bunu anlamazsın anlamsız söz senin için ama kafana göre takıl :D )

Yazıdaki putu göstersene sarhoş efendi?

Bak bu komik ti "yukardan bilgi iniyormuş"senin ve insanların bunca zahmetle buldukları şeyleri puta yamamışım. Nerden uydurdun bunu? Aklın epey uretken diyecem boşa gidecek. Beyniniz bir noktaya ilerlemiş her yerde onu arıyorsun o olmadan konuşacak hiçbirşeyin yok. Devam devam kendini serinlet sen geçimi ne,sana fayda verenlerle oyalan. Senin yaptığın çok ahlâklı !ama sana göre..

Kim anlar anlayan anlar.

Sitelerde Paylaş

Birinin inanması gerek mi?

Okuduğun yazı anladın mı yoksa ezbere nara atıp şampiyon olmayımı seçtin?

Yo yo sen kızmış yaban eşşekleri gibi çifte atmaktan birşey anlamassın !(not,sen bunu anlamazsın anlamsız söz senin için ama kafana göre takıl :D )

Ne o? Putuna mı özendin? Put kendi yarattığı insana hakaret eder de kulu hiç ondan aşağı kalır mı? Aynı saray dalkavukları gibisin.

Yahu nereden buldun bu kendi yarattığı varlıklara bile hakaret eden gerizekalı putu? Güya bu put koskoca evreni yaratmış, canlılları yaratmış, tek yapabildiği tamamen kendi ürünü olan insanlara hakaret etmek, kendi yarattığı insanların bir kısmını diğer insanlara saldırtmak. Sebep: Bu insanlar ona inanmıyormuş, önünde eğilmiyorlarmış. Puttaki egoya bak! İnsanlar onun önünde eğilirse başı göğe erecek, diğer tanrılara hava atacak.

Yazıdaki putu göstersene sarhoş efendi?

Bak bu komik ti "yukardan bilgi iniyormuş"senin ve insanların bunca zahmetle buldukları şeyleri puta yamamışım. Nerden uydurdun bunu? Aklın epey uretken diyecem boşa gidecek. Beyniniz bir noktaya ilerlemiş her yerde onu arıyorsun o olmadan konuşacak hiçbirşeyin yok. Devam devam kendini serinlet sen geçimi ne,sana fayda verenlerle oyalan. Senin yaptığın çok ahlâklı !ama sana göre..

Kim anlar anlayan anlar.

Bir önceki mesajında bilginin gökten indiğini sayıklayan sen değil miydin? Ne çabuk unuttun ne yazdığını? Gökten hiç bilgi iner mi? Mağara adamları gibi gitmiş zırvalara inanıyorsun.

İnsanoğlu ne bulmuşsa, ne öğrenmişse kendi çabası, kendi gayreti ile bulmuş, öğrenmiş, senin putunun bunda hiç bir katkısı yok, bunu kafana sok. Tam tersine her zaman bilginin önünde engel olmuş, bilgiye düşman olmuştur. Onun işi bilgiyle değil, körü körüne inanmakla ilgilidir.

Şimdi de sana putu hemen göstereyim:

Şimdi sen bu araplarının Allah'ını ağzından düşürmüyorsun ya. Bu araplar putperest değil miydi? Putperestti yani putlara tapıyorlardı. Peki bu araplar aynı zamanda Allah'a da tapıyorlar mıydı? Gayet tabii, ona da tapıyorlardı. Neden çünkü Allah da onların putlarından birisiydi de onun için.

Ankebut/61. Andolsun, eğer onlara, “Gökleri ve yeri kim yarattı, güneşi ve ayı hizmetinize kim verdi?” diye soracak olsan mutlaka, “Allah” diyeceklerdir. O hâlde nasıl (haktan) döndürülüyorlar?

Zuhruf/86-87. O’nu bırakıp taptıkları şeyler şefaat edemezler. Ancak bilerek hakka şâhitlik edenler şefaat edebilirler. Andolsun, onlara kendilerini kimin yarattığını sorsan elbette, “Allah” derler. Öyleyken nasıl döndürülüyorlar?

Sitelerde Paylaş

@sağduyulu insan, ben senden birşey anlamuyom. Senin benden anlamadigin gibi! Var sen denginle ezberledik lerini anlayanlarla oyalan. Put put diyirsun uyduruyorsun iliklerine işlemiş bu. Sen bunları konuşup kendini rahatlatıp enerji kazanıyorsun. Neyse...

Senin burda konuştukların bilgi değilmi! Bunları nerden aldın(indirdin) doğuştan mı vardı! Hani dosya indirirsin,resim indirir sin ya bunlar put tan mı,gök yüzünden mi nerden indirirsin?

Insan ne ettiyse kendi etti buldu falan,filan söylesene olmayan birşeyi nasil bilgi haline getirdi? Bunca bilgi varmiydı(inmişmiydi) yoksa yaraddın mı bunları?

Bilgiyi aklına indirir sin ve işlersin benim sözüm bu dur. Senin ne uydurdugun(anladığın)değil ok. Yorum yapacaksan yap sıkıntı yok. Cevap verecek bilgin var ise beklerim. Anladiysan tabiki...

Sitelerde Paylaş

Bu müslümler bu ateistforuma gelince öyle acayip saçma sapan kılıklara giriyorlar ki, palyaçolar gibiler. Ne kadar komik göründüklerini bir bilseler! Trollük yapabilmek için cebraile akıldır, kurana doğadır, allaha evrendir demek dahil, her türlü zırva, atmasyon, kafadan veya başka yerden sallama bunlara göre serbesttir.

Kimi ben de ateistim yav der, kimi agnostiğim der, kimi deistim der, atmasyon serbest. Atabilecekleri ne varsa civcivleri düşünmeden atarlar. E yahu tamam iyi deistsin, agnostiksin, hatta tamam sen de ateistsin, iyi... İyi olmaya iyi de kuranı savunmaya gelince dinci kesiliyorsun? Agnostisizmde deismde din var mı da kitap olacak?

Şaşkının böylesini başka yerde göremezsiniz. Burada ateistleri bir umut kandırabilir miyiz diye kırk takla atılacak ya! Buray panayır yerine çeviriyorlar! :lol:

O yüzden forum çok eğlenceli oluyor. Aman küstürüp kaçırmayın bu müslümleri. Bırakın istedikleri kılığa girip gelsinler. Onlar eğlencemiz bizim. Parayla palyaço tutsan bu kadar güldüremez!

Sitelerde Paylaş

Kendine ateis diyen yabozların ağlama duvarına gelip içini döküp aldığı enerji ile hayata tutunmalarına bitiyiru daa.

Hergün dil çıkartıp bildikleri ile serinlemenin fiyatı biçilemez. :dokuz

Aynen devam et bana bilgi ver...

Sitelerde Paylaş

@sağduyulu insan, ben senden birşey anlamuyom. Senin benden anlamadigin gibi! Var sen denginle ezberledik lerini anlayanlarla oyalan. Put put diyirsun uyduruyorsun iliklerine işlemiş bu. Sen bunları konuşup kendini rahatlatıp enerji kazanıyorsun. Neyse...

Senin burda konuştukların bilgi değilmi! Bunları nerden aldın(indirdin) doğuştan mı vardı! Hani dosya indirirsin,resim indirir sin ya bunlar put tan mı,gök yüzünden mi nerden indirirsin?

Insan ne ettiyse kendi etti buldu falan,filan söylesene olmayan birşeyi nasil bilgi haline getirdi? Bunca bilgi varmiydı(inmişmiydi) yoksa yaraddın mı bunları?

Bilgiyi aklına indirir sin ve işlersin benim sözüm bu dur. Senin ne uydurdugun(anladığın)değil ok. Yorum yapacaksan yap sıkıntı yok. Cevap verecek bilgin var ise beklerim. Anladiysan tabiki...

Senden kimse bir şey anlamıyor. Allah, Kuran, Muhammed deyip bunlara kendi kafana göre tanımlar uyduruyorsun, gökten bilgi yağdığını iddia ediyorsun, saçma sapan iddialarda bulunuyorsun, iddialarının altını dolduracak altyapıya sahip değilsin, laf olsun diye gelişigüzel yazıyorsun. Tutarlı olmak, mantıklı olmak, dürüst olmak gibi bir derdin yok. Kendi kafana göre din uydurmaya çalışıyorsun ama onu bile beceremeyip İslam'ın kavramlarını çalıyorsun.

Sen ilkönce hangi dini savunacağına karar ver, deist gibi takılıp da İslam'ın tanrısını, kitabını, peygamberini sahiplenmek en azından sahtekarlık ve ikiyüzlülüktür, bu hem deistlere hem de müslümanlara haksızlıktır.

Sitelerde Paylaş

@sağduyu,

Ben böyle biriysem bana neden cevap yazıyorsun? Senin dediklerini kabulmu edecem he. Sen her şeyi bileni oynama devam et yorum yap,cevap verme.

Sen cebraile kanatlı melek de onun sayesin de burda konuş bunun bana faydası yok. Haksızlık yapıyormuşum! Gökyüzünden kanatlı cisim geliyor diyenler bunun üzerinden burda yazı yazanlar haksızlık yapmıtir dimi!!!

Sitelerde Paylaş

@sağduyu,

Ben böyle biriysem bana neden cevap yazıyorsun? Senin dediklerini kabulmu edecem he. Sen her şeyi bileni oynama devam et yorum yap,cevap verme.

Sen cebraile kanatlı melek de onun sayesin de burda konuş bunun bana faydası yok. Haksızlık yapıyormuşum! Gökyüzünden kanatlı cisim geliyor diyenler bunun üzerinden burda yazı yazanlar haksızlık yapmıtir dimi!!!

Be gerizekalı, Cebrail'e kanatlı melek diyen ben değilim, bu dini icat eden araplar, daha bunu bile anlayamadın mı?

Araplar ve yahudiler Cebrail diye bir melek uydurmayasaydı senin nereden haberin olacaktı Cebrail'den?

Bir de hiç utanmadan yahudi ve arapların Cebrail karakterini çalıp kendi kafandan tarif uyduruyorsun.

Sitelerde Paylaş

İyi de ben burada istediğim her şeyi yazarım, bana kimse cevap vermesin, yanlış demesin diye bir şey olamaz ki! Burası bir forum. Hem de ateistforum! Burada bir kişiye yönelik yanıt verilmesi de o kişinin şahsının hedef alınması anlamına gelmez. Fikirlerinin hedef alınması anlamına gelir. Çünkü aynı fikirde milyonlarca insan var.

Forumlarda kimsenin kişiliği önemli değildir. Fikirleri tartışılır. Kimseye özel ileti yazılmaz, isterse iletisinden alıntı yapılıp yanıt verilmiş olsun. Orada yanıt verilen kişi değil, fikridir.

Ben yanlışsam bana yanıt verme diye bir şey söylemek bir forumda söylenecek en saçma laf olur. Fikirlere yanıt verilmeyecekse forumda insanların işi ne? Forum herkesin kafasına göre ileti yazdığı ve kimsenin ne okuduğu, ne yanıt verdiği, her kafadan seslerin kakafoni halinde çıktığı bir yer olamaz. Buraya yazdığın anda her türlü yanıtın geleceğini önceden kabul etmiş olursun. Cevap verme diye bir şey söyleme lüksün yok ve olamaz da zaten.

Bir diğer konu, kuran kelimesi karae kökünden okumakla ilgili bir sözcüktür. Öyle toplama çıkarma çarpma bölme filan demek değildir. Hoş aslında kuran toplama bir şey. Bir kitap filan değil. Ama kendi iddiası, okunan bir kitap olduğu.

Biz ise onu müslümlerden daha çok ve daha dikkatli okuyoruz. Sanırsın müslümler biziz, müslümler ateist! :D

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Be gerizekalı, Cebrail'e kanatlı melek diyen ben değilim, bu dini icat eden araplar, daha bunu bile anlayamadın mı?

Araplar ve yahudiler Cebrail diye bir melek uydurmayasaydı senin nereden haberin olacaktı Cebrail'den?

Bir de hiç utanmadan yahudi ve arapların Cebrail karakterini çalıp kendi kafandan tarif uyduruyorsun.

Gene yorum cevap yok :)

Bu kadarmıydı daha yok mu kısa kesmişsin!

Yarım dünya sen burda sabahtan akşam akşamdan sabaha ne konuşuyorsun?? Bir anlam bile yükleyecek kafan basmıyor. Ne yazıldı ise onu alıyorsun.

Araplar melek uydurmasaydı sen nerden bilecedin cebraili ba ba bak.. kuzum aklın yokmu senin etrafına bakıp yorum yapıp birşey öğrenmiyirmusun indirmiyirmusun kafana! Seni cebrailin kanatlı varlık olduğunu nerden biliyin! Öyle anlattılar öyle inanıyorlar falan filan. Sen böyle düz okumaya devam et hayrını gör. buraya Sonra de ben din tüccarı değilim. Senin camideki imamdan, kilisedeki papazda farkın yok. Anca vaaz verir,yorum yaparsın nede olsa bilenlerdensin.

Sitelerde Paylaş

Bence cebrail bir böcek türüdür. Bataklık sulak bölgelerde yaşar ve sivrisinek larvaları ile beslenir. Uçar, dört kanadı vardır. Kuyruğu da vardır.

Başkasına göre cebrail bir kertenkele türüdür ama kuşa benzer. Kanatları vardır, minik bir ejderhayı andırır.

Bir başkasına göre cebrail bir yarasa türüdür. Kan emer, hem kanatları, hem dört ayağı vardır.

Daha bir başkasına göre cebrail bir kuş türüdür ama tüyleri yerine pulları vardır. Gagasında da dişleri vardır.

Bir daha başkasına göre... Neyse yeter. Uydurmasyonda sınır olmaz. Olmaz da, niye kuran'dan hırsızlıyorsunuz? Allah, cebrail, muhammed... Bu ne ya! Düpedüz hırsızlık! Hoş o da hırsızlama ile yazılmış ama... Siz daha onurlu olun, sıfırdan yazın kitabınızı.

Cebrail akılmış! Yok ya? Hırsızlayacağınıza yazın delikanlı gibi bir kitap, akıla kutepal deyin. Beğenmediyseniz malepa deyin. Onu da beğenmediyseniz kendiniz beğendiğinizi uydurun. Niye hırsızlayıp cebrail diyorsunuz? Oh ne ala memleket. Hazır uydurulmuş kavramlara beleşten kon, uydur uydur kullan.

Bu uydurmacılığınızla ve hırsızlığınızla sizi kaale almadığımız için de hiiiiç kusura bakmayın. Uydurmalarınızın hiç bir değeri bulunmuyor. Son derece kalitesiz uydurmalar. Kuran'daki uydurmalardan bile daha berbat... Eee, tavşanın suyunun suyunun suyunun suyuından anca bu kadar çorba olur... :lol:

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen bundan önce, ne bir yazı okur, ne de elinle onu yazardın. Öyle olsaydı, batıla uyanlar kuşku duyarlardı. ANKEBÛT-48

Ve bunlar, evvelce gelip geçmiş olanlara dâir masallar, onları başkasına yazdırıyor, sabah akşam ona okunup duruyor dediler. De ki: 'Onu göklerdeki ve yerdeki gizliliği bilen (Allah) indirdi. O çok bağışlayan, çok rahmet edendir.' FURKÂN-5/6

Sitelerde Paylaş

Bu Kur'an Allah'tandır, başkası tarafından uydurulamaz, ancak o, önündekini doğrulayan ve o Kitab'ı açıklayıcı olarak alemlerin Rabbi tarafından indirilmiştir, bunda hiç şüphe yoktur! Yoksa: «Onu uydurdu!» mu diyorlar? De ki: «Öyle ise, haydi onun gibi bir sure getirin ve Allah'tan başka kime gücünüz yeterse çağırın, eğer sözünüzde sadık iseniz bunu yapın! YÛNUS-37/38

Sitelerde Paylaş

Gene yorum cevap yok :)

Bu kadarmıydı daha yok mu kısa kesmişsin!

Yarım dünya sen burda sabahtan akşam akşamdan sabaha ne konuşuyorsun?? Bir anlam bile yükleyecek kafan basmıyor. Ne yazıldı ise onu alıyorsun.

Araplar melek uydurmasaydı sen nerden bilecedin cebraili ba ba bak.. kuzum aklın yokmu senin etrafına bakıp yorum yapıp birşey öğrenmiyirmusun indirmiyirmusun kafana! Seni cebrailin kanatlı varlık olduğunu nerden biliyin! Öyle anlattılar öyle inanıyorlar falan filan. Sen böyle düz okumaya devam et hayrını gör. buraya Sonra de ben din tüccarı değilim. Senin camideki imamdan, kilisedeki papazda farkın yok. Anca vaaz verir,yorum yaparsın nede olsa bilenlerdensin.

Senin kadar salağını da az gördüm, hala arabın yahudinin Cebrail adlı kanatlı meleğini akıl diye diye insanlara yutturmaya çalışıyorsun. Aslında senin akıl sandığın Cebrail insanların beynindeki bir virüstür, bu virüs insanların yaptıkları bütün kötülüklerin sebebidir. Var mı bu tanıma bir itirazın?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...