Jump to content

Farzedelim Kur'an ulaşmadı

Recommended Posts

Bu Kur'an Allah'tandır, başkası tarafından uydurulamaz, ancak o, önündekini doğrulayan ve o Kitab'ı açıklayıcı olarak alemlerin Rabbi tarafından indirilmiştir, bunda hiç şüphe yoktur! Yoksa: «Onu uydurdu!» mu diyorlar? De ki: «Öyle ise, haydi onun gibi bir sure getirin ve Allah'tan başka kime gücünüz yeterse çağırın, eğer sözünüzde sadık iseniz bunu yapın! YÛNUS-37/38

Sen ne anlatıyorsun? Kanıt diye ortaya attığın süprüntülere bak! Şıracının şahidi yine şıracı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Işine yarıyorsa sorun yok tanımına verdiğin ismin ne önemi var. Ister Cebrail insanları kötülüğe sevk ediyor de ister virüs sefk ediyor de. Bugun virüs diye tanımladıgını insanlara aşılıya bilirsin. Dil ve zaman değiştikçe ruhbanlardan biri tanrı virüs yolladı başımıza musat etti bundan kurtulmalıyız der. Senin tanımın kapalı kutu olur. Ama nedir yazılar hiç değişmez olduğu gibi kalır! Diller,kültürler,zaman boyu...

Sitelerde Paylaş

Işine yarıyorsa sorun yok tanımına verdiğin ismin ne önemi var. Ister Cebrail insanları kötülüğe sevk ediyor de ister virüs sefk ediyor de. Bugun virüs diye tanımladıgını insanlara aşılıya bilirsin. Dil ve zaman değiştikçe ruhbanlardan biri tanrı virüs yolladı başımıza musat etti bundan kurtulmalıyız der. Senin tanımın kapalı kutu olur. Ama nedir yazılar hiç değişmez olduğu gibi kalır! Diller,kültürler,zaman boyu...

Nasıl önemi yok? O zaman insanlar nasıl anlaşacak?

Madem önemi yok, senin Allah'ına put dediğimde ne hoplayıp zıplıyorsun?

Sitelerde Paylaş

Verdiğin şimdi cevap mı!

Adın bir onemi yok tanımın önemi var dedim. Insan nasil anlaşır yazı ilemi anlaşır! Yazı bulunmadan önce nasil olurdu bu işler! Bak bizde bir birimize yazı yazıyoruz anlaşabiliyormuyuz. Şen farklı ben farklı sen haklı ben haksız!

Allaha put dediğin için mi zıplıyorum sence!!! Beni bildiklerin le yargılama,konuşma dediğim için zıplıyorum. :)

Sitelerde Paylaş

Verdiğin şimdi cevap mı!

Adın bir onemi yok tanımın önemi var dedim. Insan nasil anlaşır yazı ilemi anlaşır! Yazı bulunmadan önce nasil olurdu bu işler! Bak bizde bir birimize yazı yazıyoruz anlaşabiliyormuyuz. Şen farklı ben farklı sen haklı ben haksız!

Allaha put dediğin için mi zıplıyorum sence!!! Beni bildiklerin le yargılama,konuşma dediğim için zıplıyorum. :)

Adın önemi yoksa sana bundan sonra eşek diyelim.

İnsanların sadece yazı ile anlaştığını kim söyledi? İnsan herkesin tanımı üzerinde hem fikir olduğu kelimelerle anlaşır. Sen tutup arabın Allah'ına, Kuran'ına, Muhammed'ine, Cebrail'ine kendi kafana göre anlam yükleyemezsin. Bunu yapmaya çalıştığın anda sadece komik duruma düşersin.

Sitelerde Paylaş

Hoşnut oluyorsan söyle sakıncası yok. Zaten hoşnut olmak için yazmiyormusun!

He sağduyu he demedin...

Sana göre komik. Sen put tahtadan oyma ıvır,zıvır de. Allah göklerde tahtına oturmuş bekleyen bir varlık de dur. Bana bunların faydası yok. Hayatının içinde secde yaptığın onlarca putu göremeden yaşa. Kendine ilah yaptığın insanları,sistemi görme. Sana göre zaten allah yok. Put dediğin nesneye de egilmiyorsun zaten en akıllı sensin eski insanlar aptal kendi elleri ile yaptıklarına eğilir,kalkar de. Hayrını gör.

Sitelerde Paylaş

Sana göre komik. Sen put tahtadan oyma ıvır,zıvır de. Allah göklerde tahtına oturmuş bekleyen bir varlık de dur. Bana bunların faydası yok. Hayatının içinde secde yaptığın onlarca putu göremeden yaşa. Kendine ilah yaptığın insanları,sistemi görme. Sana göre zaten allah yok. Put dediğin nesneye de egilmiyorsun zaten en akıllı sensin eski insanlar aptal kendi elleri ile yaptıklarına eğilir,kalkar de. Hayrını gör.

Sen ne sayıklıyorsun ya, ne ilahlarından bahsediyorsun?

Bir toplum içinde yaşıyorsan elbette o toplumun sistemine uymak zorundasın, bunun tapınma ile ne alakası var?

Herkesi kendin gibi ille de bir şeye tapma ihtiyacı içinde mi sanıyorsun?

Hala arabın eline verdiği Allah putunun reklamını yapıyorsun.

Sadece bana göre değil, dünyanın %80'ine göre Allah yok, çünkü Allah bir arap putu. Her dinin kendi putu olur.

Sitelerde Paylaş

Yok bu allaha tapanlar başka bir şeye tapınılmasından niye bu kadar rahatsız ben onu anlamıyorum! Lan size ne, siz uyduruk arap putu allahınıza doya doya, burnunuzu sürte sürte tapının, yerdeki tozları iyi çekin burnunuza. Size iyi gelir.

Biz sizin ayak kokunuzu koklamayı reddediyoruz, uyduruk putunuza kendiniz tapının dediğimiz zaman niye bozuluyorsunuz? Sizin uyduruk allahınıza tapıp sizin iğrenç ayak kokunuzu koklamıyoruz. Gider istediğimize de taparız. Sevgilimize taparız, mis gibi parfüm kokuyor. Niye sizin pis ayak kokunuzu koklayalım, biz aptal mıyız?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...