Jump to content

'Allah CC'ye 15 ay hapis cezası

Recommended Posts

Muş Sulh Ceza Mahkemesi, "Twitter'da 'Allah CC' adını kullanarak halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçunu işlediği iddia edilen öğretmene 15 ay hapis cezası verdi.

Muş Sulh Ceza Mahkemesi, Twitter'da "Allah CC" adını kullandığı ve yazdığı mesajlarla "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" suçunu işlediği iddia edilen öğretmen Ertan P'ye 15 ay hapis cezası verdi. Cezası ertelenmeyen öğretmen, Yargıtay'ın kararı onaması halinde cezaevine girecek.

Muş Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine, 2012'de başlatılan soruşturma kapsamında öğretmen Ertan P, hakkında iddianame düzenledi.

İddianamede, sanığın sosyal paylaşım sitesi Twitter'da "Allah CC" rumuzuyla hesap açtığı ve bu hesapla Allah, peygamber ve kutsal meleklerin isimlerini ve kendisini de onların yerine koymak suretiyle çok sayıda dini değerleri aşağılayıcı ve hakaret vari sözler yazdığı belirtildi.

Sanığın yazılarının eleştiri veya inançsızlık çerçevesinde olmadığı sadece aşağılama kastı ile yazdığı kaydedilen iddianamede, "Sanık söz konusu rumuzu ve yazışmaları kabul ettiğini ancak suçtan kurtulmak için kendisine ait bu hesabın başkaları tarafından hacklenmek suretiyle yazılmış yazılar da olabileceğini beyan etmiştir. Bunun soyut ve mesnetsiz olduğu, dosya kapsamından da üzerine atılı suçun sabit olduğu anlaşılmıştır'' denildi.

Yargılama

İddianamenin Muş Sulh Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmesinin ardından yargılama başladı. Davada, öğretmen Ertan P, Twitter'da "Allah C.C" ismini, başka bir kullanıcıdan hacklediğini öne sürdü.

İddianamede yer alan tweetleri kendisinin atmadığını savunan sanık, adresi ele geçirdikten sonra kan bağışını destekleyen mesajlar yazdığını iddia etti. Sanık, "Bu rumuzla bir müddet yazdım. Benden sonra da bunu başkaları hacklemiş olabilir" dedi.

Şikayetçinin Müşteki avukatı Abdullah Aslan, sanığın her aşamada farklı ifadeler verdiğini belirterek,"Sanık hesabının hacklendiğini söylüyor ama bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunmamıştır. Ayrıca hesabının hacklendiğine dair hiç bir zaman takipçilerine bilgi paylaşımı yapmamıştır. Sanık suçu işlemeye devam etmektedir" diyerek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı Rumet Agit Özer, müvekkilinin hesabının hacklendiğini, bu nedenle hesabını başkalarının kullandığını savunarak, müvekkilinin beraatini istedi.

Ceza ertelenmedi

Davayı karara bağlayan hakim, sanık Ertan P'nin eyleminin sabit olduğunu belirtti.

"Suçun işleniş biçimi, sanığın kastı, suç işlemesindeki ısrarı, failin amaç ve saikini" göz önüne alan hakim, sanığı "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerlere alenen aşağılama"suçundan 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Cezayı suçun yayın yoluyla gerçekleştirilmesi ve değişik zamanlarda birden fazla işlenmesi nedeniyle 15 aya çıkaran hakim, sanık hakkında takdiri veya yasal indirim uygulamadı.

Hakim, sanığın yeniden suç işlemeyeceği hususunda olumlu kanaat oluşmadığı gerekesiyle hükmün açıklanmasını geri bırakmadı, cezayı da ertelemedi. Hakim, sanığın memuriyet hakkından da yoksun bırakılmasına karar verdi.

Yargıtay, yerel mahkemenin kararını onarsa öğretmen P, hapse girecek.

http://www.cumhuriye...pis_cezasi.html

Müslüman hakim,kendisinden bekleneni yapmış..Adaletini seveyim Türkiye..

Bizi günde 5 vakit taciz edin,Ramazanda bizi görmezden gelin,dindar olmayanlara teröristler filan deyin;sonra da bir öğretmen sanalda birşeyler yazdı diye hapse atın bunu..

Sivas katliamından hiç farkı yok bunun..

Özellikle Chp,ya da ne biliyim ateizm derneği filan bu konuya el atmalı..Böyle rezil bir şey olamaz..Tecavüzcülerin/katillerin/teröristlerin/hırsızların hapis yatmadığı bir ülkede,bu öğretmen hapis yatmamalı..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnternetten buldum bazılarını

İşte o Allah CC tweetleri

- Bişeyler yaratmaya gittim, gelicem.

- "Allah'ım sana geliyorum" diyenler için: bu hafta müsaitiz buyrun bekleriz.

- Yaratmaktan pişman olduğum tek evren "Kenan"

- Organlarınızı bağışlayın zira bu tarafta bir boka yaramıyorlar

- RTE, "ÖSYM'yi protesto edenlerin kim olduğu ortada" dedi. Bence ortada değil büyük şıkkın sağında.

- Şüphesiz ki nihat doğan'ı sehven yarattık.

- bu sıcağı gören kul tabi cehennemden korkmaz. bu ne sıcak miko?

- havalar soğusun diye klima duası: tü tü tü tü huuuuuuuu fış fış fış. (kolay yaptım ki herkes etsin)

- şimdiden uyaralım: "oruç musun" sorusuna espriyle cevap veren kullar cehenneme bir adım daha yaklaşmış olacaklar. hadi bismillah

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

- RTE, "ÖSYM'yi protesto edenlerin kim olduğu ortada" dedi. Bence ortada değil büyük şıkkın sağında.

- havalar soğusun diye klima duası: tü tü tü tü huuuuuuuu fış fış fış. (kolay yaptım ki herkes etsin)

- şimdiden uyaralım: "oruç musun" sorusuna espriyle cevap veren kullar cehenneme bir adım daha yaklaşmış olacaklar. hadi bismillah

bu ifadelerin hiç birinde hakaret YOK !!!!

ama müslümanlar her türlü hakareti diğer dinden olanlara ve dinsizlere ediyorlar....küfür DAHİL....nerden alıyorlar bu cesareti ? çünkü kuranın kendisi hakaret ediyor inanmayanlara...epey de okkalı hakaretler ediyor.

YALAN MI =???

Sitelerde Paylaş

Yakında bu siteye üye olanlarıda götürecekler. :)

hacı cigi yadellerdeki yurtaşı Türkiyeye iadesi istencek. :)

Nolan ve Zavallı Türkiyede yaşadığı için yakalanması kolay olacak. :)

Bana bir şey yapamazlar..İmam hatip diplomam var :lol:

Zavallı hapı yuttu :lol:

Sitelerde Paylaş

İşte o Allah CC tweetleri

Bence cok güzeller espiri ve bir tutam ironi kokuyor...

Sitelerde Paylaş

Artık iyice zıvanadan çıktı bu iş.Bundan sonra hiçbir müslü ramazanda dışarda su içmeme , ezanda müziği kapatma gibi naziklikleri beklemesin.Eskiden toplumun çoğunun inancı olduğu için dikkat ediyordum ancak bu ramazanda buzlu biramla sitenin ortasındaki havuz başımda olacağım.Eskilerin öyle bilmem neye böyle bilmem ne gibi bir sözü vardır ama forum ahlakı izin vermiyor.

Sitelerde Paylaş

:lol: :lol:

Zavallı birde 13.413 mesajla rekor kırmış direk göze batıyor. forumune en çok yazanı. :lol:

Zavallı'ya hapiste zorla namaz kıldırırlar artık :lol:

İsterlerse hepimizi bulurlar ve yakamıza yapışırlar ama o kadar deliremezler..Çünkü o zaman bizde deliririz..Bizim delirmemiz çok farklı olur..Tecavüz edilmedik imam kalmayabilir mesela..!

Bizi delirtmesinler..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...