Jump to content

Türk Ateistlerinin Sorumluluklarının Başında Ne Geliyor?

Recommended Posts

Var demedim ki,

Sanırım mesajımı iyi okumadın.

Kısa vadede yok olmayacağını da belirtmişim.

Bu sorun bana göre anlamsız.

Örneğin yoksa, o halde ahmakarı uyandırmakla dinden kurtulabileceğin düşüncesi bir spekülasyondur. Spekülasyonlar işe yarar değildir.

Uzun vadede ya han ölür yada eşşek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türk ateistlerinin sorumluluklarının en başında, dinler tarafından kandırılmış insanları uyandırmak gelir.

Bu işi yapacak ateistin ,alt yapısı sağlam, yaşamı da düzgün olmalıdır.

Bu çok isabetli bir tespit. Eğer bu site ve bilgili insanlar olmasaydı (belki 3 yıl önce burada olanlar farklı kişilerdi ama şimdikilerin de çok farkı yok) ben nato kafa nato mermer modunda yaşamaya devam edecektim. Aynı masalları dinleyip mucizeye bak ooo deyip yaşayacaktık. Sayenizde dinin ekmek teknesi olduğunu öğrendim zaten emarelerini hissediyordum. Hepinize teşekkürler

Sitelerde Paylaş

Bu çok isabetli bir tespit. Eğer bu site ve bilgili insanlar olmasaydı (belki 3 yıl önce burada olanlar farklı kişilerdi ama şimdikilerin de çok farkı yok) ben nato kafa nato mermer modunda yaşamaya devam edecektim. Aynı masalları dinleyip mucizeye bak ooo deyip yaşayacaktık. Sayenizde dinin ekmek teknesi olduğunu öğrendim zaten emarelerini hissediyordum. Hepinize teşekkürler

Eğer cidden bu sitede sunulan klasik argümanlarla dini terkettiysen sana teminat veririm ki çok yakın zamanda samimi bir sünni olup çıkacaksın :)

Burada ki iddiaları dayanak noktası edinmiş kişi , mantığıyla değil duygularıyla hareket ediyor demektir.. Duygularıyla hareket eden kişi de çok çok kısa sürelerde zikzaklar çizerek eski haline döner...

Sitelerde Paylaş

Örneğin yoksa, o halde ahmakarı uyandırmakla dinden kurtulabileceğin düşüncesi bir spekülasyondur. Spekülasyonlar işe yarar değildir.

Uzun vadede ya han ölür yada eşşek.

Herkesin düşüncesi farklıdır.

Ben iğne ile kuyu kazıcılardanım.

Ben üstüme düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyorum.

Bu forum ve başka forumlarda bulunmamın amacı,insanları elimden geldiğince uyandırmak.

Peki,sence dinler nasıl yok edilir.

Ayrıca,senin bu forumda bulunma amacın nedir.

Sitelerde Paylaş

Eğer cidden bu sitede sunulan klasik argümanlarla dini terkettiysen sana teminat veririm ki çok yakın zamanda samimi bir sünni olup çıkacaksın :)

Burada ki iddiaları dayanak noktası edinmiş kişi , mantığıyla değil duygularıyla hareket ediyor demektir.. Duygularıyla hareket eden kişi de çok çok kısa sürelerde zikzaklar çizerek eski haline döner...

Sunni ne alaka? Bu kararı 1 günde almadım emin ol. Ateislerin en güçlü argümanları müslümlerin en güçlü argümanlarını bohça gibi dörde katlar yüze böler ama min IQ:90 olma şartı ile. Kanımca müslümlerin tek mantıklı argümanları bilinmeyen bir dava üstüne bence oda bigbang hani kuranın her yerinde ima edilen ama tepki alır diye açıkça söylemekten çekinilen (!) durum. Sana kendi düşüncelerimle belki 10 dan fazla islami kusur mantıksızlık çelişki belirtirim hiçbiride kuran tutarsızlığı hatası değil onlara hiç girmeden he ? istermisin? başka bir başlıkta olur mu ne dersin?

Sitelerde Paylaş

Doğru diyorsun ama,uyanmak için sorgulama ve okuduğunu anlama yeteneğinin de olması gerekir.

Sende bu yetenek olmasa,istersen bu forum veya başka dinsiz forumlarda ki tüm mesajları okusan bile,uyanamazdın.

Senelerdir,ne odunlar gördüm bu tip forumlarda.

Adam siteye odun geliyor,seneler boyu odun olarak kalıyor.

Kısacası,alt yapısı olmayan bir teistin aydınlanması çok zordur.

Sitelerde Paylaş

Sunni ne alaka? Bu kararı 1 günde almadım emin ol. Ateislerin en güçlü argümanları müslümlerin en güçlü argümanlarını bohça gibi dörde katlar yüze böler ama min IQ:90 olma şartı ile. Kanımca müslümlerin tek mantıklı argümanları bilinmeyen bir dava üstüne bence oda bigbang hani kuranın her yerinde ima edilen ama tepki alır diye açıkça söylemekten çekinilen (!) durum. Sana kendi düşüncelerimle belki 10 dan fazla islami kusur mantıksızlık çelişki belirtirim hiçbiride kuran tutarsızlığı hatası değil onlara hiç girmeden he ? istermisin? başka bir başlıkta olur mu ne dersin?

10 taneyle uğraşamam, yeterli vaktim yok. Aralarından en güvendiğin hangisiyse ona bir başlık aç. Bakalım çelişkimiymiş değilmiymiş görürürz

Hadi bekliyorum

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teistleri eleştirmekten vazgeçin. Onların ateistler hakkındaki düşünceleri herşey olabilir.

Onların ateism hakkındaki düşünceleri size ne ifade ediyor? Bu düşünceleri değiştirmek ve kendi yaşamınızla birlikte onların da yaşamını zenginleştirmek ve çağdaş yapmak için uygulamak istediğiniz sorumlulukların en önemlisi nelerdir ateistler?

Ateistler:

Kendinizde böyle bir sorumluluk olduğunu düşünmüyor musunuz?

O zaman neden burada sürünüyorsunuz. Başka işiniz gücünüz yok mu?

Teistlere küfür ve hakaret için mi buradasınız?

Sitelerde Paylaş

Soruyu değiştirerek de sorabiliriz.

Sorumluluk yüklenirken, İslam'ı ve Müslümanları eleştirmek sizce yeterli mi?

Daha başka ne yapmalısınız?

Burada yazıp da Müslümanları ve İslam'ı eleştiren ateistlerin bir tür sorumluluk üstlendiklerini kabul ediyoruz.

Burada boş yere yazmıyorsunuz, değil mi ateistler? Bir takım sorumluluklarınız var, değil mi? Onların en önemlisi nedir?

Sitelerde Paylaş

Türk ateistlerinin sorumluluklarının en başında, dinler tarafından kandırılmış insanları uyandırmak gelir.

Bu işi yapacak ateistin ,alt yapısı sağlam, yaşamı da düzgün olmalıdır.

Önce ateistin kendini eğitmesi ve teistlere örnek olması gerekiyor diyorsan, katılıyorum.

Bunu yapmak için önce bir takım sorululuklar üstlenmesi gerekecek.

Sorumsuz eleştiri ve saldırılarla bunu gerçekleştiremezsiniz.

Bu bağlamda iyi ahlak her niteliğin üstünde olmalıdır.

Türk ateistlerinden beklenen en önemli nitelik iyi ahlak sahibi olmaktır.

İyi ahlakın ne olduğunu öğrenmekle başlar ateistlerin sorumluluları..

Türk ateistleri için ahlak son derece önemlidir. Çünkü hitabettikler teist kesim dünyanın en ahlaksız insanlarından oluşan bir toplumdur.

İyi ahlak sahibi olmak kibar olmak değildir. Dürüst olmaktır.

Ve bu nitelik iyi bir ateist olmak için yeterli olmayıp, sadece bir başlangıçtir.

Sitelerde Paylaş

Önce ateistin kendini eğitmesi ve teistlere örnek olması gerekiyor diyorsan, katılıyorum.

Bunu yapmak için önce bir takım sorululuklar üstlenmesi gerekecek.

Sorumsuz eleştiri ve saldırılarla bunu gerçekleştiremezsiniz.

Bu bağlamda iyi ahlak her niteliğin üstünde olmalıdır.

Türk ateistlerinden beklenen en önemli nitelik iyi ahlak sahibi olmaktır.

İyi ahlakın ne olduğunu öğrenmekle başlar ateistlerin sorumluluları..

Türk ateistleri için ahlak son derece önemlidir. Çünkü hitabettikler teist kesim dünyanın en ahlaksız insanlarından oluşan bir toplumdur.

İyi ahlak sahibi olmak kibar olmak değildir. Dürüst olmaktır.

Ve bu nitelik iyi bir ateist olmak için yeterli olmayıp, sadece bir başlangıçtir.

Aynen bunu demek istedim.

Bir ateist hem bilgili, hem de ahlaklı olmalı,

Ve kendini devamlı geliştirmeli,

Bilgiye aç olmalı,

Yaşantısına daha dikkat etmelidir.

Sitelerde Paylaş

böyle olmaz, hem bir iddia ortaya at. hem de başka zamana sarkıt.

neyse boşver, konuşulmamış say.

Arkadaş sen tartışmak istemiyorsun istesen her daim hazırım dersin. sabah işe gideceğim konuyu açıp uyumak istemiyorum boşu boşuna burayı meşgul ediyorsun. Sana 10 dan fazla konu açacağım hiç tasa etme.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş sen tartışmak istemiyorsun istesen her daim hazırım dersin. sabah işe gideceğim konuyu açıp uyumak istemiyorum boşu boşuna burayı meşgul ediyorsun. Sana 10 dan fazla konu açacağım hiç tasa etme.

@Hacı'nın konusunu baltalamayalım..

Tmm, yarın aç konuyu yazacaklarını yaz, linkini mesajla yolla bana. Her zaman foruma giremiyorum.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin sorumluluklarından bahsederken iyi ahlakın önemine değiniyorum ama, kibarlık ve hoşgörüden bahsetmiyorum.

İslam'ı savunanlara karşı kibar ve hoşgörülü olmak dürüstlük olmayıp aptallıktır. Elbette yeri geldikçe kaba ve acımasız olacaksınız.

Ama büyük manzarayı da unutmayacaksınız.

Amacımız İslam ahlakını değiştirmek olmalıdır. Burada bunun mücadelesini yapıyoruz.

Bu ahlakı nasıl değiştirebileceğimizi düşünmeliyiz.

Herşeyden önce ülkemizin geleceğine yönelik bir acendamız olmalıdır.

İslama öncelik veren bir hükümete karşı dine öncelik vermeyen demokratik ve laik bir hukuk devletini savunmalıyız.

İslam'ı bütün ilkelliği ve ahlaksızlığı ile yaşama uygulayan hükümete karşı ilkelerimizi korkusuz savunmalıyız.

Bunun için de bazı fedakarlıklara baş vurmak zorunda olabileceğimizi unutmayacaksınız.

Sitelerde Paylaş

İnsan psikolojisi genellikle düşünceleri o düşünceye sahip kişilerle özdeşleştirmek eğilimindedir. Ülkemiz de bu eğilim daha da fazladır. Yaşım ve işim gereği sayısız insan tanıdım ve arkadaş oldum. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki,

çevrenizde ateist olduğunuz biliniyor ise kesinlikle toplumda ki ortalama ahlakın üstünde olmanız gerekir. Özellikle birebir ilişkiler de insanlar sandığımız gibi sizin inançsızlığınızdan ziyade onunla ilişkinizde, ona bir zarar verip vermeyeceğinizle daha çok ilgili.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...