Jump to content

Mi'rac bedenen mi gerçeklesti ?

Recommended Posts

Muhammed Aise'ye öyle bir sey olmus ise tevbe etmesini önermistir. O durumda, muslumanlar sarsilmistir. Derhal "bu iftiradir" dese, musrikler bundan nemalanip, örtbas ediyor diyeceklerdi. O da akilli bir kimsenin yapacagi seyi yapti, sorusturdu... Sonra hutbeye çikip, benim aileme dil uzatiliyor, oysa ben ondan hiç bir ayip görmedim diyor. Sonra da ilham ile kendisinin kalbinde olusan ayeti paylasip, fitnecileri cezalandirarak esine olan itimadina kararliligini göstererek, hak ettikleri bozgunculuk cezasina çarptiriyor. Seni esiyin aldattigi söylense, ve bu yayginlassa, sen ayni soguk kanlilikla : "aman yapmis isen pismanlik duy, olabilir" diyebiirmiydin ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 252
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Miraç konusunda aklımda kalan şey Muhammed'in Allah'la namaz konusunda Musa'nın da Muhammed'e akıl vermesi ile sıkı bir pazarlığa girdiği ve 50 vakit namazı 5 vakte indirttiği.

Musa Muhammed'e akıl vermeseymiş müslümanları başı secdeden kalmayacakmış.

Sitelerde Paylaş

Miraç konusunda aklımda kalan şey Muhammed'in Allah'la namaz konusunda Musa'nın da Muhammed'e akıl vermesi ile sıkı bir pazarlığa girdiği ve 50 vakit namazı 5 vakte indirttiği.

Musa Muhammed'e akıl vermeseymiş müslümanları başı secdeden kalmayacakmış.

Rekat sayisi belirlenmemisti ancak. O aralarda, vakit namazlai ikiser rekat olarak kiliniyordu. Muhammed bunlari 4 rekata yukseltmis. Kirk elli olsa, islam dini, eski eseniyenlerdeki gibi ruhbanliga benzeyecekti. Onlar ziraatten geçinirler, gunde surekli ibadet halinde bulunurlarmis. Bu bir döngu oldu.
Sitelerde Paylaş

aslında bu mirac hadisesinde kuranda ---günümüzdeki teknolojiye işaret edilmiş olabilir....

bi zamanlar popüler olan ve hala daha kullanılan iletişim sistemi var....bilirsiniz....

MİRC

mirac.....

ne kadar da benziyor değil mi ? fesubhanallah.......MUCİZE İŞTE ????

Sitelerde Paylaş

Muhammed Aise'ye öyle bir sey olmus ise tevbe etmesini önermistir. O durumda, muslumanlar sarsilmistir. Derhal "bu iftiradir" dese, musrikler bundan nemalanip, örtbas ediyor diyeceklerdi. O da akilli bir kimsenin yapacagi seyi yapti, sorusturdu... Sonra hutbeye çikip, benim aileme dil uzatiliyor, oysa ben ondan hiç bir ayip görmedim diyor. Sonra da ilham ile kendisinin kalbinde olusan ayeti paylasip, fitnecileri cezalandirarak esine olan itimadina kararliligini göstererek, hak ettikleri bozgunculuk cezasina çarptiriyor. Seni esiyin aldattigi söylense, ve bu yayginlassa, sen ayni soguk kanlilikla : "aman yapmis isen pismanlik duy, olabilir" diyebiirmiydin ?

Muhammed Aişe'yi babasının evine göndermedi mi? Hatta Ali Muhammed'e Aişe'yi boşamasını söylemedi mi? İşe bak, Allah küçücük çocuklar tecavüz edilip öldürülürken kılını bile kıpırdatmıyor, put gibi seyrediyor ama Muhammed'in bir işi oldu mu hemen ayetle imdadına yetişiyor.

Sitelerde Paylaş

Rekat sayisi belirlenmemisti ancak. O aralarda, vakit namazlai ikiser rekat olarak kiliniyordu. Muhammed bunlari 4 rekata yukseltmis. Kirk elli olsa, islam dini, eski eseniyenlerdeki gibi ruhbanliga benzeyecekti. Onlar ziraatten geçinirler, gunde surekli ibadet halinde bulunurlarmis. Bu bir döngu oldu.

aslında bu mirac hadisesinde kuranda ---günümüzdeki teknolojiye işaret edilmiş olabilir....

bi zamanlar popüler olan ve hala daha kullanılan iletişim sistemi var....bilirsiniz....

MİRC

mirac.....

ne kadar da benziyor değil mi ? fesubhanallah.......MUCİZE İŞTE ????

üstelik de ....; nede olsa ikiside SANAL ---ikisi de iletişim ? ??

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aise demistir ki : "O gece, Resulüllahın mübarek bedeni ayrılmadı"

tüm olaylar göz açıp kapayıncaya kadar olmuştur, ayşe bunu görememiştir..

hem dine göre zaten bir rüyada değil miyiz? bir tür inception olayı da olmuş olabilir

de bu biz ateistleri neden entere etsin ki?

Sitelerde Paylaş

Muhammed Aişe'yi babasının evine göndermedi mi? Hatta Ali Muhammed'e Aişe'yi boşamasını söylemedi mi? İşe bak, Allah küçücük çocuklar tecavüz edilip öldürülürken kılını bile kıpırdatmıyor, put gibi seyrediyor ama Muhammed'in bir işi oldu mu hemen ayetle imdadına yetişiyor.

Ortalik kayniyordu. Bu nedenle Aise'yi baba evinde rahat ve stressiz kalmasi için göndermesi buyuk bir incelikti.
Sitelerde Paylaş

Ne rekat sayısı be? Muhammed Allah'la günde kaç vakit namaz kılınacağının pazarlığını yapmış. Önce Allah 50 demiş, Muhammed aşağı inerken Musa ile karşılaşmış, durumu anlatmış, Musa demiş "Çok, indirt biraz, kavmin dayanamaz." Böyle böyle 5 vakte kadar indirtmiş Muhammed Musa'nın akıl vermesiyle.

Sitelerde Paylaş

Allahın ve muhammedin işleri neden hep böyle çetrefilli oluyor? Neden çıkıp ben gittim allahla görüştüm, şunları şunları emir buyurdu diyemiyor.

Veya allah neden dünyaya direk bir kitap gönderemiyor da muhammed gibi bir insanı aracı yapıyor. Eskiden çok mühim olaylar olduğu zaman ulaşılamıyan köylere teyyare ile bildiri dağıtılırdı. Onun gibi... :)

Sitelerde Paylaş

Aynı Tayyip gibi :)

Paraleldir paralel...

İftira atıyorlardır...

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in bir şaman olduğunu daha önce şu adreste uzun uzun anlatmıştım. Elbette miraç (göğe yükselme) hadisesi de bu bağlamda ele alınması gereken bir konudur. Bildiğiniz üzre şamanların göğe yükselme törenleri medyomsal tekniklere bağlı ruhsal(astral) bir fenomendir. Burda göksel yolculuğa çıkacak olan şamanın, yolculuk için seçtiği vasıtanın "AT" olması da dikkat çekici. mircea eliade bu hususta şunları söyler:

"şamanizm'de üstün bir cenaze hayvanı ve ruhun azameti olan AT, şaman tarafından elde edilen vecdin bir aracı olarak kullanılır. Yani kendisinin dışına çıkarak mistik yolculuğu mümkün kılar. Bedeni terk ettikten sonra binilen At mitik bir semboldür"

Yukardaki malumatlara göre miraç hadisesini tefsir etmeye kalkarsak, yükselişin ruhsal-astral olduğunu söyleyebiliriz. Şamanlar bu yükseliş için "ruh atı" olarak da bilinen "PURA" ismindeki bir At'a binerler. Muhammed'in miraç hadisesinde vasıta olarak bir At kullanması ve söz konusu at'ın isminin "BURAK" olması da tesadüfle açıklanamayacaktır. (Arapçada "P" harfinin kullanılmadığını da hatırlatalım: P(B)URA(K)...)

velhasılı, Barak-Purak atı ile göklere çıkıp Tanrı ülgene ulaşan bir şaman ile Burak isimli bir at'ı vasıta ederek Allah'a ulaşan muhammed arasında pek fark yoktur. Tek fark vardır; Yol gösterici olarak "Yayık han" gider "cebrail" gelir.

Ayrıca söz konusu astral yükseliş (miraç) tek kefede değerlendirilmez; mertebeleri vardır (şamanların genelde 4. kattan ileri gitmemesi bu sebeple olmalı) Muhammed peygamberden önce idris peygamberin de göğe yükseldiği (müraca çıktığı) kur-an'da şu ayette bildiriliyor:

"Kitap'ta İDRİS'i de hatırlat. Muhakkak o, bir sıddıktı ve nebiydi. Biz onu çok yüce bir mekana yükseltmiştik.

Mevlana celaleddin, idrisin yükseldiği mekanın Satürn olduğunu söylüyor ki bu göğün yedinci katı demektir:

"İdris Peygamber, yıldızların cinsinden'di. Onun için sekiz yıl Zühal (satürn)'de kaldı.

Zuhal, Doğularda da onun dostu oldu, Batılarda da.

Herhalde onunla konuştu, onun sırlarına sahip oldu.

Kaybolduktan sonra tekrar Dünya'ya gelince, yeryüzünde yıldızlar bilimine dair ders verdi."

İdris peygamberin mirac'ı için tıklayınız
Sitelerde Paylaş

Allah var diyenler kuyrugu yok diyebilirler mi? Elbette hayir...

Sübyanlari, oglanlari, kadinlari sinirsiz ve sorgusuz sekilde düzebilmek icin kendisini AZGIN TEKE pardon peygamber ilan eden cinsel sapik bedevinin birisi bir gece rüyasinda uydurdugu allak putunun kuyrugunun kicina girip iletisime gectigini görmüs.... Sabah kan ter icinde uyanan ve gayri ihtari kicini kontrol eden sapik bedevi rahat bir nefes almis ve aklina baska bir hainlik gelmis. E tabi kolay degil rüyada bile olsa metrelerce bir kuyrugu kicindan cekip cikartabilmek...

Kendi kendine "ulan bu pisligi ben uydurdum rüyamda kicima kuyrugunu soktu bunu degerlendirmek lazim" der ve cinsel sapik bedevi rüyasinda kicina sokulan allahin kuyrugunda "mirac" gerzekligini uydurup salaklara anlatip onlari kandirir ve cinsel sapikliklarina katmerleri olarak devam eder.

Mirac denilen salak safsafatanin gercek hikayesi budur.

Sitelerde Paylaş

Yedinci kat saturn olamaz, birinci gök Kuranda dunya gögunu susleyen yildizlarla donatilan Samanyolu : "Şüphesiz biz yakın göğü bir süsle, yıldızlarla süsledik." (Saffat, 6)

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ortalik kayniyordu. Bu nedenle Aise'yi baba evinde rahat ve stressiz kalmasi için göndermesi buyuk bir incelikti.

Ya tabii öyledir, bir ay Aişe'nin suratına bile bakmaması neden acaba? Şüphe aklını kemirdiği için mi? Muhammed bir ay bu konu konuşuluyor, Muhammed çıkış yolu bulamayınca hemen ayetle Aişe'yi aklıyor. Aklamayıp da ne yapacak?

Sitelerde Paylaş

Ya tabii öyledir, bir ay Aişe'nin suratına bile bakmaması neden acaba? Şüphe aklını kemirdiği için mi? Muhammed bir ay bu konu konuşuluyor, Muhammed çıkış yolu bulamayınca hemen ayetle Aişe'yi aklıyor. Aklamayıp da ne yapacak?

Yuzune bakmamasi, orada bir uzucu durum hissetmemek için olabilir ancak. O da bir insan idi, ve Aise'yi çok seviyordu.
Sitelerde Paylaş

Yedinci kat saturn olamaz, birinci gök Kuranda dunya gögunu susleyen yildizlarla donatilan Samanyolu :

Neden olamasın? Cahil Muhammed nereden bilecek Samanyolu'nu? Adam yıldızları şeytanlara atılan taş sanıyordu.

Diğer galaksilerdeki yıldızlar ne oluyor peki?

Sitelerde Paylaş

Yuzune bakmamasi, orada bir uzucu durum hissetmemek için olabilir ancak. O da bir insan idi, ve Aise'yi çok seviyordu.

Yüzüne bile bakmaması Muhammed'in Aişe'nin kendini aldattığını sanmasından dolayı. Kırılmış, öfkelenmiş besbelli. Gerçekten suçsuz olduğuna inansaydı Aişe'yi evine göndermez, en yakın destekçisi o olurdu.

Sitelerde Paylaş

Yüzüne bile bakmaması Muhammed'in Aişe'nin kendini aldattığını sanmasından dolayı. Kırılmış, öfkelenmiş besbelli. Gerçekten suçsuz olduğuna inansaydı Aişe'yi evine göndermez, en yakın destekçisi o olurdu.

Saçma, öyle bir durum olsa, talakla derhal bosar ve sonra arastirir idi.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...