Jump to content

Mi'rac bedenen mi gerçeklesti ?

Recommended Posts

Neden olamasın? Cahil Muhammed nereden bilecek Samanyolu'nu? Adam yıldızları şeytanlara atılan taş sanıyordu.

Diğer galaksilerdeki yıldızlar ne oluyor peki?

Yildizlar patlamakla, uzayda var ise seytanlar onlari çekirdeklerinde olusan agir elementlerle ve meteorlarla taslamasi kaçinilmaz olur. Uzayda bir mekikle seyahat etsen, ve bir supernovae patlasa, mekigin erir ve meteorlarla delik desik edilir.

Diger galaksiler yedi sema denilen bölumdur.

Metorlar yildizlarin parçalanmis halidir.

"Onlari seytanlari taslama aleti kildik"

Evrenin görunen bölumunde her saniye basi bir yildiz patlamakta, senede 30 milyon kadar.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 252
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yedinci kat saturn olamaz, birinci gök Kuranda dunya gögunu susleyen yildizlarla donatilan Samanyolu : "Şüphesiz biz yakın göğü bir süsle, yıldızlarla süsledik." (Saffat, 6)

Yakın semanın yıldızlarla (nucum) süslendiği ifadesi kur-an'da yoktur levia. Dünya seması yedi kattır ve orası ışıklarla ve kevkeb'ler ile doludur. Söz konusu ışıkların da kevkeb olması mümkün. Zira çıplak gözle bakıldığında görülebilen 5 gezegen (kevkeb) semada ışıldamaktadır.

1966965_1508739026014195_3136371449407704650_a.jpg

Fusillet 12: Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle (bi mesabiha) süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir.

Mülk 5: Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle (bi mesabiha) donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve onlara alevli ateş azabını hazırladık.

Satürn'ün yedinci katta olduğunu da daha sonra izah edebilirim. şimdilik çıkmam lazım. ama evvela şurayada bir nazar etmenizde fayda var. Yıldız Tanrılar kısmını inceleyiniz.. Sonra görüşmek üzre...

Sitelerde Paylaş

Diğer semalarda da yıldızlar yok mu, niye sadece en yakın göğü yıldızlarla donattığını söylüyor?

Görulmeyen sus olur mu ? Diger yildizlar çiplak göz ile görunmez. tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İllaki çıplak göz ile görünen mi süs oluyor? Her çağa uygun değil miydi bu kuran?

Diğer ''semalardaki'' yıldızları niye yaratmış allahın?

(Sura, 29) : "Gökleri ve yeri yaratması ve aralarinda hayvanları çoğaltıp yayması, O'nun âyetlerindendir. Ve O, dilediği zaman onları toplamaya kaadirdir." tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben demiyorum, ayet iddia ediyor.

1-sen ayete inanmıyor musun?

2-diğer göklerde de yaşam varsa, oradaki yıldızlar da süstür

sadece yakın gökte olduğunu söyleyen bir kitap kendiyle çelişiyor demektir

konu kapanmıştır beyler dağılıyoruz(:

Sitelerde Paylaş

(Fussilet, 9) : "Böylece onları, iki günde yedi gök olarak biçimlendirdi ve her göğe görevini üfledi. Ve biz, yakın semâyı kandillerle süsledik."

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Fussilet, 9) : "Böylece onları, iki günde yedi gök olarak biçimlendirdi ve her göğe görevini verdi. Ve biz, yakın semâyı kandillerle süsledik."

Ayetlere inanıp inanmadığına neden cevap vermiyorsun? hahaha..

Her göğe görevini vermiş olmasından, orada da yıldızların olduğunu nasıl çıkarıyorsun?

Açıkça söylüyor işte, yakın semayı yıldızlarla döşemiş. Senin dediğin gibi olsa, her semada yıldızları yarattığını ve bu yıldızların farklı görevlerde olduğunu söylemesi gerekirdi..

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayetlere inanıp inanmadığına neden cevap vermiyorsun? hahaha..

Her göğe görevini vermiş olmasından, orada da yıldızların olduğunu nasıl çıkarıyorsun?

Açıkça söylüyor işte, yakın semayı yıldızlarla döşemiş. Senin dediğin gibi olsa, her semada yıldızları yarattığını ve bu yıldızların farklı görevlerde olduğunu söylemesi gerekirdi..

Samanyolunun disinda yildiz oldugunu biliyorum da ondan.
Sitelerde Paylaş

Samanyolunun disinda yildiz oldugunu biliyorum da ondan.

Samanyolunun dışında yıldız olduğunu biliyoruz, öyleyse allah ''her gökte bir miktar ossurdum'' dese buradan da ''yıldız yarattım'' anlamı mı çıkaracaktın?

Sadece yakın gökte yıldızları yarattığını söylüyor işte, neden onu aklamaya çalışıyorsun?

Ayetleri bilgimize uydurmaya çalışıyorsan onların gerçek olduğuna inanıyorsun demektir, neden bunu itiraf edemiyorsun?(:

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ru'yada gerçeklesti bu yolculuk. Ama bu kutsi bir tecrube idi. Ayette de ru'ya oldugu ifade ediliyor.

(Isra, 1) : "Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece

Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz o, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir."

(Isra, 60) : Hani sana, “Muhakkak Rabbin, insanları çepeçevre kuşatmıştır” demiştik. Sana gösterdiğimiz o rüyayı, Kur’an’da lanetlenmiş bulunan o ağacı da sırf insanları sınamak için vesile yaptık. Biz onları korkutuyoruz. Fakat bu, sadece onların büyük azgınlıklarını (daha da) artırdı.

(Necm, 1-2;10) : "Battığı zaman yıldıza andolsun ki, arkadaşınız (Muhammed haktan) sapmadı ve azmadı... Böylece Allah kuluna vahyedeceğini vahyetti. Kalp, (gözün) gördüğünü yalanlamadı. (Şimdi siz) gördüğü şey hakkında onunla tartışıyor musunuz ?"

Merhaba,

Mi'rac bedenen mi gerçeklesti yoksa ruyayla mi ?

Tarihsel bakimdan, mi'rac vak'asindan sonra kimi yeni muslumanlar putperestlerin siddetli alayli eziyetleri nedeniyle islami inkar edip eski dinlerine dönmuslerdi.

Ebu Bekir ise : "Muhammed mi bunu söyler ? Sölemis ise dogrudur. Ben bundan daha fazlasina inandim : gökten kendisine vahy geldigine." diyerek, sadakatini ispat etmis, ve diger muslumanlara direnç vermisti.

Pek iyi, mi'rac bedenle mi gerçeklesti yoksa uyku sirasinda mi ?

Bu konuda islam dunyasi bölunmustur. Ve genellikle bedenen oldugu görusu daha yaygindir. Nitekim, islami terkedenler olunca bunun ruyada gerçeklestigini ifade etmek, bu firastla islami elestiren putperestlere karsi akillica olmazdi. Ve bu meyil yayginlasti.

Oysa, mi'rac konusunda bedenen gerçeklesmedigi yönunde sabit kaynaklar var.

Aise demistir ki : "O gece, Resulüllahın mübarek bedeni ayrılmadı"

Gerek İmam Buharî’nin, gerekse İmam Müslim’in Sahihlerinde Enes b. Malik’ten Şerik b. Abdillah kanalıyla rivayet edilen hadislerde miracın Peygamberimiz uyku halinde iken vuku bulduğu anlatılır. (Buharî, Menakıb 24; Müslim, İman 262) Ancak Buharî ve Müslim’in bu zatın dışında başka bir kanalla rivayet ettikleri metinlerde ‘uyku halinde iken veya benzeri’ kayıtlar yoktur. Mesela Buharî’de ‘ben Hatîmde iken’ ifadesi yer alır. (Buharî, Menakıbu’l-Ensar 42; Müslim, İman 263)

Buna sasirmamali, nitekim Muhammed, nabilerin ruyalarinin gerçek oldugunu ifade etmistir.

Siyah yaptığım yerlere göre müslümanlar ayetleri reddederek kendi kendilerine değişiklik yapıyorlar değil mi? Ah şu müslümanlar :D

Sitelerde Paylaş

İSRÂ - 1 Uzaktır bütün noksanlıklardan O ki, kulunu bir gece Mescidi Haram'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa'ya götürdü; ona ayetlerimizden gösterelim diye. Gerçek şu ki, O'dur işiten gören!

Yukardaki ayet dayanak gösterilir.

Muhammed bir gece yatagindan kalkar ve Mescidi Harama gider. Cebrailin refaketinde Buraka binerek Mescidi Aksaya gider. Orda diger Peygamberlerle karsilasir ve onlara iki rekat namaz kildirir. Sonra Cebraille 7 gögü gezerler. Her gökte ayri peygamberler bulunmaktadir.

Dünya semasina kadar geldik. Kapinin açilmasini istedi.

"Gelen kim?" denildi.

"Cibril!" dedi. (.....)

Derken kapi açildi. Kapidan geçince, orada Hz. Adem aleyhisselam'i gördüm.(1)

Sonra Hz. Cebrail beni yükseltti ve ikinci semaya geldik. Kapiyi çaldi.

(....) Hz. Cebrail:

"Bunlar Hz. Yahya ve Hz. Isa'dirlar, onlara selam ver!" dedi.

Sonra Cebrail beni üçüncü semaya çikardi. Kapiyi çaldi......

Kapi bize açildi. Içeri girince Hz. Yusuf aleyhisselam'la karsilastik.

Sonra Cebrâil beni dördüncü semaya çikardi. Kapiyi çaldi.....

Kapi açildi. Içeri girdigimizde, Hz. Idris aleyhisselam ile karsilastik.

Sonra Hz. Cebrail beni yükseltti. Besinci semaya geldik. Kapiyi çaldi.....

Içeri girince, Hârun aleyhisselam ile karsilastik.

Sonra Cebrail beni yükseltti ve altinci semaya geldik. Kapiyi çaldi.....

Hz. Musa aleyhisselam ile karsilastik.

Sonra Sidretü'l-Müntehâ'ya çikarildim. Bunun meyveleri (Yemen'in) Hecer testileri gibi iri idi, yapraklari da fil kulaklari gibiydi. Cebrail aleyhisselâm bana:

"Iste bu Sidretü'l-Müntehâ'dir!" dedi.

Muhmmed. arsta sayisiz melekler görür, cennet ve cehennem gösterilir ve 5 vakit namaz gibi hediyelerle geri döner.

Arkasinda su ayet gelir.

BAKARA - 285 Peygamber, Rabbi'nden kendisine ne indirildiyse ona iman etti. Müminlerin de hepsi Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler. «Biz Allah'ın peygamberleri arasında ayırım yapmayız, duyduk ve itaat ettik. Ey Rabbimiz, bağışlamanı dileriz, dönüş ancak sanadır.» dediler.

Sitelerde Paylaş

Orada yedi gök soyut olarak kemale ermeyi ifade etmekte. Benzer miraçlar Tevratta da kimi peygamblerler için gerçeklesmistir. Örnegin surada.

"Yakup Beerşeba'dan ayrıldı. Yolda bir taşa başını yaslayı uykuya daldı. Rüyasında yerden göğe uzanan bir merdiven gördü. Merdivenden melekler inip- çıkıyorlardı. Rabbi Yakup'a göründü ve şöyle dedi: "Üzerinde yattığın toprakları sana ve soyuna vereceğim. Yeryüzünün tozu kadar sayısız bir soya sahip olacaksın. Doğuya, batıya, kuzeye, güneye doğru yayılacaksınız. Yeryüzündeki bütün halklar sen ve soyun aracılığıyla kutsanacak. Seninle birlikteyim. Gideceğin her yerde seni koruyacak ve bu topraklara geri getireceğim. Verdiğim sözü yerine getirinceye kadar senden ayrılmayacağım."

Sitelerde Paylaş

(Orada Muhammed’in) gözü kaymadı; sınırı da aşmadı.” (Necm, 53/17)

Geceleyin kulunu, ayetlerimizden bir kısmını göstermek için Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren ALLAH, noksan sıfatlardan münezzehtir. O, gerçekten işitendir, görendir.” (İsra,17:1)

Hz. Muhammed bedenen miraç olduğunu söylüyor zaten Hz. Cibril'in ameliyatı sonrası göğüsünde oluşan iz ebu cehilin sorularına verdiği yanıtlar örnek Mescidi Aksa yı kusursuz anlatması yolda gördüğü Mekke kervanının yerini ve geliş saatini söylemesi yanlarındaki sularını içmesi ki kervandakiler bunu doğrulamıştır kervanın önünde gelen siyah devenin sırtındaki yükün renklerini söylemesi ebu cehil ve diğer müşriklerinde bu olaya şahit olmuşlar ama ileri gelen müşrikler buna sihir demişler işin içinden çıkmışlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...