Jump to content

Erdoğanizmi Anlamak!

Recommended Posts

Erdoğanizm, TC başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a tapan, onun hata yapmasına ihtimal dahi vermeyen insan türü canlılara denir. Zaman zaman başbakan Tayyip Erdoğan'nın yakın yalakları "O bizim için ikinci peygamber gibidir" dese bile üçüncü dünya ülkesinin müslüman Erdoğanist yurttaşları bunu sorgulamaz. Erdoğanizm bir nevi virüstür, bilindiği gibi tıbbi olarak virüsleri yok etmek mümkün değildir. Erdoğanizmde idealler, ilkeler vs yoktur, cahil olmak yeterlidir. Bazı Erdoğanistler kurnaz dır. Onlar bugün Erdoğanist ama yarın ansızın başka birşey ola bilirler, duruma göre değişirler. En güzel örneği bkz. Jöleli gazeteci Yiğit Bulut, önce 2008: "AKP kapatılmalı" sonra 2013: "R.T. Erdoğan atamdır"

Birisinin tipik bir Erdoğanist olduğunu anlamak için şunları gözlemlemek yeterlidir:

1. Cahil

2. Şeriatçı söylemler, savunmalar

3. AKP diktatörlüğünden rant sağlayan zengin veya orta sınıf uyanık.

4. Müslüman olmasını Erdoğan'a borçlu olduğunu sanan cahil köylü.

5. Atatürk düşmanlığı yapan Kürtçü, dinci, liboş canlılar.

Listeye bir maç tane daha eklenebilir aslında ama siz onu anladınız işte.

Sitelerde Paylaş

Soruyorsun neden erdoğan diye.

Ekonomi iyi gidiyor diyorlar.

Hani dinde para ikinci plandaydı. Önce insanlık gelirdi.

Hem ekonominin iyi gittiği falanda yok.

Sonra olsun iyi insan erdoğan diyorlar.

1970 in başlarında cep delik bir vaziyette siyasi hayata başlayıp, 2014 te saltanat kursam ne düşünürsünüz diyorum. Hırsızlıktır diyor.

Erdoğanın yaptığı ne diyorum.

Olsun o iyi adam diyorlar.

Namazda kılıyormuş. Yalan lafınada hiç rastlamamışlar.

İyi diyorum bende güle güle hayrını görün.

Erdoğanizm i anlamak için çok uğraştım ama hala anlayabilmiş değilim.

Sitelerde Paylaş

Rte gibiler,eğer bir konuda kararlı iseler;bu konunun sürekliliği için her şeyi yapmanın mübah olduğunu savunurlar..

Ben Rte'yi çok iyi anlıyorum..Çünkü aynı okulda okuduk onunla..

Eğer o okulun havasını teneffüs etmedi iseniz,Rte'yi zor anlarsınız..

Fazla da anlamaya çalışmayın..Bu ülkede akıl yürütmek,sizin sinirlerinizi bozabilir..

tarihinde NOLAN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Rte gibiler,eğer bir konuda kararlı iseler;bu konunun sürekliliği için her şeyi yapmanın mübah olduğunu savunurlar..

Ben Rte'yi çok iyi anlıyorum..Çünkü aynı okulda okuduk onunla..

Eğer o okulun havasını teneffüs etmedi iseniz,Rte'yi zor anlarsınız..

Fazla da anlamaya çalışmayın..Bu ülkede akıl yürütmek,sizin sinirlerinizi bozabilir..

sendemi imam hatiplisin nolan?

Sitelerde Paylaş

Erdoğan'a insan olarak değil, siyasetçi olarak bakarsanız "Erdoğanizm" olarak adlandırdığınız vakayı daha iyi anlayabilirsiniz. Siyasette çıkarın nerede ise oradan yürürsün, kimse hizmet için siyasetçi olmaz. Erdoğan, islam kağıdını kullanarak yıllardır rant sağlıyor. Türkiye'de en garanti at, islam atıdır. Oda ona oynuyor, yadırgamamak gerekir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...