Jump to content

ŞEYTANIN SOYU SOPU....KEHF 50

Recommended Posts

KEHF 50: Hani biz meleklere: Âdem'e secde edin, demiştik; İblis hariç olmak üzere, onlar hemen secde ettiler. İblis cinlerdendi; Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da onu ve onun soyunu mu dost ediniyorsunuz?

İBLİSİN yani ŞEYTANIN da soyu sopu varmış.....

babası - anası kimdi acaba ?....dedeleri vs. ??? peki soyu sopu olanın ÇOCUKLARI da olmalıdır değil mi ?....şeytanın karısı - çocukları - akrabaları ?? vs. vs. ne dersiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Neyse ki bu mantıkla Nas Suresini okumamışsın.. :)

Zira, sıraki konu başlığın; "Millet toplanın, Kur'anda yeni bir çelişki buldum.. Meğerse şeytan insanlardan da olabiliyormuş.. Şeytan, cinlerden mi yoksa insanlardan mı.. Kafam karıştı puff :wacko: " şeklinde olacaktı

.

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Neyse ki bu mantıkla Nas Suresini okumamışsın..

Zira sıraki konu başlığın, "Millet toplanın, Kur'anda yeni bir çelişki buldum.. Meğerse şeytan insanlardan da olabiliyormuş.. Şeytan şimdi cinlerden mi yoksa insanlardan mı" şeklinde olacaktı

oraya gelir nasılsa konu kendiliğinden :) benim bişi yapmama gerek yok diye düşünmüştüm kiii.....yanılmamışım gördüğün gibi :D

hem de bi müslüman getirdi :D :D

Sitelerde Paylaş

Neyse ki bu mantıkla Nas Suresini okumamışsın.. :)

Zira, sıraki konu başlığın; "Millet toplanın, Kur'anda yeni bir çelişki buldum.. Meğerse şeytan insanlardan da olabiliyormuş.. Şeytan, cinlerden mi yoksa insanlardan mı.. Kafam karıştı puff :wacko: " şeklinde olacaktı

.

Arkadaş bunlar öyle kafayı yemişlerki Kur'anda merhaba yazsa onda bile bir şey arıyacaklar.

Sitelerde Paylaş

Arkadaş bunlar öyle kafayı yemişlerki Kur'anda merhaba yazsa onda bile bir şey arıyacaklar.

''Çarparım bak'' diyen şeytana ve cinlere inanıyorsun..

''Yakarım seni''diyen Allah'a inanıyorsun..

''Canını alacağım ''diyen Azrail'e ve ''boruyu üfleyeceğim'' diyen İsrafil'e inanıyorsun..

''Öldürün/kesin/parçalayın'' diyen Muhammed'e inanıyorsun..

Sonra da bizim kafayı yediğimizi söylüyorsun ^_^

Sitelerde Paylaş

Bu arkadaşların tek problemi, inanılmaz bir şekilde "dogmatik" olmaları.. Tüm düşüncelerini, "dini reddetmek" üzere şartlandırmışlar. Bu yüzden maalesef, bir çok ayrıntıyı gözlerinden kaçırıyorlar..

Sitelerde Paylaş

''Çarparım bak'' diyen şeytana ve cinlere inanıyorsun..

''Yakarım seni''diyen Allah'a inanıyorsun..

''Canını alacağım ''diyen Azrail'e ve ''boruyu üfleyeceğim'' diyen İsrafil'e inanıyorsun..

''Öldürün/kesin/parçalayın'' diyen Muhammed'e inanıyorsun..

Sonra da bizim kafayı yediğimizi söylüyorsun ^_^

Maddeye sonsuzluk atfederek herşeyin sebebini "bilinçsizce birbirini tekrarlayan döngülerin hikmetine" bağlayan inanış türü olan ateizm, bence tüm bu saydıklarından milyon kez daha tuhaf ..

Sitelerde Paylaş

Maddeye sonsuzluk atfederek herşeyin sebebini "bilinçsizce birbirini tekrarlayan döngülerin hikmetine" bağlayan inanış türü olan ateizm, bence tüm bu saydıklarından milyon kez daha tuhaf ..

Daha ateizm in ne olduğunu bilmiyorsunuz :)

Ateizm dinleri ve tanrı olgusunu red etmektir...

Sadece şuanki bilimle bilinen şeyleri söyler.İleride bilim başka bişey derse onu savunur...

Yoksa yaratılışın karşısında bir iddaa sunmaz ateizm...

Hatta umrunda da değildir...

Şahsen benim umrumda değil...Birisi gelse bana deseki;peki allah yaratmadı biz nasıl varolduk o zaman dese...

Bilmiyorum bilim açıklamakla uğraşıyor kesinleşirse söylerim...derim.

Sitelerde Paylaş

Daha ateizm in ne olduğunu bilmiyorsunuz :)

Ateizm dinleri ve tanrı olgusunu red etmektir...

Sadece şuanki bilimle bilinen şeyleri söyler.İleride bilim başka bişey derse onu savunur...

Yoksa yaratılışın karşısında bir iddaa sunmaz ateizm...

Hatta umrunda da değildir...

Şahsen benim umrumda değil...Birisi gelse bana deseki;peki allah yaratmadı biz nasıl varolduk o zaman dese...

Bilmiyorum bilim açıklamakla uğraşıyor kesinleşirse söylerim...derim.

"Bilim ileride öyle hipotezler geliştirip, öyle teoriler kuracak ki o saatten sonra yeryüzünde hiçkimse "tanrı figürünün" varlığını iddia edemeyecek .. Ve tanrı kavramı miyadını doldurmuş bir fantazi olarak yok olup gidecek" şeklinde ki bir cümleyi onaylar mısın?

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cinlerdendi. Yani soyu cin soyu idi.

Meleklerin arasında ne işi var? Hani biz meleklere diye meleklere hitap edilirken iblis nereden çıktı?

Şeytanlar bölünerek çoğalıyor olmalı.

Kuranı yazanlar, okumadan bu masalı tevratta aldıkları için dikkat etmemişler. Kulaktan kulağa olur böyle şeyler.

Sitelerde Paylaş

Âdem yaratılmadan önce yeryüzünde cinler yaşamaktaydı. Onlar insanoğlundan çok daha önce yaratılmış. Cinlerin yeryüzüne hâkim olduğu dönemde Melekler dönem, dönem yeryüzüne iner asayişi sağlar, bozgunculuk ve fitne içinde bulunan cinleri kılıçtan geçirir, bir kısmınıda esir olarak göğe çıkarırdı. O dönemlerde göğe esir olarak çıkarılan mahkûmlardan biriside iblis adında bir cin. İblis, melekler katındaki tutukluluk süresi içinde meleklerin Allaha ibadet edişini görür ve bir müddet sonra imana gelir. İman ettikten sonra binlerce yıl gökte ibadetle meşgul olur; hatta ibadetlerinde öyle bir teslimiyet gösterirki, bu teslimiyeti kendisini bütün meleklerden daha üstün bir konuma ulaştırır. Ama sonunda kendisinin öz ateşten yaratıldığını söyler, çamurdan yaratılan bir insana secde etmeyeceğini beyan eder ve üstünlük taslaması sonucu cennetten kovulur.

Onlar, Allah ile cinler arasında bir neseb (hısımlık bağı) uydurdular. Oysa andolsun cinler bilirler ki, o yalancılar mutlaka cehenneme götürüleceklerdir.SÂFFÂT - 158

Sitelerde Paylaş

Ne saçma bir soru yine ? Meleklerin onunla ne isi var o zaman ? Neden cennet var ? Neden cennette agaç var ? Isiniz yok, saçma sapan sorularla butun basliklari kirletmektesiniz. Ne zaman adam akilli kaynaklarla bir konu açilsa, çöplu oluveriyor sayenizde.

Melekler tek çesit varliklar da ben mi bir sey kaçirdim ? Cinden melek olamaz mi ? Butun melekler tek tur mu ?

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Melekler tek çesit varliklar da ben mi bir sey kaçirdim ? Cinden melek olamaz mi ? Butun melekler tek tur mu ?

Kuran ne diyor bu konuda? Kuran habire meleklerden, cinlerden bahseder ama ne yer ne içerler, nasıl ürerler, zamanlarını nasıl geçirirler, şekilleri nasıldır, bahsetmez.

Sitelerde Paylaş

Mücahid, es-Süddî ve yine Mukatil şöyle demişlerdir:

Bu sözleri söyleyen­ler Kinane ve Huzaalılar idiler. Onlar şöyle demişlerdi:

Allah cinlerin ileri ge­lenlerinden (eş edinmek üzere) talib oldu. Onlar da en şerefli kızları ile onu evlendirdiler. İşte melekler bu cinlerin ileri gelenlerinin kızlarındandır.

Sitelerde Paylaş

Din derslerinden anlatılan cinlerde insanlar gibi olduğu, onlarında çoğaldığı ürediğidiği ve cennete ve cehenneme gideceği hatta yemekte yediği idi. Yani onlarında insan gibi olduğundan bahsedilirdi.

Tam bir saçmalık ve korku masalı

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vay anam vay neler dönmüş Serhat ya?

Adem yaratılmadan önce bayağı olaylar dönmüş, patırtılar çıkmış anlaşılan. Bu gerginlikten big bang ortaya çıkmış. :)

İbn Ebi Necih, Müca-hid'den şöyle dediğini rivayet eder: Onlar -Kureyş kâfirleri-: melekler yüce Allah'ın kızlarıdır dediler. Ebu Bekir es-Sıddîk (r.a) da şöyle demiştir: Yani bu meleklerin anneleri vardır ve bu annelerinden doğmuşlardır. Onların an­nelerinin ise hareme alınan cin kadınlardan oldukları söylenmiştir.

Katade, el-Kelbî ve Mukatil dediler ki: Yahudiler -Allah'ın laneti üzerle­rine olsun- dediler ki: Allah cinlerle sihri akrabalık kurdu. (Onlardan kadın­larla evlendi.) Melekler de onlardan idi.

İbn Abbas, ed-Dahhak ve yine el-Hasen şöyle demişlerdir: Bundan kasıt onların: Şüphesiz Allah ile İblis iki kardeştirler, şeklindeki sözleridir.

Sâffat Suresi Kurtubi Tefsiri

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran ne diyor bu konuda? Kuran habire meleklerden, cinlerden bahseder ama ne yer ne içerler, nasıl ürerler, zamanlarını nasıl geçirirler, şekilleri nasıldır, bahsetmez.

(Fatir, 1) : "Hamd; gökleri ve yeri yaratan, ikişer, üçer ve dörder kanatlara sahip melekleri, resûller (elçiler) kılan Allah'a aittir. Yaratmada dilediğini arttırır. Muhakkak ki Allah, herşeye kaadirdir."
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...