Jump to content

Sansurde çare arayan zavallilar

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Levia, el kesme ayeti hakkında ne düşünüyorsun. Yoksa sana göre de bu sadece mecazi bir anlam mı? Kişilerin o eylemden uzaklaştırılması anlamı mı taşıyor. Ya da kesme işleminin tam olarak nasıl yapılacağı belirtilmediği için elin üzerine bir çizik şeklinde mi uygulanmalı. Bu ve bunun gibi yoruma açık yazılı metinler barındırması onun tutarsız olduğunu ve apaçık olmadığını göstermiyor mu sence. Günümüz modern hukuk sisteminde bu şekilde bir cezai yaptırım sence ne kadar uygulanabilir.

Sitelerde Paylaş

Bence alin teriyle kazanilan esyalari çalanlarin eli kesilip izgara seklinde yedirilmesinde bir sakinca yok. Ben çalmadigim için, ve bir kaç defa esyalarimin tembelce çalindigi için sahsen uygulanmasi halinde bir rahatsizlik duymazdim.

Sitelerde Paylaş

Buzdolabı icat edilince ne sevinmiştir garipler! Ilık ılık gitmezmiştir meret! Koy şişeye deve sidiğini, dolapta buz gibi soğusun! Ooooh, yanına koy hurmayı, buzzz gibi deve sidiği!

Devesidiği Cola'sı yok mu bunun? Yarı sek zemzemle karıştırılsa iyi olur mu? İdrarı şifaysa dışkısı da şifa olması lazım değil mi? İkisi daha iyi gitmez mi?

Sitelerde Paylaş

Bence alin teriyle kazanilan esyalari çalanlarin eli kesilip izgara seklinde yedirilmesinde bir sakinca yok. Ben çalmadigim için, ve bir kaç defa esyalarimin tembelce çalindigi için sahsen uygulanmasi halinde bir rahatsizlik duymazdim.

araplar kız çocuklarını kuma gömüp gömüp....bunlara koşuyorlarmış zamanında sanırım ?

:D

.

camel.jpg

Sitelerde Paylaş

Peki kişi kleptoman ise ne olacak. Düşünsene 700 lü 800 lü yıllardan bahsediyoruz. El kesme dönüşü olmayan bir süreç.

Sen bunun olmasını çok doğal karşılayabiliyorsun. Senin mantıksal çıkarımların ve insani tavrın bunu olağan karşılayabiliyor. Benimde evime hırsız girdi. Ciddi miktarda değerli ne var ne yok hepsini götürdü. Fakat hiç bir zaman elinin kesilmesini düşünmedim.

Şimdi asıl sıkıntı şu. Sana göre bir sınav dünyasındayız. Hepimiz kendi sınavımızı veriyoruz. Sen bu kitabı okuduğun zaman benim için sıkıntı yoktur diyorsun. Ve bu kitap tüm ayetleri ile mükemmel bir yaratıcı tarafından gönderilmiştiri kabul edebiliyorsun. Eminim ki beynin tüm mantıksal çıkarımları seni bu şekilde bir sonuca götürüyordur. Her tesit kişi bunu kalbten bu şekilde kabul eder.

Fakat ben ve benim gibi bir çok kişinin bu tarz konularda ulaştığı mantıksal sonuç tam tersi. Olamaz bu ayetler günümüze uygun değil. Tutarlı değil. Eğip büyüp ne kadar farklı anlamlar yüklesenizde kişilerin mantığı bunu kabul etmiyor. Bunu değerlendirirkende herhangi bir sorumluluktan kaçma düşüncesi ile bu sürece girmiyor kimse.

Söylermisin gönderdiği kitap mantıksızlıklar içeriyorsa ve biz herhangi bir art niyet gözetmeksizin bunları mantıklı bulamıyorsak. Burada suç kimin sence. Ve sırf bu yüzden sonsuza kadar yanmayı hakediyor mu insanlar. Hatta bir çok ateist insanlık adına bir çok faydalı işler yapmış olmasına rağmen. Sadece bu yazılı kaynakları kendi mantık süzgeci eleyemediği için yanacak. Öte yandan hacı amcam 70 huri ile zevk-i sefa yapacak.

Sitelerde Paylaş

Benim hırsızlık için önerim, hırsızlığa konu maddi değerin devlet tarafından derhal mağdura ödenmesi. Hırsızın devlete borçlu kalması ve bu borcun asgari ücrete bölünerek hırsızın kaç ay devlet tarafından çalıştırılacağının bulunması. O kadar ay çalıştırılması ve borcunu böylece ödemesi. En mantıklı çözüm budur.

Elini kesmek en berbat çözümdür. Önerilmesi bile aptallığın dik alasıdır. Aptalca, ilkel ve çok zararlı bir öneri. Kaş yapayım derken göz çıkarmakla aynı.

Sitelerde Paylaş

Iyi ve kötunun mantik veya bilimsel yönu yoktur, hepsi görelidir. Aksini iddia eden, el kesmenin neden kötu oldugunu herkesi kabul etmek zorunda birakacak sekilde ispat etmeli. Edebilecekmisin, yoksa kendi görusunun daha iyi oldugu kanaatin mi kalacak elinde ?

Sitelerde Paylaş

islamın çelişkilerini ve gerçek çağ dışı uygulamalarını neden SANSÜRLEMEYE - YOK saymaya - GİZLEMEYE çabalar uğraşırlar ki islamcılar ?...

çekindikleri - korktukları nedir acaba ? böle sansürcü bir zihniyet olabilir mi yawe ?

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Görduk, bir dizi çeliskiler yigildi adeta :p ve dayatma olmayan ve ispat edilebien sekilde Kuranda kötu seyler oldugunu ispat etmeniz ortadayken, ayni havalari basmanizdan zeka seviyeniz göz önunde.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Görduk, bir dizi çeliskiler yigildi adeta :p ve dayatma olmayan ve ispat edilebien sekilde Kuranda kötu seyler oldugunu ispat etmeniz ortadayken, ayni havalari basmanizdan zeka seviyeniz göz önunde.

eh dedik ya güzelim....

senin kuranında : CARİYE - KÖLE - EL kesme - dünyanın düz olduğu - mirasda matematik hatası - bi öle - bi böle diyen ayetler...vs.vs.vs YOK...

neden YOK ??

çünkü senin okuduğun kuran MARSLILARIN kuranı

:D :D

bu yapmaya çalıştığın ise...GİZLEMEYE çalışmak - YOK saymak - ÖRTMEK---kısacası SANSÜR deniyor bunlara da işte :D

sansürcü zihniyetler siziiiiii

Sitelerde Paylaş

Bence sen akliyin kit oldugunu saklamakla ilgili az dusunsen daha verimli sonuçlar çikabilirdi. He ya, hangi ayette dunya duz yaziyormus, ben hiç rastlamadim : ayni kurani okumuyoruz galiba. Veya senin gözlerin duz ? =D

Sitelerde Paylaş

Bence sen akliyin kit oldugunu saklamakla ilgili az dusunsen daha verimli sonuçlar çikabilirdi. He ya, hangi ayette dunya duz yaziyormus, ben hiç rastlamadim : ayni kurani okumuyoruz galiba. Veya senin gözlerin duz ? =D

dedim ya...seninki MARSLI kuranı....

çünkü hangi çevirilere bakarsak bakalım...tamamında aynı şeyler yazdığı halde...sen tutup bambaşka anlamlar çıkarıp koyuyorsun ortaya.....

olsa olsa MARSLI kuranıdır seninki....çünkü sölediklerini ne çevirilerde . ne de arapça kuranlarda bulamıyoruz..YOKLAR....

yahut sen yeni bir peygambersin ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...