Jump to content

YER mi önce ? GÖKLER mi önce ? :D :D

Recommended Posts

Madde olarak birden olustular (Enbiya, 30), ama sekil olarak önce gök olusup sonra dunya sekillendi (Zariyat, 47-48). Dunya sekillenince evrendeki big bang ile ortaya çikan ilk ve ikinci nesil yildizlarin ayni sirada patlamasi nedeniyle toz duman idi (Fussilet, 11). Dolayisiyla, "gökleri ve yerin" hep bu sirada anilmasi daha iyi anlasilmakta.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mesajin ulasmasi önemli. Dunyada kuçuk insan gruplari bulundugu zamanda mesajin dolasmasi çok daha zordu. Bu gun burada yazilan bir sey, hafta sonunda dunya turu yapiyor, hem de hiç özel gayret gerektirmeden.

Dünya Nüfusuna bakarsan, 17. yüzilla dogru nüfüs asiri derece artmaya basladi.

Kisaca ondan önce Dünyada cok cok daha az insan vardi.

Muhammedin son Peygamber olduguna ve o 7 yüz yillda yani nüfüs artisindan bile tam 1000 sene önce yasadigina bakarsak, kafaya sadece bu soruy geliyor.

Bu 124.000 Peygamber nezamanlar kime geldi ? Ayni anda Dünyada kactane Peygamber vardi ?

Ozamanki ortalama insan ömrünü 40 ile 50 arasi sayarsak daha ilginc oranlar cikiyor ortaya.

Bide bazi Islami kaynaklara göre insanlik Tarihi (yani Adem'den simdiye kadar) sadece 7000 ile 10000 yil arasi.

Bu 7000- ile 10000 yil arasi 124.000 Peygamber geldi.

Cok ilginc degil mi.

Sitelerde Paylaş

Big bang aninda önce kuantum vakumu ortaya çikti, gunes ve diger gezegenler onun içinde yuzuyor olarak anilmakta Kuranda. Su sami anlamsallikta sadece H2O için degil, salya, sperm ve uzay için de kullaniliyordu.

Uzay vakumu gerçekten bos degil, enerji kayniyan bir kuantum ortam. Bir çesit çok ince ve seffaf su..

Arşı su üzerinde idi diyor, şu içinde demiyor. Su içinde olsa boğulurdu diye düşünmüşler ki suyun üzerinde demişler.

Sitelerde Paylaş

Dünya Nüfusuna bakarsan, 17. yüzilla dogru nüfüs asiri derece artmaya basladi.

Kisaca ondan önce Dünyada cok cok daha az insan vardi.

Muhammedin son Peygamber olduguna ve o 7 yüz yillda yani nüfüs artisindan bile tam 1000 sene önce yasadigina bakarsak, kafaya sadece bu soruy geliyor.

Bu 124.000 Peygamber nezamanlar kime geldi ? Ayni anda Dünyada kactane Peygamber vardi ?

Ozamanki ortalama insan ömrünü 40 ile 50 arasi sayarsak daha ilginc oranlar cikiyor ortaya.

Bide bazi Islami kaynaklara göre insanlik Tarihi (yani Adem'den simdiye kadar) sadece 7000 ile 10000 yil arasi.

Bu 7000- ile 10000 yil arasi 124.000 Peygamber geldi.

Cok ilginc degil mi.

Allah peygamber rezervini erken harcamış.

Bugün bir tane peygamber göndersen yeter de artar bile. Her kavime göndermeye de gerek yok.

Bir tanesi anında tüm dünyaya ulaşır. İnternet, TV, Radyo aracılığıyla tebliğ yapsın.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arapçada 'alael maa yaziyor, fewka'l maa yazmiyor.

Hud 7 : ve kâne arşuhu alel mâi

Tahtı Su üzerinde : عَرْشُهُ عَلَى الْمَاء

Suyun Üzerinde : عَلَى الْمَاء

Suyun İçinde : في الْمَاء

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadi üzerinde olsun, Allah Roma asilleri gibi tahtında oturmuyor mu, melekler de o tahtı taşımıyorlar mı?

7. yüzyılda evren, paralel evren, kuantum, vakum, foton, takyon gibi kelimeler olmadığı için allah ayetlerini o günkü basit kelimelerle yazmış demek ki. Sonra millet "ne diyor bu la?" derlerdi.

Sitelerde Paylaş

7. yüzyılda evren, paralel evren, kuantum, vakum, foton, takyon gibi kelimeler olmadığı için allah ayetlerini o günkü basit kelimelerle yazmış demek ki. Sonra millet "ne diyor bu la?" derlerdi.

Adamın dünyası belli, düz bir yer, üstte kat kat gökler. Bu göklerde ay, güneş, gece ve gündüz yüzüyor. Levia gibiler de bunlardan bir şeyler çıkaracağım diye bazı ayetlerin altına resim koyup bir şeyler ıspatladıklarını sanıyorlar.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamın dünyası belli, düz bir yer, üstte kat kat gökler. Bu göklerde ay, güneş, gece ve gündüz yüzüyor. Levia gibiler de bunlardan bir şeyler çıkaracağım diye bazı ayetlerin altına resim koyup bir şeyler ıspatladıklarını sanıyorlar.

Doldursan biraz ? Mesela katlar nerede, veya dünyanin düzlugü nerede geçiyor ?
Sitelerde Paylaş

Doldursan biraz ? Mesela katlar nerede, veya dünyanin düzlugü nerede geçiyor ?

Aynı şeyleri tekrar edip durma.

Galiba sen kuranı okumamışsın. Sana tavsiyem düzgün bir kuran çevirisi al baştan sona oku.

Okurken de not al. Hangi konu kaç kez tekrar ediliyor.

Sitelerde Paylaş

Siz müslümler bu yüzden kesinlikle bir şey olamazsınız. Sizin düzgün düşünme olasılığınız yok. Dogmayı savunayım da nasıl savunursam savunayım, amaç savunmak mantığı, yani mantıksızlığı ile hareket ediyorsunuz. Bu kafayla hiç bir sağlıklı yere varamazsınız. İnsan bir düşünür. Ben atıyorum ama nereye atıyorum? Bunu civcivler yiyebilir mi?

İşte ayet: "kuntum emvaten feehyakum summe yumitukum summe yuhyikum summe ileyhi turceun"

Ahana tam üç tane sümme geçiyor. Ölüymüşsünüz diriltmiş, sonra tekrar öldürecek, sonra tekrar diriltecek, sonra ona döndürülecekmişsiniz. Kuranınızda böyle yazıyor.

Bunlar da arka arkaya olduğu kastedilen anlamlar değilse artık, daha dogmatiklere laf anlatmanın bir yolu olamaz. Zaten yok da, dogmatik kafaya huniyle akıtsan akıl fikir girmez de, ben söylemiş olayım. Yine anlamayacaksın, yine dogmatik ezberlerine devam edeceksin.

"summe" edatı için aşağıda ki linke bakıver :).. unutma, dogmatiklerin ortak özelliği araştırmayı sevmemeleridir

http://www.fetva.net...gokleri-mi.html

.

tarihinde YalnizcaKuran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynı şeyleri tekrar edip durma.

Galiba sen kuranı okumamışsın. Sana tavsiyem düzgün bir kuran çevirisi al baştan sona oku.

Okurken de not al. Hangi konu kaç kez tekrar ediliyor.

Asil sen, düz oldugunu iddia eden birisi olarak bunu ispat etmek durumundasin. Inkar edip "bu apaçik" demek, sadece sartlamnanin belirtisi. Dürüst ve tarafsiz birisi bunu böyle yutmaz. Sen de bunu kafayin bir tarafina sok ve iyice anla.
Sitelerde Paylaş

lc_life_cycles.jpg

Dünya'da ilk canlilar bundan 4 miliyar kadar yil önce olustugunda evrendeki ayni sirada ve ayni sartalrda olusan yildizlar supernova seklinde patlamislar ve evren toz duman halinde idi. Bu teleskoplarda aynen gözlemlenmektedir, ve bu dönem arka planlardan süzülerek daha eskilere ancak gidilebilinmektedir. Samanyolunun içinde de bu toz ve duman henüz tümden yildizlarca emilmemistir..

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asil sen, düz oldugunu iddia eden birisi olarak bunu ispat etmek durumundasin. Inkar edip "bu apaçik" demek, sadece sartlamnanin belirtisi. Dürüst ve tarafsiz birisi bunu böyle yutmaz. Sen de bunu kafayin bir tarafina sok ve iyice anla.

Senin gibi kafayı kurandaki olmayan bilimle bozmuşlar görmez ama gören görüyor, çöl bedevisinin yer gök algısını.

Birçok kişi hadis ve kurandaki bilgilerden kaçıp evren, kuantum, paralel evren, esir teorisi derken sonunda gelip gerçeği buluyorlar.

Eğer şizofren filan değilsen 1 yıl içinde gerçeği göreceksin. Senden daha fanatikleri gördüm şimdi benden daha militarist ateist.

Yürü gerçeğin çölüne doğru.

Sitelerde Paylaş

Sallama öyle sana somut bir seyler yazdim herhalde. Öyle afaki ahkam kesmeleri bosver sen. Nerede dünya düz diye yaziyor kafayin disinda, ve gök katlari diye nerede yaziyor ? Bunu isine geldigi için böyle düsünüyorsun, ama pratikde "hani hangi kelimeler bunu ifade ediyor" diye somuta binince is, derhal oriyantal'a soyunuyorsunuz. Bu ise, ne kadar iddianizin uydurmatik oldugu a)açik ortaya çikmis bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

Ben senden süpeleniyorum :-)

tamam...tamam...kızmak yok ama.....itiraf ediyorum...ben yaptım hep....sizi de birbirinize düşürdüm....bi kısmınızı yoldan çıkardım....bi kısmınızı da doğru yola ilettim....

herşey bendeydi...benim elimdeydi....ama olsun.....

hür irade verdim sizlere.....herşeyi ben ayarladım...hür iradenize de ben karar verdim.....ama olsun.....hür irade dedim adına bi kere...ben deyince olur.........

ne kadar bana bağlı olsanız da...adı artık hür irade.....ben yaptım ve oldu....

İTİRAZI OLANNNNNNN ???????????

YAKARIM LA TOPUNUZU !!!!!!!!!!!!!!!!!

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

LEVİA.....

şeytana atılan taşlar = yıldızlrdan fırlıyan ŞUALAR....

göğü delen de satürn yahut diğer gezegen VENÜS değil......GÜNEŞ diyelim....ayetleri bukadar ÇARPITALIM....

utnmasan diyeceksin ki : ......ben MEHDİ LEVİA....

herşeyi boşverdim......sana HEEEEEE dedim.....iyi ama arkadaşım......muhammet senden daha mı acizdi de...senin verdiğin anlamları verip kuranı yazmadı _????ü

muhammede APTAL mı diyorsun??? yahut allah mı APTAL idi ????

Sitelerde Paylaş

Mesajin ulasmasi önemli. Dunyada kuçuk insan gruplari bulundugu zamanda mesajin dolasmasi çok daha zordu. Bu gun burada yazilan bir sey, hafta sonunda dunya turu yapiyor, hem de hiç özel gayret gerektirmeden.

timeline-holding-graphic_106157_1.jpg

Tasdevrinde "huga" "huga" diye müslümanligi anlatmak icin bayagi ugrasmislardir

Yillarca dolasiyor 30-40 kisiyi müslüman etmeye firsat bulabiliyor ve kafirlerden 4-5 kisi müslüman oluyor.

Oda belki.

dedigin gibi, simdi iletisim kolay.

Peygamber göndermeye degmez.

Birak simdiki insanlar yansinlar....

bir kac milyar insanin sözümü olur.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...