Jump to content

Müslümanlara Tavsiye...

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tanrı adına veya esenlik dileyebilirsin.

Geçen biride yazmıştı ateistin icat ettiği bilgisayarı neden kullanıyorsunuz diye...

Sizin tek yaptığınız gözlerinizi açar açmaz Önce Allah'a isyan sonra İslamı aşağılamaktan başka birşey değil,sizin gibi düşünmeyen herkez cahil inanmıyorsan inanma kimsenin umurun da değilsin zaten

Sitelerde Paylaş

Geçen biride yazmıştı ateistin icat ettiği bilgisayarı neden kullanıyorsunuz diye...

Sizin tek yaptığınız gözlerinizi açar açmaz Önce Allah'a isyan sonra İslamı aşağılamaktan başka birşey değil,sizin gibi düşünmeyen herkez cahil inanmıyorsan inanma kimsenin umurun da değilsin zaten

Sizde inanıyorsanız inanın bize ne ?

Ama gelip burda neden ahkam kesme ihtiyacı hissediyorsunuz hayret :)

Sitelerde Paylaş

Sen neden Müslümanlara akıl vermeye kalkıyorsun peki forum ateist diyemi? Daha geniş düşün o zaman Türkiye'de Müslüman?

Forum ilkeleri ile forum üyeleri zaten başlı başına tezat namaza domalma diyecek biri cevap gelincede vay sizi cahiller vay...

Benim gördüğüm ceza kanunu bu küfür eden ateistlerden yana olsa bir dilekçe ile yatağında uyuyan karşıt görüşlü birine neler yapardılar acaba?

1. Ateistforum'un amaçlarının başında yalnız dinle ilgili konuların değil, her türlü inaç ve düşünce özgürlüğünün anlaşılmasının ve kabulünün sağlanması gelir. Adına rağmen Ateistforum'un amaçlarını bu kadar geniş tutmamızın nedeni ülkemizde özgür düşünce kavramının yeterince anlaşılmamasıdır. Her konuya eleştirel düşünce alışkanlığı ile yaklaşıp, tüm kabulleri sorgulamak esastır. Konunun uzmanı olan kişilerden alınan bilgiler bile sorgulanmalıdır.

İnanç özgürlüğünün olduğu bir ortamda inançsızlık özgürlüğü de olmalıdır. Çünkü inancı inançsızlıktan soyutlayarak özgür kılmak mümkün değildir. Aynı ilkeler düşünce özgürlüğü için de söz konusudur. Her konuda her türlü düşünce, mevcut yasaları çiğnememeleri koşulu ile özgürce belirtilebilmelidir. Demokrasi ve düşünce özgürlüğü; laikliğin yerleşmesi ve daha toleranslı, daha gelişmiş bir toplumun oluşması için olmazsa olmaz şartlar arasındadır.

Sitelerde Paylaş

Bilimin herhangi bir dalında kendini ispatlamış bir müslüman görsem emin ol sana kızmayacağım. Sen daha neyine güvenip millete akıl veriyorsun?

Sitelerde Paylaş

Ben sana ne akıl vericem?

Güvenmek derken neden bahsediyorsun tam anlamadım? Ben seninle yüz yüzede tartışırım istediğin konuyu?

Benimde bahsettiğim zaten hakaret küfür konusu ben istersen boş bir zamanımda Müslümanlar için edilen küfürleri atesitlere uyarlıyım hoşuna gidermi?

tarihinde Radikal_Rasyonel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sonuna kadar izleyin, sadece şekilsel bir şey değil islamın 3 büyük şehri aynı çizgi üzerinde ve arasındaki mesafeler bile eşit, bilimsel kanıtlara dayalı

Benim dötüm ile uçkurumun tepesi arasındaki mesâfe, tamı-tamına 31 santimetredir. Bu, nasıl bir mûcizedir, ey Ulu Put?

Bünyamin kardeş! Konuları ilgisiz işlerle kirletme!!!

Sitelerde Paylaş

Benim dötüm ile uçkurumun tepesi arasındaki mesâfe, tamı-tamına 31 santimetredir. Bu, nasıl bir mûcizedir, ey Ulu Put?

Bünyamin kardeş! Konuları ilgisiz işlerle kirletme!!!

siz bilginiz olmadan sadece alay etmek için konuşuyorsunuz, konuyu değerlendirseniz böyle konuşmazsınız, kusura bakmayın sadece bunları diyecek kadar terbiyesizlik edebildim

Sitelerde Paylaş

Verilen ayeti bile çarpıtmışsınız siz ya.....simetrikmiş.....yok öyle birşey..tipik ayetleri kılfınıza uydurmak için kafanıza göre çevirmisiniz...klasik müslüman yalancılar grubundasınız anlaşılan...

izleyin ve doğru tahlil yapın, kanıtlı şeyin çarpıtması olmaz, denenmiş ve bilinmiş şeyler bunlar

Sitelerde Paylaş

İlmihal kitapları, neden hayatınızın bu en önemli kararında bu denli etkili olabildi?

Bunlar saçmalık deyip ilmihal kitaplarını atacağınıza neden dini attınız?

Neden olacak, iki yüzlülük, sahtekarlık, şarlatanlık yapamadığı, böyle yetenekleri olmadığı içindir.

Sitelerde Paylaş

İnsan hiçbir şeyden emin olmamalı.

Haklısın. İnsan, anasının anası, babsının babası olduğundan bile şüphe etmeli ve emin oluncaya kadar da araştırmalı,

Şair Boşuna mı demiş: "Anam anamdır, ama babam belki babamdır." diye.

Müslümanlar ne ana ve babalarından ne de Allah ve peygamberlerinden şüphe ederler. Şüphe etmeleri gerekirse ancak ana ve babalarından şüphe edebilirler, aksi halde ahiretlerini kaybederler.

Sitelerde Paylaş

Şu forumda bir müslüman görmedim ki,tartışmalara ayetleri kıvırttırarak(anlamını değiştirerek) katılmasın...

Hep aynı şeyler.Oradaki cümleler ne ise kesinlikle şöyle diyorlar;

Hayır orda şunu anlatmak istemiş,okuduğun gibi anlayamassın,mecaz anlatım var vs vs... böyle gider...

Bir müslüman da çıksın desinki,ewet ayetlerin anlamı sizin anladğınız gibi,ama ben böyle inanıyorum...

Dürüst olsalar bari...

Dürüst olsalar daha ciddiye alınırlar...

Anlamları anca çekip sündürerek,başka anlam çıkarma çabası görüyorum hep...

Eski üyelerden okuduğum kadarıyla cübbeli die biri vardı.Adam kabul ediyordu bari ayetin anlamını...

En azından adam dürüst.Fikirlerini savunmasakta dürüstçe yaklaşmış..

Siz mantık ve bilim çerçevisnde kendinizi savunmayın.İnancınızı savunun tamam bişe dediğimiz yok.

Ama şuanki bilime, kuranı uydurmaya çalışmayın...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...