Jump to content

Müslümanlara Tavsiye...

Recommended Posts

Kuranı kerim Kainat kitabıdır

hem her döneme hem her insan sınıfına ayrı ayrı hitabeder

metin tek olmakla beraber anlam olarak zamana kişiye olaya göre hüküm farklılık gösterebilir

her ayetin bir zahiri (görünen) bir batıni(görünmeyen saklı kalmış)

bir evveli (öncesi) bir ahiri (sonrası) manası bulunabilir

bunu yüzyıllardır tefsir alimleri kitaplarında yazmışlar

hem kuranı kerimin açık manaları yanında işari ve remzi manaları da bu anlamların değişik tabakaları da bulunabilir

tefsir ilmi bu konuları derinlemesine incelemiş

yani sizin cahilliğiniz kuranı kerimi anlayamamanız

bu konuda ölçü olamaz kişisel eksikliğinizdir

anlayanlardan bilenlerden sormanız gerekir

zaten soran araştıran bunun mükafatı olarak ateizmden kurtuluyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yıllarca din eğitimi aldım,yıllarca müezzinlik yaptım..

Rezil etme kendini burada..

Seni veya bir başka müslümanı kevgire döndürüyor burada ateistler ama sizin yaptığınız sadece ukalalık..!

- Övülmek isterseniz, alçak gönüllülüğü yem olarak kullanabilirsiniz. Chesterfield.

Sitelerde Paylaş

Bilimin herhangi bir dalında kendini ispatlamış bir müslüman görsem emin ol sana kızmayacağım. Sen daha neyine güvenip millete akıl veriyorsun?

Nereye baktığınızı bilmiyorum ama yanlış yere baktığınız belli :)

Sitelerde Paylaş

- Övülmek isterseniz, alçak gönüllülüğü yem olarak kullanabilirsiniz. Chesterfield.

Övülmek istediğim için mi böyle yazıyorum sanıyorsunuz?

Buradaki herhangi bir kişinin beni övmesi,umurumda mı sanıyorsunuz?

Ben buraya insanlarla tanışmaya,insanların kişisel yorumlarını duymaya mı geliyorum sanıyorsunuz?

Dediğim gibi hem zırcahilsiniz hepiniz,hem de ukalasınız..İslam hakkında zerre bilginiz yok ama her şeyi bildiğinizi sanıyorsunuz..

Müslümanların bu ukalalığı akılalmaz..

Sitelerde Paylaş

Övülmek istediğim için mi böyle yazıyorum sanıyorsunuz?

Buradaki herhangi bir kişinin beni övmesi,umurumda mı sanıyorsunuz?

Ben buraya insanlarla tanışmaya,insanların kişisel yorumlarını duymaya mı geliyorum sanıyorsunuz?

Dediğim gibi hem zırcahilsiniz hepiniz,hem de ukalasınız..İslam hakkında zerre bilginiz yok ama her şeyi bildiğinizi sanıyorsunuz..

Müslümanların bu ukalalığı akılalmaz..

:)

Emin misiniz?

Sitelerde Paylaş

Tanrı'nın yalan olduğuna nasıl emin oldunuz?

Olduğuna emin olanla ne farkınız var?

Tanrının yalan olduğundan emin olmak için inanalara veya inandıklarını iddia edenlere bakmak yeterlidir.

Bunların tek şaihitleri nin Allah'la/Tanrı'yla doğrudan veya Cebrail aracılığı ile konuştuklarını, bilgi/ayet aldıklarını iddia eden peygamber adlı yalancılar, sahtekarlar, şarlatanlar veya meczuplar olmasıdır.

Bunları da ancak bunlar gibi olanlar, zavallı kara cahiller, cahiller, yarı cahiller ile bunları müşteri olarak görerek menfaat sağlayan, sağlamaya çalışan her kesimden sözde okumuş din tacirleri savunabilirler ve savunuyorlar.

Kısacası, çoğunluğa/sürüye bak, yalanı gör, gerçeği yakala...

Sitelerde Paylaş

Şunu mu demek istiyorsunuz: Tanımı doğru düzgün yapılamayan Tanrının/şeyin, yokluğu da doğru düzgün olamaz.

Bu cümleyi, olumlu hale dönüştürürsek şöyle olur: Tanımı doğru düzgün olan Tanrının/şeyin, varlığı da doğru düzgün olur.

Olmayan şeyin tanımımı olur, olursa, işte dediğin gibi olur.

Sitelerde Paylaş

Şunu mu demek istiyorsunuz: Tanımı doğru düzgün yapılamayan Tanrının/şeyin, yokluğu da doğru düzgün olamaz.

Bu cümleyi, olumlu hale dönüştürürsek şöyle olur: Tanımı doğru düzgün olan Tanrının/şeyin, varlığı da doğru düzgün olur.

Olmayan şeyin tanımımı olur, olursa, işte dediğin gibi olur.

Agnostiğim diyor yani. Ben fantazi adamıyım diyor, uçan spagetti canavarına da yok diyemem, o kadar basiretsizim diyor :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...